(219) 776-6191

Basketball

Search

Basketball Categories

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE Class 3A Juniors Division | North 48 Vs. South 61
North

48

South

61

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE Class 3A Juniors Division | North 48 Vs. South 61



March 14-15, 2015

LEBANON HIGH SCHOOL

Class 3A Juniors Division

MVP   Kristen Spolyar     North

MVP   Jackie Young     South

North

Dave Weeks (Peru HS )

Kaley May (Danville HS)

Alexis Zook (Fairfield HS)

Alyssa Zook (Fairfield HS)

Andrea Tuttle (NorthWood HS)

Anna Eksten (Andrean HS)

Brea Toppen (Kankakee Valley HS)

Christina Elliott (Harrison HS)

Courtney Haynes (Eastbrook HS)

Erica Rozenboom (Harrison HS)

Hannah Coad (Knox HS)

Kaley Kitts (Eastbrook HS)

Kaylie Warble (West Noble HS)

Kristen Spolyar (Lebanon HS)

Kylee Rostochak (Wawasee HS)

South

Ashlynn Spahn (Mater Dei HS )

Joel Bueltel (Mater Dei HS)

Steve Goans (Mater Dei HS)

Steve Spahn (Mater Dei HS)

Alexis Nall (Mt. Vernon HS)

Carrie Lane (Washington HS)

Jackie Young (Princeton HS)

Jenna Johnson (Washington HS)

Kimberly Hampton (Crawfordsville HS)

Lauren Frederick (Vincennes Lincoln HS)

Mara Canada (Mt. Vernon >Posey> HS)

McKenzie Getz (Franklin County HS)

Michaela Collins (Mitchell HS)

Paige Bragg (Greencastle HS)

Paige Schueren (Crawfordsville HS)

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Seniors Division | North 49 Vs. South 56
North

49

South

56

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Seniors Division | North 49 Vs. South 56



March 14-15, 2015

LEBANON HIGH SCHOOL

Class 3A Seniors Division

MVP   Kyler Columbia     North

MVP   Cheyenne Jones     South

North

Beth DeVinney (Lebanon HS)

Doug Robertson (Franklin County HS)

Aricka Flickinger (NorthWood HS)

Haley Roe (NorthWood HS)

Krista Marsh (Lebanon HS)

Kyler Columbia (Glenn HS)

Lauren Godfrey (Blackford HS)

Lexi Shepherd (West Noble HS)

Liz Paschen (Harrison HS)

Loren Vukovits (Glenn HS)

Mallory Cast (Lebanon HS)

Maren McCarty (Harrison HS)

Martha Bonilla (Mississinewa HS)

Natalie Shetler (Glenn HS)

South

Charles Mair (Princeton HS )

Travis Connor (Vincennes Lincoln HS)

Abby Denton (Greensburg HS)

Allie Lake (Danville HS)

Cheyenne Jones (Washington HS)

Danielle Pruett (Mitchell HS)

Erika Brooks (Crawfordsville HS)

Erin Wolf (Mt Vernon HS)

Hannah Ubelhor (Evansville Mater Dei HS)

Katelyn Bueltel (Evanvsille Mater Dei HS)

Madison Sprecher (Tri West HS)

Nicki Kiefer (Danville HS)

Robin Ford (Danville HS)

Taylor McIntosh (Greensburg HS)

Tiana Harris (Manual HS)

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Sophomores Division | North 51 Vs. South 41
North

51

South

41

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Sophomores Division | North 51 Vs. South 41



March 14-15, 2015

LEBANON HIGH SCHOOL

Class 3A Sophomores Division

MVP   Anne Secrest     North

MVP   Jenna Irelan     South

North

Dave Weeks (Peru HS )

Kaley May (Danville HS)

Anne Secrest (Tippecanoe Valley HS)

Aubrey Schmeltz (Wawasee HS)

Brooke Montgomery (Lebanon HS)

Faith Morrow (Blackford HS)

Haley Yohe (Whitko HS)

Hanna Yohe (Whitko HS)

Kassidi Cadle (Lebanon HS)

Kennedy Krull (Whitko HS)

Kyannah Stull (Glenn HS)

Meredith Brouyette (Tippecanoe Valley HS)

Micaya Richardson (Delta HS)

Mikayla Shidler (Knox HS)

Riley Meyer (Harrison HS)

South

Ashlynn Spahn (Mater Dei HS )

Joel Bueltel (Mater Dei HS)

Steve Goans (Mater Dei HS)

Steve Spahn (Mater Dei HS)

Allie Murphy (Evansville Memorial HS)

Amber Calihan (Franklin County HS)

