(219) 776-6191

Soccer

Search

Soccer Categories

2ND ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Juniors Division | North 4 Vs. South 0
North

4

South

0

2ND ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Juniors Division | North 4 Vs. South 0


November 3, 2012

HAMILTON HEIGHTS HIGH SCHOOL


Class AA Mega School Juniors Division

MVP    Allyson Goodrich  North


North

Sam Weicht (DeKalb HS)

Logan Cochran (DeKalb HS)

Tionne Stanage (South Bend Riley HS)

Yadira Castellanos (Griffith HS)

Emily Duhon (Griffith HS)

Lauren Hernandez (Griffith HS)

Mandy Christos-Hill (Lafayette Jefferson HS)

Karrie Keating (Lafayette Jefferson HS)

Zea Miller (Marion HS)

Paige Tharp (Michigan City HS)

Carley Jo Piatkowski (Mishawaka HS)

Tagin Schultheis (Mishawaka HS)

Allyson Goodrich (Munster HS)

Sammi Koufos (Munster HS)

Madeline Smith (North Central HS)

Rachel Jumper (Marion HS)

Claire Brooks (Penn HS)

Amber Collins (New Haven HS)

South

Bashir (Cardinal Ritter)

Marissa Walker (Decatur Central HS)

Amber Bishop (Decatur Central HS)

Taylor Burger (Decatur Central HS)

Sophie Warren (Plainfield HS)

Lena Charles (Plainfield HS)

Rachel Bowden (New Albany HS)

Selena Iglesias (New Albany HS)

Kaitlin Applegate (Martinsville HS)

Kacie Dalton (Martinsville HS)

Sammie McCoy (Greenfield Central HS)

Emily Koers (Greenfield Central HS)

Allison Frazier (Greenfield Central HS)

Devan Carrier (Jeffersonville HS)

Breanna Sanders (Pike HS)

2ND ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Seniors Division | North 3 Vs. South 2
North

3

South

2

2ND ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Seniors Division | North 3 Vs. South 2


November 3, 2012

HAMILTON HEIGHTS HIGH SCHOOL


Class AA Mega School Seniors Division

MVP    Lauren Doreski
    North


North

Val Pflum (Munster HS)

Coleen Hamrick (Lafayette Jeff)

Meagan Hash (Franklin HS)

Hannah Kinsey (Franklin HS)

Bria O’Neal (Franklin HS)

Krystal Mendoza (Griffith HS)

Sara McDonald (Lafayette Jeff HS)

Erin West (Lafayette Jeff HS)

Scyler Wright (Lafayette Jeff HS)

Lauren Doreski (Lake Central HS)

Hannah Farley (Lawrence North HS)

Tabitha Sloane (Lawrence North HS)

Rebecca Apple (Michigan City HS)

Morgan Laux (Michigan City HS)

Allison Engle (Munster HS)

Parin Patel (Munster HS)

Kathleen Altice (North Central HS)

Lauren Saint (North Central HS)

Shelby Kindl (South Bend Riley HS)

Bianca Navarro (East Chicago HS)

Diana Diz-Diurych (Penn HS)

South

Greg Price (Bloomington South)

Julie Deuser (New Albany HS)

Heather Woolf (Martinsville HS)

Chelsea Pickard (Martinsville HS)

Jordyn Bippus (Decatur Central HS)

Keagan Stephens (Decatur Central HS)

Deborah Weidner (Franklin County HS)

Shelby Hopf (Jasper HS)

Kaelin Blessinger (New Albany HS)

Phoebe Bauer (New Albany HS)

Tanner Marcum (New Albany HS)

Laura Millis (New Albany HS)

Morgan Jennings (Evansville North HS)

Bailey Johnson (Evansville North HS)

Olivia Crowe (Bloomington South HS)

Rose Guardino (Bloomington South HS)

Susanna Herrman (Bloomington South HS)

Shelby Stebbins (Bloomington South HS)

Emma Mongell (Plainfield HS)

Ginyce Haywood (Pike HS)

Whiney Briggs (Pike HS)

1ST ANNUAL BOYS SOCCER CHALLENGE – Class A Medium School Division | North 0 Vs. South 6
North

0

South

6

1ST ANNUAL BOYS SOCCER CHALLENGE – Class A Medium School Division | North 0 Vs. South 6


November 13, 2011

HAMILTON HEIGHTS HIGH SCHOOL


Class A Medium School Division

MVP   Casey McBeath    South


North

Derrick Dean (Hamilton Heights HS)

Jerry Pryzbyszewski (Peru HS)

Andrew Crampton (Hamilton Heights HS)

