(219) 776-6191

Soccer

Search

Soccer Categories

6TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class A Small School Juniors Division | North 8 Vs. South 1
North

8

South

1

6TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class A Small School Juniors Division | North 8 Vs. South 1


November 5-6, 2016

Danville Community High School


Class A Small School Juniors Division

MVP    Connor Hanaway   North

MVP   Drew Kersey    South


North

Abraham Avila (Scecina Memorial HS)

Antonio Eraso (International HS)

Braxton Gunter (North Miami HS)

Caleb Gipson (North Miami HS)

Connor Hanaway (North Miami HS)

Connor Malmquist (Morgan Township HS)

Daniel Van Kley (Covenant Christian (DEM) HS)

Devin Rubush (Muncie Burris HS)

Elijah Rotto (Heritage Christian HS)

Ethan Duff (North Miami HS)

Jacob Kenworthy (Morgan Township HS)

Jake Anders (LaVille HS)

Jeremy Landgrebe (Morgan Township HS)

Justus O’Neil (International HS)

Nathan Mast (Tri Central HS)

Reece Peterson (Covenant Christian (DEM) HS)

South

Adam Mullen (Oldenburg Academy)

Andrew Emily (Trinity Lutheran HS)

Braeden Thompson (Sullivan HS)

Drew Kersey (Oldenburg Academy)

Jake Voliva (Sullivan HS)

Justin Defur (South Spencer HS)

Logan Elliott (Sullivan HS)

Mason Durnil (South Spencer HS)

Matt Wardell (Sullivan HS)

Nathan Folop (Oldenburg Academy)

Nicholas Monroe (Sullivan HS)

Payton Robinson (Washington Catholic HS)

Sam Hayes (Trinity Lutheran HS)

Stuart Lamping (Oldenburg Academy)

Elijah Hoover (Indianapolis Lutheran HS)

6TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Seniors Division | North 3 Vs. South 6
North

3

South

6

6TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Seniors Division | North 3 Vs. South 6


November 5-6, 2016

Danville Community High School


Class A Medium School Seniors Division

MVP    Brenden Melvin   North

MVP   Cole Kennedy    South


North

Brenden Melvin (Wheeler HS)

Cole Dillingham (Rochester HS)

Cole Erickson (Andrean HS)

Dalton Misner (Westview HS)

Dawson Bower (Rochester HS)

Enrique Duran (Lakeland HS)

Jared Humphrey (Andrean HS)

Jarred Horne (Cardinal Ritter HS)

Jeremy Detmar (Andrean HS)

Jonah Gray (Peru HS)

Killian Bailey (Rochester HS)

Kole Winebrenner (Garrett HS)

Wyatt Bright (Rochester HS)

Wyatt Hastings (Rochester HS)

South

Alex Rogers (Providence HS)

Blake Tenbarge (Gibson Southern HS)

Braden Rainier (Providence HS)

Caleb Slaughter (Mitchell HS)

Cole Braun (Taylor HS)

Cole Kennedy (Eastbrook HS)

Gavin Boyd (Pike Central HS)

Jacob Murphy (Gibson Southern HS)

Jared MCCord (Pike Central HS)

Jordan Bean (North Putnam HS)

Kevin Chrisco (Providence HS)

Kyler Schaetzle (Knightstown HS)

Michael Bushelman (Milan HS)

Quinton Fife (North Posey HS)

Arturo Ferrel (Scecina Memorial HS)

6TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Juniors Division | North 5 Vs. South 6
North

5

South

6

6TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Juniors Division | North 5 Vs. South 6


November 5-6, 2016

Danville Community High School

Class A Medium School Juniors Division

MVP     Austin Leech   North

MVP   Zachary Deurloo    South


North

Austin Leech (Garrett HS)

Braxton Wilhelm (Peru HS)

Connor Kissinger (Garrett HS)

Dawes Dircksen (Garrett HS)

Garret Eytcheson (Rochester HS)

Garret Mason (Winamac HS)

Gerard Irurre (Winamac HS)

John Valesquez (Eastbrook HS)

Julio Arturo (Garrett HS)

Justin Yoo (Peru HS)

Logan Fakes (Hamilton Heights HS)

Michael Bontrager (Westview HS)

Peyton Smith (Blackford HS)

Richard Bloomfield (Winamac HS)

