(219) 776-6191

Basketball

Search

Basketball Categories

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Sophomores Division | North 73 Vs. South 45
North

73

South

45

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Sophomores Division | North 73 Vs. South 45



Class 2A Sophomores Division

MVP   Tori Keilman    North

MVP   Kaitlyn Luikart     South

North

Micaela Box (Bremen HS)

Ashton McClain (Cass HS)

Bailey Gremelspacher (Cass HS)

Colleen Cary (River Forest HS)

Kailynn Steele (Bowman Academy)

Brianna McCarter (Bowman Academy)

Alisyn Larkin (Winamac HS)

Tori Keilman (Bishop Noll Institute)

Brenda Pennington (Bishop Noll Institute)

Naomi House (Bishop Noll Institute)

Rachel Cantwell (Boone Grove HS)

Sara Martinez (Boone Grove HS)

Sarah Brown (Boone Grove HS)

Tatum Minier (Delphi HS)

Myka Roth (Delphi HS)

South

Alyssa Bloom (Irvington Prep Academy)

Regina Gibson (Irvington Prep Academy)

Miriam Glaser (Irvington Prep Academy)

Syndey Hatton (South Knox HS)

Brooke Todd (Switzerland County HS)

Kyndle McDonald (Sullivan HS)

Mary Hughes (North Decatur HS)

Alexis Vieck (North Knox HS)

Sarah McLimore (Covenant Christian HS)

Kaitlyn Luikart (Covenant Christian HS)

Delaney Rohlman (Scecina HS)

Mariah Roberts (Winchester HS)

Kambrey Jolley (Wapahani HS)

Taylor Nauert (North Putnam HS)

Abby Scott (Oak Hill HS)

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Sophomores Division | North 60 Vs. South 47
North

60

South

47

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Sophomores Division | North 60 Vs. South 47



Class 3A Sophomores Division

MVP   Kristen Spolyar     North

MVP   Alexis Nall    South

North

Courtney Haynes (Eastbrook HS)

Kaley Kitts (Eastbrook HS)

Kristen Spolyar (Lebanon HS)

Peyton Terrill (Lebanon HS)

Destiny Browning (Lighthouse CPA)

Maddie Durbin (New Prairie HS)

Kylee Rostochak (Wawasee HS)

Maleha Motter (Danville HS)

Hannah Newby (Danville HS)

Shelby Suding (Danville HS)

Andrea Tuttle (NorthWood HS)

Riley Feller (Mississinewa HS)

Jennifer Reiff (Whitko HS)

Paige Bragg (Greencastle HS)

South

DeAsia Willett (Evansville Bosse HS)

Navaja Thomas (Evansville Bosse HS)

Emily Sullivan (Evansville Memorial HS)

Michaela Collins (Mitchell HS)

Alexis Nall (Mt Vernon (Posey) HS)

Shaylah Neal (North Harrison HS)

Carlie Burson (North Harrison HS)

Cammie Jones (North Harrison HS)

Kylie Cardinal (West Vigo HS)

Moyra Slone (Mitchell HS)

Alyx Abbott (Pike Central HS)

Paige Priest (Heritage Hills HS)

Taylor McIntosh (Greensburg HS)

Maddie Raley (Gibson Southern HS)

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Freshmen Division | North 72 Vs. South 50
North

72

South

50

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Freshmen Division | North 72 Vs. South 50



Class 3A Freshmen Division

MVP  Anna Weeks    South

North

Micaya Richardson (Delta HS)

Abbie Gressley (Eastbrook HS)

Drue Bodey (Garrett HS)

Kyannah Stull (Glenn HS)

Brooke Montgomery (Lebanon HS)

Kassidi Cadle (Lebanon HS)

Taitlyn Trenshaw (NorthWood HS)

Aubrey Schmeltz (Wawasee HS)

Aly Reiff (Whitko HS)

Brianna Cumberland (Whitko HS)

Kennedy Krull (Whitko HS)

South

Kendall Falkenstein (Evansville Memorial HS)

Alyssa Murphy (Evansville Memorial HS)

Haleigh Hipsher (Vincennes Lincoln HS)

Lauren Hipsher (Vincennes Lincoln HS)

Lyndsay Garrett (West Vigo HS)

