(219) 776-6191

Search

Softball Categories

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 1A Underclassman Division | North 9 South 10
North

9

South

10

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 1A Underclassman Division | North 9 South 10


June 18-19, 2016

Decatur Central HS


Class 1A Underclassman Division

MVP    Bailey Craig    North

MVP   Mackenzie Scherman  South


North

Ashley Flores (Covenant Christian HS)

Katelyn Majda (Washington Township HS)

Esaleigh Hauptli (West Central HS)

Marissa Morales (Marquette HS)

Summer Johnson (Marquette HS)

Alyssa Owens (Eminence HS)

Kelsi Lemmons (Morgan Township HS)

Lauren Cunningham (Morgan Township HS)

Josie Eslinger (Turkey Run HS)

Bailey Craig (Rensselaer Central HS)

Sydney Miller (Argos HS)

Stormy Bonds (Indianapolis Lutheran HS)

South

Lauren Bouslog (Tri HS)

Hayley England (Bloomfield HS)

Erin Hickle (Tri County HS)

Madison Bullington (Tri County HS)

Kinzi Brooks (Tri County HS)

Ashton Padgett (Orleans HS)

Kaitlynne Gilbert (Shakamak HS)

Annie Coy (Southwestern HS)

Nikita Robbins (Lafayette CC HS)

Sydney Rose (Lafayette CC HS)

Katelyn Hurley (Lanesville HS)

Mackenzie Scherman (Riverton Parke HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 2A Juniors Division | North 1 South 11
North

1

South

11

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 2A Juniors Division | North 1 South 11


June 18-19, 2016

Decatur Central HS


Class 2A Juniors Division

MVP    Emma Adams    North

MVP   Taylor Johnson    South


North

Ally Sumpter (North Miami HS)

Sydney Neyhart (Whiting HS)

Emma Adams (Union County HS)

Gabby Behny (Winamac HS)

Rylie Maddox (Winamac HS)

Karlee Knight (Lake Station HS)

Julie Smith (North Newton HS)

Rylee Lane (Delphi HS)

Jenna Bieghler (Delphi HS)

Morgan Fritz (Delphi HS)

South

Jaycee Ryals (Covenant Christian HS)

Amber Smith (Paoli HS)

Taylor Johnson (Covenant Christian HS)

Grace Bowman (Covenant Christian HS)

Jordan Sconce (Covenant Christian HS)

Taylor Amberger (Milan HS)

Maddi Evans (Madison Grant HS)

Alexis Gross (Cascade HS)

Tory Foster (Fremont HS)

Brooke Walden (Eastern Hancock HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 2A Seniors Division | North 8 South 1
North

8

South

1

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 2A Seniors Division | North 8 South 1


June 18-19, 2016

Decatur Central HS


Class 2A Seniors Division

MVP     Mallory Pearson     North

MVP   Madison Cooksey (JR)   South


North

Mackenzie Bayless (Whiting HS)

Ashton McClain (Cass HS)

Stacie Farmer (Alexandria HS)

Mallory Pearson (Churubusco HS)

Vivian Goodpaster (Knightstown HS)

Lexus Lyon (Fremont HS)

Ashley Boone (Fremont HS)

Morgan Goddard (North Newton HS)

Morgan Moore (Rensselaer Central HS)

Alex Whittig (Blackford HS)

Rebecca Neville (Winchester HS)

South

Sierra Spencer (North Putnam HS)

Kaylin Smith (Centerville HS)

Bronwyn Spencer (JR) (North Putnam HS)

Sara Beers (JR) (Scecina Memorial HS)

Katlyn Williams (JR) (Northestern HS)

Kaiti Krout (JR) (Fountain Central HS)

Josie Knauff (North Miami HS)

Madison Cooksey (JR) (Seeger HS)

Brittany Hampton (JR) (Seeger HS)

Molly Newell (Clinton Central HS)

Shelby Cole (Clinton Central HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 2A Underclassman Division | North 1 South 2
North

1

South

2

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 2A Underclassman Division | North 1 South 2


June 18-19, 2016

Decatur Central HS


Class 2A Underclassman Division

MVP     Shaelah Eliason    North

MVP   Kara McCameron    South


North

Kayla Salinas (Taylor HS)

Tori Combs (Cloverdale HS)

Andrea Brooke (Bremen HS)

Bayli Toy (Oak Hill HS)

Jasmine Olvera (Gavit HS)

Dawn Pawlak (Gavit HS)

Hannah Shidler (North Judson HS)

Jessica Williams (North Judson HS)

Izabell Sanchez (North Judson HS)

Abigail Erwin (Churubusco HS)

Breanna Baughman (Churubusco HS)

Shaelah Eliason (Taylor HS)

South

Veronica Hudson (Cascade HS)

Hannah Decker (Cascade HS)

Madison Rosenberger (Union County HS)

Jilliann Reese (Elwood HS)

Alyssa Gouty (Seeger HS)

Faithe Webster (Eastern Hancock HS)

Kara McCameron (Mitchell HS)

Rachel Lowe (Paoli HS)

Emma Terrell (Mitchell HS)

Bailey Bush (Paoli HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 3A-4A Juniors Division | North 12 South 9
North

12

South

9

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 3A-4A Juniors Division | North 12 South 9


