(219) 776-6191

Volleyball

Search

Volleyball Categories

Class 3A/4A Underclassmen Division | North 0 vs. South 0

Class 3A/4A Underclassmen Division | North 0 vs. South 0


Class 3A/4A Underclassmen Division

Lebanon High School

November 13, 2016


North

Tori Miller (Bellmont HS)

Jillian Brewster (Kankakee Valley HS)

Jenna Voticke (Hanover Central HS)

Halle Planck (Mississinewa HS)

Sophie Bussard (Tippecanoe Valley HS)

Mackenzie McCarty-Hubbard (Portage HS)

Kinsey McAfee (Westfield HS)

Kiersten Johnson (Danville Community HS)

Josie Pierce (Brebeuf Jesuit HS)

Madison Stanley (Mississinewa HS)

Mackenzie Woodcox (Tippecanoe Valley HS)

Calista Stafford (Center Grove HS)

South

Chloe Lee (Brown County HS)

Teryn Garzolini (West Vigo HS)

Jasmyne Catlett (Evansville Bosse HS)

Emma Royer (Sullivan HS)

Tabitha Holzhausen (Whiteland Community HS)

Jaelyn Fennell (Terre Haute North HS)

Sydney Lyon (Martinsville HS)

Agustina Fainguersch (Columbus North HS)

Madeline Sebahar (Columbus North HS)

Morgan Curtis (Martinsville HS)

Asia Povlin (Sullivan HS)

Savannah McCoy (West Vigo HS)

Class 3A Seniors Division | North 0 vs. South 0

Class 3A Seniors Division | North 0 vs. South 0


Class 3A Seniors Division

Lebanon High School

November 13, 2016


North

Britney Hoffman (Kankakee Valley HS)

Saige Jauregui (Bellmont HS)

Emily Barber (Rensselaer Central HS)

Alyssa Brune (Bellmont HS)

Alyssa Vargas (Calumet HS)

Abby Betten (Tippecanoe Valley HS)

Christina Garcia (Andrean HS)

Audrey Kruse (Concordia Lutheran HS)

Taylor Reid (Bishop Noll Institute)

Kaylie Warble (West Noble HS)

South

Kyndra Smith (Vincennes Lincoln HS)

Jenna Winsett (Boonville HS)

Macey Montgomery (Mt. Vernon [Posey] HS)

Drew Mcnamara (Mt. Vernon [Posey] HS)

Haley Goad (Mt. Vernon [Posey] HS)

Alexa Howser (Scottsburg HS)

Chloe Stitt (Delta HS)

Kasey Andrews (Northeastern HS)

Lexi Netherlain (Sullivan HS)

Kyleigh Robbins (Lebanon HS)

Class 3A Juniors Division | North 0 vs. South 0

Class 3A Juniors Division | North 0 vs. South 0


Class 3A Juniors Division

Lebanon High School

November 13, 2016


North

Riley Groves (Glenn HS)

Madison Wendelin (Crawfordsville HS)

Sarah Spangler (Hanover Central HS)

Jadelin Skeleton (West Vigo HS)

Morgan Weir (West Vigo HS)

Audrey Blackmore (Bellmont HS)

Megan Vogeler (South Bend St. Joseph HS)

Melea Shockney (Edgewood HS)

Kasey Krutzsch (North Montgomery HS)

Chloe Dobson (Kankakee Valley HS)

Hannah Merica (Western HS)

South

Gretchen Leis (Salem HS)

Kenzie Young (Southridge HS)

Haley Ritzert (Mt Vernon [Posey] HS)

Kenzie Lubbehusen (Southridge HS)

Braelyn Evans (Greensburg HS)

Kara Schafer (Owen Valley HS)

Shirah Foor (Boonville HS)

Molly Braunecker (Charlestown HS)

Chrissa Ledbetter (Charlestown HS)

Kiersten James (Charlestown HS)

Class 2A Underclassmen Division | North 0 vs. South 0

Class 2A Underclassmen Division | North 0 vs. South 0


Class 2A Underclassmen Division

Lebanon High School

November 12, 2016


North

Courtney Trusty (North Judson – San Pierre HS)

Laikyn Lowe (Frankton HS)

Payton May (Westview HS)

Brooke Nondorf (Churubusco HS)

Rachel Jacquay (Churubusco HS)

Sierra Przemielewski (Churubusco HS)

Elizabeth Buksa (Bishop Noll Institute)

Aleyah Rastetter (Frankton HS)

Kaylie Rolin (Westview HS)

Audrey Cleek (Frankton HS)

Alexis Fortuna (Bishop Noll Institute)

Taylor Smith (Frankton HS)

South

Alaina Spahn (Evansville Mater Dei HS)

Payton Pakorney (Evansville Mater Dei HS)

Cali Paul (Evansville Mater Dei HS)

Lisa Eager (Mitchell HS)

Keaton Chastain (Paoli HS)

Madison Street (Paoli HS)

Mackenzie Stoltz (Cloverdale HS)

Hannah Rady (Cloverdale HS)

Caylee Graves (Eastern [Pekin] HS)

