(219) 776-6191

Volleyball

Search

Volleyball Categories

Class 3A Underclassmen Division | North 3 vs. South 2
North

3

South

2

Class 3A Underclassmen Division | North 3 vs. South 2


Class 3A Underclassmen
Sheridan High School
November 14, 2020

12345Final
North15142726153
South25252524122

North

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Alivia Shaw (Oak Hill High School)00210
Amarea Chandler (Norwell High School)01070
Autumn Kersey (Herron High School)61000
Gabrielle Trinter (South Bend St. Joseph High School)68100
Lilly Carpenter (Herron High School)00104
Mackenzie Rogers (Northwestern High School)031154
Maddie Hazelbaker (South Bend St. Joseph)140105
McKenna Littleton (Culver Academies)00203
Shelby Renn (Peru High School)34010
Tori Closson (Northwestern High School)00111

South

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Gabby Smitha (Gibson Southern High School)12092
Grace Braner (Lebanon High School)610013
Hailey Sembach (Connersville High School)813100
Kallie Eder (Madison Consolidated High School)66002
Lydia Lindvall (Herron High School)04000
Madelyn Bradbury (West Vigo High School)00100
Maicee Sterrett (Frankfort High School)60004
Mallory Pike (Sullivan High School)00010
Mary Holbert (Herron High School)10040
Meredith Slaton (Scottsburg High School)00163
Stevie Brown (Jeffersontown High School)00000
Class 3A Juniors Division | North 0 vs. South 3
North

0

South

3

Class 3A Juniors Division | North 0 vs. South 3


Class 3A Juniors
Sheridan High School
November 14, 2020

123Final
North252525 0
South161723 3

North

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Abby Portolse (Mishawaka Marian High School)30002
Abigail Reese (South Bend St. Joseph High School)10030
Brayden Baney (Tippecanoe Valley High School)00104
Christen Haas (Wheeler High School)00000
Lauren Ross (Bellmont High School)00282
Leah Carter (Northwestern High School)47000
Maddie Smith (Delta High School)31010
Mary Claire Raster (South Bend St. Joseph High School)20040
Meg Saalfrank (Bellmont High School)43003
Mia Edwards (Oak Hill High School)00110
Molly Credi (South Bend St. Joseph High School)22000

South

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Ashlynn Anderson (North Montgomery High School)41000
Brooklyn Cornelius (Madison Consolidated High School)00210
Emma Fleck (New Prairie High School)21062
Erika Vinnedge (Pike Central High School)24000
Grace Schroeder (Mt. Vernon [Posey] High School)111000
Kacee Blair (Bullitt Central High School)21000
Katie Fisher (Connersville High School)00000
Sophia Corey (Mississinewa High School)00000
Taylor Harsin (Madison Consolidated High School)31102
Trinity Schroeder (North Montgomery High School)21001
Class 3A & 4A Junior & Seniors Division | North 3 vs. South 1
North

3

South

1

Class 3A & 4A Junior & Seniors Division | North 3 vs. South 1


Class 3A & 4A Junior & Seniors
Sheridan High School
November 14, 2020

1234Final
North25232525 3
South13251821 1

North

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Bailei Mayo (Concord High School)43013
Emily Bowen (River Forest High School)102130
Gabriella Norwood (Concord High School)104000
Gracie True (Madison Consolidated High School)101129
Hailey Henschen (Norwell High School)02010
Madison Brooks (Fort Wayne Northrop High School)53113
Mia Unmisig (Merrillville High School)00010
Quinn Olding (Fort Wayne Northrop High School)58000
Raven Edwards (Merrillville High School)62100
Shay Baker-Watson (Greencastle High School)00020
Stephanie Ish (Herron High School)00000

South

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Brenna Young (South Oldham High School)85010
Carson Kruse (Gibson Southern High School)68010
Gabby Fleming (Salem High School)00100
Gretta Hanjorgiris (Salem High School)010100
Jama Barnes (Rushville Consolidated High School)00203
Jasmyn Watson (Warren Central High School)121100
Lanae Crowe (Charlestown High School)22280
Peyton Maybrier (Estill County High School)30021
Reva Tincher (Bedford North Lawrence High School)00200
Zoey Birchler (Evansville North High School)00200
Class 4A & 3A Juniors & Seniors Division | North 3 vs. South 1
North

3

South

1

Class 4A & 3A Juniors & Seniors Division | North 3 vs. South 1


Class 4A & 3A Juniors & Seniors
Sheridan High School
November 14, 2020

1234Final
North22252525 3
South25141816 1

North

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Ashlee Walton (Greenwood Community High School)01000
Gabby Fish (Carroll High School)51002
Hadley Powers (Carroll High School)183000
Jordyn Pax (Plainfield High School)00311
Kathryn Detweiler (Goshen High School)31001
Lauren Uhte (Richmond High School)201140
Taya Haffner (Carroll High School)66060
Tori Highland (Harrison [West Lafayette] High School)22003

