(219) 776-6191

Softball

Search

Softball Categories

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE – Class 1A Underclassmen Division | North 7 South 1
North

7

South

1

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE – Class 1A Underclassmen Division | North 7 South 1


17-18 June 2017

Chuck Klein Sports Complex


Class 1A Underclassmen Division

MVP     Esa Hill    North

MVP   Jona Lash    South


North

Kinzi Brooks ( Tri County HS)

Esa Hill (Morgan Township HS)

Sara Molina (Marquette HS)

Ashley Bolen (Morgan Township HS)

Emmy Wells (Morgan Township HS)

Erin Hudkins (Morgan Township HS)

Faith Biggs (South Central (UM) HS)

Chloe Auxier (Tri County HS)

Jenna Moise (Culver Community HS)

Allison Pearl (Culver Community HS)

Breann Milam (Culver Community HS)

Ally McConnell (Marquette HS)

South

Kaitlynne Gilbert (Shakamak HS)

Jona Lash (Shakamak HS)

Madison Qualkenbush (Orleans HS)

Keela Howard (Attica HS)

Cierra Tomey (Randolph Southern HS)

Sarah Wissel (Randolph Southern HS)

Esaleigh Hauptli (West Central HS)

Jillian Hauptli (West Central HS)

Katie Reichard (Union City HS)

Emily Holt (Caston HS)

Ashley Flores (Covenant Christian HS)

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE – Class 2A Juniors Division | North 6 South 15
North

6

South

15

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE – Class 2A Juniors Division | North 6 South 15


17-18 June 2017

Chuck Klein Sports Complex


Class 2A Juniors Division

MVP    Rylee Hershberger   North

MVP   Sophie Thomas   South


North

Rylee Hershberger (Bremen HS)

Ashley Lackman (North Miami HS)

Hannah Newton (Lake Station HS)

Hayle Warne (Rensselaer Central HS)

Ariana Adam (Whiting HS)

Rylee Hershberger (Bremen HS)

Olivia Follis (Washington Township HS)

Jordan Sheets (Washington Township HS)

Bailey Craig (Rensselaer Central HS)

Sydney Potts (Rensselaer Central HS)

Alexis Griffin (Fountain Central HS)

South

Sophie Thomas (South Knox HS)

EB Kerby (Paoli HS)

Kate Sampson (Southwestern (Hanover) HS)

Taylor Scott (South Ripley HS)

Emma Terrell (Mitchell HS)

Sophie Thomas (South Knox HS)

Katie Oelker (Providence HS)

Briana Kauffman (Prairie Heights HS)

Korinne Perkins (Oak Hill HS)

Micah Black (Eastern Hancock HS)

Megan Bever (Eastern Hancock HS)

Tori Antal (Westview HS)

Shyan McKinley (Eastside HS)

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE – Class 2A Seniors Division | North 5 South 8
North

5

South

8

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE – Class 2A Seniors Division | North 5 South 8


17-18 June 2017

Chuck Klein Sports Complex

Class 2A Seniors Division

MVP     Morgan Moore    North

MVP   Shaelah Eliason   South


North

Morgan Moore (Rensselaer Central HS)

Alie Carson (Madison Grant HS)

Mikayla Hornung (Northeastern HS)

Rylie Maddox (Winamac HS)

Morgan Fritz (Delphi HS)

MacKyndsea Burke (Union (Modoc) HS)

Morgan Moore (Rensselaer Central HS)

Alex Stevens (Rensselaer Central HS)

Carley Noble (Lake Station HS)

Alexis Gross (Cascade HS)

Tori Matthews (Princeton HS)

Stacey Barron (Marquette HS)

South

Shaelah Eliason (Taylor HS)

EB Kelby (Paoli HS)

Kiley Sherdon (Cloverdale HS)

Grace Bowman (Covenant Christian HS)

Taylor Johnson (Covenant Christian HS)

Baylee Hamilton (Cloverdale HS)

Skylar Price (Cloverdale HS)

Cassidy Underwood (Rossville HS)

Coralena Taylor (Rossville HS)

