(219) 776-6191

Search

Softball Categories

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE – Class 1A Seniors Division | North 7 South 11
North

7

South

11

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE – Class 1A Seniors Division | North 7 South 11


17-18 June 2017

Chuck Klein Sports Complex


Class 1A Seniors Division

MVP     Ashton Padgett    North

MVP Alyssa Batchelor   South


North

Ashton Padgett (Orleans HS)

Kelsey Gooch (West Central HS)

Micaela Pacheco (Marquette HS)

Emily Lazarek (Marquette HS)

Ashley Dean (Argos HS)

Stacey Barron (Marquette HS)

Hannah Reimsnyder (Seton Catholic HS)

Katelyn Dean (Argos HS)

Lauren McConnell (Marquette HS)

Jennifer Whitney (Morristown HS)

Kierstyn Conyers (Tri HS)

Lauren Bouslog (Tri HS)

Ashton Padgett (Orleans HS)

South

Alyssa Batchelor (Caston HS)

Brooke Lambermont (Shakamak HS)

Kristi Swartzentruber (North Daviess HS)

Shania Northern (Culver Community HS)

Lexuss Ellerbrook (Wood Memorial HS)

Alyssa Garo (Shakamak HS)

Lindsey Proskey (Culver Community HS)

Jamie Grassick (Clay City HS)

Savanah Becker (South Central (UM) HS)

Alana Boykin (Hammond Academy)

Alyssa Batchelor (Caston HS)

Jailyn Fox (Culver Community HS)

Faith Shilkett (Greenwood Christian)

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE – Class 1A Underclassmen Division | North 7 South 1
North

7

South

1

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE – Class 1A Underclassmen Division | North 7 South 1


17-18 June 2017

Chuck Klein Sports Complex


Class 1A Underclassmen Division

MVP     Esa Hill    North

MVP   Jona Lash    South


North

Kinzi Brooks ( Tri County HS)

Esa Hill (Morgan Township HS)

Sara Molina (Marquette HS)

Ashley Bolen (Morgan Township HS)

Emmy Wells (Morgan Township HS)

Erin Hudkins (Morgan Township HS)

Faith Biggs (South Central (UM) HS)

Chloe Auxier (Tri County HS)

Jenna Moise (Culver Community HS)

Allison Pearl (Culver Community HS)

Breann Milam (Culver Community HS)

Ally McConnell (Marquette HS)

South

Kaitlynne Gilbert (Shakamak HS)

Jona Lash (Shakamak HS)

Madison Qualkenbush (Orleans HS)

Keela Howard (Attica HS)

Cierra Tomey (Randolph Southern HS)

Sarah Wissel (Randolph Southern HS)

Esaleigh Hauptli (West Central HS)

Jillian Hauptli (West Central HS)

Katie Reichard (Union City HS)

Emily Holt (Caston HS)

Ashley Flores (Covenant Christian HS)

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE – Class 2A Juniors Division | North 6 South 15
North

6

South

15

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE – Class 2A Juniors Division | North 6 South 15


17-18 June 2017

Chuck Klein Sports Complex


Class 2A Juniors Division

MVP    Rylee Hershberger   North

MVP   Sophie Thomas   South


North

Rylee Hershberger (Bremen HS)

Ashley Lackman (North Miami HS)

Hannah Newton (Lake Station HS)

Hayle Warne (Rensselaer Central HS)

Ariana Adam (Whiting HS)

Rylee Hershberger (Bremen HS)

Olivia Follis (Washington Township HS)

Jordan Sheets (Washington Township HS)

Bailey Craig (Rensselaer Central HS)

Sydney Potts (Rensselaer Central HS)

Alexis Griffin (Fountain Central HS)

South

Sophie Thomas (South Knox HS)

EB Kerby (Paoli HS)

Kate Sampson (Southwestern (Hanover) HS)

Taylor Scott (South Ripley HS)

Emma Terrell (Mitchell HS)

Sophie Thomas (South Knox HS)

Katie Oelker (Providence HS)

Briana Kauffman (Prairie Heights HS)

Korinne Perkins (Oak Hill HS)

Micah Black (Eastern Hancock HS)

Megan Bever (Eastern Hancock HS)

Tori Antal (Westview HS)

Shyan McKinley (Eastside HS)

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE – Class 2A Seniors Division | North 5 South 8
North

5

South

8

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE – Class 2A Seniors Division | North 5 South 8


17-18 June 2017

Chuck Klein Sports Complex

Class 2A Seniors Division

MVP     Morgan Moore    North

MVP   Shaelah Eliason   South


North

Morgan Moore (Rensselaer Central HS)

Alie Carson (Madison Grant HS)

Mikayla Hornung (Northeastern HS)

Rylie Maddox (Winamac HS)

Morgan Fritz (Delphi HS)

MacKyndsea Burke (Union (Modoc) HS)

Morgan Moore (Rensselaer Central HS)

Alex Stevens (Rensselaer Central HS)

Carley Noble (Lake Station HS)

Alexis Gross (Cascade HS)

Tori Matthews (Princeton HS)

Stacey Barron (Marquette HS)

South

Shaelah Eliason (Taylor HS)

EB Kelby (Paoli HS)

Kiley Sherdon (Cloverdale HS)

Grace Bowman (Covenant Christian HS)

Taylor Johnson (Covenant Christian HS)

Baylee Hamilton (Cloverdale HS)

Skylar Price (Cloverdale HS)

Cassidy Underwood (Rossville HS)

Coralena Taylor (Rossville HS)

Taylor Amberger (Milan HS)

