(219) 776-6191

Volleyball

Search

Volleyball Categories

Class 1A Juniors Division | North 3 vs. South 1
North

3

South

1

Class 1A Juniors Division | North 3 vs. South 1


Class 1A Juniors Division

Danville Community High School

November 21, 2015

North

Gabriella Harrington (Cowan HS)

Brittany Greubel (FW Blackhawk Christian HS)

Casey Bunner (FW Blackhawk Christian HS)

Keely Criswell (Rossville HS)

Madison McKibben (Westville HS)

Andrea Michaels (Morgan Township HS)

Natalie Hellman (University HS)

Quinn Downing (Triton HS)

Haley Tye (New Washington HS)

Macie McCarty (New Washington HS)

MVP Brianna Howard (Edinburgh HS)

Janelle Mitzner (South Central [Union Mills]  HS)

Makenzie Howell (Cowan HS)

South

Harlee Sullivan (Bloomfield HS)

Reagan Zimmerman (New Washington HS)

Elizabeth Fiutem (Oldenburg Academy HS)

Courtney Haymaker (New Washington HS)

Breanna Metz (Hauser HS)

Sydney Field (Shakamak HS)

Charlee Sullivan (Tecumseh HS)

Alicia Webb (Tecumseh HS)

Kaitlyn Flowers (Tecumseh HS)

Alyssa Garo (Shakamak HS)

Megan McNew (Borden HS)

Felicity Graf (Bloomfield HS)

Class 4A Juniors Division | North 3 vs. South 1
North

3

South

1

Class 4A Juniors Division | North 3 vs. South 1


Class 4A Juniors Division

Danville Community High School

November 22, 2015


North

Brook Shoemaker (Huntington North HS)

MVP Baylie Lebo (LaPorte HS)

Courtney Lindquist (LaPorte HS)

Natalie Santana (LaPorte HS)

Jade Humphrey (McCutcheon HS)

Karmen Halfacre (Michigan City HS)

Allyson Richards (Michigan City HS)

Tatyana Schmitt (Portage HS)

Janelle Lee (Harrison HS)

Alaina Chacon (Crown Point HS)

Danielle Fowler (Highland HS)

Lizzie Govert (Hobart HS)

South

Julia Wood (Bloomington HS North)

Jacque Farris (Floyd Central HS)

Lydia Lewis (Plainfield HS)

Kaesha Bentley (Richmond HS)

Paityn Farris (Richmond HS)

MVP Lexus Perkins (Richmond HS)

Allyson Low (Terre Haute North HS)

Ashley King (Pendleton Heights HS)

Jourdan Worthington (Evansville Reitz HS)

Miranda Phillips (Evansville Reitz HS)

Ellie Adams (Fishers HS)

Maggie Markwood (Fishers HS)

Class 4A Seniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 4A Seniors Division | North 3 vs. South 0


Class 4A Seniors Division

Danville Community High School

November 22, 2015


North

MVP Chelsea Huppert (Bremen HS)

Lexi Schroeder (FW Snider HS)

Hanna Westphal (Michigan City HS)

Cara Nebel (Portage HS)

Alexa Hill (Huntington North HS)

Taylor Ryckman (Highland HS)

Madi Dubbs (Chesterton HS)

Abby Moon (Chesterton HS)

Rachael Richardson (Hobart HS)

Jessica Parlock (Hobart HS)

Brittany Raab (Highland HS)

Natalie Giangiulio (Hobart HS)

South

Allie Beams (Bloomington HS North)

Claire Taylor (Bloomington HS North)

Erin Starks (Franklin Central HS)

MVP Harper Wright (Franklin Central HS)

Josie Rakes (Terre Haute North HS)

Kylie Glover (Whiteland HS)

Christian Wrucke (Evansville North HS)

Mary Baker (East Central HS)

Jessica Scarlett (Evansville North HS)

Brittany Gabbard (Connersville HS)

Olivia Stilley (Greenwood HS)

Class 4A Underclassmen Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 4A Underclassmen Division | North 3 vs. South 0


Class 4A Underclassmen Division

Danville Community High School

November 22, 2015


North

Peyton Yelich (Crown Point HS)

Kylie Filipiak (Michigan City HS)

Allison Ruhe (Michigan City HS)

McKenzie Scheetz (Plymouth HS)

Alexandra Equihua (Crown Point HS)

Hannah Noveroske (Michigan City HS)

Maria Schwindaman (Penn HS)

Emma Terwilliger (Valparaiso HS)

MVP Morgan Chacon (Crown Point HS)

Mackenzie McCarty-Hubbard (Portage HS)

Gillian Santana (LaPorte HS)

Kara Cooper (LaPorte HS)

Emily Zanolla (Hobart HS)

South

Hanna Anderson (Greenwood HS)

Allyson Cathey (New Albany HS)

MVP Rebekah Johnston (Richmond HS)

Lindsey Boltz (Whiteland HS)

Gabrielle Pugliese (Center Grove HS)

Devynn Merriman (Center Grove HS)

