(219) 776-6191

Volleyball

Search

Volleyball Categories

Class 3A Seniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 3A Seniors Division | North 3 vs. South 0


Class 3A Seniors Division

Danville Community High School

November 22, 2015

North

Riley Patterson (Glenn HS)

Shelby Hoover (Hamilton Heights HS)

Madison Heffron (Lebanon HS)

Kristin Ireland (Northwestern HS)

Anna Lubbers (Bishop Chatard HS)

Kimberly Hampton (Crawfordsville HS)

Faith Fyffe (Crawfordsville HS)

Jazzy Larsen (Danville Community HS)

Haley Cowart (Tri-West HS)

MVP Anna Fehribach (Bishop Chatard HS)

Sarah Sipe (Hamilton Heights HS)

Jillian Warner (Kankakee Valley HS)

South

Mackenzie Kovacich (Greensburg HS)

Ally Robbeloth (North Harrison HS)

Carlie Burson (North Harrison HS)

Erin Fortner (Princeton HS)

Hannah Brewer (Princeton HS)

Keely Springman (Rushville Consolidated HS)

Amandalin Hensley (Lawrenceburg HS)

Amber Ricketts (Lawrenceburg HS)

Amber Rox (Lawrenceburg HS)

Brooke Schafer (Owen Valley HS)

Lexi Richardson (Owen Valley HS)

MVP Tori Colestock (Rushville Consolidated HS)

Class 3A Juniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 3A Juniors Division | North 3 vs. South 0


Class 3A Juniors Division

Danville Community High School

November 22, 2015


North

Maddie Tolen (Benton Central HS)

Taylor McKinney (Benton Central HS)

Shayla Vandygriff (Jimtown HS)

Kyleigh Robbins (Lebanon HS)

Madison Wilson (Wawasee HS)

Seaquinn Bright (Wawasee HS)

Emily Jones (Western HS)

Sophia Rogers (Western HS)

MVP Kaylie Warble (West Noble HS)

Kenzie Teel (West Noble HS)

Kelsey Minniear (Benton Central HS)

Zoe Skinner (Danville Community HS)

South

MVP Taylin Brandenberger (Boonville HS)

Madison Trout (Greencastle HS)

Lydia Trout (Greencastle HS)

Sarah Miller (Greencastle HS)

Jaydyn Henson (Owen Valley HS)

Brooke James (Princeton HS)

Michele Jennings (Beech Grove HS)

Meg Reidy (Batesville HS)

Kylie Paul (Batesville HS)

Mallory Morphew (Hamilton Heights HS)

Kenna Burman (Hamilton Heights HS)

Emalee Craven (Charlestown HS)

Class 2A Underclassmen Division | North 3 vs. South 1
North

3

South

1

Class 2A Underclassmen Division | North 3 vs. South 1


Class 2A Underclassmen Division

Danville Community High School

November 21, 2015


North

Erika Brogdon (Winamac HS)

Kayla Kunkel (Central Noble HS)

Kailyn Barrentine (Clinton Central HS)

Kallie Mennen (Clinton Central HS)

Courtney Trusty (North Judson HS)

Gabrielle Saltzgaber (Fremont HS)

MVP Madi Wurster (South Adams HS)

Addie Wanner (South Adams HS)

Holly Widner (Cass HS)

Maddy Hoff (Cass HS)

South

Briana Stephenson (Cascade HS)

Timber Falin (Eastern Greene HS)

Madison Stunda (Eastern Hancock HS)

Laurie Eells (Eastern Hancock HS)

Ellie Marx (Evansville Mater Dei HS)

Emma Kinkead (Southmont HS)

Bella McIntyre (Southmont HS)

Regan Garriott (Seeger HS)

Alison Ford (Covenant Christian HS)

Liz Pelley (Covenant Christian HS)

Kenzie Carter (Austin HS)

MVP Hallie Holbrook (Shenandoah HS)

Class 2A Seniors Division | North 3 vs. South 2
North

3

South

2

Class 2A Seniors Division | North 3 vs. South 2


Class 2A Seniors Division

Danville Community High School

November 21, 2015


North

Anna Noble (North Judson HS)

Alexis Hanson (Winamac HS)

Taylor Jones (Winamac HS)

Jaclyn Jacobs (Winamac HS)

Marlynn Martindale (Winamac HS)

Mikayla Stringfellow (Central Noble HS)

Ashley Eichelberger (North Judson HS)

MVP Ruby Mioduski (Boone Grove HS)

Lauren Worl (Carroll <Flora> HS)

Colleen Cary (River Forest HS)

Kaley Kitts (Eastbrook HS)

South

Lauren Lester (Union County HS)

Alexus Meltzer (Cambridge City Lincoln HS)

Libbi Fougerousse (Linton-Stockton HS)

Madison Giesler (Forest Park HS)

Taylor Nauert (North Putnam HS)

Emily White (Winchester Community HS)

Emily Benefiel (Frankton HS)

Makaylea Alberts (Alexandria HS)