Erin Fuller (Guerin Catholic HS)

Jolene Whitehead (Pike Central HS)

Hailey Mitchell (Owen Valley HS)

Jenna Irelan (Yorktown HS)

Anna Weeks (Peru HS)

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Seniors Division | North 47 Vs. South 65
North

47

South

65

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Seniors Division | North 47 Vs. South 65



Class 4A Seniors Division

MVP   Molly Bridges    North

MVP   Alex Hochstedler   South

North

Kavan Edwards (East Noble HS)

Sierra Miranda (FW North HS)

Zorana Lincner (FW North HS)

Lindsay Walton (Hamilton SE HS)

Jasmine Love (Kokomo HS)

Alanis Jones (Kokomo HS)

Rolanda Curington (Lake Central HS)

Kiersten Eley (FW Snider HS)

Laurie King (Zionsville HS)

Hannah Mingus (Brownsburg HS)

South

Alex Hochstedler (Fishers HS)

Elizabeth Bowers (Roncalli HS)

Josie Staggs (Bloomington North HS)

Madison Kolthoff (Center Grove HS)

Kayla Williams (Decatur Central HS)

Shelbi Patterson (Decatur Central HS)

Brittany Gray (Greenwood HS)

Sarah McLeod (Greenwood HS)

Madison Kendall (Southport HS)

Molly Bridges (Southport HS)

Bobbie Clayton (Center Grove HS)

Brittani Rizzi (Bedford North Lawrence HS)



3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Freshmen Division | North 55 Vs. South 54
North

55

South

54

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Freshmen Division | North 55 Vs. South 54



Class 1A Freshmen Division

MVP   Mia Burton     North

MVP   Dae’Shaniqua King     South

North

Ashley Brown (Eastbrook HS)

Bailey Mansbarger (Eastbrook HS)

Jenna Kieper (Fairfield HS)

Haley Lynch (Danville HS)

Katie Wisel (Garrett HS)

Jordan Hall (Whitko HS)

Kelly Reiff (Whitko HS)

Chelsea Gould (Danville HS)

Alex Basile (Greencastle HS)

Hayley Carmean (Vincennes Lincoln HS)

Valerie Abendroth (Vincennes Lincoln HS)

South

Dejianna Butler (Evansville Bosse HS)

Jasmine Washington (Evansville Bosse HS)

Jalisha Swope (Evansville Bosse HS)

Dae’Shaniqua King (Indianapolis Marshall HS)

Dae’Sheon King (Indianapolis Marshall HS)

Mia Burton (Mitchell HS)

Jennifer Redelman (Greensburg HS)

Ally Hunsinger (Washington HS)

Lupe Perez (Washington HS)

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Juniors Division | North 39 Vs. South 45
North

39

South

45

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Juniors Division | North 39 Vs. South 45



Class 4A Juniors Division

MVP   Dejah Cyrus    North

MVP   Brianna Gliesmann     South

North

Ashley Cunningham (Crown Point HS)

Katie Howarth (Crown Point HS)

Lily Wisniewski (Crown Point HS)

Zoe Wilson (Hobart HS)

Dejah Cyrus (Marion HS)

Deshea Howard (Marion HS)

Tyra Lindsay (Marion HS)

Gabby Gary (McCutcheon HS)

Kerstyn Lowery (McCutcheon HS)

Kaitlin Doud (Portage HS)

Chelsea Rogers (FW South HS)

Taylor Miller (Northridge HS)

Maria Moore (FW South HS)

South

Erin Wood (Noblesville HS)

Kailee Stuller (FW North HS)

Brianna Gliesmann (Center Grove HS)

Macy Walker (Decatur Central HS)

Emily Huber (Decatur Central HS)

Gabbey Burr (Decatur Central HS)

Aja Ladd (Pike HS)

Alexa Walker (Southport HS)

Courtney Phillips (Connersville HS)

Taylor Stephen (Connersville HS)

Adrianna Murphy (Fishers HS)

Brooke Sugg (Fishers HS)

Blake Inglis (Fishers HS)

Gabrielle Smith (Kokomo HS)

Taylor Graham (Hamilton SE HS)

Madi Taylor (Hamilton SE HS)

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Sophomores Division | North 71 Vs. South 52
North