South

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Alexa Bruce (McCreary Central High School)11210
Alexis Fliehman (Madisonville-North Hopkins High School)00200
Emma Ekblaw (Chesterton High School)65300
Emma Williams (Washignton High School)00051
Emmeri Roberts (duPont Manual High School)48100
Madison Farmer (Evansville Harrison High School)17000
Makayla Davis (duPont Manual High School)31070
Mary Kolb (Seneca High School)00000
Meghan Gaffigan (Chesterton High School)77101
Molly Coomer (North Harrison High School)10101
Class 4A Juniors Division | North 3 vs. South 1
North

3

South

1

Class 4A Juniors Division | North 3 vs. South 1


Class 4A Juniors
Sheridan High School
November 14, 2020

1234Final
North25251825 3
South21152514 1

North

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Brooke Shapley (Lowell High School)82001
Hannah Mathis (Hobart High School)30103
Isabella Skalba (Hobart High School)10101
Jenna Armstrong (Greenwood Community High School)31001
Kaitlyn Dobrzeniecki (Lowell High School)41000
Lindsey Schallenkamp (Lowell High School)32000
Madison Polak (Lowell High School)00310
Mallory Dills (Cathedral High School)211208
Melia Gorrell (Greenwood Community High School)00300
Macie Swinehart (Concord High School)25001

South

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Abigail Wileman (Goshen HS)22000
Alyvia Luce (Jeffersonville HS)00210
Brianna Jensen (Bullitt Central High School)00003
Elliot Mays (Jeffersonville High School)60105
Emma Morris (Perry Meridian High School)74100
Erin Dorton (Bullitt Central High School)00000
Gabrielle Langford (Bullitt Central High School)20000
Peiper Hesson (Plainfield High School)02080
Class 4A Underclassmen Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 4A Underclassmen Division | North 3 vs. South 0


Class 4A Underclassmen
Sheridan High School
November 14, 2020

123Final
North252525 3
South181718 0

North

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Ally Titus (Pleasure Ridge Park High School)00100
Avery Seale (Muncie Central High School)00090
Breanna Jones (Pleasure Ridge Park High School)44000
Brooklyn Bell (Greenwood Community High School)54010
Ellie Frey (Carroll High School)50130
Kayle Dove (LaPorte High School)62220
Milica Tomic (Lake Central High School)61094
Mya Ayro (Greenwood Community High School)82001
Samantha Wisdom (Pleasure Ridge Park High School)21040

South

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Arian Gregory (Madisonville-North Hopkins High School)00500
Aubrey Stitcher (Noblesville High School)61101
Briley Murray (Russell County High School)10000
Brooke Kiefer (Bullitt Central High School)01200
Claire Hart (Bullitt Central High School)10000
Jenna White (Russell County High School)00000
Lauren White (Russell County High School)00110
Libby Mehringer (Jasper High School)10100
Macy Chafin (Southport High School)00311
Sidney Fowler (East Jessamine High School)20000
Sydney Cummins (East Jessamine High School)10000
Class 1A Underclassmen Division | North 3 vs. South 2
North

3

South

2

Class 1A Underclassmen Division | North 3 vs. South 2


Class 1A Underclassmen
Sheridan High School
November 15, 2020

12345Final
North2516252215 3
South192516258 2

North

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Amanda Quilhot (Traders Point Christian High School)30212
Ava Papai (Daleville High School)32000
Brooke Tonner (Southern Wells High School)61000
Emily Tyree (Waldron High School)201156
Faith Baltzell (Westville High School)111011
Hope Crooks (North Central [Farmersburg] High School)00010
Kathryn Ison (North Central [Farmersburg] High School)10201
Kaylee Young (Waldron High School)37101
Morgan McIntyre (Westville High School)00400

South

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Abby Wheaton (North Central [Farmersburg] High School)30002
Braiden Bell (North Central [Farmersburg] High School)21060
Ellie Roush (Shoals High School)00302
Emma Resler (White River Valley High School)00101
Erica Kemp (North Daviess High School)24010
Ginger Johnson (Wolfe County High School)22253
Kendall Havlin (Westville High School)00100
Lauren Lipsett (Westville High School)20201
Madison Ramsey (North Daviess High School)63000
Makaylie Patterson (South Central [Elizabeth] High School)00010
Class 1A Juniors Division | North 3 vs. South 1
North

3

South

1

Class 1A Juniors Division | North 3 vs. South 1


Class 1A Juniors
Sheridan High School
November 15, 2020

1234Final
North212525253
South25912201

North

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Addy Frye (Traders Point Christian High School)150100
Callahan Wiegandt (Holy Cross High School)300111
Jaci Stone (Shakamak High School)10202
Jenna Kirby (Marquette Catholic High School)25073
Mackenzie Shaw (Waldron High School)41110
Madalyn Hudnall (Waldron High Schol)130001
Mahayla Borom (Shakamak High School)01080
Nina Nash (Morgan Township High School)01000

South

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Aubrey Kennelly (Oldenburg Academy)32260
Averie Brownell (Wolfe County High School)00300
Cheaney Archer (Shoals High School)22102
Hannah Estes (Carroll County High School)01011
Maycee Antibus (White River Valley High School)10211
Megan Bogemann (Waldron High School)00100
Nichole Garner (Waldron High School)21001
Tori Brandon (Carroll County High School)41000
Class 1A Seniors Division | North 3 vs. South 1
North