Hernan Rodriguez (Hamilton Heights HS)

Kevin Beery (Hamilton Heights HS)

Seth Ireland (Hamilton Heights HS)

Brady Ubel (Peru HS)

Kyle Smith (Northwestern HS)

Noah Belt (Eastern (Greentown) HS)

Bryce Reed (Eastern (Greentown) HS)

Jordan South (Mississinewa HS)

Adrian Bottomley (Taylor HS)

Evan Doran (Taylor HS)

David Barwinczak (Hamilton Heights HS)

Justin Russell (Hamilton Heights HS)

Levy Hird (Hamilton Heights HS)

Austin Kirk (Peru HS)

Lucas Labare (Peru HS)

Drew Miller (Northwestern HS)

Austin Mitts (Eastern (Greentown) HS)

Jordan Sims (Whitko HS)

Tyler Logan (Mississinewa HS)

Walker Fiederlein (West Lafayette HS)

Yasin Cetin (Taylor HS)

South

Landon Nelson (Heritage Christian HS)

David Barrett (Centerville HS)

Craig Zehr (Tri West HS)

Josh Corbett (Tri West HS)

Nate Clodgo (Heritage Christian HS)

Ian Beals (Indianapolis Bishop Chatard HS)

Drew Coleman (Batesville HS)

Gavan Marx (Sullivan HS)

Ben Parsley (South Spencer HS)

Andy Hamilton (Evansville Mater Dei HS)

Kyle Wilson (Evansville Mater Dei HS)

Kyle Swope (North Posey HS)

Avery Franklin (Cascade HS)

Eric Kingery (Tri West HS)

Ye Jong Yoo (Heritage Christian HS)

Trevor Stout (Centerville HS)

Casey McBeath (Indianapolis Bishop Chatard HS)

Liam Beard (Sullivan HS)

Cody Harrison (Sullivan HS)

David Thompson (South Spencer HS)

Josh Weinzapfel (Evansville Mater Dei HS)

Alex Kelley (North Posey HS)

Tyler Stock (North Posey HS)

Eric Bennett (Cascade HS)



1ST ANNUAL BOYS SOCCER CHALLENGE – Class A Small School Division | North 4 Vs. South 0
North

4

South

0

1ST ANNUAL BOYS SOCCER CHALLENGE – Class A Small School Division | North 4 Vs. South 0


November 13, 2011

HAMILTON HEIGHTS HIGH SCHOOL


Class A Small School Division

MVP    Angel Zumudio 
    North


North

Robert Dowhen (Kouts HS)

Stefen Hutchins (Morgan Township HS)

Jonathon (Indianapolis Scecina Memorial HS)

Levi Boxell (Covenant Christian (Indy) HS)

Payton Windsor (Winimac HS)

Jared Berkey (Westview HS)

Kyle Winquist (Morgan Township HS)

Alex Clark (Indianapolis Cardinal Ritter HS)

Sam Dorsa (Indianapolis Cardinal Ritter HS)

Alejandro Cardenas (Indianapolis Cardinal Ritter HS)

Luis Soto (Bishop Noll Institute)

Javier Garcia (Bishop Noll Institute)

Dylan Johnson (Caston HS)

Mason Hattabaugh (Bremen HS)

Matthew Pounds (Central Noble HS)

Rocky Byrd (Covenant Christian (Indy) HS)

Dom Hunter (Westview HS)

Travis Dowdy (Westview HS)

Matt Polito (Morgan Township HS)

Joey Stevens (Indianapolis Cardinal Ritter HS)

Keegan Bruns (Indianapolis Cardinal Ritter HS)

Angel Zumudio (Bishop Noll Institute)

Mason Rhodes (Bishop Noll Institute)

Allen Russell (Caston HS)

Josh Brenneman (Bremen HS)

South

Ken Getz (Oldenburg Academy)

Bill Taylor (Southwestern Shelby HS)

Alex Kirschner (Oldenburg Academy)

Blake Seward (Carroll (Flora) HS)

Stephen Murphy (Carroll (Flora) HS)

Jacob Newkirk (Trinity Lutheran HS)

Aaron Zell (Southwestern (Shelby) HS)

Caleb Beaman (South Knox HS)

Josh Hampton (Waldron HS)

Caleb Roots (Morristown HS)

Conner Cates (Oldenburg Academy)

Billy Strange (Washington Catholic HS)

Chase Glaser (Oldenburg Academy)

Jeremy Hayes (Carroll (Flora) HS)

Tim Ruby (Carroll (Flora) HS)

Brayden Coffey (Southwestern (Shelby) HS)

Lucas Wolters (South Knox HS)

