(219) 776-6191

Soccer

Search

Soccer Categories

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Small School Juniors Division | North 2 Vs. South 0
North

2

South

0

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Small School Juniors Division | North 2 Vs. South 0


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class A Small School Juniors Division

MVP   Amiah May   North

MVP   Arienne Ewing   South


North

Whitney Goodman (Delphi HS)

Karla Yoder (Westview HS)

Amiah May (Westview HS)

Megan Whelan (Bishop Noll Institute)

Brianna Camacho (Bishop Noll Institute)

Breann Kroeber (Fort Wayne Blackhawk HS)

Adreanna Faine (North Miami HS)

Lucretia Eckrote (North Miami HS)

Bella Borse (North Miami HS)

Adrianna Richie (North Miami HS)

Jessica Ripberger (Tri Central HS)

Kelsey Schmidt (Tri Central HS)

Mackenzie Oliver (Rossville HS)

South

Elizabeth Reel (Sullivan HS)

Danielle Baugh (South Ripley HS)

Kaylee Brown (South Knox HS)

Abby Kolk (Eastern <Greentown> HS)

Sam Ward (Eastern <Greentown> HS)

Josey Oman (Eastern <Greentown> HS)

Arienne Ewing (Eastern <Greentown> HS)

Kayla Dreiman (South Knox HS)

Maria Buckler (Oak Hill HS)

Zoe Smith (Oak Hill HS)

Ashley Nida (Faith Christian HS)

Chloe Tuinstra (Faith Christian HS)

Amanda Davies (Faith Christian HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Seniors Division | North 1 Vs. South 6
North

1

South

6

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Seniors Division | North 1 Vs. South 6


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class A Medium School Seniors Division

MVP    Kari Nelson    North

MVP   Kennedy Bruner   South


North

Elizabeth Boenker (Heritage HS)

Mackenzie Hoffman (Western Boone HS)

Kaitlyn Stevens (Glenn HS)

Kari Nelson (Garrett HS)

Alyson Fuller (Garrett HS)

Katie Schaller (Rochester HS)

Allie Hill (Boone Grove HS)

Sara Martinez (Boone Grove HS)

Jordan Turpchinoff (Fort Wayne Luers)

Sierra Welch (Hamilton Heights HS)

Sara Carpenter (Blackford HS)

Alexis Cherry (Hamilton Heights HS)

Jasmine Grayson (Lakeland HS)

Rachel Rhoton (Blackford HS)

South

Adrianna Oxley (Heritage Hills HS)

Claire Sims (North Putnam HS)

Laurel MacGregor (North Putnam HS)

Morgan Reed (Gibson Southern HS)

Madison McGlaun (Cascade HS)

Hayley Stroup (Tri West HS)

Kennedy Bruner (Brown County HS)

Katie Rose Parsens (Greencastle HS)

Bailey Lausee (Greencastle HS)

MariahJo Nye (North Harrison HS)

Cheyenne Byerley (North Harrison HS)

Kaitlyn Butler (North Harrison HS)

Gracie Pike (Northwestern HS)

Abby Webster (Northwestern HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Small School Seniors Division | North 5 Vs. South 1
North

5

South

1

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Small School Seniors Division | North 5 Vs. South 1


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class A Small School Seniors Division

MVP    Megan Abbot    North

MVP   Carah Beck    South


North

Stephanie Siemers (Lafayette Central Catholic HS)

Meghan Banik (Morgan Township HS)

Meleah Brown (Rossville HS)

Valerie Rospopo (Argos HS)

Bekah McKee (Rossville HS)

Madison Walters (Union County HS)

Megan Abbot (Union County HS)

Carrie Bantz (Union County HS)

Shelby Keehn (Hebron HS)

Skylar Chupp (Faith Christian HS)

Jessica Timperman (Faith Christian HS)

Danielle Swayze (Delphi HS)

Kristen Tucci (Oak Hill HS)

Savannah Delgado (Taylor HS)

Bri Boehler (Taylor HS)

South

Sarah Boyken (South Ripley HS)

Katy Booker (Sullivan HS)

