(219) 776-6191

Soccer

Search

Soccer Categories

Small School Underclassmen Division | North 2 vs. South 3
North

2

South

3

Small School Underclassmen Division | North 2 vs. South 3


Small School Underclassmen Division

Danville Community High School

November 3, 2018


North Roster:

PlayerHigh School
Alexis FrascoHammond Clark High School
Anthony MoonElkhart Christian Academy
Charles SchmidgallWashington Township High School
Collin Moren – MVPBremen High School
Donovan TrewHamilton Heights High School
Hank VanBibberOak Hill High School
Hunter TollHamilton Heights High School
Jacob HeighnBremen High School
Jadon YoderWestview High School
Lance JonesHamilton Heights High School
Osiris ArambulaHammond Clark High School
Pedro GomezNorth White High School
Ryan WeltzinMorgan Township High School
Tate IvanyoMorgan Township High School
Zachary MolnarHebron High School

South Roster:
PlayerHigh School
Ben MillerSouth Ripley High School
Blake StackCascade High School
Braden PottersCascade High School
Brandon SmithSouthwestern [Hanover] High School
Brayden GrableCascade High School
Christopher HautmanOldenburg Academy
Cole RappFranklin County High School
Connor YoungPike Central High School
Grayson NewhartGreensburg High School
Hayden ClarkCarroll [Flora] High School
Hunter RossSouth Dearborn High School
Ian PowersBatesville High School
Jacob Huffer – MVPCascade High School
Kaden ZellersSouthwestern [Hanover] High School
Sean MooreIndianapolis Lutheran High School


4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Underclassmen Division | North 3 Vs. South 2
North

3

South

2

4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Underclassmen Division | North 3 Vs. South 2


Class AA Mega School Underclassmen Division

MVP    Aylissa Trosper    North

MVP   Kayla Rance    South


North

Morgan Sears (Whiteland HS)

Alize Furlow (Elkhart Central HS)

Gabriella Jantzen (Elkhart Central HS)

Karmen Koch (Huntington North HS)

Marcelle Manatrey (Valparaiso HS)

Emily Mayer (Lowell HS)

Kelsey Tiemens (Lowell HS)

Rebecca Koon (Lowell HS)

Reyna McComish (Elkhart Central HS)

Jessica Trease (Elkhart Central HS)

Meghan Knoff (Elkhart Central HS)

Kirstin Huber (Elkhart Memorial HS)

Aylissa Trosper (Goshen HS)

Hannah Tillett (Huntington North HS)

Brey Baltazar (Northridge HS)

Faith Lewis (DeKalb HS)

Baylee Honn (DeKalb HS)

Alyssa Wells (DeKalb HS)

Alyson Noye (DeKalb HS)

Kaitlyn Rieke (DeKalb HS)

South

Kayla Rance (Greenwood HS)

Emily Baer (Bedford N Lawrence HS)

Karlie Cline (Bedford N Lawrence HS)

Katie Villiger (New Palestine HS)

Katherina Emery (Bedford N Lawrence HS)

Kiana Brown (Bedford N Lawrence HS)

Abbie Collins (Zionsville HS)

Alexandra Wendt (Zionsville HS)

Natalie Kelley (Brebeuf Jesuit HS)

Lauren Turner (Brebeuf Jesuit HS)

Katarina Walker (New Albany HS)

Haley Crowe (McCutcheon HS)

Catherine Hogan (Lafayette Jeff HS)

Allie Eavey (Lafayette Jeff HS)

Karlie Hamilton (Lafayette Jeff HS)

Brook Switzer (Lafayette Jeff HS)

Emma Langdon (Mt Vernon (Fortville) HS)

Corinna Lambright (Mt Vernon (Posey HS))

Ashley Underwood (Mt Vernon (Posey HS))

4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Seniors Division | North 0 Vs. South 2
North

0

South

2

4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Seniors Division | North 0 Vs. South 2