71

South

52

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Sophomores Division | North 71 Vs. South 52



Class 1A Sophomores Division

MVP   Valerie Rospopo     North

MVP   Emma Weeden     South

North

Valerie Rospopo (Argos HS)

Brenna Koontz (Blue River Valley HS)

Jaycee Denton (Caston HS)

Katie Vance (LaCrosse HS)

Alexandria Minix (Oregon Davis HS)

Taylor Krannenburg (Oregon Davis HS)

Madison Douglass (Clinton Prairie HS)

Kayla Pearson (Clinton Prairie HS)

Morgan Jones (Cowan HS)

Cassidy Stigall (Cowan HS)

Kenzie Pfledderer (West Central HS)

Gretchen Blackburn (West Central HS)

South

Mariah Weddle (Edinburgh HS)

Megan Rooks (Edinburgh HS)

Danielle Long (International HS)

Emma Weeden (Indianapolis Lutheran HS)

Maddie Waller (Shawe Memorial HS)

Sarelia Garcia (Shawe Memorial HS)

Jessica Younker (Tecumseh HS)

Abby Jewell (Crothersville HS)

Alexis Adair (Crothersville HS)

Jordan Day (Jac Cen Del HS)

Cyan Cosby (University HS)

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Freshmen Division | North 59 Vs. South 43
North

59

South

43

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Freshmen Division | North 59 Vs. South 43



Class 2A Freshmen Division

MVP   Rachel McLimore  North

MVP   Kelsi Brierly     South

North

Alexis Jennings (Bremen HS)

Macee Williams (Fountain Central HS)

Olivia Collins (Cass HS)

Kali Winkler (River Forest HS)

Amber Ondo (River Forest HS)

Briana Joiner (Bowman Academy)

Janae Schiele (Bowman Academy)

Rachel McLimore (Covenant Christian HS)

Liz Pegg (Winchester HS)

Miah Shelby (Indianapolis Scecina HS)

Courtney Freeman (Central Noble HS)

Ayanna Norfolk (Irvington Prep Academy)

Shyanne Hacker (Irvington Prep Academy)

Ellie McGinley (Irvington Prep Academy)

South

Kylei Klein (Cambridge City HS)

Lauren Shepherd (Shortridge HS)

Skyler Coomer (Austin HS)

Kelsi Brierly (Southwestern HS)

Bayley Wade (Providence HS)

Olivia Jenkins (Providence HS)

Kaylee Brown (South Knox HS)

Allison McDowell (South Knox HS)

Ashley Durall (Sullivan HS)

Morgan Anderson (Milan HS)

Kristina Marksberry (Milan HS)

Akaya Walker (Austin HS)

Makayla Collier (Cascade HS)

Sierra Dowler (Union County HS)

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Freshmen Division | North 49 Vs. South 59
North

49

South

59

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Freshmen Division | North 49 Vs. South 59



Class 4A Freshmen Division

MVP   Taylor Steele     North

MVP  Bree Lloyd     South

North

Lanie Allen (East Noble HS)

Ashton Ellis (Goshen HS)

Dajah Hill (Hobart HS)

Alexandria Lyons-Lowe (Kokomo HS)

Hunter Carmony (McCutcheon HS)

Kaitlyn Shafer (Portage HS)

Kelsey Brickner (Northridge HS)

Darshana Nathan (FW South HS)

Nicole Konieczy (LaPorte HS)

Taylor Steele (Highland HS)

Kilee Slone (Warsaw HS)

Madison Dalton (Logansport HS)

South

Destiny Thurman (Bloomington North HS)

Reilly Olmstead (Brownsburg HS)

Keyla Hines (Franklin Central HS)

Emma DeHart (Southport HS)

Kennedy Williams (Terre Haute South HS)

Sidney Crowe (Whiteland HS)

Alexis Tackett (Shelbyville HS)

Riley Blackwell (Plainfield HS)

Brooke Herron (Noblesville HS)

Bree Lloyd (Hamilton SE HS)

Kayla Casteel (Plainfield HS)

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Sophomores Division | North 51 Vs. South 41
North

51

South

41

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Sophomores Division | North 51 Vs. South 41


3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE
Class 4A Sophomores Division

MVP   Megan Walton     North

MVP   Holly Hoopingarner     South

North

Hannah Albrecht (Crown Point HS)