Victoria Horn (Tri Central HS)

Carah Beck (South Ripley HS)

Cora Montgomery (Sullivan HS)

Brittany Albert (Christian Academy of Indiana)

Amy Leffler (Christian Academy of Indiana)

Sydney Hatton (South Knox HS)

Nichole Hugley (Tri Central HS)

Brianna Jobe (South Knox HS)

Mackenzie Snider (South Knox HS)

Anna Trotter (Tri Central HS)

Alexa Chapin (Tri Central HS)

Delaney Rohlman (Scecina Memorial HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Juniors Division | North 0 Vs. South 7
North

0

South

7

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Juniors Division | North 0 Vs. South 7


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Large School Juniors Division

MVP   Raegan Walther   North

MVP   Lauryn Scott  South


North

Allison Thomas (Michigan City HS)

Kyndall Pursley (Delta HS)

Sommer Wallace (Delta HS)

Bailee Allen (Delta HS)

Becca Jensen (Michigan City HS)

Estrella Melgoza (Hammond Clark HS)

Desiree Yanez (Hammond Clark HS)

Taylor Byerly (Norwell HS)

Abby Klemp (Kankakee Valley HS)

Raegan Walther (Kankakee Valley HS)

Martha Dvojacki (Hammond Clark HS)

Nayeli Gonzalez (Hammond Clark HS)

Brittani Shields (NorthWood HS)

Macy Llewellyn (LaPorte HS)

Amanda Mittenthal (Richmond HS)

Alex Shiplett (Richmond HS)

South

Kasey Crane (Danville Community HS)

Halee Tanner (Floyd Central HS)

Emma Pappas (Floyd Central HS)

Reagan Collins (Greenfield-Central HS)

Jenna Allen (Greenfield-Central HS)

Katie Helgason (Greenfield-Central HS)

Ella Davis (Danville Community HS)

Denver Doub (Danville Community HS)

Gracie Fitzgerald (Floyd Central HS)

Jillian Brinkmeyer (Evansville Reitz HS)

Lauryn Scott (Decatur Central HS)

Macey Lee (Brownsburg HS)

Julia Dryer (Brownsburg HS)

Katie Brinkers (Brownsburg HS)

Sydney Burkhart (Greenfield-Central HS)

Jenna Seaman (Western HS)

Autumn Brady (Western HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Seniors Division | North 5 Vs. South 0
North

5

South

0

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Seniors Division | North 5 Vs. South 0


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Mega School Seniors Division

MVP    Taylor Coram    North

MVP   Delanee Frye  South


North

Hayley Farmer (Lowell HS)

Hope Cannan (Elkhart Memorial HS)

Kennedy Knowlton (Elkhart Memorial HS)

Alexandria Lyons (Munster HS)

Hannah Williams (Huntington North HS)

Elizabeth VanWormer (Warsaw HS)

Lexi Short (Avon HS)

Alexx Freshour (Elkhart Memorial HS)

Maria Sirounis (Munster HS)

Lizzie Fies (Munster HS)

Holly Stewart (Kokomo HS)

Taylor Coram (Kokomo HS)

Madison Sanderson (Leo HS)

Morgan Sanderson (Leo HS)

Laura Franco (Leo HS)

South

Gabbi Pierson (New Palestine HS)

Hadlee Whoberry (Mt. Veron <Posey> HS)

Savannah Bush (Mt. Vernon <Posey> HS)

Jackie Dufresne (Bedford North Lawrence HS)

Morgan Benstin (Bedford North Lawrence HS)

Brynnan Montfort (Center Grove HS)

Kylee Henderson (Bloomington HS North)

Sophie Chiado (Center Grove HS)

Scotlyn Sunkel (Lafayette Jefferson HS)

Maddie Schearer (Lafayette Jefferson HS)

Emily Fletcher (Lafayette Jefferson HS)

Molly Carpenter (New Palestine HS)

Calissa Centner (New Castle HS)

Delanee Frye (New Castle HS)

Kerstin Proctor (Lawrence North HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Juniors Division | North 4 Vs. South 1
North

