(219) 776-6191

Basketball

Search

Basketball Categories

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Freshmen Division | North 55 Vs. South 54
North

55

South

54

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Freshmen Division | North 55 Vs. South 54



Class 1A Freshmen Division

MVP   Mia Burton     North

MVP   Dae’Shaniqua King     South

North

Ashley Brown (Eastbrook HS)

Bailey Mansbarger (Eastbrook HS)

Jenna Kieper (Fairfield HS)

Haley Lynch (Danville HS)

Katie Wisel (Garrett HS)

Jordan Hall (Whitko HS)

Kelly Reiff (Whitko HS)

Chelsea Gould (Danville HS)

Alex Basile (Greencastle HS)

Hayley Carmean (Vincennes Lincoln HS)

Valerie Abendroth (Vincennes Lincoln HS)

South

Dejianna Butler (Evansville Bosse HS)

Jasmine Washington (Evansville Bosse HS)

Jalisha Swope (Evansville Bosse HS)

Dae’Shaniqua King (Indianapolis Marshall HS)

Dae’Sheon King (Indianapolis Marshall HS)

Mia Burton (Mitchell HS)

Jennifer Redelman (Greensburg HS)

Ally Hunsinger (Washington HS)

Lupe Perez (Washington HS)

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Juniors Division | North 71 Vs. South 65
North

71

South

65

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Juniors Division | North 71 Vs. South 65



Class 3A Juniors Division

MVP   Jordyn Frantz     North

MVP  Morgan Bear     South

North

Lauren Godfrey (Blackford HS)

Brooke Saylor (Eastbrook HS)

Emily Somers (Garrett HS)

Natalie Shetler (Glenn HS)

Loren Vukovits (Glenn HS)

Kyler Columbia (Glenn HS)

Faythe Bashaw (New Prairie HS)

Jordyn Frantz (NorthWood HS)

Haley Roe (NorthWood HS)

Reghan Craig (Whitko HS)

Aly Nicodemus (Whitko HS)

Martha Bonilla (Mississinewa HS)

Lexi Shepherd (West Noble HS)

Caitlyn Hays (Hamilton Heights HS)

South

Allie Lake (Danville HS)

Robin Ford (Danville HS)

Morgan Bear (Danville HS)

Stephanie Sherwood (Evansville Memorial HS)

Danielle Pruett (Mitchell HS)

Taylor Mann (Mitchell HS)

Cheyenne Jones (Washington HS)

Josie Murphy (Peru HS)

Lacey Garrett (Crawfordsville HS)

Jessica Banaschak (Greensburg HS)

Abbey Denton (Greensburg HS)

Jessica Lenihan (Greencastle HS)

Callan Taylor (Greencastle HS)

Lauren Bridgewater (Greencastle HS)

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Freshmen Division | North 72 Vs. South 50
North

72

South

50

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Freshmen Division | North 72 Vs. South 50



Class 3A Freshmen Division

MVP  Anna Weeks    South

North

Micaya Richardson (Delta HS)

Abbie Gressley (Eastbrook HS)

Drue Bodey (Garrett HS)

Kyannah Stull (Glenn HS)

Brooke Montgomery (Lebanon HS)

Kassidi Cadle (Lebanon HS)

Taitlyn Trenshaw (NorthWood HS)

Aubrey Schmeltz (Wawasee HS)

Aly Reiff (Whitko HS)

Brianna Cumberland (Whitko HS)

Kennedy Krull (Whitko HS)

South

Kendall Falkenstein (Evansville Memorial HS)

Alyssa Murphy (Evansville Memorial HS)

Haleigh Hipsher (Vincennes Lincoln HS)

Lauren Hipsher (Vincennes Lincoln HS)

Lyndsay Garrett (West Vigo HS)

Erin Fuller (Guerin Catholic HS)

Jolene Whitehead (Pike Central HS)

Hailey Mitchell (Owen Valley HS)

Jenna Irelan (Yorktown HS)

Anna Weeks (Peru HS)

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Sophomores Division | North 62 Vs. South 59
North

62

South

59

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Sophomores Division | North 62 Vs. South 59