Paige Dorsett (Martinsville HS)

Haley Best (Eastern Hancock HS)

Regan Garriott (Seeger HS)

Class 2A Seniors Division | North 0 vs. South 0

Class 2A Seniors Division | North 0 vs. South 0


Class 2A Seniors Division

Lebanon High School

November 12, 2016

North

Ashley Dukich (Lake Station HS)

Leah Wren (Winchester HS)

Taylor Eash (Westview HS)

Jordan Bratch (Northfield HS)

Aimee Hoodlebrink (Hagerstown HS)

Lacey Bennitt (Bremen HS)

Belle Beeson (Bremen HS)

Johnna Billman (Frankton HS)

Miriam Gingerich (Westview HS)

Trisha Moser (Bremen HS)

Kelsie Purciful (Frankton HS)

Hannah Rogers (Hagerstown HS)

South

Ali Spahn (Evansville Mater Dei HS)

Lexi Blackburn (Cascade HS)

Jill Hunter (Cascade HS)

Claire Cornwell (Paoli HS)

Amber Smith (Paoli HS)

Madison Tharp (Cascade HS)

Emma Harrison (Cascade HS)

Hope Tankersley (Switzerland County HS)

Rebecca Lowery (Rossville HS)

Macee Rudy (Shenandoah HS)

Tatum Jordan (Northeastern HS)

Regan Lundy (Alexandria HS)

Class 2A Juniors Division | North 0 vs. South 0

Class 2A Juniors Division | North 0 vs. South 0


Class 2A Juniors Division

Lebanon High School

November 12, 2016

North

Erika Brogdon (Winamac Community HS)

Maddy Hoff (Cass HS)

Tori Templin (Oak Hill HS)

Ava Smith (Northfield HS)

Mary Kait Sayre (Alexandria HS)

Meagan Butts (Fountain Central HS)

Sydney Rathburn (Prairie Heights HS)

Lydia Johnston (Prairie Heights HS)

Taylor Johnson (Covenant Christian [Indianapolis] HS)

Sierra Riehl (Prairie Heights HS)

Meleah Leatherman (Central Noble HS)

South

Briana Stephenson (Cascade HS)

Hallie Holbrook (Shenandoah HS)

Miranda Bieghler (South Putnam HS)

Toria Tucker (South Ripley HS)

Marie Terry (Eastern [Pekin] HS)

Trinity Hostetler (Cascade HS)

Taylor Koch (Covington HS)

Corey Martin (Evansville Harrison HS)

Madison Karrfalt (Covington HS)

Corrissa Remter (Covington HS)

Rachael Ressler (Tipton HS)

Class 1A Seniors Division | North 0 vs. South 0

Class 1A Seniors Division | North 0 vs. South 0


Class 1A Seniors Division

Lebanon High School

November 12, 2016

North

Gabriella Harrington (Cowan HS)

Madisen Sailors (Frontier HS)

Emily Kardatzke (Daleville HS)

Skyler Senseny (Marquette Catholic HS)

Britney Calder (Clinton Prairie HS)

Emily Lazarek (Marquette Catholic HS)

Bailey Storey (Pioneer HS)

Jenny Shellabarger (Daleville HS)

Andrea Long (Turkey Run HS)

Gabi Hancock (Vincennes Rivet HS)

South

Reagan Zimmerman (New Washington HS)

Elizabeth Fiutem (Oldenburg Academy HS)

Macie McCarty (New Washington HS)

Hannah Moul (Oldenburg Academy HS)

Chelsey Smith (Clay City HS)

Sydney Schlotter (Edinburgh HS)

Mara Cox (Edinburgh HS)

Whitney Rogers (Trinity Lutheran HS)

Katelynn Thacker (Wood Memorial HS)

Carsen Robinson (Wood Memorial HS)

Audrey Magner (West Washington HS)

Class 3A Juniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 3A Juniors Division | North 3 vs. South 0


Class 3A Juniors Division

Danville Community High School

November 22, 2015


North

Maddie Tolen (Benton Central HS)

Taylor McKinney (Benton Central HS)

Shayla Vandygriff (Jimtown HS)

Kyleigh Robbins (Lebanon HS)

Madison Wilson (Wawasee HS)

Seaquinn Bright (Wawasee HS)

Emily Jones (Western HS)

Sophia Rogers (Western HS)

MVP Kaylie Warble (West Noble HS)

Kenzie Teel (West Noble HS)

Kelsey Minniear (Benton Central HS)

Zoe Skinner (Danville Community HS)

South

MVP Taylin Brandenberger (Boonville HS)

Madison Trout (Greencastle HS)

Lydia Trout (Greencastle HS)

Sarah Miller (Greencastle HS)

Jaydyn Henson (Owen Valley HS)

Brooke James (Princeton HS)

Michele Jennings (Beech Grove HS)

Meg Reidy (Batesville HS)

Kylie Paul (Batesville HS)

Mallory Morphew (Hamilton Heights HS)

Kenna Burman (Hamilton Heights HS)

Emalee Craven (Charlestown HS)

Class 3A Seniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 3A Seniors Division | North 3 vs. South 0


