(219) 776-6191

Softball

Search

Softball Categories

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 1A Underclassman Division | North 9 South 10
North

9

South

10

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 1A Underclassman Division | North 9 South 10


June 18-19, 2016

Decatur Central HS


Class 1A Underclassman Division

MVP    Bailey Craig    North

MVP   Mackenzie Scherman  South


North

Ashley Flores (Covenant Christian HS)

Katelyn Majda (Washington Township HS)

Esaleigh Hauptli (West Central HS)

Marissa Morales (Marquette HS)

Summer Johnson (Marquette HS)

Alyssa Owens (Eminence HS)

Kelsi Lemmons (Morgan Township HS)

Lauren Cunningham (Morgan Township HS)

Josie Eslinger (Turkey Run HS)

Bailey Craig (Rensselaer Central HS)

Sydney Miller (Argos HS)

Stormy Bonds (Indianapolis Lutheran HS)

South

Lauren Bouslog (Tri HS)

Hayley England (Bloomfield HS)

Erin Hickle (Tri County HS)

Madison Bullington (Tri County HS)

Kinzi Brooks (Tri County HS)

Ashton Padgett (Orleans HS)

Kaitlynne Gilbert (Shakamak HS)

Annie Coy (Southwestern HS)

Nikita Robbins (Lafayette CC HS)

Sydney Rose (Lafayette CC HS)

Katelyn Hurley (Lanesville HS)

Mackenzie Scherman (Riverton Parke HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 1A Seniors Division | North 0 South 7
North

0

South

7

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 1A Seniors Division | North 0 South 7


June 18-19, 2016

Decatur Central HS


Class 1A Seniors Division

MVP   Averi Workman   North

MVP Baily Snow (JR)
   South


North

Autum Auxier (Tri County HS)

Mariah Lineberry (Argos HS)

Morgan Shields (Clinton Prairie HS)

Lauren Yager (Kouts HS)

Shinia Northern (Culver Community HS)

Kelsey Gooch (West Central HS)

Micaela Pacheco (Marquette HS)

Emily Lazarek (Marquette HS)

Marisa McIntosh (Bloomfield HS)

Averi Workman (Bloomfield HS)

Kaylee Heimberg (Kouts HS)

Macie Cooper (Covington HS)

South

Anna Orsburn (North Central HS)

Arial Povlin (North Central HS)

Sarah Fitzgerald (North Daviess HS)

Mia McCoskey (North Central HS)

Adriana Duvall (Barr Reeve HS)

Bailey Davis (Loogootee HS)

Madisyn Farmer (JR) (Shakamak HS)

Taylor McCreery (Cowan HS)

Sydney Field (JR) (Shakamak HS)

Kayla Knepp (JR) (North Daviess HS)

Megan Moseley (JR) (Riverton Parke HS)

Baily Snow (JR) (Indianapolis Lutheran HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 1A Juniors Division | North 5 South 3
North

5

South

3

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 1A Juniors Division | North 5 South 3


June 18-19, 2016

Decatur Central HS


Class 1A Juniors Division

MVP    Alyssa Garo    North

MVP   Taylor Swartzentruber  South


North

Sydney Sterrett (Lafayette CC HS)

Ceira White (Frontier HS)

Lindsey Proskey (Culver Community HS)

Jailyn Fox (Culver Community HS)

Amani Corrall (Marquette HS)

Stacey Barron (Marquette HS)

AJ Kessler (Southwestern HS)

Emma Abel (Southwestern HS)

Madison Savage (Daleville HS)

Brooke Lambermont (Shakamak HS)

Hannah Wonders (Shakamak HS)

Alyssa Garo (Shakamak HS)

South

Shelby Hudson (Morristown HS)

Taylor Swartzentruber (North Daviess HS)

Kristi Swartzentruber (North Daviess HS)

Alli Daugherty (Orleans HS)

Jennifer Whitney (Morristown HS)

Caitlin Rutherford (Orleans HS)

Zoie Penn (Riverton Parke HS)