Class 2A Sophomores Division

MVP Ryan Morey North

MVP Damonn Burns South

North

MVP Dylan Dowden (Lapel HS)

Jonah Norris (Fort Wayne Blackhawk HS)

Cody Bass (Southern Wells HS)

Dalton Briles (Delphi HS)

Owen Payton (Westville HS)

Trent Hisick (Westville HS)

Brady Albert (Westville HS)

Dustyn Baumgartner (Southern Wells HS)

Issac Granger (Alexandria HS)

Matt Martini (Rising Sun HS)

Ross DeBonis (Eastbrook HS)

South

MVP Corey Slick (Randolph Southern HS)

Jacob Nonte (Loogootee HS)

Jacob Williams (Orleans HS)

Kody Britton (South Putnam HS)

Andrew Hawes (Elwood HS)

Ryan Hale (Daleville HS)

Trey Smith (North Daviess HS)

Zachary Murphy (Edinburgh HS)

Anthony Felke (LaVille HS)

Kory Slick (Randolph Southern HS)

Kaleb Mikesell (Northeastern HS)

Gage Rowe (Tri HS)

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Seniors Division | North 62 Vs. South 68
North

62

South

68

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Seniors Division | North 62 Vs. South 68


Class 2A Seniors Division

MVP Alex Smith North

MVP Logan Alloway South

North

Dwayne Haden (Lake Station HS)

Ben Neals (Lake Station HS)

Jon Hogg (Boone Grove HS)

Derek Dotlich (Winamac HS)

Shane Beaman (North Putnam HS)

Bennett Hazelgrove (North Putnam HS)

Jordan Nauert (North Putnam HS)

Seth Somers (Heritage Christian HS)

Alex Smith (Northeastern HS)

Corey Dingwerth (Northeastern HS)

Kadis Renier (Eastside HS)

Ryan Leichty (Eastside HS)

Tyler Thompson (River Forest HS)

Dalton Bailey (North Judson HS)

Jacob Shabi (North Judson HS)

South

Dwight Sargent (Irvington Prep Academy)

Tucker Welton (South Knox HS)

Johnny Norris (Muncie Burris HS)

Devon Briggs (Indianapolis Crispus Attucks HS)

Trent Moorhead (South Ripley HS)

Austin Halcomb (South Ripley HS)

Logan Alloway (Milan HS)

Cooper Wade (Milan HS)

Logan Karsteter (Milan HS)

Joel Weyer (Forest Park HS)

Evan Underwood (Cambridge City HS)

Ian Bloom (Cambridge City HS)

Skyler Stroud (Paoli HS)

Cody Owen (Covenant Christian (Indpls) HS)

Trevor Johnson (Covenant Christian (Indpls) HS)

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Juniors Division | North 108 Vs. South 63
North

108

South

63

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Juniors Division | North 108 Vs. South 63


Class 2A Juniors Division

MVP Jarin Bush North

MVP Michael Roberts South

North

Jacob Burton (Clinton Central HS)

Brian Patterson (Lake Station HS)

Kyle Gooch (Lake Station HS)

Mark Novakovich (Lake Station HS)

Conner Sealscott (South Adams HS)

Marco Vasquez (South Adams HS)

Issac Mioduski (Boone Grove HS)

Parker Fox (Winamac HS)

Brandon Dillon (Carroll (Flora) HS)

Jarin Bush (Carroll (Flora) HS)

Craig Dingwerth (Northeastern HS)

Grant Esposito (Northeastern HS)

Joey Claypoole (Northeastern HS)

PJ Dean (Eastside HS)

South

Montreal DuBose (Irvington Prep Academy)

Travis Butte (Milan HS)

Darrell Hutchison (Indianapolis Crispus Attucks HS)

Damon Wilmes (Forest Park HS)

Ben Englert (Forest Park HS)

Jabril George (Indianapolis Washington HS)

Ben Singer (Cambridge City HS)

Trevor Gabbard (Cambridge City HS)

Austin Baker (Monrovia HS)

Ethan Smith (Covenant Christian HS)

Terron Wade (Seeger HS)

Michael Roberts (North Putnam HS)

Brandon Hall (North Putnam HS)