Roman Zupin (Winamac HS)

Zane Duff (Rochester HS)

Ben Bruce (Tri West HS)

Garret Shaw (Tri West HS)

South

Andrew Titus (Hauser HS)

Anthony Cook (Crawfordsville HS)

Austin Dewig (Gibson Southern HS)

Austin Holder (Pike Central HS)

Ben Taylor (Cascade HS)

Cody Petty (Mitchell HS)

Colin Hinkle (Cardinal Ritter HS)

Conner Miles (Milan HS)

Dante Torres (Centerville HS)

Daron Robertson (Mitchell HS)

Hayden Kaybrick (Pike Central HS)

Jackson Crossley (Centerville HS)

Kaleb Duncan (Centerville HS)

Luke Dunham (Crawfordsville HS)

Michael Gill (Providence HS)

Trey Riggs (Gibson Southern HS)

Zachary Deurloo (Cascade HS)

Cornelio Gibson (Oak Hill HS)

Blake Gibson (Oak Hill HS)

6TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Underclassmen Division | North 3 Vs. South 1
North

3

South

1

6TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Underclassmen Division | North 3 Vs. South 1


November 5-6, 2016

Danville Community High School


Class A Medium School Underclassmen Division

MVP     Angel Castellanos    North

MVP   Zach Clark    South


North

Angel Castellanos (Boone Grove HS)

Brady Martz (Bremen HS)

Cameron Napier (Bremen HS)

Charlie Cranston (Blackford HS)

Elijah Kosiba (Rensselaer Central HS)

Ethan Watt (Blackford HS)

Hunter Renner (Mishawaka Marian HS)

Jacob Cannon (Wheeler HS)

Jose Gallegos (Bremen HS)

Keaton Elkins (Blackford HS)

Luis Contreras (Bremen HS)

Micah Towne (Rochester HS)

Nathan Brown (Blackford HS)

Noah Dattilo (Hebron HS)

Spencer Blakely (Blackford HS)

Will Thonn (Rochester HS)

Zach Zorn (Peru HS)

Blake Newton (Tri West HS)

Spencer Gross (Tri West HS)

South

Brendan Murphy (Gibson Southern HS)

Devyn Schaetzle (Knightstown HS)

Garrett Barthel (Gibson Southern HS)

Isaac Gleitz (North Harrison HS)

Jacob Huber (Eastbrook HS)

Jake Novotony (Gibson Southern HS)

Joe Hawes (Eastern (Greentown) HS)

Joseph Gryboski (Providence HS)

Logan Bass (Taylor HS)

Luke Van Bibber (Oak Hill HS)

Noah Ross (Eastbrook HS)

Preston Risinger (Gibson Southern HS)

Tyler Joy (West Vigo HS)

Will Haley (Oak Hill HS)

Zach Clark (Hamilton Heights HS)

Zane Shilts (Eastbrook HS)

6TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Juniors Division | North 3 Vs. South 1
North

3

South

1

6TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Juniors Division | North 3 Vs. South 1


November 5-6, 2016

Danville Community High School


Class AA Large School Juniors Division

MVP    Connor Rezo    North

MVP   Clark Bailey    South


North

Cade Beckley (Delta HS)

Connor Mortiz (Marion HS)

Connor Rezo (Western HS)

Edgar Gutierrez (Hammond Morton HS)

Isaac Griffis (Delta HS)

Jake Sassmannshausen (FW Concordia HS)

Jeron Armstrong (FW Concordia HS)

Jonas Reed (Marion HS)

Jose Esquivel (Marion HS)

Josh Gorball (Concord HS)

Ronaldo Macomber (Marion HS)

Samuel Tanner (Plymouth HS)

Steven Gray (Marion HS)

Tyler Anger (Marion HS)

Wyatt Howard (Plymouth HS)

Zion Osner (Delta HS)

South

Aaron Wills (Beech Grove HS)

Alex Hedges (Franklin County HS)

Angel Aquirre (Plainfield HS)

Aydin Thomas (Evansville Reitz HS)

Brennan Myers (Franklin County HS)

Bryce Teater (Madison HS)

Cameron Marsh (Owen Valley HS)

Clark Bailey (Muncie Central HS)

Jack Edwards (Yorktown HS)

Jacob Nichols (Madison HS)

