(219) 776-6191

Search

Basketball Categories

Class 2A Sophomores Division | North 62 vs. South 40
North

62

South

40

Class 2A Sophomores Division | North 62 vs. South 40


Class 2A Sophomores Division

Lebanon High School

March 3, 2019


North Roster:

PlayerPointsReboundsStealsBlocks
Dyamond
Blair (Andrean HS)
14330
MVP- Hailey James (Orion HS)101112
Hallie
Rogers (Hagerstown HS)
3320
Kaliyah Slaton (Orr HS)0610
Mariah
Hosted (Churubusco HS)
8510
Mataya Bireley (Eastside HS)4400
Paxtyn
Hicks (Cass HS)
0300
Skeylar Kessler (Eastside HS)4300
Sullivan
Kessler (Eastside HS)
15230
Willow Runyon (Northeastern HS)4110
Zoe
Parman (North Newton HS)
0220


South Roster:

PlayerPointsReboundsStealsBlocks
Alysia
Hurtado (Perry Central HS)
4210
Dakota Borman (Fountain Central HS)3520
Emily
White (Sullivan HS)
0400
Emma Walden (Flora HS)6130
Gracie
Foxworthy (Fountain Central HS)
3400
Jaley Watkins (Anna-Jonesboro HS)3230
Juliana
Schmidt (Cascade HS)
8610
Kennedy Houser (Rossville HS)0200
MVP-
Madison Esmon (Dupo HS)
10510
Sydni Williams (Lawrenceville HS)4120


3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Seniors Division | North 101 Vs. South 77
North

101

South

77

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Seniors Division | North 101 Vs. South 77


Class 4A Seniors Division

MVP Mike Bush  North

MVP Jaren Hornbeak South

North

Keaton Irwin (Huntington North HS)

Terry Davis Jr. (South Bend Adams HS)

Ramon Johnson (Concord HS)

Mike Bush (South Bend Adams HS)

Jamare Washington (South Bend Riley HS)

Tra’veon Johnson (South Bend Washington HS)

Darius Coty (Hammond Morton HS)

Josh Kelly (Hobart HS)

Gage Ott (LaPorte HS)

Josh Fleming (LaPorte HS)

Tre’Vion Crews (FW North HS)

Mike Davis (FW North HS)

South

TJ Helm (Decatur Central HS)

Kyle Stretch (Roncalli HS)

Aaron Tincher (Martinsville HS)

Jaren Hornbeak (Greenwood HS)

JuWan Carpenter (Ben Davis HS)

Brad Dockemeyer (Kokomo HS)

Erik Bowen (Kokomo HS)

James Mayberry (Plainfield HS)

Lukayus McNeil (Decatur Central HS)

Carter VanWanzeele (Mooresville HS)

Levi Bailey (Roncalli HS)

Tommy Brankin (Highland HS)

Ben Wood (Highland HS)

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Sophomores Division | North 81 Vs. South 68
North

81

South

68

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Sophomores Division | North 81 Vs. South 68


Class 4A Sophomores Division

MVP Tayon Carter North

MVP Keegan Northern South

North

Monte White (Hobart HS)

Kurtis Hochstetler (Northridge HS)

Reontre Lawrence (South Bend Riley HS)

Josh Uhles (Hobart HS)

Devin Doby (Hammond Morton HS)

Tayon Carter (Hammond Morton HS)

Rhyss Lewis (Chesterton HS)

Ren Crump (LaPorte HS)

Darius Craig (FW Northrop HS)

Ray Walker (FW Northrop HS)

Richard Robertson (FW Northrop HS)

South

Malik Laffoon (Bloomington North HS)

Antoine Divine (Decatur Central HS)

Dakota Gibbs (East Central HS)

York McCory (East Central HS)

Keegan Northern (Martinsville HS)

Justin Conley (Greenwood HS)

Will Randell (Castle HS)

KC Earls (Mooresville HS)

Kyle Nicole (Westfield HS)

Justin Thomas (Pike HS)

Charles Warner (Westfield HS)

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A/2A Senior Division | North 92 Vs. South 86
North

96

South

82

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A/2A Senior Division | North 92 Vs. South 86