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Freshmen Division | North 53 Vs. South 75
North

53

South

75

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Freshmen Division | North 53 Vs. South 75


Class 2A Freshmen Division

MVP Tyler Smith North

MVP Shawn Stewart South

North

Matt Box (Bremen HS)

Tyler Smith (Northeastern HS)

Sergiey Slaughter (Triton Central HS)

Zachary Thompson (River Forest HS)

Hunter Duncan (Triton Central HS)

Kennan Orr (Clinton Central HS)

Nate Reynolds (Northeastern HS)

Corbin Judy (North Putnam HS)

Jordan Bean (North Putnam HS)

Jack Kendall (North Putnam HS)

South

Shawn Stewart (Indianapolis Washington)

Pat Wilburn (Indianapolis Washington)

Desean Hampton (Indianapolis Washington)

Evan Burch (Cascade HS)

Braxton Robertson (Henryville HS)

Luke Seber (Monrovia HS)

Luke Smith (Monrovia HS)

Josh Dieball (Linton Stockton HS)

Logan Sanford (Union County HS)

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Seniors Division | North 88 Vs. South 82
North

88

South

82

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Seniors Division | North 88 Vs. South 82


Class 1A Seniors Division

Class 1A/2A Senior Division

MVP Cody Nelson North

MVP Tyler Haas South

North

Mason Brown (Blue River Valley HS)

Devon Brown (Blue River Valley HS)

Jordan Zarse (Frontier HS)

Brandon Adkins (Washington Township HS)

Bryce Pappas (Washington Township HS)

Alex Henn (Westville HS)

Collin Walker (Westville HS)

Austin Martin (Clinton Prairie HS)

Cody Nelson (Kouts HS)

Jake Bekelya (Kouts HS)

De’Andre Huskie (Indianapolis Metro HS)

Jabari Artis (Indianapolis Tindley HS)

South

Cody Rumbaugh (Eminence HS)

Ethan Holley (Eminence HS)

Tyler Haas (Northeast Dubois HS)

Craig Stuckwisch (Trinity Lutheran HS)

Tre Shipley (Hauser HS)

Jack Ferree (Lanesville HS)

Jeremiah Wilkinson (Rock Creek Academy)

Rhett Butler (Seton Catholic HS)

Malcom Donley (Indianapolis Lutheran HS)

Beau Barham (Indianapolis Lutheran HS)

Anthony Maranto (University HS)

Matt Mathies (Loogootee HS)

Adam Siebert (Jac Cen Del HS)

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Juniors Division | North 60 Vs. South 84
North

60

South

84

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Juniors Division | North 60 Vs. South 84


Class 1A Juniors Division

Class 1A/2A Senior Division

MVP Chase Braden North

MVP Eric Dodson South

North

Josh Berry (Blue River Valley HS)

Noah Madison (Blue River Valley HS)

Drew Overmyer (Elkhart Christian Academy)

Brad Woodward (Southern Wells HS)

Alex Lowther (Washington Township HS)

Drake Donaldson (Lakewood Park Christian HS)

Tyler Abbett (Morgan Township HS)

Chase Braden (Morgan Township HS)

Mike Montgomery (Indianapolis Tindley HS)

Kyle Whitsel (Union City HS)

Cole Ballard (Indianapolis Lutheran HS)

Joseph Harris (21st Century Gary Charter HS)

Josigha Coleman (21st Century Gary Charter HS)

Chanton Booker (21st Century Gary Charter HS)

Mark Richards (South Central (Union Mills) HS)

South

Brennan Ringler (Eminence HS)

Eric Dodson (Northeast Dubois HS)

Cale Hall (Orleans HS)

Luke Stuckwisch (Trinity Lutheran HS)

Rory Thayer (Hauser HS)

Merrick McGraw (Clinton Prairie HS)

Mikhail Liston (University HS)

Tyler Diehl (University HS)

Robbie Johnson (University HS)

Josh Sibrel (Loogootee HS)

Logan Miles (New Washington HS)

Kirk Stewart (Medora HS)

Skyler Kolli (International HS)

Ariel Lowinsky (International HS)

Alex Prather (International HS)