Taylor Amberger (Milan HS)

Shaelah Eliason (Taylor HS)

Ashley Strunk (Hagerstown HS)

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE – Class 1A Juniors Division | North 3 South 10
North

3

South

10

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE – Class 1A Juniors Division | North 3 South 10


17-18 June 2017

Chuck Klein Sports Complex


Class 1A Juniors Division

MVP     Cassidy Frame   North

MVP   Madison Schofield   South


North

Cassidy Frame (Seton Catholic HS)

Erin Hickle (Tri County HS)

Nicole Brindle (Attica HS)

Sydney Miller (Argos HS)

Alexis VanDerWeele (Argos HS)

Caitlyn McDaniel (Argos HS)

Karissa Pluimer (Argos HS)

Ashlund Rehn (West Central HS)

Zoe Yockey (West Central HS)

Cassidy Frame (Seton Catholic HS)

Caitlyn Brigman (West Central HS)

Ashley Flores (Covenant Christian HS)

Mikenna Landis (Pioneer HS)

South

Madison Schofield (North Central HS)

Marklee Haltom (Riverton Parke HS)

Hannah Wonders (Shakamak HS)

Zoie Penn (Riverton Parke HS)

Kelcie Smith (Shakamak HS)

Jailyn Fox (Culver Community HS)

Chloee Smith (South Decatur HS)

Brooklyn Dodd (Northeast Dubois HS)

Hannah Simmons (North Central HS)

Kaley Harrison (Tri HS)

Sarah Morrison (Culver Community HS)

Calli Wininger (Loogootee HS)

Madison Schofield (North Central HS)

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE Class 3A Underclassmen Division

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE Class 3A Underclassmen Division


17-18 June 2017

Chuck Klein Sports Complex


Class 3A Underclassmen Division


North

Savanna Miracle (Maconaquah HS)

Marissalee Johnson (Garrett HS)

Olivia Kelham (Garrett HS)

Makenzie Cassleman (Garrett HS)

Jamie Gessler (Highland HS)

Carley Ramirez (Highland HS)

Morgan Rinkema (Highland HS)

Megan Ghrist (Mt. Vernon (Posey) HS)

Addie Robinson (Mt. Vernon (Posey) HS)

Dee Dee Caskey (Chartard HS)

Anna Pruitt (Chartard HS)

Caraline Gettinger (Chartard HS)

South

Grace Carver (Corydon Central HS)

Grace Cannon (Scottsburg HS)

Lexi Eblen (Charlestown HS)

Makinzee Isley (Scottsburg HS)

Maclynne Steele (Sullivan HS)

Maclynne Steele (Sullivan HS)

Sheyanna Ravellette (Sullivan HS)

Kenedie Brough (Salem HS)

Whitney Clark (Brown County HS)

Adrianna Kritzer (Brown County HS)

Kinsey Smith (Western HS)

Jasmine Olvera (Gavit HS)

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE – Class 2A Underclassmen Division | North 1 South 2
North

1

South

2

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE – Class 2A Underclassmen Division | North 1 South 2


17-18 June 2017

Chuck Klein Sports Complex


Class 2A Underclassmen Division


MVP    Macayla Guthrie    North

MVP   Bailey Everett   South


North

Macayla Guthrie (Fremont HS)

Hannah Shidler (North Judson HS)

Jocelyn Winebrenner (Central Noble HS)

Madalyn Beeman (Fremont HS)

Macayla Guthrie (Fremont HS)

Lauren Aguirre (Kouts HS)

Kaelyn Shively (Bremen HS)

Kadie Cornell (Cass HS)

Carli Morris (Hagerstown HS)

Hailey Ruesch (Washington Twp HS)

Makenzie Ward (Kouts HS)

Aleyah Rastetter (Frankton HS)

South

Bailey Everett (Covenant Christian HS)

Bailey Everett (Covenant Christian HS)

Brooke Porter (Heritage Christian HS)

Sydney Jones (Covenant Christian HS)

Peyton Bland (Linton Stockton HS)

Erica Barker (Linton Stockton HS)