Brianna Hahn (Northwestern HS)

Brooke James (Princeton HS)

Emma Caress (Brebeuf HS)

Erika Hendrixson (Pike Central HS)

Hailey Mitchell (Owen Valley HS)

Jenna Irelan (Yorktown HS)

Kacy Cramer (Vincennes Lincoln HS)

Kaia Harris (West Lafayette HS)

Kaitlyn Davis (Washington HS)

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Freshmen Division | North 48 Vs. South 50
North

48

South

50

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Freshmen Division | North 48 Vs. South 50



March 14-15, 2015

LEBANON HIGH SCHOOL

Class 4A Freshmen Division

MVP   Taniece Chapman     North

MVP   Julia Pate     South

North

Eric Flint (Harrison HS)

Jon Lair (Harrison HS)

Brooke McKinley (Northridge HS)

Corie Jones (East Noble HS)

Destinee Cross (Lafayette Jeff HS)

Emily Kiser (Noblesville HS)

Hanna Piro (Portage HS)

Hannah Barnes (Fort Wayne Snider HS)

Leigha Brown (DeKalb HS)

Megan Benn (Logansport HS)

Mya Scheidt (Crown Point HS)

Olivia Casiano (Highland HS)

Olivia Pearson (Logansport HS)

Rileigh McTagertt (Lafayette Jeff HS)

Shamari Jackson (Fort Wayne South HS)

South

Justin Bennett (Cascade HS)

Kaley May (Danville HS )

Amaiya Kiner (Terre Haute South HS)

Amy Dilk (Carmel HS)

Andrea Persinger (Marion HS)

Antaria Hammond (Anderson HS)

Blake Smith (Carmel HS)

Cassidy Hardin (Center Grove HS)

Claire Geiser (Evansville Central HS)

Gretchen Anne Etling (Terre Haute South HS)

Julia Pate (Castle HS)

Kalynn Scher (Marion HS)

Lauryn Helton (East Central HS)

Leah Moore (Greenwood HS)

Mackenzie Blazek (Whiteland HS)

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Juniors Division | North 76 Vs. South 50
North

76

South

50

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Juniors Division | North 76 Vs. South 50



March 14-15, 2015

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 4A Juniors Division

MVP   Julia Caldwell     North

MVP   Lauren Rau     South

North

Chris Seibert (Portage HS)

Marc Bruner (Portage HS)

Andi Kwasnieski (Carmel HS)

Audrey Wetzel (Columbus East HS)

Autum Weaver (Marion HS)

Baleigh Carithers (Northridge HS)

Janae Davis (Anderson HS)

Julia Caldwell (Marion HS)

Kaitlyn Steers (Portage HS)

Kennedy Curl (Logansport HS)

Libbie Koeppe (DeKalb HS)

Olivia Kimbrew (Zionsville HS)

Tahya Bruce (Goshen HS)

Toni Starks (Fort Wayne South HS)

Vironnica Drake (Marion HS)

South

Justin Bennett (Cascade HS )

Kaley May (Danville HS)

Brooke Uebersetzig (Greenwood HS)

Cassady Skipton (Shelbyville HS)

Hannah Kroehler (Fishers HS)

Holly Hoopingarner (Greenwood HS)

Kera Gerka (Fishers HS)

Kiah Ferrell (Plainfield HS)

Kyndal Spears (Plainfield HS)

Lauren Perrell (Terre Haute South HS)

Lauren Rau (Center Grove HS)

Madison Renfro (Greenwood HS)

Meaghan Etling (Terre Haute South HS)

Morgan Parker (Shelbyville HS)

Sydney Mize (Whiteland HS)

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Seniors Division | North 70 Vs. South 66
North

70

South

66

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Seniors Division | North 70 Vs. South 66



March 14-15, 2015

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 4A Seniors Division

MVP   Kaitlin Doud     North

MVP   Adrianna Murphy     South

North

Juanita Goodwell (Fort Wayne South)

Meranda Burnett (Logansport HS)

Cheyanne Gerron (Michigan City HS)

Gabby Gary (McCutcheon HS)

Gabrielle Smith (Kokomo HS)

Kaitlin Doud (Portage HS)

Kerstyn Lowery (McCutcheon HS)

Maria Moore (Fort Wayne South HS)

Rachel Bell (Lake Central HS)

Raven Wood (Michigan City HS)

Tinon Hunter (Michigan City HS)

Vicki Gard (Lake Central HS)

Zoe Wilson (Hobart HS)

South

Chad Cook (Anderson HS )

Debbie Guckenberger (Greenwood HS)

Adrianna Murphy (Fishers HS)