Jake Lively (Avon HS)

Jayden Centner (New Castle HS)

Keaton Goss (Silver Creek HS)

Luke Oberholtzer (Evansville Reitz HS)

Matt Muller (Plainfield HS)

Spencer Catron (Franklin County HS)

6TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Seniors Division | North 4 Vs. South 6
North

4

South

6

6TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Seniors Division | North 4 Vs. South 6


November 5-6, 2016

Danville Community High School


Class AA Large School Seniors Division

MVP    Mason Cross    North

MVP   Caleb Denton   South


North

Alec Lynn (Delta HS)

Alec Stopher (FW Concordia HS)

Benjamin Grim (FW Concordia HS)

Cody Cripe (NorthWood HS)

Cody Petro (Logansport HS)

Dylan Weldy (NorthWood HS)

Eli Aukerman (NorthWood HS)

Greyson Mishler (Norwell HS)

Jacob Snodderly (New Haven HS)

Jared Hunt (Delta HS)

Jaron Mullett (NorthWood HS)

Jon Sanchez (New Haven HS)

Jose Bogarin (Hammond Morton HS)

Josh Gonzalez (Portage HS)

Mason Cross (Northridge HS)

Nate Mast (Marion HS)

Pedro Castaneda (New Haven HS)

Sergei Collins (FW Dwenger HS)

South

Alexander Holmes (Silver Creek HS)

Brevin Smith (Yorktown HS)

Bryce Hughson (Danville Community HS)

Caleb Denton (Madison HS)

Calvin Heck (Silver Creek HS)

Cameron Schlabach (Wawasee HS)

Carter Jones (Wawasee HS)

Corbin Wrightsman (Owen Valley HS)

Ethan Manuszak (Chatard HS)

Jacob Surber (Franklin County HS)

Justin Snider (Danville Community HS)

Matt Lents (Batesville HS)

Quentin Thompson (Muncie Central HS)

Robbie Beal (Jennings County HS)

Tate Raake (Edgewood HS)

Tyler Willis (New Castle HS)

6TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Underclassmen Division | North 1 Vs. South 6
North

1

South

6

6TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Underclassmen Division | North 1 Vs. South 6


November 5-6, 2016

Danville Community High School


Class AA Large School Underclassmen Division

MVP     Zac Stanley    North

MVP   Jacob Leek    South


North

Adrian Pizana (West Noble HS)

Aidan Hosler (Huntington North HS)

Cameron Starks (Griffith HS)

Cameron Wheeler (McCutcheon HS)

Charles Padgett (Western HS)

Cole Meyer (Columbia City HS)

David Figueroa (Hammond Morton HS)

Dawson Lahee (East Noble HS)

Emerson Dietsch (DeKalb HS)

Gabriel Sanchez (Lowell HS)

Jarel Coatie (New Castle HS)

Jonathan Mora (Northridge HS)

Landon Fisher (Concord HS)

Marko Stosic (Griffith HS)

Max Harbaugh (Western HS)

Micah Cross (Northridge HS)

Paul Bogarin (Hammond Morton HS)

Tyler Christle (Huntington North HS)

Zac Stanley (Delta HS)

South

Axel Perez (Brownsburg HS)

Brigham Anderson (Plainfield HS)

Camden Ringo (Northview HS)

Dillon Drake (Wawasee HS)

Drew Heitman (Mt Vernon (Fortville) HS)

Ethan Eckert (Silver Creek HS)

Grant Raake (Edgewood HS)

Jack Byrnes (Muncie Central HS)

Jacob Leek (Plainfield HS)

Jacob Risser (Brownsburg HS)

Jake Berry (Brownsburg HS)

Logan Angelopulos (Mt Vernon (Fortville) HS)

Michael Ripperger (Batesville HS)

Nate Slavin (Batesville HS)

Nick Ayres (Brownsburg HS)

Reese Catron (Franklin County HS)

Tommy Ratz (Franklin County HS)

Trae Hassebroek (Shelbyville HS)

Zack Bell (Greenfield Central HS)

6TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Juniors Division | North 3 Vs. South 1
North

3

South

1

6TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Juniors Division | North 3 Vs. South 1


November 5-6, 2016

Danville Community High School


Class AA Mega School Juniors Division

MVP    Josh Good   North

MVP   Tyce Taylor    South


North

Aaron Garcia (Fort Wayne Snider HS)