Hannah Hall (North Miami HS)

Marlie Halterman (North Miami HS)

Madison Cunningham (Paoli HS)

Kennedy Ross (Eastbrook HS)

Madyson McMillan (Eastbrook HS)

McKenna Lugar (Madison Grant HS)

Jeanie Crabtree (Eastern HS)

Lexi James (Eastern HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 3A-4A Underclassman Division | North 1 South 10
North

1

South

10

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 3A-4A Underclassman Division | North 1 South 10


June 18-19, 2016

Decatur Central HS


Class 3A-4A Underclassman Division

MVP    Lexi Carver   North

MVP   Alexis Orme   South


North

Taylor Ewing (Hamilton Heights HS)

Ashley Fisher (Kankakee Valley HS)

Jessica Kaurich (Hamilton Heights HS)

Makenzie Cassleman (Garrett HS)

Madison Perez (Portage HS)

Ashley Beckler (Northridge HS)

Meghan Bontrager (Northridge HS)

Karlyne Shepherd (Western HS)

Lexi Carver (Owen Valley HS)

Payton Sievers (Vincennes Lincoln HS)

Paige White (Salem HS)

South

Jordan Jenkins (Roncalli HS)

Mackayla Huckeby (New Castle HS)

Elizabeth Gillin (Mooresville HS)

Gabby O’Riley (Mooresville HS)

Kaitlynn Crone (Corydon Central HS)

Grace Carver (Corydon Central HS)

Alexis Orme (Corydon Central HS)

Kayla Woodruff (Beech Grove HS)

Taylor Harmon (Beech Grove HS)

Avery Huffman (Decatur Central HS)

Payton Baxter (Decatur Central HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 3A-4A Seniors Division | North 6 South 1
North

6

South

1

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 3A-4A Seniors Division | North 6 South 1


June 18-19, 2016

Decatur Central HS


Class 3A-4A Seniors Division

MVP     Morgan Charters   North

MVP   Jennifer Morgan  South


North

Tess BeBruyn (West Lafayette HS)

Samantha Saalfrank (New Haven HS)

Emma Fifer (Heritage HS)

Alyssa Gill (Hanover Central HS)

Mary Ellen Gilhooly (Munster HS)

Kendal Torrence (Lowell HS)

Morgan Charters (Lowell HS)

Brittany Raab (Highland HS)

Haley Buchanan (Michigan City HS)

Emily Knouse (Michigan City HS)

Rozlynn Everhart (Heritage HS)

South

Elizabeth Purdue (Evansville Memorial HS)

Leah Sherrill (Charlestown HS)

Jennifer Morgan (Owen Valley HS)

Kaija Aikman (Wapahani HS)

Kennedy Lewellen (Benton Central HS)

Baylee Berryman (McCutcheon HS)

Tesla Kopitzke (Jennings County HS)

Ashley Arnold (Decatur Central HS)

Kaci Kinnaird (Decatur Central HS)

Veronica Blythe (Decatur Central HS)

Sabrina Campos (Hammond Morton HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 2A Underclassman Division | North 1 South 2
North

1

South

2

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 2A Underclassman Division | North 1 South 2


June 18-19, 2016

Decatur Central HS


Class 2A Underclassman Division

MVP     Shaelah Eliason    North

MVP   Kara McCameron    South


North

Kayla Salinas (Taylor HS)

Tori Combs (Cloverdale HS)

Andrea Brooke (Bremen HS)

Bayli Toy (Oak Hill HS)

Jasmine Olvera (Gavit HS)

Dawn Pawlak (Gavit HS)

Hannah Shidler (North Judson HS)

Jessica Williams (North Judson HS)

Izabell Sanchez (North Judson HS)

Abigail Erwin (Churubusco HS)

Breanna Baughman (Churubusco HS)

Shaelah Eliason (Taylor HS)

South

Veronica Hudson (Cascade HS)

Hannah Decker (Cascade HS)

Madison Rosenberger (Union County HS)

Jilliann Reese (Elwood HS)

Alyssa Gouty (Seeger HS)