Shaelah Eliason (Taylor HS)

Ashley Strunk (Hagerstown HS)

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE – Class 2A Underclassmen Division | North 1 South 2
North

1

South

2

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE – Class 2A Underclassmen Division | North 1 South 2


17-18 June 2017

Chuck Klein Sports Complex


Class 2A Underclassmen Division


MVP    Macayla Guthrie    North

MVP   Bailey Everett   South


North

Macayla Guthrie (Fremont HS)

Hannah Shidler (North Judson HS)

Jocelyn Winebrenner (Central Noble HS)

Madalyn Beeman (Fremont HS)

Macayla Guthrie (Fremont HS)

Lauren Aguirre (Kouts HS)

Kaelyn Shively (Bremen HS)

Kadie Cornell (Cass HS)

Carli Morris (Hagerstown HS)

Hailey Ruesch (Washington Twp HS)

Makenzie Ward (Kouts HS)

Aleyah Rastetter (Frankton HS)

South

Bailey Everett (Covenant Christian HS)

Bailey Everett (Covenant Christian HS)

Brooke Porter (Heritage Christian HS)

Sydney Jones (Covenant Christian HS)

Peyton Bland (Linton Stockton HS)

Erica Barker (Linton Stockton HS)

Hannah Hall (North Miami HS)

Marlie Halterman (North Miami HS)

Madison Cunningham (Paoli HS)

Kennedy Ross (Eastbrook HS)

Madyson McMillan (Eastbrook HS)

McKenna Lugar (Madison Grant HS)

Jeanie Crabtree (Eastern HS)

Lexi James (Eastern HS)

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE Class 3A Juniors Division

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE Class 3A Juniors Division


17-18 June 2017

Chuck Klein Sports Complex


Class 3A Juniors Division


North

Allison Hostetler (Northridge HS)

Meghan Bontrager (Northridge HS)

Ashton Darnell (Goshen HS)

Tiara Edwards (Avon HS)

Jade Falls (FW Northrop HS)

Kyrsten Butler (DeKalb HS)

Kendra Hutchison (McCutcheon HS)

Savannah Meadows (McCutcheon HS)

Cassidy Holiday (Plymouth HS)

Aniah Baxter (Warren Central HS)

South

Becca Carter (Columbus East HS)

Terah Crosier (New Albany HS)

Ayala Willson (Muncie Central HS)

Kennedy Thatcher (Perry Meridian HS)

Kaleigh Hopkins (Whiteland HS)

Danielle Jaquay (East Noble HS)

Brianna Schoenfeld (New Albany HS)

Kaylee Gross (Decatur Central HS)

Lexi Martin (Westfield HS)

Whitney Clark (Brown County HS)

Cierra Landers (Chatard HS)

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE Class 3A Underclassmen Division

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE Class 3A Underclassmen Division


17-18 June 2017

Chuck Klein Sports Complex


Class 3A Underclassmen Division


North

Savanna Miracle (Maconaquah HS)

Marissalee Johnson (Garrett HS)

Olivia Kelham (Garrett HS)

Makenzie Cassleman (Garrett HS)

Jamie Gessler (Highland HS)

Carley Ramirez (Highland HS)

Morgan Rinkema (Highland HS)

Megan Ghrist (Mt. Vernon (Posey) HS)

Addie Robinson (Mt. Vernon (Posey) HS)

Dee Dee Caskey (Chartard HS)

Anna Pruitt (Chartard HS)

Caraline Gettinger (Chartard HS)

South

Grace Carver (Corydon Central HS)

Grace Cannon (Scottsburg HS)

Lexi Eblen (Charlestown HS)

Makinzee Isley (Scottsburg HS)

Maclynne Steele (Sullivan HS)

Maclynne Steele (Sullivan HS)

Sheyanna Ravellette (Sullivan HS)

Kenedie Brough (Salem HS)

Whitney Clark (Brown County HS)

Adrianna Kritzer (Brown County HS)

Kinsey Smith (Western HS)

Jasmine Olvera (Gavit HS)

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE – Class 1A Juniors Division | North 3 South 10
North

3

South

10

7TH ANNUAL INDIANA ELITE SOFTBALL COLLEGE SHOWCASE – Class 1A Juniors Division | North 3 South 10


17-18 June 2017

Chuck Klein Sports Complex


Class 1A Juniors Division

MVP     Cassidy Frame   North

MVP   Madison Schofield   South


North

Cassidy Frame (Seton Catholic HS)

Erin Hickle (Tri County HS)

Nicole Brindle (Attica HS)

Sydney Miller (Argos HS)

Alexis VanDerWeele (Argos HS)

Caitlyn McDaniel (Argos HS)

Karissa Pluimer (Argos HS)

Ashlund Rehn (West Central HS)

Zoe Yockey (West Central HS)

Cassidy Frame (Seton Catholic HS)

Caitlyn Brigman (West Central HS)

Ashley Flores (Covenant Christian HS)

Mikenna Landis (Pioneer HS)

South

Madison Schofield (North Central HS)

Marklee Haltom (Riverton Parke HS)

Hannah Wonders (Shakamak HS)

Zoie Penn (Riverton Parke HS)

Kelcie Smith (Shakamak HS)

Jailyn Fox (Culver Community HS)

Chloee Smith (South Decatur HS)

Brooklyn Dodd (Northeast Dubois HS)

Hannah Simmons (North Central HS)

Kaley Harrison (Tri HS)

Sarah Morrison (Culver Community HS)

Calli Wininger (Loogootee HS)

Madison Schofield (North Central HS)