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A/2A Senior Division | North 92 Vs. South 86
North

96

South

82

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A/2A Senior Division | North 92 Vs. South 86


Class 1A

Class 1A/2A Senior Division

MVP Bradey Gerke North

MVP Desmond Bane South

North

Keaton Coleman (Southern Wells HS)

Alex Perez (Washington Township HS)

Nathan Line (Washington Township HS)

Josh Brownlee (Westville HS)

Kale Morris (Clinton Prairie HS)

Jacob Price (Clinton Prairie HS)

Grant Ream (Clinton Prairie HS)

Matt Strader (International HS)

Caleb Hendress (North White HS)

Bradey Gerke (Lakewood Park Christian HS)

Bruce Dylan (Kouts HS)

Clint Hendress (North White HS)

Zacc Carroll (Indianapolis Metro HS)

Jake Koselke (Morgan Township HS)

South

Daniel Horton (Trinity Lutheran HS)

Keegan Rebber (Trinity Lutheran HS)

Zach Johnson (Hauser HS)

Zach Gearhart (Hauser HS)

Desmond Bane (Seton Catholic HS)

Cliff Dickman (Seton Catholic HS)

Joe Ferree (Lanesville HS)

Jacob Jarboe (Wood Memorial HS)

Tyler Luedeman (Crothersville HS)

Conner Adams (Crothersville HS)

Kam Flynn (Medora HS)

Shane Miller (Indianapolis Lutheran HS)

Micah Mains (Crothersville HS)

Cody Skinner (Cowan HS)

Coleman Evans (Cowan HS)

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Juniors Division | North 112 Vs. South 85
North

112

South

85

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Juniors Division | North 112 Vs. South 85


Class 4A Juniors Division

MVP Filip Serwatka North

MVP Mark Neill South

North

Shayne Barron (Michigan City HS)

Zach Stewart (Michigan City HS)

Mike Miller (Michigan City HS)

Austin Woolett (Goshen HS)

Juan Lamar (Hobart HS)

Filip Serwatka (Concord HS)

Treyton Harris (Elkhart Central HS)

Jujuan Starks (FW North HS)

Jagger Surface (FW Northrop HS)

Christain Jacobs (Gary West Side HS)

Max Clifford (Roncalli HS)

Tyler Littlejohn (Laporte HS)

South

Ken Montgomery (Bloomington North HS)

Kaleb Ferrell (Bloomington North HS)

Steven Pergola (Castle HS)

Adam Preda (Decatur Central HS)

CB Bennett (Decatur Central HS)

Clay Hibler (Mooresville HS)

Tre Minnett (Terre Haute South HS)

Greg Newton (Terre Haute South HS)

Cole Taylor (McCutcheon HS)

Spencer Caldwell (McCutcheon HS)

Mark Neill (McCutcheon HS)

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Seniors Division | North 101 Vs. South 77
North

101

South

77

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Seniors Division | North 101 Vs. South 77


Class 4A Seniors Division

MVP Mike Bush  North

MVP Jaren Hornbeak South

North

Keaton Irwin (Huntington North HS)

Terry Davis Jr. (South Bend Adams HS)

Ramon Johnson (Concord HS)

Mike Bush (South Bend Adams HS)

Jamare Washington (South Bend Riley HS)

Tra’veon Johnson (South Bend Washington HS)

Darius Coty (Hammond Morton HS)

Josh Kelly (Hobart HS)

Gage Ott (LaPorte HS)

Josh Fleming (LaPorte HS)

Tre’Vion Crews (FW North HS)

Mike Davis (FW North HS)

South

TJ Helm (Decatur Central HS)

Kyle Stretch (Roncalli HS)

Aaron Tincher (Martinsville HS)

Jaren Hornbeak (Greenwood HS)

JuWan Carpenter (Ben Davis HS)

Brad Dockemeyer (Kokomo HS)

Erik Bowen (Kokomo HS)

James Mayberry (Plainfield HS)

Lukayus McNeil (Decatur Central HS)

Carter VanWanzeele (Mooresville HS)

Levi Bailey (Roncalli HS)

Tommy Brankin (Highland HS)

Ben Wood (Highland HS)