Lincoln Smith (South Knox HS)

Nicholas Walter (Milan HS)

Trey Overholser (Carroll (Flora) HS)

Taylor Williams (Washington Catholic HS)

Dylan Riley (Washington Catholic HS)




1ST ANNUAL BOYS SOCCER CHALLENGE – Class AA Large School Division | North 4 Vs. South 2
North

4

South

2

1ST ANNUAL BOYS SOCCER CHALLENGE – Class AA Large School Division | North 4 Vs. South 2


November 13, 2011

HAMILTON HEIGHTS HIGH SCHOOL


Class AA Large School Division

MVP    Arturo Avila     North


North

Mirko Maric (Highland HS)

Jorge Berry (Marion HS)

Levi Lotz (Twin Lakes HS)

Luke Parker (Angola HS)

Mike Berg (Highland HS)

Connor Moynihan (Highland HS)

Humberto Almanaz (Hammond HS)

Alex Hammond (Bellmont HS)

Arturo Avila (Hammond Clark HS)

Tristan Wright (Columbia City HS)

Matthew Edwards (Lowell HS)

Nour Elsheikh (Yorktown HS)

Mac Gearheart (Blackford HS)

Skyler Stites (Angola HS)

James Rittenhouse (Marion HS)

Matt Dyer (Highland HS)

Mike Anderson (Highland HS)

Andre Champoux (Wawasee HS)

Dan Worth (Bellmont HS)

Geovany Joya (Hammond Clark HS)

Dustin Cowell (Culver Military Academy)

Larry Green (Yorktown HS)

Jacob Slusser (Blackford HS)

South

Quintin Myers (Washington HS)

Addison Stoll (Washington HS)

Cody Chapman (Washington HS)

Gage Kelley (Scottsburg HS)

Austin Davis (Plainfield HS)

Clay Dupps (Boonville HS)

Tyler Fidler (New Palestin HS)

Daniel Wright (New Palestine HS)

Noble Boger (Vincennes Lincoln HS)

Kyler Stephenson (Shelbyville HS)

Quincy Robinson (Brown County HS)

Derek Hayes (Edgewood HS)

Travis Williams (Washington HS)

Adam Taber (Washington HS)

Brandon Jerrell (Scottsburg HS)

Nathan Gardner (Scottsburg HS)

John Ernster (New Palestine HS)

Wes Fox (New Palestine HS)

Cameron Claycomb (Vincennes Lincoln HS)

Mitch Brown (Shelbyville HS)

Kyle Fittz (Brown County HS)

Parker Wray (Brown County HS)

Chastin Baker (Edgewood HS)




1ST ANNUAL BOYS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Division | North 0 Vs. South 1
North

0

South

1

1ST ANNUAL BOYS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Division | North 0 Vs. South 1


November 13, 2011

HAMILTON HEIGHTS HIGH SCHOOL


Class AA Mega School Division




North

Cruz Gallegos (South Bend Riley HS)

Kismet Morrison (Kokomo HS)

Edgar Quijada (South Bend Riley HS)

Makarios Ngure (South Bend Riley HS)

Connor Swofford (Hamilton Southeastern HS)

Dylan Finn (Hamilton Southeastern HS)

Ian Forslund (Mishawaka HS)

Izael Gonzalez (East Chicago Central HS)

Jose Garcia (Elkhart Memorial HS)

Erwin Zacarias (Elkhart Memorial HS)

Alex Hoffman (Harrison (West Lafayette) HS)

Ben Hatfield (New Castle HS)

Victor Navarro (South Bend Riley HS)

Joey Bellina (South Bend Riley HS)

Patrick Van Meter (Hamilton Southeastern HS)

Chris Peitz (Hamilton Southeastern HS)

Antonio Garcia (East Chicago Central HS)

Bryayann Moreno Ramos (East Chicago Central HS)

Nestor Herrera (Elkhart Memorial HS)

Daniel Stump (Penn HS)

Jesus Rebollar (Kokomo HS)

Zack Clark (New Castle HS)

South

Phil Schmidt (Avon HS)

Jared Manning (Greenfield-Central HS)

Acy Huffman (Jeffersonville HS)

Vincent Straight (Jeffersonville HS)

Jeremiah Spencer (Greenfield Central HS)

Brent Poling (Greenfield Central HS)

Dominic Harris (Indianapolis Pike HS)

Richie Aviah (Indianapolis Pike HS)

Zac Mitiche (Indianapolis Pike HS)

Luke Mull (Jennings County HS)

Jacob Frank (Evansville North HS)

Brednon Widau (Avon HS)

Jean Voiles (Avon HS)