Class 1A

Class 1A/2A Senior Division

MVP Bradey Gerke North

MVP Desmond Bane South

North

Keaton Coleman (Southern Wells HS)

Alex Perez (Washington Township HS)

Nathan Line (Washington Township HS)

Josh Brownlee (Westville HS)

Kale Morris (Clinton Prairie HS)

Jacob Price (Clinton Prairie HS)

Grant Ream (Clinton Prairie HS)

Matt Strader (International HS)

Caleb Hendress (North White HS)

Bradey Gerke (Lakewood Park Christian HS)

Bruce Dylan (Kouts HS)

Clint Hendress (North White HS)

Zacc Carroll (Indianapolis Metro HS)

Jake Koselke (Morgan Township HS)

South

Daniel Horton (Trinity Lutheran HS)

Keegan Rebber (Trinity Lutheran HS)

Zach Johnson (Hauser HS)

Zach Gearhart (Hauser HS)

Desmond Bane (Seton Catholic HS)

Cliff Dickman (Seton Catholic HS)

Joe Ferree (Lanesville HS)

Jacob Jarboe (Wood Memorial HS)

Tyler Luedeman (Crothersville HS)

Conner Adams (Crothersville HS)

Kam Flynn (Medora HS)

Shane Miller (Indianapolis Lutheran HS)

Micah Mains (Crothersville HS)

Cody Skinner (Cowan HS)

Coleman Evans (Cowan HS)

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Freshmen Division | North 72 Vs. South 46
North

72

South

46

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Freshmen Division | North 72 Vs. South 46


Class 1A Freshmen Division

Class 1A/2A Senior Division

MVP Keegan Fetters North

MVP Zach Moore South

North

Johna Madison (Blue River Valley HS)

Evan Huffman (Southern Wells HS)

Brandon Watkins (Westville HS)

Tyler Thornhill (Union City HS)

Cole Pfender (Baptist Academy)

Josh Clanton (Baptist Academy)

Marcus Osborn (Indianapolis Tindley HS)

Zach White (Indianapolis Lutheran HS)

David O’Neill (Tri HS)

Noah Brown (Blue River Valley HS)

Keegan Fetters (Lakewood Park Christian HS)

South

Tye Collins (Loogootee HS)

Billie Webster (Seton Catholic HS)

Tyler Fleisher (Wood Memorial HS)

Brady Riley (Crothersville HS)

Seth Hoevener (Crothersville HS)

Zach Moore (New Washington HS)

Brandon Horton (New Washington HS)

Riley Carter (Fall Creek Academy)

Jevell Jackson (Fall Creek Academy)

Caleb Ellison (New Washington HS)

Jacob Moore (Trinity Lutheran HS)

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Juniors Division | North 60 Vs. South 84
North

60

South

84

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Juniors Division | North 60 Vs. South 84


Class 1A Juniors Division

Class 1A/2A Senior Division

MVP Chase Braden North

MVP Eric Dodson South

North

Josh Berry (Blue River Valley HS)

Noah Madison (Blue River Valley HS)

Drew Overmyer (Elkhart Christian Academy)

Brad Woodward (Southern Wells HS)

Alex Lowther (Washington Township HS)

Drake Donaldson (Lakewood Park Christian HS)

Tyler Abbett (Morgan Township HS)

Chase Braden (Morgan Township HS)

Mike Montgomery (Indianapolis Tindley HS)

Kyle Whitsel (Union City HS)

Cole Ballard (Indianapolis Lutheran HS)

Joseph Harris (21st Century Gary Charter HS)

Josigha Coleman (21st Century Gary Charter HS)

Chanton Booker (21st Century Gary Charter HS)

Mark Richards (South Central (Union Mills) HS)

South

Brennan Ringler (Eminence HS)

Eric Dodson (Northeast Dubois HS)

Cale Hall (Orleans HS)

Luke Stuckwisch (Trinity Lutheran HS)

Rory Thayer (Hauser HS)

Merrick McGraw (Clinton Prairie HS)

Mikhail Liston (University HS)

Tyler Diehl (University HS)

Robbie Johnson (University HS)

Josh Sibrel (Loogootee HS)

Logan Miles (New Washington HS)

Kirk Stewart (Medora HS)