4

South

1

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Juniors Division | North 4 Vs. South 1


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Mega School Juniors Division

MVP    Cami Kekelik    North

MVP   Kelli Hippenmeyer
   South


North

Courtney Christle (Huntington North HS)

Kirstin Huber (Elkhart Memorial HS)

Rachael Liberty (DeKalb HS)

Alyson Noye (DeKalb HS)

Saveda Majedy (Munster HS)

Olivia Kindt (Munster HS)

Jessica Trease (Elkhart Central HS)

Priscilla Carvajal (Munster HS)

Meghan Knoff (Elkhart Central HS)

Cami Kekelik (Munster HS)

Asli Hassan (Fort Wayne North HS)

Sitey Hassan (Fort Wayne North HS)

Mariah Rivera (Warsaw HS)

Reyna McComish (Elkhart Central HS)

Jaycee Helmner (Munster HS)

Haley Crowe (McCutcheon HS)

South

Katherina Emery (Bedford North Lawrence HS)

Corinna Lambright (Mt. Vernon <Posey> HS)

Allie Eavey (Lafayette Jefferson HS)

Danielle Matus (New Palestine HS)

Meaghan Matus (New Palestine HS)

Erin Sullivan (Southport HS)

Kiana Brown (Bedford North Lawrence HS)

Kelli Hippenmeyer (Center Grove HS)

Meera Alderson (Bloomington HS South)

Regan Knorr (Bloomington HS South)

Bailey Silvers (Bloomington HS South)

Maddie Scheil (Roncalli HS)

Jordan Adam (Avon HS)

Jennie Flahaut (Lafayette Jefferson HS)

Rebecca Koon (Lowell HS)

Katie Hult (Lowell HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Underclassmen Division | North 1 Vs. South 12
North

1

South

12

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Underclassmen Division | North 1 Vs. South 12


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Large School Underclassmen Division

MVP    Kylee Sumner   North

MVP   Madison Proctor   South


North

Samantha Wojcik (Michigan City HS)

Stephanie Wojcik (Michigan City HS)

Alex Pomeroy (Michigan City HS)

Sabreena Ferguson (Delta HS)

Jada Hall (Angola HS)

Emily Andrzejewski (Angola HS)

Adelia Mendieta (Hammond Clark HS)

Ashley VandenBoom (Norwell HS)

Paige Julian (Angola HS)

Kylee Strunk (Norwell HS)

Rachel Swaim (Twin Lakes HS)

Lilly Haines (Lebanon HS)

Kenna Elliott (Danville Community HS)

Alicia Lombardo (Danville Community HS)

Lizzie Smith (Danville Community HS)

Sarah Guipe (Danville Community HS)

Kylee Sumner (Silver Creek HS)

South

Riley Sexton (Greenfield-Central HS)

Erin O (Floyd Central HS)

Reagan O (Floyd Central HS)

Amaya Jones (Northview HS)

Cheyenne Monfort (Northview HS)

Madison Hill (Whiteland HS)

Emma Hart (Decatur Central HS)

Mackenzie Tetrick (Decatur Central HS)

Madison Proctor (Whiteland HS)

Kailee Joseph (Whiteland HS)

Payton Vanmiddlesworth (Richmond HS)

Elise Bottomley (Connersville HS)

Lauren Thompson (Connersville HS)

Taylor Schapker (Evansville Reitz HS)

Riley Austin (Richmond HS)

Braxtyn Hurley (Richmond HS)

Renee Kasper (Evansville Reitz HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Small School Underclassmen Division | North 3 1 Vs. South 3 0
North

31

South

30

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Small School Underclassmen Division | North 3 1 Vs. South 3 0


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class A Small School Underclassmen Division

MVP    Stacey Barron    North

MVP   Taylor Cole   South


North

Stacey Barron (Marquette Catholic HS)

Michaela Jennings (Marquette Catholic HS)

Caitlyn Medley (Marquette Catholic HS)

Nadia Flores (Marquette Catholic HS)

Kassandra Loza (Marquette Catholic HS)

Annemarie Persinger (Union County HS)