Class AA Mega School Seniors Division

MVP    Katie Lewandowski    North

MVP   Liz Allen    South


North

Alison Boardman (McCutcheon HS)

Becca Spitalniak (McCutcheon HS)

Caitlinn Lineback (McCutcheon HS)

Morgan Van Seggern (Columbia City HS)

Carlie Hult (Lowell HS)

Kim Kaspariain (Lowell HS)

Stephanie Ward (Lowell HS)

Katie Lewandowski (Lowell HS)

Aly Grabner (Huntington North HS)

Courtney Scher (Huntington North HS)

Corinne Tester (Huntington North HS)

Alexis Corda (Whiteland HS)

Taya Poynter (DeKalb HS)

Kayla Kissinger (DeKalb HS)

Hannah Hill (DeKalb HS)

South

Jessica Fry (Martinsville HS)

Jayme Teeters (Martinsville HS)

Victoria Fosha (Bloomington South HS)

Morgan Miller (New Albany HS)

Ryan Milam (New Albany HS)

Ashley Kimble (Mooresville HS)

Kristin Villiger (New Palestine HS)

Miya Nourie (Bloomington South HS)

Rebekah Harris (Jeffersonville HS)

Bailey Slate (Lafayette Jefferson HS)

Kelsi Valencia (Lafayette Jefferson HS)

Miquela Cortez (Lafayette Jefferson HS)

Liz Allen (Mooresville HS)

Stefanie Bulla (Mt Vernon (Posey) HS)

Rachel Geveden (New Albany HS)

Kylie Harris (New Albany HS)

Annie Clark (Brebeuf Jesuit HS)

4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Juniors Division | North 2 Vs. South 1
North

2

South

1

4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Juniors Division | North 2 Vs. South 1


Class AA Mega School Juniors Division

MVP    Hayley Farmer
    North

MVP   Ellie Wilson    South


North

Olivia Mercurio (Penn HS)

Abby Gross (Lowell HS)

Hayley Farmer (Lowell HS)

Jordan Sanders (Lowell HS)

Melissa McBride (Lowell HS)

Haley Burge (McCutcheon HS)

Jelitza Palomino (Goshen HS)

Hannah Williams (Huntington North HS)

Ellie Lengacher (Northridge HS)

Marisa Robinett (DeKalb HS)

Andrea Oster (DeKalb HS)

Hannah Buckmaster (DeKalb HS)

Alexandra Gaff (DeKalb HS)

Courtney Christle (Huntington North HS)

Bailey Martin (Huntington North HS)

Theresa Williamson (Mishawaka HS)

Scotlyn Sunkel (Lafayette Jeff HS)

South

D’Anjrea Allen (Perry Meridian HS)

Haleigh Ciampa (Perry Meridian HS)

Ellie Wilson (Perry Meridian HS)

Bailey Scahill (Perry Meridian HS)

Molly Carpenter (New Palestine HS)

Gabbi Pierson (New Palestine HS)

Morgan Benstin (Bedford N Lawrence HS)

Jackie Dufresne (Bedford N Lawrence HS)

Holly Stewart (Kokomo HS)

Taylor Coram (Kokomo HS)

Juliana del Bosque Lopez (Kokomo HS)

Sarah Smith (Martinsville HS)

Hadlee Whoberry (Mt Vernon (Posey) HS)

Savannah Bush (Mt Vernon (Posey) HS)

Lindsey Striegel (New Albany HS)

Brianna Shackelford (Guerin Catholic HS)

Emily Vlasak (Guerin Catholic HS)

4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Large School Underclassmen Division | North 0 Vs. South 5
North

0

South

5

4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Large School Underclassmen Division | North 0 Vs. South 5


Class AA Large School Underclassmen Division

MVP    Oliva Geswein    North

MVP   Maggie Day    South


North

Oliva Geswein (Harrison (WL) HS)

Amy Madren (Harrison (WL) HS)