Marklee Haltom (Riverton Parke HS)

Hannah Reimsnyder (Seton Catholic HS)

Destiny Taylor (Tri HS)

Ashley Dean (Argos HS)

4TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 4A Juniors Division | North 8 South 3
North

8

South

3

4TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 4A Juniors Division | North 8 South 3


November 21-22, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class 4A Juniors Division

MVP     Baylie Lebo    North

MVP   Lexus Perkins    South


North

Katie Brooks (Fishers HS)

Katy Baumgartner (Cathedral HS)

Zoe Schafer (Noblesville HS)

Tori Tilley (Northview HS)

Ali Sexton (Bloomington South HS)

Kasha Payne (South Bend Washington HS)

Savannah Young (Westfield HS)

Liz Bamrick (Cathedral HS)

Abby Mozinga (Fishers HS)

Dezaray Watts (South Bend Washington HS)

Kallie Summers (McCutcheon HS)

Kay Brokering (Shelbyville HS)

Tori Tilley (Northview HS)

South

Danielle Speas (Greenwood HS)

Nataley Raker (Greenwood HS)

Kylie McQueen (Southport HS)

Kayla Harris (Evansville North HS)

Clara Shean (Floyd Central HS)

Kelsay Lucas (Columbus North HS)

Ashlee Gibson (Plainfield HS)

Makayla Hettich (Plainfield HS)

Natania Vansickle (Anderson HS)

Alexandra Poor (Anderson HS)

Jamie Lenn (Castle HS)

Brooklyn Wampler (Decatur Central HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE TO BE ANNOUNCED | North 1 South 10
North

1

South

10

5TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE TO BE ANNOUNCED | North 1 South 10


June 20-21, 2015

DECATUR CENTRAL HS

TO BE ANNOUNCED

3RD ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 1A Juniors Division | North 7 South 6
North

7

South

6

3RD ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 1A Juniors Division | North 7 South 6


June 15-16, 2013

WESTFIELD HIGH SCHOOL


Class 1A Juniors Division

MVP    Delaney Arnold    North


North

Amanda Szabela (Rossville HS)

Alyssa Thayer (Argos HS)

Mallorie Jennings (Triton HS)

Madison Stonebraker (Rossville HS)

Catie Neary (Frontier HS)

Brynleigh Jensen (Frontier HS)

Lindsey Hiner (Frontier HS)

Brittni Bouse (Lafayette Central Catholic)

Kelsey Harding (Lafayette Central Catholic)

Bre Fickle (Lafayette Central Catholic)

McKayla Casu (Argos HS)

Raelynn LaFrance (Argos HS)

Shelby Ramsey (Tri Central HS)

Delaney Arnold (Indianapolis Lutheran HS)

Reid Olsen (Indianapolis Lutheran HS)

South

Robert Dowhen (Indiana Elite)

Jody Berry (North Daviess HS)

Briana Sons (Trinity Lutheran HS)

Sydney Elliot (Rising Sun HS)

Sydney Willhite (Rising Sun HS)

Tiffany Summers (Tecumseh HS)

Brenna Floyd (Tecumseh HS)

Madison Zins (Loogootee HS)

Morgan Powers (Wood Memorial HS)

Jenna Knepp (Barr Reeve HS)

Elaina Kavanaugh (Barr Reeve HS)

Tailon Graber (North Daviess HS)

Morgan Wadsworth (North Daviess HS)

3RD ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 4A Seniors Division | North 7 South 8
North

7

South

8

3RD ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 4A Seniors Division | North 7 South 8


June 15-16, 2013

WESTFIELD HIGH SCHOOL


Class 4A Seniors Division

MVP   Chelsea Norwood    South


North

Kim Kercheval (Westfield HS)

Robert Dowhen (Indiana Elite)

Chloe Hensley (South Bend Riley HS)

Imani Ballard (South Bend Riley HS)

Kaycie White (Westfield HS)

Paige Vogus (Westfield HS)

Lindsey Burke (FW Snider HS)

Jordan Wilkes (FW Snider HS)