Cauldon Felhaus (Jeffersonville HS)

Collin Kleckner (Greenfield Central HS)

Zach Shoufler (Greenfield Central HS)

Christian Carter (Indianapolis Pike HS)

Erik Hanson (Indianapolis Pike HS)

Tristan Lain (Indianapolis Pike HS)

Adam Koers (Greenfield Central HS)

Braiden Acton (Evansville North HS)

Malcolm Cook (Evansville North HS)

Chris Jones (Avon HS)




1ST ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class A Medium School Division | North 1 Vs. South 2
North

1

South

2

1ST ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class A Medium School Division | North 1 Vs. South 2


November 12, 2011

HAMILTON HEIGHTS HIGH SCHOOL


Class A Medium School Division

MVP    Abbie McBride    North


North

Steve Hodge (LaVille)

Jim Pattison (Hanover Central)

Caitlin (Hanover)

Samantha Bathurst (Hanover Central HS)

Lynsi Hicks (Whitko HS)

Jenny Hunter (Hamilton)

Kendall (Oak Hill HS)

Ann Katrine Neilsen (Peru HS)

Abbie McBride (LaVille HS)

Jesse Feitz (LaVille HS)

Judith (Hammond Clark HS)

Kirsten (Hanover Central HS)

Cassie Jones (Whitko HS)

Micaela (Whitko HS)

Olivia Hooper (Hamilton)

Samantha Mauk (Oak Hill HS)

Kaleigh Reyes (Peru HS)

Gloria Zeiger (LaVille HS)

Barbara (Hammond Clark HS)

Noemi Moreno (Hammond Clark HS)

South

Danielle Hinton (Special Guest)

Dave Smith (Providence HS)

Alexis Bailey (Greensburg HS)

Katelyn Barron (Indianapolis Bishop Chatard HS)

Christina Haag (Sullivan HS)

Shelbi Ellenberger (Sullivan HS)

Brittany Parrish (Gibson Southern HS)

Tyler Allen (Boonville HS)

Nikki Marklin (Evansville Bosse HS)

Kelsey Rogers (Providence HS)

Erin Wallace (Providence HS)

Kenzie Chestnut (Princeton HS)

Madison Borgmann (Muncie Burris HS)

Colleen Keating (Indianapolis Bishop Chatard HS)

Caryssa West (Sullivan HS)

Kelsey Spindler (Gibson Southern HS)

Brittany Nance (Boonville HS)

Brittney Christian (Evansville Bosse HS)

Casey Marlin (Providence HS)

Lauren Holland (Providence HS)

Leslie Rogers (Princeton HS)



1ST ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class A Small School Division | North 5 Vs. South 4
North

5

South

4

1ST ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class A Small School Division | North 5 Vs. South 4


November 12, 2011

HAMILTON HEIGHTS HIGH SCHOOL


Class A Small School Division

MVP    Cierra Hill     North


North

Bill Kerr (Lafayette Central Catholic HS)

Kevin Duggins (Eastern)

Keelin Anderson (Lafayette Central Catholic HS)

Emily O’Neill (Lafayette Central Catholic HS)

Brianna Nevil (South Adams HS)

Jessica Seles (Bishop Noll Institute)

Jeslyn Zimmerly (Westview HS)

Laura Corad (Elkhart Christian HS)

Alicia Follrod (Indianapolis Cardinal Ritter HS)

Lynne Glick (Lakeland HS)

Claire Sands (Morgan Township HS)

Taylor Stonebraker (Rossville HS)

Mary Salyer (Marquette Catholic HS)

Jacinda Fogle (Central Noble HS)

Rachel Savage (Morgan Township HS)

Kassy Zimmerman (Westview HS)

Cierra Hill (Indianapolis Cardinal Ritter HS)

Holly Eaton (Lakeland HS)

Alex Haan (Lafayette Central Catholic HS)

South

Nancy Totten (Southwestern HS)

Willie Gaskins (North Putnam HS)

Shelby Auxier (Southwestern (Hanover) HS)

Haley O’Shaughnessy (Rising Sun HS)

Kali Morano (Rising Sun HS)

Maggie Pinney (North Putnam HS)

Jaclyn Davidson (North Putnam HS)

Rebecca Lutz (Indianapolis Lutheran HS)

Jenna Finke (Indianapolis Lutheran HS)

Katie Smith (Centerville HS)

Kate Hickner (Carroll (Flora) HS)

Jaclyn Kolodzik (Rising Sun HS)

Kelsie Baillie (Rising Sun HS)

Lydia Volland (North Putnam HS)

Lauren St Clair (Indianapolis Park Tudor HS)