Caleb Ashworth (Elkhart Memorial HS)

Caleb VanHoosier (McCutcheon HS)

Carson Buckmaster (DeKalb HS)

Cole Pierce (Greenfield Central HS)

Connor Western (DeKalb HS)

Elmar Martinez (Elkhart Memorial HS)

Ethan Stomm (DeKalb HS)

James Latham (Fort Wayne Snider HS)

Josh Good (DeKalb HS)

Michael Meagher (Hobart HS)

Noah Hughes (Greenfield Central HS)

Sam Poling (Huntington North HS)

Sean Julian (Greenfield Central HS)

Sid Sagna (Richmond HS)

Tucker Reinoehl (DeKalb HS)

South

Angel Tapia (Brownsburg HS)

Ben Derose (Center Grove HS)

Devon Herbert (Lawrence North HS)

Elias Young (Franklin Community HS)

Evan Burleigh (Martinsville HS)

Evan Curry (Terre Haute North HS)

Jacob Cooley (Center Grove HS)

Jimmy Lawson (Brownsburg HS)

John Nystrom (Center Grove HS)

Jon Graber (Greenwood HS)

Keegan Deemer (Bloomington South HS)

Patrtick Rowe (Terre Haute North HS)

Reed Raibley (Evansville Harrison HS)

Ryan Elkins (Martinsville HS)

Tyce Taylor (Shelbyville HS)

Shady Hanna (Carmel HS)

6TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Seniors Division | North 7 Vs. South 0
North

7

South

0

6TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Seniors Division | North 7 Vs. South 0


November 5-6, 2016

Danville Community High School


Class AA Mega School Seniors Division

MVP    Jarret Whitehouse   North

MVP  Cade Rock    South


North

Adam Gostomelsky (Carmel HS)

Aidan Hinesley (Huntington North HS)

Brandon Dentler (East Noble HS)

Caleb Smith (DeKalb HS)

Chase Johnson (Columbia City HS)

Edgar Botello (Penn HS)

Eric Salzeider (Munster HS)

Gabe Seltenright (DeKalb HS)

Grant Gold (Carmel HS)

Jared Richey (Carmel HS)

Jarret Whitehouse (Mt Vernon (Fortville) HS)

Matthew Wright (Columbia City HS)

Nick Allen (DeKalb HS)

Ryan Bloom (East Noble HS)

Scott Fischer (Munster HS)

Seth Luke (Mt. Vernon (Fortville) HS)

Tim Clone (Mt Vernon (Fortville) HS)

Zachary Allen (McCutcheon HS)

South

Andrew Morgan (Whiteland HS)

Ashton Rollo (Northview HS)

Cade Rock (Castle HS)

Carson Macklin (Shelbyville HS)

Evan Diemer (Shelbyville HS)

Jacob Maccarone (Northview HS)

Jared Wilkerson (Center Grove HS)

Jayden Dover (Shelbyville HS)

Lalen Ralte (Whiteland HS)

Matt Abrams (Richmond HS)

Matt Murray (Richmond HS)

Samson Stohler (Lawrence North HS)

Seth Whittle (Northview HS)

Thomas Eggleston (Shelbyville HS)

Trey Reberger (Northview HS)

Tyler Zigler (Terre Haute North HS)

Uriel Garcia (Brownsburg HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Underclassmen Division | North 1 Vs. South 12
North

1

South

12

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Underclassmen Division | North 1 Vs. South 12


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Large School Underclassmen Division

MVP    Kylee Sumner   North

MVP   Madison Proctor   South


North

Samantha Wojcik (Michigan City HS)

Stephanie Wojcik (Michigan City HS)

Alex Pomeroy (Michigan City HS)

Sabreena Ferguson (Delta HS)

Jada Hall (Angola HS)

Emily Andrzejewski (Angola HS)

Adelia Mendieta (Hammond Clark HS)

Ashley VandenBoom (Norwell HS)

Paige Julian (Angola HS)

Kylee Strunk (Norwell HS)

Rachel Swaim (Twin Lakes HS)

Lilly Haines (Lebanon HS)

Kenna Elliott (Danville Community HS)

Alicia Lombardo (Danville Community HS)

Lizzie Smith (Danville Community HS)