Megan Sullivan (Bishop Noll Institute)

Elizabeth Snyder (Fort Wayne Canterbury HS)

Rylea Royer (Oak Hill HS)

Katelynn Seagrave (Eastern <Greentown> HS)

Cassie Bryan (Eastern <Greentown> HS)

Mallorie Williams (Eastern <Greentown> HS)

Libbie Martin (Westview HS)

Mackenzie Myars (Faith Christian HS)

Jaelyn Digman (Faith Christian HS)

Julie Timperman (Faith Christian HS)

South

Audrey Hislip (South Knox HS)

Landrey James (Sullivan HS)

Kathleen Ming (Sullivan HS)

Kennedee Lamb (Sullivan HS)

Morgan Clouse (Sullivan HS)

Emily Fields (Washington Catholic HS)

Emily Albert (Christian Academy of Indiana)

Kayla Adkins (Southwestern <Hanover> HS)

Emma Foley (Southwestern <Hanover> HS)

Taylor Cole (Southwestern <Hanover> HS)

Mckenzie Millar (Christian Academy of Indiana)

Lexi Wilson (South Knox HS)

Paige Cavins (South Knox HS)

Paige Myers (Tri Central HS)

Jayden Murray (Rossville HS)

Madison Struck (Rossville HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Seniors Division | North 5 Vs. South 1
North

5

South

1

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Seniors Division | North 5 Vs. South 1


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Large School Seniors Division

MVP   Amanda Heckaman   North

MVP   Samantha Wilson    South


North

Lauren Slisher (Michigan City HS)

Brittany Bookout (Michigan City HS)

Morgan Sizemore (Delta HS)

Naja Chimbanda (Delta HS)

Amanda Heckaman (NorthWood HS)

Maria Cortes (Hammond Clark HS)

Alejandra Santacruz (Hammond Clark HS)

Jessica VandenBoom (Norwell HS)

Odalys Garcia (Hammond Clark HS)

Madilyn Eberle (NorthWood HS)

Arika Flickinger (NorthWood HS)

Regan Beck (NorthWood HS)

Mariah Allen (Lebanon HS)

Haley Yeager (Maconaquah HS)

South

Maya Quandt (Danville Community HS)

Aubree Fox (Danville Community HS)

Rachel Wolff (Danville Community HS)

Ashdon Brown (Danville Community HS)

Gabby McDuffee (Danville Community HS)

Savanah Hauk (Owen Valley HS)

Elizabeth Field (Rushville HS)

Jenna Hill (Decatur Central HS)

Megan Poynter (Whiteland HS)

Emma Lady (Richmond HS)

Samantha Wilson (Richmond HS)

Taliah Borom (Brownsburg HS)

Amanda Dotlich (Brownburg HS)

Kelcee Cochran (Western HS)

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Seniors Division | North 3 Vs. South 4
North

3

South

4

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Seniors Division | North 3 Vs. South 4


November 7-8, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Mega School Seniors Division

MVP    Austin Blanton    North

MVP   Conrad Bomber   South


North

Trey Sorg (Huntington North HS)

Luke Unger (Carroll HS)

Austin Blanton (New Haven HS)

Colorado Kruggel (Penn HS)

Riley Mortensen (South Bend Riley HS)

Trent Gidman (Penn HS)

Hank Pimentel (Hobart HS)

Zachary Pardus (Hobart HS)

Jacob Dittmer (Columbia City HS)

Ben Klebs (Lake Central HS)

Evan Gates (Columbia City HS)

Carter Gibson (Hobart HS)

Isaac Nunez (Mishawaka HS)

Ryan Everts (Mishawaka HS)

Trent Morgan (Fort Wayne Snider HS)

Jim Kiffmeyer (Guerin Catholic HS)

Mason May (Guerin Catholic HS)

Chris Rodriguez (Logansport HS)

Jair Vasquez (Logansport HS)

Stevens Pierre-Louis (Fort Wayne Snider HS)

South

Reed Sauter (Center Grove HS)

Matt Everett (McCutcheon HS)

Codi Hopper (Logansport HS)