Natalie Kage (FW Northrop HS)

Caitlyn Doty (FW Northrop HS)

Chellsea Lyons (FW Wayne HS)

Alyssa Ringswald (FW Wayne HS)

Chelsea Falls (Westfield HS)

South

Gary Roberts (Shelbyville HS)

Jim Speicher (Portage HS)

Chelsea Norwood (Greenwood HS)

Kelly Pevely (Greenwood HS)

Chelsey Skipton (Shelbyville HS)

Blake Thomas (Franklin HS)

Peyton Gross (Franklin HS)

Megan Wade (Evansville North HS)

Alex Lovelace (Greenwood HS)

Bailey Lindamood (Fishers HS)

Madeline Rodabaugh (Fishers HS)

Samantha Padgett (Decatur Central HS)

3RD ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 4A Juniors Division | North 3 South 6
North

3

South

6

3RD ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 4A Juniors Division | North 3 South 6


June 15-16, 2013

WESTFIELD HIGH SCHOOL


Class 4A Juniors Division

MVP   Brittany Gray    South


North

John Hall (Portage HS)

Jim Speicher (Portage HS)

Kristi Kirkpatrick (South Bend Riley HS)

Noel Partlow (Westfield HS)

Alexis Vargo (Homestead HS)

Kaleigh Speicher (Warsaw HS)

Taylor Bolyard (FW Northrop HS)

Allyson Rock (Crown Point HS)

Bailey Mores (Crown Point HS)

Regan Sharp (Fishers HS)

Skyler Werdell (Fishers HS)

Mariah Minich (FW Wayne HS)

Taylor O’Donnell (FW Wayne HS)

South

Gary Roberts (Shelbyvllle HS)

Mariah Hardin (Decatur Central HS)

Samantha Padgett (Decatur Central HS)

Rachel Overton (Greenwood HS)

Davis Carter (Greenwood HS)

Brittany Gray (Greenwood HS)

Devon Joray (Seymour HS)

Gemma Challies (Seymour HS)

Sydney Norris (Lawrence Central HS)

Caroline Cato (Floyd Central HS)

Katelin Dreher (Floyd Central HS)

Chelsey Skipton (Shelbyville HS)

3RD ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 3A Seniors Division | North 6 South 7
North

6

South

7

3RD ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 3A Seniors Division | North 6 South 7


June 15-16, 2013

WESTFIELD HIGH SCHOOL


Class 3A Seniors Division

MVP   Courtney Johnson   South


North

Tyler Batten (Blackford HS)

Amanda Minich (Heritage HS)

Rick Burkhalter (Bellmont HS)

Alyssa Gebo (Griffith HS)

Carah Ochs (Glenn HS)

Erica Yost (Griffith HS)

Helen Shelton (Hammond Gavit HS)

Taylor Kuhnle (Bellmont HS)

Destiny Cain (Blackford HS)

Krysta Nickols (Blackford HS)

Andrea Zamora (Hammond Clark HS)

Ashley Shepherd (West Noble HS)

Amanda Felver (Blackford HS)

Jill Mingus (Lakeland HS)

South

Cherish Easton (West Vigo HS)

Ron McDonald (Brown County HS)

Megan Bachmann (Lawrenceburg HS)

Ashleigh Poling (Madison HS)

Cadie Povaleri (Madison HS)

Hannah Bickers (Madison HS)

Tayler McDonald (Brown County HS)

Courtney Johnson (Brown County HS)

Ciara McClain (West Vigo HS)

Jacy McClain (West Vigo HS)

Shelby Amburgey (Scottsburg HS)

Kristin Seger (Vincennes Lincoln HS)

3RD ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 3A Juniors Division | North 9 South 9
North

9

South

9

3RD ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 3A Juniors Division | North 9 South 9


June 15-16, 2013

WESTFIELD HIGH SCHOOL


Class 3A Juniors Division

MVP     Alex Springer    North


North

Sally Sparks (FW Concordia HS)

Robert Dowhen (Indiana Elite)