Faithe Webster (Eastern Hancock HS)

Kara McCameron (Mitchell HS)

Rachel Lowe (Paoli HS)

Emma Terrell (Mitchell HS)

Bailey Bush (Paoli HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 2A Seniors Division | North 8 South 1
North

8

South

1

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 2A Seniors Division | North 8 South 1


June 18-19, 2016

Decatur Central HS


Class 2A Seniors Division

MVP     Mallory Pearson     North

MVP   Madison Cooksey (JR)   South


North

Mackenzie Bayless (Whiting HS)

Ashton McClain (Cass HS)

Stacie Farmer (Alexandria HS)

Mallory Pearson (Churubusco HS)

Vivian Goodpaster (Knightstown HS)

Lexus Lyon (Fremont HS)

Ashley Boone (Fremont HS)

Morgan Goddard (North Newton HS)

Morgan Moore (Rensselaer Central HS)

Alex Whittig (Blackford HS)

Rebecca Neville (Winchester HS)

South

Sierra Spencer (North Putnam HS)

Kaylin Smith (Centerville HS)

Bronwyn Spencer (JR) (North Putnam HS)

Sara Beers (JR) (Scecina Memorial HS)

Katlyn Williams (JR) (Northestern HS)

Kaiti Krout (JR) (Fountain Central HS)

Josie Knauff (North Miami HS)

Madison Cooksey (JR) (Seeger HS)

Brittany Hampton (JR) (Seeger HS)

Molly Newell (Clinton Central HS)

Shelby Cole (Clinton Central HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 2A Juniors Division | North 1 South 11
North

1

South

11

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 2A Juniors Division | North 1 South 11


June 18-19, 2016

Decatur Central HS


Class 2A Juniors Division

MVP    Emma Adams    North

MVP   Taylor Johnson    South


North

Ally Sumpter (North Miami HS)

Sydney Neyhart (Whiting HS)

Emma Adams (Union County HS)

Gabby Behny (Winamac HS)

Rylie Maddox (Winamac HS)

Karlee Knight (Lake Station HS)

Julie Smith (North Newton HS)

Rylee Lane (Delphi HS)

Jenna Bieghler (Delphi HS)

Morgan Fritz (Delphi HS)

South

Jaycee Ryals (Covenant Christian HS)

Amber Smith (Paoli HS)

Taylor Johnson (Covenant Christian HS)

Grace Bowman (Covenant Christian HS)

Jordan Sconce (Covenant Christian HS)

Taylor Amberger (Milan HS)

Maddi Evans (Madison Grant HS)

Alexis Gross (Cascade HS)

Tory Foster (Fremont HS)

Brooke Walden (Eastern Hancock HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 1A Underclassman Division | North 9 South 10
North

9

South

10

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 1A Underclassman Division | North 9 South 10


June 18-19, 2016

Decatur Central HS


Class 1A Underclassman Division

MVP    Bailey Craig    North

MVP   Mackenzie Scherman  South


North

Ashley Flores (Covenant Christian HS)

Katelyn Majda (Washington Township HS)

Esaleigh Hauptli (West Central HS)

Marissa Morales (Marquette HS)

Summer Johnson (Marquette HS)

Alyssa Owens (Eminence HS)

Kelsi Lemmons (Morgan Township HS)

Lauren Cunningham (Morgan Township HS)

Josie Eslinger (Turkey Run HS)

Bailey Craig (Rensselaer Central HS)

Sydney Miller (Argos HS)

Stormy Bonds (Indianapolis Lutheran HS)

South

Lauren Bouslog (Tri HS)

Hayley England (Bloomfield HS)

Erin Hickle (Tri County HS)

Madison Bullington (Tri County HS)

Kinzi Brooks (Tri County HS)

Ashton Padgett (Orleans HS)

Kaitlynne Gilbert (Shakamak HS)

Annie Coy (Southwestern HS)

Nikita Robbins (Lafayette CC HS)

Sydney Rose (Lafayette CC HS)

Katelyn Hurley (Lanesville HS)

Mackenzie Scherman (Riverton Parke HS)