Sarah Guipe (Danville Community HS)

Kylee Sumner (Silver Creek HS)

South

Riley Sexton (Greenfield-Central HS)

Erin O (Floyd Central HS)

Reagan O (Floyd Central HS)

Amaya Jones (Northview HS)

Cheyenne Monfort (Northview HS)

Madison Hill (Whiteland HS)

Emma Hart (Decatur Central HS)

Mackenzie Tetrick (Decatur Central HS)

Madison Proctor (Whiteland HS)

Kailee Joseph (Whiteland HS)

Payton Vanmiddlesworth (Richmond HS)

Elise Bottomley (Connersville HS)

Lauren Thompson (Connersville HS)

Taylor Schapker (Evansville Reitz HS)

Riley Austin (Richmond HS)

Braxtyn Hurley (Richmond HS)

Renee Kasper (Evansville Reitz HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Juniors Division | North 4 Vs. South 1
North

4

South

1

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Juniors Division | North 4 Vs. South 1


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Mega School Juniors Division

MVP    Cami Kekelik    North

MVP   Kelli Hippenmeyer
   South


North

Courtney Christle (Huntington North HS)

Kirstin Huber (Elkhart Memorial HS)

Rachael Liberty (DeKalb HS)

Alyson Noye (DeKalb HS)

Saveda Majedy (Munster HS)

Olivia Kindt (Munster HS)

Jessica Trease (Elkhart Central HS)

Priscilla Carvajal (Munster HS)

Meghan Knoff (Elkhart Central HS)

Cami Kekelik (Munster HS)

Asli Hassan (Fort Wayne North HS)

Sitey Hassan (Fort Wayne North HS)

Mariah Rivera (Warsaw HS)

Reyna McComish (Elkhart Central HS)

Jaycee Helmner (Munster HS)

Haley Crowe (McCutcheon HS)

South

Katherina Emery (Bedford North Lawrence HS)

Corinna Lambright (Mt. Vernon <Posey> HS)

Allie Eavey (Lafayette Jefferson HS)

Danielle Matus (New Palestine HS)

Meaghan Matus (New Palestine HS)

Erin Sullivan (Southport HS)

Kiana Brown (Bedford North Lawrence HS)

Kelli Hippenmeyer (Center Grove HS)

Meera Alderson (Bloomington HS South)

Regan Knorr (Bloomington HS South)

Bailey Silvers (Bloomington HS South)

Maddie Scheil (Roncalli HS)

Jordan Adam (Avon HS)

Jennie Flahaut (Lafayette Jefferson HS)

Rebecca Koon (Lowell HS)

Katie Hult (Lowell HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Seniors Division | North 5 Vs. South 0
North

5

South

0

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Seniors Division | North 5 Vs. South 0


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Mega School Seniors Division

MVP    Taylor Coram    North

MVP   Delanee Frye  South


North

Hayley Farmer (Lowell HS)

Hope Cannan (Elkhart Memorial HS)

Kennedy Knowlton (Elkhart Memorial HS)

Alexandria Lyons (Munster HS)

Hannah Williams (Huntington North HS)

Elizabeth VanWormer (Warsaw HS)

Lexi Short (Avon HS)

Alexx Freshour (Elkhart Memorial HS)

Maria Sirounis (Munster HS)

Lizzie Fies (Munster HS)

Holly Stewart (Kokomo HS)

Taylor Coram (Kokomo HS)

Madison Sanderson (Leo HS)

Morgan Sanderson (Leo HS)

Laura Franco (Leo HS)

South

Gabbi Pierson (New Palestine HS)

Hadlee Whoberry (Mt. Veron <Posey> HS)

Savannah Bush (Mt. Vernon <Posey> HS)

Jackie Dufresne (Bedford North Lawrence HS)

Morgan Benstin (Bedford North Lawrence HS)

Brynnan Montfort (Center Grove HS)

Kylee Henderson (Bloomington HS North)

Sophie Chiado (Center Grove HS)

Scotlyn Sunkel (Lafayette Jefferson HS)

Maddie Schearer (Lafayette Jefferson HS)

Emily Fletcher (Lafayette Jefferson HS)

Molly Carpenter (New Palestine HS)

Calissa Centner (New Castle HS)

Delanee Frye (New Castle HS)

Kerstin Proctor (Lawrence North HS)