Josh Jordan (Zionsville HS)

Deo Moore (Bloomington HS South)

Nolan Seward (Terre Haute North HS)

Ben Mann (Jeffersonville HS)

Noah Brewster (Terre Haute North HS)

Conrad Bomber (Center Grove HS)

Zabdiel Ramirez (Jeffersonville HS)

Brandon Aleman (North Central HS)

Jonathan Nurrenbern (Mt. Vernon <Posey> HS)

Parrish Brown (Jeffersonville HS)

Jacob Austin (Jeffersonville HS)

Jamie Bever (Greenfield-Central HS)

Nathan Capen (Greenfield-Central HS)

Noah Keller (Mt. Vernon <Posey> HS)

Zach Taylor (Jennings County HS)

Jon Hill (Jennings County HS)

Jackson Shepherd (Jennings County HS)

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Juniors Division | North 4 Vs. South 5
North

4

South

5

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Juniors Division | North 4 Vs. South 5


November 7-8, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Mega School Juniors Division

MVP    Adin Muminovic    North

MVP   Alex Lains    South


North

AJ Thomas (Carroll HS)

Noah Fleming (Carroll HS)

Alec Sanderson (Carroll HS)

Nick Allen (DeKalb HS)

Edgar Botello (Penn HS)

Chase Johnson (Columbia City HS)

Andrew Fulmer (Penn HS)

Adin Muminovic (South Bend Adams HS)

Joey Varga (South Bend Adams HS)

Sam Williams (McCutcheon HS)

Matt Quinn (Guerin Catholic HS)

Gabe Bowron (Fishers HS)

Edgar Rodriguez (Logansport HS)

Caleb Eagleson (New Palestine HS)

Cody Petro (Logansport HS)

South

Max Brown (Zionsville HS)

Sam Schmidt (Zionsville HS)

Alex Lains (Zionsville HS)

Alex Becker (Bedford North Lawrence HS)

Nathan Sapal (Bloomington HS South)

Renato Castillo (Seymour HS)

Noah Ferrell (Evansville Central HS)

Leo Puentes (Jeffersonville HS)

Jack Sifferlen (Greenfield-Central HS)

Austin Bethel (Mt. Vernon <Posey> HS)

Blake Jackson (Mt. Vernon <Posey> HS)

Andrew Nelis (Roncalli HS)

William Barrett (Roncalli HS)

Caleb Cook (Kokomo HS)

Robert Martin (Kokomo HS)

Robbie Beal (Jennings County HS)

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Underclassmen Division | North 12 Vs. South 2
North

12

South

2

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Underclassmen Division | North 12 Vs. South 2


November 7-8, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Large School Underclassmen Division

MVP    Cruz Belmares    North

MVP   Tyce Taylor    South


North

Tim Clone (Mt. Vernon <Fortville> HS)

Alejandro Lopez (Hammond Clark HS)

Dawson Lahee (East Noble HS)

Christian Saleh (Concord HS)

Matt Granitz (Concord HS)

Clark Bailey (Muncie Central HS)

Jack Edwards (Yorktown HS)

Jake Sassmannshausen (Concordia HS)

Cruz Belmares (West Noble HS)

Scott Halfaker (Danville Community HS)

Javier Jimenez-Baca (Plymouth HS)

Jorge Granados (Plymouth HS)

Cory Thatcher (East Noble HS)

Jacob Leek (Plainfield HS)

South

Tyce Taylor (Shelbyville HS)

Riley Shives (Whiteland HS)

Spencer Catron (Franklin County HS)

Alex Hedges (Franklin County HS)

Gage Gossman (Evansville Reitz HS)

Joel Horner (Evansville Reitz HS)

Jacob Nichols (Madison HS)

Aydin Thomas (Evansville Reitz HS)

Anthony Carey (Charlestown HS)

Trae Hassebroek (Shelbyville HS)

Logan Clark (Shelbyville HS)

Bergen Cornelius (Madison HS)

Sam Heitz (Madison HS)

Justin Copeland (Jennings County HS)

John Wagner (Franklin County HS)