Erica Yost (Griffith HS)

Kelsey Richards (Northwestern HS)

Taylor Sparks (FW Concordia HS)

Allyson Smith (FW Concordia HS)

Alex Springer (FW Concordia HS)

Koral Mendenhall (Glenn HS)

Sara Kruszynski (Hammond Clark HS)

Abby Govert (Hammond Clark HS)

Kelsie Peterson (West Noble HS)

Molly Marsh (West Noble HS)

Jill Mingus (Lakeland HS)

South

Ron McDonald (Brown County HS)

Coaching Staff (Brown County HS)

Macy McCool (Lawrenceburg HS)

Kooper Vertz (South Dearborn HS)

Morgan Wolfer (South Dearborn HS)

Brooklyn Smith (Madison HS)

Mackenzie Stratton (Mt Vernon HS)

Brittany Voils (West Vigo HS)

McKenzie Little (West Vigo HS)

Hannah Kelly (Danville HS)

Adrianne Glaser (Danville HS)

Haley Nowakowski (Vincennes Lincoln HS)

Sarah Sutherland (Brown County HS)

3RD ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 2A Seniors Division | North 2 South 6
North

2

South

6

3RD ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 2A Seniors Division | North 2 South 6


June 15-16, 2013

WESTFIELD HIGH SCHOOL


Class 2A Seniors Division

MVP    Jessica Thom   North


North

Paul Laub (Whiting)

Rob Cooley (North Miami HS)

Cortnee Lefebvre (North Miami HS)

Bailey Briggs (North Miami HS)

Aneava Trusty (Oak Hill HS)

Madison O’Neill (Northeastern HS)

Kyle Doelling (Hebron HS)

Kalene Freshour (Manchester HS)

Taylor Jelley (Monrovia HS)

Mollie Lovasko (Whiting HS)

Bre Lewin (Hebron HS)

Brooke Durham (Monrovia HS)

Jessica Thom (Monrovia HS)

Sara Thom (Monrovia HS)

South

Sean Payne (Providence)

Brian Knapp (Cloverdale HS)

Rachael Croft (North Central HS)

Stephanie Moore (Paoli HS)

Taylor Pigg (Paoli HS)

Allison Franklin (Union County HS)

Allie Linkmeyer (South Ripley HS)

Kaitlin Romine (Sullivan HS)

Cobie Harrison (Sullivan HS)

Rebecca Raisor (Cloverdale HS)

Morgan Boone (Providence HS)

Meredith Endris (Providence HS)

Darci Abell (Eastern Greene HS)

Ashley Ahaus (Milan HS)

3RD ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 2A Juniors Division | North 2 South 6
North

2

South

6

3RD ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 2A Juniors Division | North 2 South 6


June 15-16, 2013

WESTFIELD HIGH SCHOOL


Class 2A Juniors Division

MVP   Tori Stamper    South


North

Rob Cooley (North Miami)

Rene Spaulding (Oak Hill HS)

Samantha Metzger (Oak Hill HS)

Kelsey Owings (Oak Hill HS)

Bethany Brogdon (Winamac HS)

Kaelee Smith (Rochester HS)

Emily Loden (Northeastern HS)

Patty Jones (Knightstown HS)

Lexi Gray (Frankton HS)

Alexandria Bock (Lake Station HS)

Shelby Jorgensen (Lake Station HS)

Katelyn Leisure (Elwood HS)

Rachel Pauer (Hebron HS)

South

Kyle Jolly (South Ripley)

Christian Chambers (North Central HS)

Sami Young (North Central HS)

Kelsey Smith (Paoli HS)

Haley Kelly (South Knox HS)

Maria Duckworth (Union County HS)

Brooke Reiboldt (Union County HS)

Emily Cumberworth (South Ripley HS)

Tori Stamper (Sullivan HS)

Cassie Mahurin (Sullivan HS)

Jordyn Stengel (Providence HS)

Hannah Lohrum (Milan HS)

Lindsey Kloss (Paoli HS)

Lauren Keller (South Knox HS)