Emily Blanchard (Harrison (WL) HS)

Preciosa Villanueva (Hammond Clark HS)

Adelia Mendieta (Hammond Clark HS)

Megan Boocher (Harrison (WL) HS)

Eleanor Sammons (Harrison (WL) HS)

Lizabeth Lio (Hammond Clark HS)

Becca Jensen (Michigan City HS)

Madi Moyer (Angola HS)

Indara McMillen (Angola HS)

Bailee Allen (Delta HS)

Kyndall Pursley (Delta HS)

Sommer Wallace (Delta HS)

Payton Burris (FW Wayne HS)

Nikki Riffle (Andrean HS)

Danielle Tazic (Andrean HS)

Rylee Horn (Andrean HS)

Caroline McClaskey (North Montgomery HS)

Sarah Thurman (Michigan City HS)

South

Maggie Day (Silver Creek HS)

Kylee Sumner (Silver Creek HS)

Reagan O’Farrell (Floyd Central HS)

Erin O’Farrell (Floyd Central HS)

Riley Sexton (Greenfield Central HS)

Kilee Littrell (Jennings County HS)

Kasey Crane (Danville HS)

Halee Tanner (Floyd Central HS)

Emma Pappas (Floyd Central HS)

Gracie Fitzgerald (Floyd Central HS)

Reagan Collins (Greenfield Central HS)

Jenna Allen (Greenfield Central HS)

Katie Helgason (Greenfield Central HS)

Olivia VanOsdal (Jennings County HS)

Marie Lenart (Seymour HS)

Grace Hartman (Seymour HS)

Lizzie Smith (Yorktown HS)

Freyda Mannering (West Lafayette HS)

Anghy Ramos (Frankfort HS)

Mallory Barnhart (Danville HS)

4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Large School Seniors Division | North 1 Vs. South 0
North

1

South

0

4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Large School Seniors Division | North 1 Vs. South 0


Class AA Large School Seniors Division

MVP    Hannah Fetterhoff    North

MVP   Brittany Stewart    South


North

Katelyn Musi (Harrison (WL) HS)

Mayra Pacheco (Harrison (WL) HS)

Haley Shuler (New Haven HS)

Rosa Chavez (Hammond Clark HS)

Paola Gonzalez (Hammond Clark HS)

Claudia Santacruz (Hammond Clark HS)

Brenda Rocha (Hammond Clark HS)

Sonia Ruiz (Hammond Clark HS)

Jenna Gloy (Michigan City HS)

Emily Trunk (Michigan City HS)

Emily Ray (Michigan City HS)

Nicole Silverhart (Angola HS)

Nicoya Hall (Angola HS)

Keianna Ross (Angola HS)

Makayla Hefty (Angola HS)

Mandy Mandich (Andrean HS)

Blaire Koomler (FW Wayne HS)

Hannah Fetterhoff (Andrean HS)

South

South

Maddie Riffey (Danville HS)

Hannah Mattingly (Silver Creek HS)

Lauren Cunliffe (Silver Creek HS)

Jordan Rector (Franklin Central HS)

Taylor Hammond (Franklin County HS)

Lyndsey Isenhower (Frankfort HS)

Tanya Cervantes (Frankfort HS)

Mea Wallace (Plainfield HS)

Brittany Stewart (Plainfield HS)

Sarah Miller (Plainfield HS)

Katherine Bender (Plainfield HS)

Angela Barnett (Plainfield HS)

Sam Ayscue (Boonville HS)

Hailey Wilson (Boonville HS)

Olivia Kennedy (Muncie Central HS)

Kelsey Adams (Muncie Central HS)

Chariya Nam-Arsa (Maconaquah HS)

4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Large School Juniors Division | North 3 Vs. South 2
North

3

South

2

4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Large School Juniors Division | North 3 Vs. South 2