Makai Gingerich (Westview HS)

MVP Macee Williams (Fountain Central HS)

Jenna Royer (Fountain Central HS)

Maggie Fishero (Fountain Central HS)

Class 2A Juniors Division | North 2 vs. South 3
North

2

South

3

Class 2A Juniors Division | North 2 vs. South 3


Class 2A Juniors Division

Danville Community High School

November 21, 2015


North

Kelsie Purciful (Frankton HS)

Carlee Lefebvre (North Miami HS)

Ashley Dukich (Lake Station HS)

Lindsey Davis (Cloverdale HS)

Taylor Eash (Westview HS)

Courtney Freeman (Central Noble HS)

Claire Trennepohl (Shenandoah HS)

Miriam Gingerich (Westview HS)

Madalyn Weaver (Alexandria HS)

Lexi Blackburn (Cascade HS)

Madison Tharp (Cascade HS)

MVP Jill Hunter (Cascade HS)

South

Ali Spahn (Evansville Mater Dei HS)

MVP Kristin Schorr (North Posey HS)

Ally Brandenstein (North Posey HS)

Cidney Colbert (North Posey HS)

Claire Cornwell (Paoli HS)

Ella Dils (Union County HS)

Jaelyn Walker (Linton-Stockton HS)

Tayler Moore (Linton-Stockton HS)

Kaitlyn Clothier (Linton-Stockton HS)

Haley Abdon (North Putnam HS)

Devyn Tretter (Forest Park HS)

Kylei Klein (Cambridge City Lincoln HS)

Class 1A Underclassmen Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 1A Underclassmen Division | North 3 vs. South 0


Class 1A Underclassmen Division

Danville Community High School

November 21, 2015

North

Taylor Crabtree (Blue River Valley HS)

Karaghan Bireley (Hamilton HS)

Madison Farnsworth (Hamilton HS)

Ariel Senics (Indiana School for the Deaf)

MVP Lilly Kruse (Lakewood Park HS)

Nicole Sechrist (Triton HS)

Sami Royer (Lafayette Central Catholic HS)

Elizabeth Bonner (Lafayette Central Catholic HS)

Allison Tharp (Lafayette Central Catholic HS)

Olivia Follis (Washington Township HS)

Megan Koebcke (Washington Township HS)

Jackie Lukes (Washington Township HS)

South

Alayna Munson (Morristown HS)

Abigail Carpenter (Morristown HS)

Patience Wood (Morristown HS)

Abbey Schmidt (Seton Catholic HS)

Sarah Dickman (Seton Catholic HS)

MVP Marissa Meehan (Springs Valley HS)

Bailey Scott (Shakamak HS)

Kaleigh Fulford (Shakamak HS)

Alana Owen (Hauser HS)

Madison Duncan (Tecumseh HS)

Kirsten Pride (Tecumseh HS)

Madison Owens (Borden HS)

Class 1A Seniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 1A Seniors Division | North 3 vs. South 0


Class 1A Seniors Division

Danville Community High School

November 21, 2015


North

Elizabeth Gardner (Faith Christian HS)

Brittyn Oliver (Rossville HS)

Hannah Wyngarden (Elkhart Christian Academy)

Jaela Meister (Triton HS)

MVP Marissa Brys (Washington Township HS)

Ashley Tezak (Washington Township HS)

Emily Lazarek (Marquette Catholic HS)

D (Marquette Catholic HS)

Caitlynn Pfender (Central Christian Academy)

South

Lenzi Brewer (North Daviess HS)

Anne Franke (Trinity Lutheran HS)

Lillie Parmer (Edinburgh HS)

Amberlyn Pride (Tecumseh HS)

MVP Mara Cox (Edinburgh HS)

Paige Benskin (North Vermillion HS)

Brooke Flinn (North Vermillion HS)

Olivia Gardner (University HS)

Class 2A Juniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 2A Juniors Division | North 3 vs. South 0


Share

Class 2A Juniors Division

Cascade High School

November 16, 2013


North

Kailen Berry (Eastside HS)

Erin Stock (Eastside HS)

Kennedy Starcevich (Boone Grove HS)

Carrie Kovacik (Boone Grove HS)

Lexi Thill (Boone Grove HS)

Ashley Clevenger (Covenant Christian [Indianapolis] HS)

Hannah Bird (Covenant Christian [Indianapolis] HS)

Desiree Parrillo (Lake Station HS)

Alyssa Railer (Sheridan HS)

Morgan Morrow (Hebron HS)

Samantha Stueber (Hebron HS)

Madison Bell (Hebron HS)

South

Kori Biehl (Knightstown HS)

Macy Fidler (Linton Stockton HS)

Lydia Lange (Forest Park HS)

Kassidie Hayes (Tell City HS)

Andrea Schmidt (Cascade HS)

Brenna Sallee (Cascade HS)

Jacey Lewis (Cascade HS)

Bella Pavey (Union County HS)

Carlea Handley (Union County HS)