Blake Inglis (Fishers HS)

Brianna Gliesmann (Center Grove HS)

Brooke Sugg (Fishers HS)

Courtney Phillips (Connersville HS)

Dejah Cyrus (Marion HS)

Deshea Howard (Marion HS)

Emily Huber (Decatur Central HS)

Jessica Norris (Center Grove HS)

Kayla Speth (Terre Haute South HS)

Tyra Lindsay (Marion HS)

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Sophomores Division | North 69 Vs. South 85
North

69

South

85

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Sophomores Division | North 69 Vs. South 85


March 14-15, 2015

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 4A Sophomores Division

MVP   Bree Lloyd     North

MVP   Sidney Crowe     South

North

Eric Flint (Harrison HS)

Jon Lair (Harrison HS)

Alaina Richter (Hobart HS)

Alyson Noye (DeKalb HS)

Ashton Ellis (Goshen HS)

Bree Lloyd (Hamilton Southeastern HS)

Brooke McDonald (Hobart HS)

Camille Wheels (Marion HS)

Colleen Leonard (McCutcheon HS)

Dajah Hill (Hobart HS)

Darshana Nathan (Fort Wayne South HS)

Hunter Carmony (McCutcheon HS)

Kaitlyn Shafer (Portage HS)

Kelsey Brickner (Northridge HS)

Nicole Konieczy (LaPorte HS)

Sydney Taylor (Crown Point HS)

Taylor Steele (Highland HS)

South

Debbie Guckenberger (Greenwood HS)

Justin Bennett (Cascade HS )

Azariah Fuller (Anderson HS)

Brooke Herron (Noblesville HS)

Dayton Groninger (Warsaw HS)

Destiny Thurman (Bloomington North HS)

Hannah Schloemer (East Central HS)

Kayla Casteel (Plainfield HS)

Kaylie Stowe (Castle HS)

Kelsey Burton (Pendleton Heights HS)

Kenigia Hamilton (Anderson HS)

Kennedy Williams (Terre Haute South HS)

Madison Dalton (Logansport HS)

Madison Graham (Warsaw HS)

Riley Blackwell (Plainfield HS)

Sam Hammel (Pendleton Heights HS)

Sidney Crowe (Whiteland HS)

2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Juniors Division | North 93 Vs. South 91
North

93

South

91

2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Juniors Division | North 93 Vs. South 91


April 21, 2013

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 2A Juniors Division

North

Brandon Laas (River Forest)

JT Garnett (Winamac)

Dwayne Haden (Lake Station)

Levi Schultz (Winamac)

Tyler Thompson (River Forest)

Braden Gibson (Eastern (Greentown))

Trevor Johnson (Covenant Christian (Indianapolis))

Cody Owen (Covenant Christian (Indianapolis))

Anthony Cole (Bowman Academy)

Joey Atkins (Bremen)

Corey Dingwerth (Northeastern)

Johnny Norris (Muncie Burris)

Alex Smith (Northeastern)

South

Tanner Wroblewski (Paoli)

Austin Halcomb (South Ripley)

Joel Weyer (Forest Park)

Cooper Wade (Milan)

Logan Karsteter (Milan)

Logan Alloway (Milan)

Ian Bloom (Cambridge City)

Evan Underwood (Cambridge City)

Garrett Strange (Paoli)

Skyler Stroud (Paoli)

Braden Norris (Union County)

Devon Briggs (Crispus Attucks)

Justin Hardiman (Crispus Attucks)

Trent Zuelly (Tell City)

Ben Bosley (Paoli)

2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Seniors Division | North 82 Vs. South 77
North

82

South

77

2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Seniors Division | North 82 Vs. South 77


April 21, 2013

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 2A Seniors Division

North

Mack Rathbun (Muncie Burris)

Justin Pennington (River Forest)

Bryan Powell (Sheridan)

Connor Stumm (Sheridan)

Sam Zachary (Sheridan)

Dean Hill (Boone Grove)

Reid Finlan (Heritage Christian)

Chase Mosser (South Adams)

Jace Martin (Oak Hill)

Derek Durkes (Oak Hill)

Elias Willias (Lake Station)

Eric Miller (Carroll (Flora))

KJ Myers (Eastern (Greentown))

Jarek Brents (Covenant Christian (Indianapolis)

Josiah Marx (Eastern (Greentown)

South

Tyler Klein (Cambridge City)

Aaron Key (Paoli)

Victor Ramirez (Crispus Attucks)

Chase Casteel (Monrovia)

Tyler Brough (Eastern Greene)

Cody Federmann (South Ripley)

Trey Sparks (South Ripley)