Katie Pawlowski (Crown Point HS)

Anna Eksten (Crown Point HS)

Joey Stanford (FW Wayne HS)

Olivia Love (Goshen HS)

Megan Walton (Hamilton SE HS)

Kaila Stiner (Kokomo HS)

Megan Zabrecky (Munster HS)

Baleigh Carithers (Northridge HS)

Kaitlyn Steers (Portage HS)

Alexis Shannon (Noblesville HS)

Katelyn O’Reilly (Noblesville HS)

Toni Starks (FW South HS)

Tyra Perteete (FW North HS)

South

Lauren Rau (Center Grove HS)

Holly Hoopingarner (Greenwood HS)

Lauren Hambrock (Terre Haute South HS)

Kate White (Whiteland HS)

Kara Gerka (Fishers HS)

Hannah Kroehler (Fishers HS)

Brooklyn Banks (Fishers HS)

Maddy Grennes (Westfield HS)

Allison Van Dyke (Westfield HS)

Haleigh Reinoehl (Westfield HS)

Andi Kwasniewski (Carmel HS)

Emily Kmec (Carmel HS)

Kiah Ferrell (Plainfield HS)

Kyndal Spears (Plainfield HS)

Lauren McBryar (Mooresville HS)

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Freshmen Division | North 69 Vs. South 89
North

69

South

89

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Freshmen Division | North 69 Vs. South 89



Class 1A Freshmen Division

MVP   Courtney Dunlap     North

MVP   Brianna Howard     South

North

Courtney Dunlap (Argos HS)

Carli Skinner (Cowan HS)

Mariah Rumfelt (Cowan HS)

Alexis Adams (Cowan HS)

Kameron Stanko (Morgan Township HS)

Kia Holder (Morgan Township HS)

Audrey Minix (North White HS)

Alexandria Bope (Oregon Davis HS)

Mackenzie Poore (North White HS)

Cameron Whitesel (Randolph Southern HS)

Emma Cole (Attica HS)

Ashlee Schumpert (Fall Creek Academy )

Olivia Tolmen (South Central (Union Mills) HS)

South

Allie Schooler (Edinburgh HS)

Brianna Howard (Edinburgh HS)

Mara Cox (Edinburgh HS)

Babzi Vohlidkova (International HS)

Kimberly Kuehr (Indianapolis Lutheran HS)

Claire Higgins (Shawe Memorial HS)

Whitney Rogers (Trinity Lutheran HS)

Kora Kerns (Union City HS)

Baylee Hartman (Union City HS)

Courtney Wise (Union City HS)

Alicia Webb (Tecumseh HS)

Katrina Christain (Crothersville HS)

Stacy Fox (South Decatur HS)

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Juniors Division | North 59 Vs. South 39
North

59

South

39

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Juniors Division | North 59 Vs. South 39



Class 1A Juniors Division

MVP   Donna Zehner     North

MVP   Kylie Mason     South

North

Sarah Holt (Caston HS)

Donna Zehner (Culver Community HS)

Mickella Hardy (Culver Community HS)

Angela Lewellan (Culver Community HS)

Megan Heinold (Kouts HS)

Jayla Crump (Kouts HS)

Alissa Tucker (LaCrosse HS)

Emily Burks (Central Catholic HS)

Mattyson Robison (Clinton Prairie HS)

Allyson Scott (North White HS)

Darian Eccles (North White HS)

Brittany Montemayer (South Newton HS)

Ashton Barkho (West Central HS)

Mickayla Wenzel (West Central HS)

Lexi Foerg (West Central HS)

Kaley Sosnowski (Attica HS)

Kara Harmeson (Attica HS)

South

Olivia Carroll (Barr Reeve HS)

Monica Moran (International HS)

Story Shaffer (International HS)

Michaela Kikendall (Morristown HS)

Chloe Chew (Tri HS)

Sydney Stuckwisch (Trinity Lutheran HS)

Pressley England (Cowan HS)

Kylie Mason (Triton HS)

Jenna Hughes (Jac Cen Del HS)

Whitney Chipman (Rising Sun HS)

Chloe Smith (Morristown HS)

Brooke Harriman (Morristown HS)

Haley Hart (Morristown HS)