Emilly Dobson (South Putnam HS)

Emily Mundy (North Knox HS)

Sammie Endicott (North Knox HS)

Class 1A Seniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 1A Seniors Division | North 3 vs. South 0


Class 1A Seniors Division

Cascade High School

November 16, 2013


North

Sara Miller (Fort Wayne Blackhawk HS)

Alexis Perdue (Morgan Township HS)

Briana Satoski (South Central [Union Mills] HS)

Katelyn Tucker (South Central [Union Mills] HS)

Julia Campoli (Elkhart Christian HS)

Sierra Reynaolds (Elkhart Christian HS)

Caylee Walters (Elkhart Christian HS)

Camille Burnett (Marquette Catholic HS)

Sabrina Brown (Marquette Catholic HS)

Caitlyn Lembke (Washington Township HS)

Emily Holcomb (Washington Township HS)

Madeline Johnson (Washington Township HS)

South

Sharifa Blackwell (Tindley HS)

Brenna Floyd (Tecumseh HS)

Gracecyn Nuhring (Tecumseh HS)

Maleiah Thompson (Seton Catholic HS)

Emily Haworth (Christian Academy of Indiana)

Emily Lueken (Northeast Dubois HS)

Rachel Hannah (Covington HS)

Sarah Roswarski (Lafayette Central Catholic HS)

Emily Denhart (Lafayette Central Catholic HS)

Kendall Redd (Morristown HS)

Paige McIntire (Morristown HS)

Megan Battles (Morristown HS)

Class 4A Juniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 4A Juniors Division | North 3 vs. South 0


Class 4A Juniors Division

Cascade High School

November 17, 2017


North

Alyssa Kvarta (Crown Point HS)

Zoe Wilson (Hobart HS)

Abigail Alexander (Portage HS)

Lauren Winicky (Portage HS)

Brooke Westphal (Michigan City HS)

Casey Neulieb (Michigan City HS)

Jordyn Moleski (Chesterton HS)

Emily Marcus (Chesterton HS)

Jessica Urycki (Chesterton HS)

Caitlin Alwine (Goshen HS)

South

Ali Line (Center Grove HS)

Regan Wentland (Center Grove HS)

Nicole Sandmann (East Central HS)

Josefa Andres (East Central HS)

Quincey Gary (Pendelton Heights HS)

Carly Wilson (Pendelton Heights HS)

Macie Hinen (Columbia City HS)

Sydney Tobolski (South Bend Clay HS)

Jordan Foster (McCutcheon HS)

Dailey Vanderkolk (McCutcheon HS)

Katee Kurtz (McCutcheon HS)

Class 3A Seniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 3A Seniors Division | North 3 vs. South 0


Class 3A Seniors Division

Cascade High School

November 17, 2013


North

Lindsay Roth (Woodlan HS)

Gabrielle Martin (Kankakee Valley HS)

Morgan Holland (South Bend St. Joseph HS)

Jessica Dubois (Jimtown HS)

Ally Vicsik (Jimtown HS)

Burgundy Price (Woodlan HS)

Tori Bontrager (Woodlan HS)

Brooke Gerbers (Woodlan HS)

Kendra Cox (Benton Central HS)

Kellie Wojciechwski (Andrean HS)

Lauren Stazinski (Andrean HS)

Marisa Beemstesboer (Andrean HS)

South

Jordynn Scott (West Vigo HS)

Katie Watson (Owen Valley HS)

Morgan Schafer (Owen Valley HS)

Lexie Herrington (Owen Valley HS)

Maddison Taylor (Brown County HS)

Lauren Marsh (Western Boone HS)

Emily Harrison (Western Boone HS)

Lydia Climer (Western Boone HS)

Kallee Rice (Lebanon HS)

Hannah Stefanik (Lebanon HS)

Bethany Wiatt (North Putnam HS)

Madison Asbell (North Putnam HS)

Class 3A Juniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 3A Juniors Division | North 3 vs. South 0


Share

Class 3A Juniors Division

Cascade High School

November 17, 2013


North

Summer Horan (South Bend St. Joseph HS)

Ally Best (Benton Central HS)

Rachel Payne (Benton Central HS)

Evonnie Payne (Benton Central HS)

Katelynn Skeens (Mississinewa HS)

Natalee Walters (Mississinewa HS)

Maggie Gibson (Mishawaka Marian HS)

Alyssa Hasler (Mishawaka Marian HS)

Savanna Zakman (Hanover Central HS)

Marissa Call (Kankakee Valley HS)

South

Quinci Miller (Greencastle HS)

Olivia Divine (Greencastle HS)

Taylor Stoltey (Greencastle HS)

Morgan Ranard (Owen Valley HS)

Courtney Drescher (Owen Valley HS)

Kaitlin Mindiola (North Putnam HS)

Morgan Sanford (North Putnam HS)

Shay Lucas (North Putnam HS)

Casi Neff (Western Boone HS)

Lizzie Jackson (Brown County HS)