Drew Messmer (Forest Park)

RJ Jackson (Eastern (Pekin))

Austin Churchman (Eastern (Pekin))

Tevin Wolf (Eastern (Pekin))

Joseph English (Washington (Indianapolis))

Zach Ladd (Washington (Indianapolis))

Kamren Montgomery (Washington (Indianapolis))

Trey Hannebaum (Union County)

2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Juniors Division | North 61 Vs. South 98
North

61

South

98

2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Juniors Division | North 61 Vs. South 98


April 21, 2013

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 3A Juniors Division

North

Alonte Blackwell (Kankakee Valley)

Matt Myers (Kankakee Valley)

Tyler Reddington (Twin Lakes)

Levi Pritts (Twin Lakes)

Dylan Cumberland (Whitko)

Conley Hoover (Hamilton Heights)

Bo O’Laughlin (Hamilton Heights)

Nick Starkey (Lebanon)

Jacob Singer (Eastbrook)

KJ Walton (Maconaquah)

Kyle Dinn (Maconaquah)

Drew Schermerhorn (West Noble)

Phil Miller (West Noble)

Adam Harts (Maconaquah)

South

Avory Mickens (Vincennes Lincoln)

Josh Sprinkle (Vincennes Lincoln)

Bryce Newman (Mount Vernon (Posey))

Perry Fairrow (Evansville Bosse)

Bo Burkhart (Evansville Bosse)

D’Tavian Walker (Indianapolis Howe)

William McDaniel (Indianapolis Howe)

Jeremy Brown (Indianapolis Howe)

Jordan Nauert (North Putnam)

Austin Musial (Tri West)

Devon Merder (Heritage Hills)

Chaz Schneider (Brownstown Central)

JT Whitaker (Western Boone)

Sam Scherry (Heritage Hills)

2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Seniors Division | North 110 Vs. South 108
North

110

South

108

2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Seniors Division | North 110 Vs. South 108


April 21, 2013

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 3A Seniors Division

North

Dustin Ketelaar (Kanakakee Valley)

DJ Jones (Hammond Gavit)

Xavier Copeland (Hammond Gavit)

Caleb Brannon (Lebanon)

Cord Barricklow (Lebanon)

Jacob Nelson (Lebanon)

Nathan Rogers (North Montgomery)

LaRoi Harmon (Hammond Clark)

Bernateau Jean-Michell (Hammond Clark)

Nick Thomas (West Noble)

Micah Pier (Maconaquah)

Tyler Bradley (Maconaquah)

David Lee (Plymouth)

Shalon Bell (Hammond Gavit)

Sam Toporski (Andrean)

South

Brett McCory (Brownstown Central)

Jordan Bibbs (Yorktown)

Edmond Davis (Yorktown)

Avery Motes (Danville Community)

Ian Asher (Danville Community)

Aaron Mann (Indianapolis Howe)

Jacque Rogers (Indianapolis Howe)

Anthony Williams (Indianapolis Howe)

Adrien Corenflos (West Vigo)

Jameson Brewer (North Putnam)

Justin Conrad (Charlestown)

Sam Koelling (Tri West)

Jabriel Allen (Muncie Central)

Kaleb Mallory (Muncie Central)

Class 4A Juniors Division | North 78 vs. South 68
North

78

South

68

Class 4A Juniors Division | North 78 vs. South 68


April 21, 2013

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 4A Juniors Division

North

Tyler Jenkins (Hamilton Southeastern)

Eric Davidson (Hamilton Southeastern)

Lowell Griggs (Fort Wayne Northrop)

Trevor Lockwood (McCutcheon)

Ja’Mare Washington (South Bend Riley)

Brad Dockemeyer (Kokomo)

Erik Bowen (Kokomo)

Jescus Mitchell (Fort Wayne Wayne)

Levi Mitchell (Fort Wayne Wayne)

Aaron Hamm (Lowell)

Tra’veon Johnson (South Bend Washington)

Josh Flemming (LaPorte)

Gage Ott (LaPorte)

Josh Kelly (Hobart)

Mykal Cox (Kokomo)

South

Ethan Whitson (Northview)

Lakayus McNeil (Decatur Central)

Nick King (Franklin)

Tyler Thomas (Franklin)

Cayman Meier (Castle)

Trevor Lucas (Brownsburg)

Mike Jones (Indianapolis Tech)

Jaren Hornbeak (Greenwood)

Malik Coles (Connersville)

Dezmen Rent (Connersville)

Howie Backherms (East Central)

Devyn Johnston (Castle)

Demetrius Shaw (Indianapolis Tech)

Rayland Warren (Indianapolis Tech)