Class 3A Seniors Division

Danville Community High School

November 22, 2015

North

Riley Patterson (Glenn HS)

Shelby Hoover (Hamilton Heights HS)

Madison Heffron (Lebanon HS)

Kristin Ireland (Northwestern HS)

Anna Lubbers (Bishop Chatard HS)

Kimberly Hampton (Crawfordsville HS)

Faith Fyffe (Crawfordsville HS)

Jazzy Larsen (Danville Community HS)

Haley Cowart (Tri-West HS)

MVP Anna Fehribach (Bishop Chatard HS)

Sarah Sipe (Hamilton Heights HS)

Jillian Warner (Kankakee Valley HS)

South

Mackenzie Kovacich (Greensburg HS)

Ally Robbeloth (North Harrison HS)

Carlie Burson (North Harrison HS)

Erin Fortner (Princeton HS)

Hannah Brewer (Princeton HS)

Keely Springman (Rushville Consolidated HS)

Amandalin Hensley (Lawrenceburg HS)

Amber Ricketts (Lawrenceburg HS)

Amber Rox (Lawrenceburg HS)

Brooke Schafer (Owen Valley HS)

Lexi Richardson (Owen Valley HS)

MVP Tori Colestock (Rushville Consolidated HS)

Class 4A Juniors Division | North 3 vs. South 1
North

3

South

1

Class 4A Juniors Division | North 3 vs. South 1


Class 4A Juniors Division

Danville Community High School

November 22, 2015


North

Brook Shoemaker (Huntington North HS)

MVP Baylie Lebo (LaPorte HS)

Courtney Lindquist (LaPorte HS)

Natalie Santana (LaPorte HS)

Jade Humphrey (McCutcheon HS)

Karmen Halfacre (Michigan City HS)

Allyson Richards (Michigan City HS)

Tatyana Schmitt (Portage HS)

Janelle Lee (Harrison HS)

Alaina Chacon (Crown Point HS)

Danielle Fowler (Highland HS)

Lizzie Govert (Hobart HS)

South

Julia Wood (Bloomington HS North)

Jacque Farris (Floyd Central HS)

Lydia Lewis (Plainfield HS)

Kaesha Bentley (Richmond HS)

Paityn Farris (Richmond HS)

MVP Lexus Perkins (Richmond HS)

Allyson Low (Terre Haute North HS)

Ashley King (Pendleton Heights HS)

Jourdan Worthington (Evansville Reitz HS)

Miranda Phillips (Evansville Reitz HS)

Ellie Adams (Fishers HS)

Maggie Markwood (Fishers HS)

Class 4A Seniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 4A Seniors Division | North 3 vs. South 0


Class 4A Seniors Division

Danville Community High School

November 22, 2015


North

MVP Chelsea Huppert (Bremen HS)

Lexi Schroeder (FW Snider HS)

Hanna Westphal (Michigan City HS)

Cara Nebel (Portage HS)

Alexa Hill (Huntington North HS)

Taylor Ryckman (Highland HS)

Madi Dubbs (Chesterton HS)

Abby Moon (Chesterton HS)

Rachael Richardson (Hobart HS)

Jessica Parlock (Hobart HS)

Brittany Raab (Highland HS)

Natalie Giangiulio (Hobart HS)

South

Allie Beams (Bloomington HS North)

Claire Taylor (Bloomington HS North)

Erin Starks (Franklin Central HS)

MVP Harper Wright (Franklin Central HS)

Josie Rakes (Terre Haute North HS)

Kylie Glover (Whiteland HS)

Christian Wrucke (Evansville North HS)

Mary Baker (East Central HS)

Jessica Scarlett (Evansville North HS)

Brittany Gabbard (Connersville HS)

Olivia Stilley (Greenwood HS)

Class 3A Underclassmen Division | North 1 vs. South 3
North

1

South

3

Class 3A Underclassmen Division | North 1 vs. South 3


Class 3A Underclassmen Division

Danville Community High School

November 22, 2015


North

MVP Riley Groves (Glenn HS)

Alice Miller (Maconaquah HS)

Haley Berry (Western HS)

Gabrielle North (Bishop Luers HS)

Kennedy Wiens (NorthWood HS)

Ashlyn Bedwell (Hamilton Heights HS)

Breanna Lahr (Columbia City HS)

Taylor Osborn (Columbia City HS)

Jayma Acres (Columbia City HS)

Shelby Goble (Mississinewa HS)

Erika Foy (Mississinewa HS)

Clara Braswell (Western HS)

Karlyne Shepherd (Western HS)

South

Kaitlyn Pearson (Brown County HS)

Ashlynn Meyer (Greensburg HS)

Sierra Johnson (Greensburg HS)

MVP Bailey Meyer (Greensburg HS)

Taylor Rennirt (North Harrison HS)

Gretchen Leis (Salem HS)

Morgan Meyer (Batesville HS)

Natalie Ray (Owen Valley HS)

Shelby Drescher (Owen Valley HS)

Hattie Westerfeld (Batesville HS)

Alyssa Walsh (Beech Grove HS)

Mary Jackman (North Montgomery HS)