Class AA Large School Juniors Division

MVP    Casey Buchanan    North

MVP   Londyn Feasel    South


North

Sofia Ballotti (Harrison (WL) HS)

Sydney Rainey (Harrison (WL) HS)

Madilyn Eberle (NorthWood HS)

Regan Beck (NorthWood HS)

Amanda Heckaman (NorthWood HS)

Maria Cortes (Hammond Clark HS)

Alejandra Santacruz (Hammond Clark HS)

Lauren Slisher (Michigan City HS)

Margaret Mellen (Michigan City HS)

Hannah Laux (Michigan City HS)

Jade Ice (Angola HS)

Jessie Johnson (Angola HS)

Casey Buchanan (Concord HS)

Emma Paden (Concord HS)

Jacquelyn Deshone (Concord HS)

Mariah DeFreese (Concord HS)

Natalie Nowesnick (Andrean HS)

Desiree Yanez (Hammond Clark HS)

Estrella Melgoza (Hammond Clark HS)

Colleen Cerajewski (FW Wayne HS)

South

Maya Quandt (Danville HS)

Aubree Fox (Danville HS)

Rachel Wolff (Danville HS)

Ashdon Brown (Danville HS)

Gabby McDuffee (Danville HS)

Victoria Litzelswope (Silver Creek HS)

Olivia Scarbrough (Silver Creek HS)

Paige Spiller (Floyd Central HS)

Taylor Roberts (Franklin County HS)

Stephanie Reece (Franklin County HS)

Katie Nixon (Yorktown HS)

Londyn Feasel (Plainfield HS)

Haley Yeager (Maconaquah HS)

Sarah Bade (Yorktown HS)

Kari Nelson (Garrett HS)

Victoria Baver (Garrett HS)

Kelsey Likens (Boonville HS)

Karyssa Morgan (Boonville HS)

Deah Long (Muncie Central HS)

4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class A Small School Underclassmen Division | North 4 Vs. South
North

4

South

0

4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class A Small School Underclassmen Division | North 4 Vs. South


Class A Small School Underclassmen Division

MVP    Megan Whelan    North

MVP   Bay Ulery    South


North

Stacey Barron (Marquette Catholic HS)

Michaela Jennings (Marquette Catholic HS)

Bella Kaplan (Marquette Catholic HS)

Shanna Miller (Argos HS)

Samantha Stone (Argos HS)

Mercedes Chambless (Lakewood Park Christian HS)

Amanda Davies (Faith Christian HS)

Brittany Botts (Hebron HS)

Mariah Wilson (Hebron HS)

Whitney Goodman (Delphi HS)

Megan Whelan (Bishop Noll Institute)

Brianna Camacho (Bishop Noll Institute)

Megan Sullivan (Bishop Noll Institute)

MaKena Schlosser (Heritage Christian HS)

Kiley Miller (Heritage Christian HS)

Megan Williams (Heritage Christian HS)

Elizabeth Anguilm (Manchester HS)

Tahnee Fuentes (Manchester HS)

South

Audrey Hislip (South Knox HS)

Kaylee Brown (South Knox HS)

Landrey James (Sullivan HS)

Elizabeth Reel (Sullivan HS)

Emily Greggs (Sullivan HS)

Hannah Ashby (Washington Catholic HS)

Emily Willis (North Posey HS)

Jayden Murray (Rossville HS)

Macy Zachary (Southmont HS)

Bay Ulery (Lafayette Central Catholic HS)

Mackenzie Oliver (Rossville HS)

Jill Presutti (Lafayette Central Catholic HS)

Lindsey Kiracofe (Lafayette Central Catholic HS)

Julie Blichmann (Lafayette Central Catholic HS)

Emma Gerrety (Lafayette Central Catholic HS)

Rylea Royer (Oak Hill HS)

Maria Buckler (Oak Hill HS)

Zoe Smith (Oak Hill HS)

Christine Martin (Covenant Christian (IN) HS)

4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class A Medium School Seniors Division | North 1 Vs. South 3
North