June 18-19, 2016

Decatur Central HS


Class 3A-4A Juniors Division

MVP    Hannah Cambe    North

MVP   Abigail Myers   South


North

Aleyese Geier (Jimtown HS)

Mikayla Garner (Jimtown HS)

Hannah Cambe (Kankakee Valley HS)

Haley Perez (Portage HS)

Abby Brownfield (Hobart HS)

Emily Zanolla (Hobart HS)

Hailey Boylan (Lowell HS)

Rebecca Radtke (Munster HS)

Haley Penman (Lowell HS)

Katelyn Dowden (Kokomo HS)

Kristina Stevenson (Chesterton HS)

Skylar Barnett (Hanover Central HS)

South

Kiley Cook (Rushville HS)

Kacy Cramer (Vincennes Lincoln HS)

Kyndra Smith (Vincennes Lincoln HS)

Alexis Hein (Vincennes Lincoln HS)

Abigail Myers (Beech Grove HS)

Tristin Day (Bedford N Lawrence HS)

Adrian Marquez (Rushville HS)

Ashley Strombeck (West Noble HS)

Chase Epp (Western HS)

Micaya Richardson (Delta HS)

Tabitha Thornburg (Delta HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 3A-4A Seniors Division | North 6 South 1
North

6

South

1

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 3A-4A Seniors Division | North 6 South 1


June 18-19, 2016

Decatur Central HS


Class 3A-4A Seniors Division

MVP     Morgan Charters   North

MVP   Jennifer Morgan  South


North

Tess BeBruyn (West Lafayette HS)

Samantha Saalfrank (New Haven HS)

Emma Fifer (Heritage HS)

Alyssa Gill (Hanover Central HS)

Mary Ellen Gilhooly (Munster HS)

Kendal Torrence (Lowell HS)

Morgan Charters (Lowell HS)

Brittany Raab (Highland HS)

Haley Buchanan (Michigan City HS)

Emily Knouse (Michigan City HS)

Rozlynn Everhart (Heritage HS)

South

Elizabeth Purdue (Evansville Memorial HS)

Leah Sherrill (Charlestown HS)

Jennifer Morgan (Owen Valley HS)

Kaija Aikman (Wapahani HS)

Kennedy Lewellen (Benton Central HS)

Baylee Berryman (McCutcheon HS)

Tesla Kopitzke (Jennings County HS)

Ashley Arnold (Decatur Central HS)

Kaci Kinnaird (Decatur Central HS)

Veronica Blythe (Decatur Central HS)

Sabrina Campos (Hammond Morton HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 3A-4A Underclassman Division | North 1 South 10
North

1

South

10

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 3A-4A Underclassman Division | North 1 South 10


June 18-19, 2016

Decatur Central HS


Class 3A-4A Underclassman Division

MVP    Lexi Carver   North

MVP   Alexis Orme   South


North

Taylor Ewing (Hamilton Heights HS)

Ashley Fisher (Kankakee Valley HS)

Jessica Kaurich (Hamilton Heights HS)

Makenzie Cassleman (Garrett HS)

Madison Perez (Portage HS)

Ashley Beckler (Northridge HS)

Meghan Bontrager (Northridge HS)

Karlyne Shepherd (Western HS)

Lexi Carver (Owen Valley HS)

Payton Sievers (Vincennes Lincoln HS)

Paige White (Salem HS)

South

Jordan Jenkins (Roncalli HS)

Mackayla Huckeby (New Castle HS)

Elizabeth Gillin (Mooresville HS)

Gabby O’Riley (Mooresville HS)

Kaitlynn Crone (Corydon Central HS)

Grace Carver (Corydon Central HS)

Alexis Orme (Corydon Central HS)

Kayla Woodruff (Beech Grove HS)

Taylor Harmon (Beech Grove HS)

Avery Huffman (Decatur Central HS)

Payton Baxter (Decatur Central HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 1A Seniors Division | North 0 South 7
North

0

South

7

6TH ANNUAL GIRLS SOFTBALL INVITATIONAL – Class 1A Seniors Division | North 0 South 7


June 18-19, 2016

Decatur Central HS


Class 1A Seniors Division

MVP   Averi Workman   North

MVP Baily Snow (JR)
   South


North

Autum Auxier (Tri County HS)

Mariah Lineberry (Argos HS)

Morgan Shields (Clinton Prairie HS)

Lauren Yager (Kouts HS)

Shinia Northern (Culver Community HS)

Kelsey Gooch (West Central HS)

Micaela Pacheco (Marquette HS)

Emily Lazarek (Marquette HS)

Marisa McIntosh (Bloomfield HS)

Averi Workman (Bloomfield HS)

Kaylee Heimberg (Kouts HS)

Macie Cooper (Covington HS)

South

Anna Orsburn (North Central HS)

Arial Povlin (North Central HS)

Sarah Fitzgerald (North Daviess HS)

Mia McCoskey (North Central HS)

Adriana Duvall (Barr Reeve HS)

Bailey Davis (Loogootee HS)

Madisyn Farmer (JR) (Shakamak HS)

Taylor McCreery (Cowan HS)

Sydney Field (JR) (Shakamak HS)

Kayla Knepp (JR) (North Daviess HS)

Megan Moseley (JR) (Riverton Parke HS)

Baily Snow (JR) (Indianapolis Lutheran HS)