Mimi Pinnow (Indianapolis Lutheran HS)

Paxton Ott (Cascade HS)

Alexis Turpin (Centerville HS)



1ST ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Large School Division | North 1 Vs. South 3
North

1

South

3

1ST ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Large School Division | North 1 Vs. South 3


November 12, 2011

HAMILTON HEIGHTS HIGH SCHOOL


Class AA Large School Division

MVP   Mackenzie Reynolds   South


North

Sam Weicht (DeKalb HS)

Todd Hesselbart (Concord HS)

Chelsea Police (Angola HS)

Taylor Bracey (Angola HS)

Meredith Garcia (Highland HS)

Michelle Geissler (Highland HS)

Cassidy Thornton (Culver)

Kimberly Grover (Culver Military Academy)

Ana Bouwkamp (Twin Lakes HS)

Hannah Field (Leo HS)

Natalie Ogle (Concord HS)

Hannah Amos (Concord HS)

Emily Watkins (Angola HS)

Nikki (Highland HS)

Cori (Highland HS)

Katelyn Cutshall (Culver Military Academy)

Sarah Cho (Culver Military Academy)

Mallory Rondeau (Wawasee HS)

Grace Burris (DeKalb HS)

Alexis Ummel (Leo HS)

Sarah Tomasbi (Concord HS)

South

Gretchen Miles (Washington HS)

Darren Harmon (Madison HS)

Sierra Bryant (Washington HS)

Claire Hatton (Washington HS)

Kalli Shepler Tucker (New Palestine HS)

Lindsey Kehrt (New Palestine HS)

Bailey Couch (Scottsburg HS)

Courtney Barger (Scottsburg HS)

Alex Kixmiller (Evansville Memorial HS)

Mary Ulrich (Evansville Memorial HS)

Mackenzie Reynolds (Evansville Memorial HS)

Mandy Stoll (Madison HS)

Madison Heacock (Washington HS)

Lindsay Meyer (New Palestine HS)

Jordan Barton (New Palestine HS)

Lauren Kehrt (New Palestine HS)

Meranda Brock (Scottsburg HS)

Kayla Mueller (Beech Grove HS)

Meghan Day (Evansville Memorial HS)

Kristen Loehr (Evansville Memorial HS)

Heather Jones (Seymour HS)

Kayla Harmon (Madison HS)



1ST ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Division | North 6 Vs. South 5
North

6

South

5

1ST ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Division | North 6 Vs. South 5


November 12, 2011

HAMILTON HEIGHTS HIGH SCHOOL


Class AA Mega School Division

MVP    Allison Fohr     North


North

Coleen Hamrick (Lafayette Jefferson)

Val Pflum (Munster HS)

Breanna Ferency (South Bend Riley HS)

Sydney Szymanowski (South Bend Riley HS)

Zoe Patterson (Valparaiso HS)

Kelsey Simms (Lafayette Jefferson HS)

Allyson Roller (Munster HS)

Kelsey Pawloski (Michigan City HS)

Stephanie Zila (Michigan City HS)

Kiara Hernandez (Michigan City HS)

Taylor Steffan (Griffith HS)

Samantha Yates (East Noble HS)

Sarah Mee (South Bend Rile HS)

Sara Ozgur (Valparaiso HS)

Tori Farr (Elkhart Memorial HS)

Allison Fohr (Lafayette Jefferson HS)

Alexa Grubisich (Munster HS)

Katy Kniola (Michigan City HS)

Maria Elena Miller (Michigan City HS)

Brianna Bias (Griffith HS)

Alejandra Tellez (Griffith HS)

South

John Hartwyk (Decatur Central)

Julie Deuser (New Albany HS)

Morgan Hutchinson (New Albany HS)

Kamaren Cole (New Albany HS)

Michelle Klueppelberg (New Albany HS)

Kayla Smith (Evansville North HS)

Sammantha Ford (Decatur Central HS)

Holly Renner (Jasper HS)

Alexa Russo (Danville HS)

Lauren Eisenhart (Danville HS)

Brittany Vazquez (Indianapolis Arsenal Technical HS)

Fanny Mejia (Indianapolis Arsenal Technical HS)

Taylor Little (New Albany HS)

Taylor Briscoe (New Albany HS)

Molly Hawkins (Evansville North HS)

Kylee White (Decatur Central HS)

Taylor Cutshaw (Decatur Central HS)

Daniele Gilles (Greenwood HS)

Jessica Pate (Danville HS)

Morgan Speier (Danville HS)

Emma Wesp (Charlestown HS)

Taylor Patty (Floyd Central)