1

South

3

4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class A Medium School Seniors Division | North 1 Vs. South 3


Class A Medium School Seniors Division


MVP    Karson Gardner   North

MVP   Greer Neff    South


North

Karson Gardner (Heritage HS)

Joy Sustaita (Lakeland HS)

Rebecca Levitz (Lakeland HS)

Emory Klopfenstein (Lakeland HS)

Lauren Godfrey (Blackford HS)

Heather Bryan (Whitko HS)

Regan Murphy (Bremen HS)

Marisa Browning (Bremen HS)

Kristine Gingerich (Bremen HS)

Morgan Anderson (Bremen HS)

Jessica Bollenbacher (Bremen HS)

Maggie Weeks-Foy (Blackford HS)

Victoria Eppard (Blackford HS)

Shannon Eden (Wheeler HS)

Olga Landeros (West Noble HS)

Priscilla Ortiz (West Noble HS)

Melissa Aguayo (Bremen HS)

South

Allison Sheffler (Pike Central HS)

Kyndall Norris (Cascade HS)

Breigh Haase (Heritage Hills HS)

Karaline Staggs (Heritage Hills HS)

McKenna Wilson (Gibson Southern HS)

Jordyn Milheiser (Gibson Southern HS)

Delaney Spindler (Gibson Southern HS)

Sydney Secrest (Greencastle HS)

Haley Bennett (Cascade HS)

Greer Neff (Heritage Hills HS)

Hannah Whicker (Crawfordsville HS)

Brooke Mourey (Cascade HS)

Katie Higgins (Brown County HS)

Victoria Montarsi (Morristown HS)

Kaitlyn Daanen (Northwestern HS)

Kindra Gingerich (Northwestern HS)

4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class A Medium School Juniors Division | North 3 Vs. South 4
North

3

South

4

4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class A Medium School Juniors Division | North 3 Vs. South 4


Class A Medium School Juniors Division

MVP    Laurel MacGregor    North

MVP   Hayley Stroup    South


North

Elizabeth Boenker (Heritage HS)

Allie Jennerjahn (Blackford HS)

Mikayala Findley (Whitko HS)

Kelsa Anderson (Bremen HS)

Katelyn Aguayo (Bremen HS)

Elexus Holmes (Lakeland HS)

Jasmine Grayson (Lakeland HS)

Kim Pizana (West Noble HS)

Sandy Carrillo (West Noble HS)

Kendal Baker (West Noble HS)

Kaitlyn Stevens (Glenn HS)

Amelia Smith (Greencastle HS)

Sarah Wilhoite (Yorktown HS)

Jocquelyn Plothow (FW Concordia HS)

Lauren Hall (Blackford HS)

Saylor Goodspeed (Blackford HS)

Mackenzie Hoffman (Western Boone HS)

Delaney Rohlman (Scecina Memorial HS)

Claire Harris (Tipton HS)

Claire Sims (North Putnam HS)

Laurel MacGregor (North Putnam HS)

South

Ally Sutherland (Pike Central HS)

Adrianna Oxley (Heritage Hills HS)

Kasey Moeller (Greensburg HS)

Abby Bailey (Greensburg HS)

Morgan Reed (Gibson Southern HS)

Madison McGlaun (Cascade HS)

Hayley Stroup (Tri West HS)

Mariah Hooper (Hamilton Heights HS)

Emma Overmyer (Greensburg HS)

Michaela Myers (Greensburg HS)

Rylie Smith (Greensburg HS)

Corynn Engel (Cascade HS)

Paige Newton (Tri West HS)

Kennedy Bruner (Brown County HS)

Hayley Doty (Gibson Southern HS)

Katie Scott (Gibson Southern HS)

Ashleigh Chestnut (Princeton HS)

4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class A Small School Juniors Division |North 2 Vs. South 1
North

2

South

1

4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class A Small School Juniors Division |North 2 Vs. South 1