Jaelyn Fennell (Terre Haute North HS)

Kennedy Thomas (Plainfield HS)

Felicity Elkin (Evansville Reitz HS)

Ayslinn Roberts (Fishers HS)

Josi Barscz (Huntington North HS)

Maddie Jones (Brownsburg HS)

Class 1A Underclassmen Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 1A Underclassmen Division | North 3 vs. South 0


Class 1A Underclassmen Division

Danville Community High School

November 21, 2015

North

Taylor Crabtree (Blue River Valley HS)

Karaghan Bireley (Hamilton HS)

Madison Farnsworth (Hamilton HS)

Ariel Senics (Indiana School for the Deaf)

MVP Lilly Kruse (Lakewood Park HS)

Nicole Sechrist (Triton HS)

Sami Royer (Lafayette Central Catholic HS)

Elizabeth Bonner (Lafayette Central Catholic HS)

Allison Tharp (Lafayette Central Catholic HS)

Olivia Follis (Washington Township HS)

Megan Koebcke (Washington Township HS)

Jackie Lukes (Washington Township HS)

South

Alayna Munson (Morristown HS)

Abigail Carpenter (Morristown HS)

Patience Wood (Morristown HS)

Abbey Schmidt (Seton Catholic HS)

Sarah Dickman (Seton Catholic HS)

MVP Marissa Meehan (Springs Valley HS)

Bailey Scott (Shakamak HS)

Kaleigh Fulford (Shakamak HS)

Alana Owen (Hauser HS)

Madison Duncan (Tecumseh HS)

Kirsten Pride (Tecumseh HS)

Madison Owens (Borden HS)

Class 1A Seniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 1A Seniors Division | North 3 vs. South 0


Class 1A Seniors Division

Danville Community High School

November 21, 2015


North

Elizabeth Gardner (Faith Christian HS)

Brittyn Oliver (Rossville HS)

Hannah Wyngarden (Elkhart Christian Academy)

Jaela Meister (Triton HS)

MVP Marissa Brys (Washington Township HS)

Ashley Tezak (Washington Township HS)

Emily Lazarek (Marquette Catholic HS)

D (Marquette Catholic HS)

Caitlynn Pfender (Central Christian Academy)

South

Lenzi Brewer (North Daviess HS)

Anne Franke (Trinity Lutheran HS)

Lillie Parmer (Edinburgh HS)

Amberlyn Pride (Tecumseh HS)

MVP Mara Cox (Edinburgh HS)

Paige Benskin (North Vermillion HS)

Brooke Flinn (North Vermillion HS)

Olivia Gardner (University HS)

Class 3A Seniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 3A Seniors Division | North 3 vs. South 0


Class 3A Seniors Division

Danville Community High School

November 22, 2015

North

Riley Patterson (Glenn HS)

Shelby Hoover (Hamilton Heights HS)

Madison Heffron (Lebanon HS)

Kristin Ireland (Northwestern HS)

Anna Lubbers (Bishop Chatard HS)

Kimberly Hampton (Crawfordsville HS)

Faith Fyffe (Crawfordsville HS)

Jazzy Larsen (Danville Community HS)

Haley Cowart (Tri-West HS)

MVP Anna Fehribach (Bishop Chatard HS)

Sarah Sipe (Hamilton Heights HS)

Jillian Warner (Kankakee Valley HS)

South

Mackenzie Kovacich (Greensburg HS)

Ally Robbeloth (North Harrison HS)

Carlie Burson (North Harrison HS)

Erin Fortner (Princeton HS)

Hannah Brewer (Princeton HS)

Keely Springman (Rushville Consolidated HS)

Amandalin Hensley (Lawrenceburg HS)

Amber Ricketts (Lawrenceburg HS)

Amber Rox (Lawrenceburg HS)

Brooke Schafer (Owen Valley HS)

Lexi Richardson (Owen Valley HS)

MVP Tori Colestock (Rushville Consolidated HS)

Class 1A Seniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 1A Seniors Division | North 3 vs. South 0


Class 1A Seniors Division

Cascade High School

November 16, 2013


North

Sara Miller (Fort Wayne Blackhawk HS)

Alexis Perdue (Morgan Township HS)

Briana Satoski (South Central [Union Mills] HS)

Katelyn Tucker (South Central [Union Mills] HS)

Julia Campoli (Elkhart Christian HS)

Sierra Reynaolds (Elkhart Christian HS)

Caylee Walters (Elkhart Christian HS)

Camille Burnett (Marquette Catholic HS)

Sabrina Brown (Marquette Catholic HS)

Caitlyn Lembke (Washington Township HS)

Emily Holcomb (Washington Township HS)

Madeline Johnson (Washington Township HS)

South

Sharifa Blackwell (Tindley HS)

Brenna Floyd (Tecumseh HS)

Gracecyn Nuhring (Tecumseh HS)

Maleiah Thompson (Seton Catholic HS)

Emily Haworth (Christian Academy of Indiana)

Emily Lueken (Northeast Dubois HS)

Rachel Hannah (Covington HS)