3

South

1

Class 1A Seniors Division | North 3 vs. South 1


Class 1A Seniors
Sheridan High School
November 15, 2020

1234Final
North252025253
South212519181

North

 

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Alorah Hopper (Lake Station High School)102202
Chloe Balough (West Central High School)32020
Emma Hepler (Triton High School)300120
Kassidy Boener (Lafayette Central Catholic High School)104000
Kaydence Sutton (Shoals High School)20061
Madeline Doll (Triton High School)11102
Madison Shedrow (Culver Community High School)500101
Marley Massey (Fountain Central High School)00100
Olivia Newcom (Frontier High School)37101

South

 

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Addyson Weaver (Clinton Central High School)01170
Bella Hughes (Holy Cross High School)91300
Ella Clayton (Traders Point Christian High School)02061
Katie Blan (Hancock County High School)113100
Madison Small (Traders Point Christian High School)00300
Mia Marlow (White River Valley High School)35000
Mia Smith (Northeast Dubois High School)21160
Nai’a Pettit (Covington High School)72001
Susie Jones (Clinton Central High School)00102
Class 2A Juniors & Seniors Division | North 1 vs. South 3
North

1

South

3

Class 2A Juniors & Seniors Division | North 1 vs. South 3


Class 2A Juniors & Seniors
Sheridan High School
November 15, 2020

1234Final
North252423191
South152625253

North

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Alaina Kertai (LaVille High School)30041
Emilee Taylor (Bremen High School)00110
Emily Huffman (Blackford High School)33000
Kylie Filo (South Central [Union Mills] High School)00000
Lanie Criswell (South Central [Union Mills] High School)118002
Madison Rodabaugh (Lewis Cass High School)10100
Natalie Bluhm (Adams Central High School)12162
Rebekah Beehler (LaVille High School)72000
Taylor Braun (South Adams High School)10284
Taylor Rodabaugh (Lewis Cass High School)21101

South

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Ali Jameson (South Decatur High School)00240
Aubrey Ewers (Linton-Stockton High School)00103
Brionna Egold (South Putnam High School)290122
Cynthia Swenk (Shenandoah High School)10020
Darryn Hargrett (Canterbury High School)80401
Hailey Stone (Wolfe County High School)52000
Jordan Stumbo (Wabash High School)23000
Justice Kuster (Tell City High School)40022
Lea Zorich (Whiting High School)00021
Sarah Sizemore (Daleville High School)01211
Class 2A Juniors Division | North 0 vs. South 3
North

0

South

3

Class 2A Juniors Division | North 0 vs. South 3


Class 2A Juniors
Sheridan High School
November 15, 2020

123Final
North1117110
South2525253

North

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Abigail Goffinet (LaVille High School)00021
Cana Jones (Lewis Cass High School)00012
Faith Maloney (Blackford High School)01000
Isabella Smith (Bremen High School)31000
Jacqueline Smith (Lake Station High School)00000
Jade Stumbo (Wabash High School)01000
Megan Retherford (Eastern Hancock High School)11000
Paige Franz (Eastside High School)00100
Sydney Hayes (Eastern Hancock High School)40220

South

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Ashleigh Ream (Southwestern [Hanover] High School)20001
Ashtyn Green (Tecumseh High School)10020
Brook Somers (South Decatur High School)04010
Chloe Golia (Fountain Central High School)11000
Emily Bogan (Tecumseh High School)00000
Emma Smith (Frankton High School)00040
Kaybree Oxley (Tecumseh High School)48001
Madelyn Hawkins (Western Boone High School)10201
Marli Ransom (Western Boone High School)11012
Class 2A Underclassmen Division | North 0 vs. South 3
North

0

South

3

Class 2A Underclassmen Division | North 0 vs. South 3


Class 2A Underclassmen
Sheridan High School
November 15, 2020

123Final
North2117130
South2525253

North

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Addison Pantell (South Central [Union Mills] High School)00070
Bryelle Fisher (Northeastern High School)10000
Emily Yates (Tecumseh High Schol)31001
Emma Williams (Lake Station High School)11010
Hannah Evenson (Bishop Noll Institute)00000
Lillian Null (Northeastern High School)20100
Madison Austerman (Northeastern High School)22000
Molly Friel (Hebron High School)11000
Paige Maxwell-Prott (Lake Station High School)00001
Payge Johnson (Tecumseh High School)20122

South

PlayerKillsBlocksDigsAssistsAces
Bailee Tieman (Eastern Greene High School)00100
Bailey Keusch (Shortridge High School)30011
Brionna Linkel (South Ripley High School)00121
Brynlee Perkins (Eastern Greene High School)30001
Hillary Tobias (Adams Central High School)22003
Jaylin Boger (Tecumseh High School)11000
Keliah Smith (Tipton High School)12101
Kylie Tyra-Lacy (Henryville High School)42105
Lilee Lamotte (Blackford High School)30000
Samantha Luttel (North Decatur High School)10162
McKenzie Hinz (Winamac Community High School)04000