Class A Small School Juniors Division

MVP    Hannah Harrell    North

MVP   Sarah Boyken   South


North

Stephanie Siemers (Lafayette Central Catholic HS)

Alise Weeks (Lafayette Central Catholic HS)

Meghan Banik (Morgan Township HS)

Shelby Keehn (Hebron HS)

Taylor Zink (Rossville HS)

Bekah McKee (Rossville HS)

Meleah Brown (Rossville HS)

Megan Shaffer (Rossville HS)

Erika Gamble (Westview HS)

Bailey Sewell (Manchester HS)

Olivia Docktor (Manchester HS)

Melissa Saucedo (Manchester HS)

Makenzie Norris-Lowe (North Miami HS)

Rachel See (North Miami HS)

Adrianna Richie (North Miami HS)

Holly Keaffaber (North Miami HS)

Celena Wagner (North Miami HS)

Becca Knappen (North Miami HS)

Hannah Harrell (Argos HS)

Valerie Rospopo (Argos HS)

South

Sydney Hatton (South Knox HS)

Katy Booker (Sullivan HS)

Mackenzie Zirkelbach (Evansville Mater Dei HS)

Kristen Tucci (Oak Hill HS)

MacKinzie Kimbrough (Tri Central HS)

Maryn Pickens (Tri Central HS)

Kelsey Schmidt (Tri Central HS)

Jessica Ripberger (Tri Central HS)

Victoria Horn (Tri Central HS)

Nichole Hugley (Tri Central HS)

Carah Beck (South Ripley HS)

Sarah Boyken (South Ripley HS)

Ellie Ayers (South Ripley HS)

Danielle Baugh (South Ripley HS)

Lindsay Boone (Heritage Christian HS)

Robin Hutton (Heritage Christian HS)

Danielle Swayze (Delphi HS)

4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class A Medium School Underclassmen Division | North 1 Vs. South 2
North

1

South

2

4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class A Medium School Underclassmen Division | North 1 Vs. South 2


Class A Medium School Underclassmen Division

MVP    Emily Bickel    North

MVP   Kaycee Russell    South


North

Harley Boocher (Bremen HS)

Kaitlyn Asher (Wheeler HS)

Abby Schmidt (Glenn HS)

Elizabeth Sarber (Glenn HS)

Delaney Patterson (Glenn HS)

Melinda Dodson (Glenn HS)

Sara Strahm (Heritage HS)

Karley Alleshouse (Lakeland HS)

Renee Hare (Heritage HS)

Emily Bickel (Bremen HS)

Kylie Murphy (Bremen HS)

Alexis Jennings (Bremen HS)

Kadie Spoor (Wheeler HS)

Emily Morren (West Noble HS)

Leah Harrison (Lakeland HS)

Katie Levitz (Lakeland HS)

Brooke Ernsberger (Glenn HS)

Kelly Freehauf (Glenn HS)

Leighandra Goodman (Whitko HS)

Mallory Reeves (Tipton HS)

South

Kerragan Mulzer (Heritage Hills HS)

Abby Spencer (North Putnam HS)

Skylar Boes (Gibson Southern HS)

Grace Bammer (Gibson Southern HS)

Molly Will (Gibson Southern HS)

Grace Gillen (Greencastle HS)

Madeline Graham (Greencastle HS)

Tori Matthews (Princeton HS)

Sydney Brooks (Pike Central HS)

Christa McRoy (North Putnam HS)

Kaelynn Abner (North Putnam HS)

Emilee Henninger (North Putnam HS)

Madison Scott (Pike Central HS)

Abby Goings (Gibson Southern HS)

Grace Lee (Gibson Southern HS)

Kaycee Russell (Princeton HS)

Camryn Savage (Western Boone HS)

Meg Kinslow (Western Boone HS)

Gracie Long (Hamilton Heights HS)

Abby Hardacre (Hamilton Heights HS)