Skyler Kolli (International HS)

Ariel Lowinsky (International HS)

Alex Prather (International HS)

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Seniors Division | North 88 Vs. South 82
North

88

South

82

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Seniors Division | North 88 Vs. South 82


Class 1A Seniors Division

Class 1A/2A Senior Division

MVP Cody Nelson North

MVP Tyler Haas South

North

Mason Brown (Blue River Valley HS)

Devon Brown (Blue River Valley HS)

Jordan Zarse (Frontier HS)

Brandon Adkins (Washington Township HS)

Bryce Pappas (Washington Township HS)

Alex Henn (Westville HS)

Collin Walker (Westville HS)

Austin Martin (Clinton Prairie HS)

Cody Nelson (Kouts HS)

Jake Bekelya (Kouts HS)

De’Andre Huskie (Indianapolis Metro HS)

Jabari Artis (Indianapolis Tindley HS)

South

Cody Rumbaugh (Eminence HS)

Ethan Holley (Eminence HS)

Tyler Haas (Northeast Dubois HS)

Craig Stuckwisch (Trinity Lutheran HS)

Tre Shipley (Hauser HS)

Jack Ferree (Lanesville HS)

Jeremiah Wilkinson (Rock Creek Academy)

Rhett Butler (Seton Catholic HS)

Malcom Donley (Indianapolis Lutheran HS)

Beau Barham (Indianapolis Lutheran HS)

Anthony Maranto (University HS)

Matt Mathies (Loogootee HS)

Adam Siebert (Jac Cen Del HS)

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Freshmen Division | North 53 Vs. South 75
North

53

South

75

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Freshmen Division | North 53 Vs. South 75


Class 2A Freshmen Division

MVP Tyler Smith North

MVP Shawn Stewart South

North

Matt Box (Bremen HS)

Tyler Smith (Northeastern HS)

Sergiey Slaughter (Triton Central HS)

Zachary Thompson (River Forest HS)

Hunter Duncan (Triton Central HS)

Kennan Orr (Clinton Central HS)

Nate Reynolds (Northeastern HS)

Corbin Judy (North Putnam HS)

Jordan Bean (North Putnam HS)

Jack Kendall (North Putnam HS)

South

Shawn Stewart (Indianapolis Washington)

Pat Wilburn (Indianapolis Washington)

Desean Hampton (Indianapolis Washington)

Evan Burch (Cascade HS)

Braxton Robertson (Henryville HS)

Luke Seber (Monrovia HS)

Luke Smith (Monrovia HS)

Josh Dieball (Linton Stockton HS)

Logan Sanford (Union County HS)

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Juniors Division | North 108 Vs. South 63
North

108

South

63

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Juniors Division | North 108 Vs. South 63


Class 2A Juniors Division

MVP Jarin Bush North

MVP Michael Roberts South

North

Jacob Burton (Clinton Central HS)

Brian Patterson (Lake Station HS)

Kyle Gooch (Lake Station HS)

Mark Novakovich (Lake Station HS)

Conner Sealscott (South Adams HS)

Marco Vasquez (South Adams HS)

Issac Mioduski (Boone Grove HS)

Parker Fox (Winamac HS)

Brandon Dillon (Carroll (Flora) HS)

Jarin Bush (Carroll (Flora) HS)

Craig Dingwerth (Northeastern HS)

Grant Esposito (Northeastern HS)

Joey Claypoole (Northeastern HS)

PJ Dean (Eastside HS)

South

Montreal DuBose (Irvington Prep Academy)

Travis Butte (Milan HS)

Darrell Hutchison (Indianapolis Crispus Attucks HS)

Damon Wilmes (Forest Park HS)

Ben Englert (Forest Park HS)

Jabril George (Indianapolis Washington HS)

Ben Singer (Cambridge City HS)

Trevor Gabbard (Cambridge City HS)

Austin Baker (Monrovia HS)

Ethan Smith (Covenant Christian HS)

Terron Wade (Seeger HS)

Michael Roberts (North Putnam HS)

Brandon Hall (North Putnam HS)

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Seniors Division | North 62 Vs. South 68
North

62

South

68

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Seniors Division | North 62 Vs. South 68