Sarah Roswarski (Lafayette Central Catholic HS)

Emily Denhart (Lafayette Central Catholic HS)

Kendall Redd (Morristown HS)

Paige McIntire (Morristown HS)

Megan Battles (Morristown HS)

Class 2A Juniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 2A Juniors Division | North 3 vs. South 0


Share

Class 2A Juniors Division

Cascade High School

November 16, 2013


North

Kailen Berry (Eastside HS)

Erin Stock (Eastside HS)

Kennedy Starcevich (Boone Grove HS)

Carrie Kovacik (Boone Grove HS)

Lexi Thill (Boone Grove HS)

Ashley Clevenger (Covenant Christian [Indianapolis] HS)

Hannah Bird (Covenant Christian [Indianapolis] HS)

Desiree Parrillo (Lake Station HS)

Alyssa Railer (Sheridan HS)

Morgan Morrow (Hebron HS)

Samantha Stueber (Hebron HS)

Madison Bell (Hebron HS)

South

Kori Biehl (Knightstown HS)

Macy Fidler (Linton Stockton HS)

Lydia Lange (Forest Park HS)

Kassidie Hayes (Tell City HS)

Andrea Schmidt (Cascade HS)

Brenna Sallee (Cascade HS)

Jacey Lewis (Cascade HS)

Bella Pavey (Union County HS)

Carlea Handley (Union County HS)

Emilly Dobson (South Putnam HS)

Emily Mundy (North Knox HS)

Sammie Endicott (North Knox HS)

Class 2A Seniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 2A Seniors Division | North 3 vs. South 0


Class 2A Seniors Division

Cascade High School

November 16, 2013


North

Brooke Staley (Eastside HS)

Sky Hall (Boone Grove HS)

Alyssa Bluhm (South Adams HS)

Rachel Johns (Westview HS)

Lauren Bloom (Covenant Christian [Indianapolis] HS)

Cassie Sears (Bremen HS)

Lizzy Mavrick (Eastern [Greentown] HS)

Quinlyn Hochstedler (Eastern [Greentown] HS)

Hannah Williams (Eastern [Greentown] HS)

Paige Neff (Sheridan HS)

Haleigh Scolley (Sheridan HS)

Natalie Kaczmarski (Hebron HS)

South

Abby Fennig (Knightstown HS)

Kim Osborn (Knightstown HS)

Ashley Schorr (North Posey HS)

Marlee Sims (North Posey HS)

Cassidy Clothier (Linton Stockton HS)

Adria Giesler (Forest Park HS)

Logan Flannagan (Tell City HS)

Bailey Worl (Carroll [Flora] HS)

Audra Smallwood (Cascade HS)

Mallorie Smith (Cascade HS)

Kellie Mink (Cascade HS)

Katie McHugh (South Putnam HS)

Carey Tanner (South Putnam HS)

Class 3A Juniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 3A Juniors Division | North 3 vs. South 0


Share

Class 3A Juniors Division

Cascade High School

November 17, 2013


North

Summer Horan (South Bend St. Joseph HS)

Ally Best (Benton Central HS)

Rachel Payne (Benton Central HS)

Evonnie Payne (Benton Central HS)

Katelynn Skeens (Mississinewa HS)

Natalee Walters (Mississinewa HS)

Maggie Gibson (Mishawaka Marian HS)

Alyssa Hasler (Mishawaka Marian HS)

Savanna Zakman (Hanover Central HS)

Marissa Call (Kankakee Valley HS)

South

Quinci Miller (Greencastle HS)

Olivia Divine (Greencastle HS)

Taylor Stoltey (Greencastle HS)

Morgan Ranard (Owen Valley HS)

Courtney Drescher (Owen Valley HS)

Kaitlin Mindiola (North Putnam HS)

Morgan Sanford (North Putnam HS)

Shay Lucas (North Putnam HS)

Casi Neff (Western Boone HS)

Lizzie Jackson (Brown County HS)

Class 4A Juniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 4A Juniors Division | North 3 vs. South 0


Class 4A Juniors Division

Cascade High School

November 17, 2017


North

Alyssa Kvarta (Crown Point HS)

Zoe Wilson (Hobart HS)

Abigail Alexander (Portage HS)

Lauren Winicky (Portage HS)

Brooke Westphal (Michigan City HS)

Casey Neulieb (Michigan City HS)

Jordyn Moleski (Chesterton HS)

Emily Marcus (Chesterton HS)

Jessica Urycki (Chesterton HS)

Caitlin Alwine (Goshen HS)

South

Ali Line (Center Grove HS)

Regan Wentland (Center Grove HS)

Nicole Sandmann (East Central HS)

Josefa Andres (East Central HS)

Quincey Gary (Pendelton Heights HS)

Carly Wilson (Pendelton Heights HS)

Macie Hinen (Columbia City HS)

Sydney Tobolski (South Bend Clay HS)

Jordan Foster (McCutcheon HS)

Dailey Vanderkolk (McCutcheon HS)

Katee Kurtz (McCutcheon HS)