Class 2A Seniors Division

MVP Alex Smith North

MVP Logan Alloway South

North

Dwayne Haden (Lake Station HS)

Ben Neals (Lake Station HS)

Jon Hogg (Boone Grove HS)

Derek Dotlich (Winamac HS)

Shane Beaman (North Putnam HS)

Bennett Hazelgrove (North Putnam HS)

Jordan Nauert (North Putnam HS)

Seth Somers (Heritage Christian HS)

Alex Smith (Northeastern HS)

Corey Dingwerth (Northeastern HS)

Kadis Renier (Eastside HS)

Ryan Leichty (Eastside HS)

Tyler Thompson (River Forest HS)

Dalton Bailey (North Judson HS)

Jacob Shabi (North Judson HS)

South

Dwight Sargent (Irvington Prep Academy)

Tucker Welton (South Knox HS)

Johnny Norris (Muncie Burris HS)

Devon Briggs (Indianapolis Crispus Attucks HS)

Trent Moorhead (South Ripley HS)

Austin Halcomb (South Ripley HS)

Logan Alloway (Milan HS)

Cooper Wade (Milan HS)

Logan Karsteter (Milan HS)

Joel Weyer (Forest Park HS)

Evan Underwood (Cambridge City HS)

Ian Bloom (Cambridge City HS)

Skyler Stroud (Paoli HS)

Cody Owen (Covenant Christian (Indpls) HS)

Trevor Johnson (Covenant Christian (Indpls) HS)

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Sophomores Division | North 62 Vs. South 59
North

62

South

59

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Sophomores Division | North 62 Vs. South 59


Class 2A Sophomores Division

MVP Ryan Morey North

MVP Damonn Burns South

North

MVP Dylan Dowden (Lapel HS)

Jonah Norris (Fort Wayne Blackhawk HS)

Cody Bass (Southern Wells HS)

Dalton Briles (Delphi HS)

Owen Payton (Westville HS)

Trent Hisick (Westville HS)

Brady Albert (Westville HS)

Dustyn Baumgartner (Southern Wells HS)

Issac Granger (Alexandria HS)

Matt Martini (Rising Sun HS)

Ross DeBonis (Eastbrook HS)

South

MVP Corey Slick (Randolph Southern HS)

Jacob Nonte (Loogootee HS)

Jacob Williams (Orleans HS)

Kody Britton (South Putnam HS)

Andrew Hawes (Elwood HS)

Ryan Hale (Daleville HS)

Trey Smith (North Daviess HS)

Zachary Murphy (Edinburgh HS)

Anthony Felke (LaVille HS)

Kory Slick (Randolph Southern HS)

Kaleb Mikesell (Northeastern HS)

Gage Rowe (Tri HS)

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Freshmen Division | North 75 Vs. South 79
North

75

South

79

3RD ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Freshmen Division | North 75 Vs. South 79


Class 3A Freshmen Division

MVP Trenton Hatfield North

MVP Garrett Burkhart South

North

Sterling Weatherford (Hamilton Heights HS)

Charlie Carter (Hamilton Heights HS)

Caymn Lutz (Hamilton Heights HS)

Larry Nickolson (West Noble HS)

Carter Taylor (Frankfort HS)

Trenton Hatfield (Muncie Central HS)

Quentin Perry (Calumet HS)

Caleb Randolph (North Montgomery HS)

Nate Walpole (Whitko HS)

Alec Craig (Tippecanoe Valley HS)

Brady Willard (Fairfield HS)

Andrew Gregg (Southmont HS)

Trey Wornica (Pike Central HS)

South

Zach Callahan (Danville HS)

Alec Alderson (Danville HS)

Blake Luellen (Danville HS)

Riley Bottoms (Vincennes Lincoln HS)

Cody Phillips (Vincennes Lincoln HS)

Austin Sappingfield (West Vigo HS)

Tyler Kernstein (West Vigo HS)

Garrett Burkhart (Batesville HS)

Chandler Russell (South Vermillion HS)

Chase Wattenbarger (Madison HS)

Jordan Knoebel (Charlestown HS)

Chandler McKee (Gibson Southern HS)

Daulton Blackwell (Mitchell HS)