(219) 776-6191

Search

Softball Categories

2ND ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 4A Juniors Division | North 2 South 3
North

2

South

3

2ND ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 4A Juniors Division | North 2 South 3


June 16-17, 2012

DECATUR CENTRAL HIGH SCHOOL


Class 4A Juniors Division

MVP   Taylor Gibson   South


North

Chris Crapser (Fort Wayne Snider HS)

Alex Spitznagle (Harrison (West Lafayette) HS)

Leslie London (Westfield HS)

Caitlyn Doty (Fort Wayne Northrop HS)

Tori Anderson (Fort Wayne South HS)

Shai Guadalupe (Fort Wayne South HS)

Myasia Gardner (Fort Wayne South HS)

Katie Saalfrank (New Haven HS)

Kayla Fendel (New Haven HS)

Kalene Freshour (Manchester HS)

Nikka Cheney (Jay County HS)

South

Robert Dowhen (Indiana Elite North/South)

Brenda Drook (Indiana Elite North/South)

Skye Krise (Shelbyville HS)

Taylor Gibson (Decatur Central HS)

Haven Eder (Terre Haute South HS)

Marley Edwards (Jeffersonville HS)

Janel Nelson (Jeffersonville HS)

Kayleigh Thomas (Jeffersonville HS)

Ashley Watkins (Terre Haure South HS)

Ashley Scudder (Shelbyville HS)

Cassidy Carlson (West Vigo HS)

Leslee Walters (West Vigo HS)

2ND ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 4A Seniors Division | North 3 South 6
North

3

South

6

2ND ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 4A Seniors Division | North 3 South 6


June 16-17, 2012

DECATUR CENTRAL HIGH SCHOOL


Class 4A Seniors Division

MVP   Ashley Scudder    South


North

Chris Crapser (Fort Wayne Snider HS)

Kim Kercheval (Westfield HS)

Abbey Scowden (Harrison (West Lafayette) HS)

Katie Saalfrank (New Haven HS)

Kayla Fendel (New Haven HS)

Krytsal Shirrell (Brownsburg HS)

Chelsea Conover (Brownsburg HS)

Kirsten Bartlett (Brownsburg HS)

Allison Arnold (Fort Wayne Snider HS)

Taylor Millar (Fort Wayne Snider HS)

Nikka Cheney (Jay County HS)

South

Kristina Criswell (Decatur Central HS)

Gary Roberts (Shelbyville HS)

Ashley Scudder (Shelbyville HS)

Emily Atkinson (Decatur Central HS)

Haley Harper (Decatur Central HS)

Stachia Thomas (Decatur Central HS)

Erika Goodwin (Lawrence North HS)

Anne Schwomeyer (Greenwood HS)

Ashley Watkins (Terre Haute South HS)

Kayla Poppe (Jeffersonville HS)

Maddie Powell (Jeffersonville HS)

Haven Eder (Terre Haute South HS)

2ND ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 1A Juniors Division | North 7 South 5
North

7

South

5

2ND ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 1A Juniors Division | North 7 South 5


June 16-17, 2012

DECATUR CENTRAL HIGH SCHOOL


Class 1A Juniors Division

MVP     Mallory Bruner   North


North

Robert Dowhen (Tri County HS)

Tim McNeil (Kouts HS)

Allison Flower (Argos HS)

Erin Mecklenberg (Lafayette Central Catholic HS)

Belle Dieterle (Lafayette Central Catholic HS)

Kattie Lee (Frontier HS)

Nikki Maple (North White HS)

Mallory Bruner (Cowan HS)

Brynn Gooding (Daleville HS)

Jaime Roberts (Daleville HS)

Jordyn Marshel (Daleville HS)

Mikayla Keating (Cowan HS)

Hannah Barker (Trinity Lutheran HS)

South

Charley Power (Morristown HS)

Nora Stacy (Oldenburg Academy HS)

Gabrielle Ritchey (Loogootee HS)

Remington Wagler (Loogootee HS)

Olivia Bogan (Wood Memorial HS)

Allie Minton (Wood Memorial HS)

Lauren Goodman (Springs Valley HS)

Madison Booe (Clay City HS)

Larynda Keith (North)

Paige Hoffeditz (White River Valley HS)

Megan Lemmons (White River Valley HS)

Coari Robertson (New Washington HS)

Whitney Morris (New)

2ND ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 1A Seniors Division | North 3 South 6
North

3

South

6

2ND ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 1A Seniors Division | North 3 South 6


June 16-17, 2012

DECATUR CENTRAL HIGH SCHOOL


Class 1A Seniors Division

MVP   Jennifer Clark   South


North

Tim McNeil (Kouts HS)

Sharon Wright (Frontier HS)

Sydney Marton (Lafayette Central Catholic HS)

Lauren Hruskovich (Lafayette Central Catholic HS)

Alex Haan (Lafayette Central Catholic HS)

Savanna Gaumer (Frontier HS)

Jaren Lynch (South Central-Union Mills)

Kayla Pritchard (South Central-Union Mills HS)

Alex Snyder (South Central-Union Mills)

Kristyn Swanson (Westville HS)

Michelle Cunningham (Westville HS)

Shelby Spencer (Daleville HS)

Carly Steinke (North White HS)

Elena Rosenbaum (Kouts HS)

South

Greg Clark (Loogootee HS)

Steve Kilian (Wood Memorial HS)

Ashlee Masavage (Oldenburg Academy HS)

Jennifer Clark (Loogootee HS)

Jaycee Parke (Wood Memorial HS)

Laramy Parke (Wood Memorial HS)

Kate Hunter (Eminence HS)

Emily Burton (Morristown HS)

Marisa Miller (White River Valley HS)

Allison Mathis (South Central-Elizabeth HS)

Kaira Doherty (New Washington HS)

2ND ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 2A Juniors Division | North 16 South 7
North

16

South

7

2ND ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 2A Juniors Division | North 16 South 7


June 16-17, 2012

DECATUR CENTRAL HIGH SCHOOL


Class 2A Juniors Division

MVP   Bailey Briggs   North


North

Paul Laub (Whiting)

Shane Arnold (Taylor HS)

Katelyn Myers (Wapahani HS)

Aaryka Gray (Wapahani HS)

Aneava Trusty (Oak Hill HS)

Kayla Yoder (Westview HS)

Brooke Durham (Monrovia HS)

Jessica Thom (Monrovia HS)

Sara Thom (Monrovia HS)

Heidi Hendryx (Winamanc HS)

Bailey Briggs (North Miami HS)

Kaycie Pyle (Madison Grant HS)

Amanda Nelson (North Miami HS)

South

Greg Clark (Loogootee HS)

Ashley Ahaus (Milan HS)

Erica Truitt (Milan HS)

Scottie Ingram (Eastern Greene HS)

Priscilla Laird (Eastern Greene HS)

Casie Divine (Eastern Greene HS)

Stephanie Moore (Paoli HS)

Taylor Pigg (Paoli HS)

Bradanne Toney (Cloverdale HS)

Cobie Harrison (Sullivan HS)

Kylee Wills (Sullivan HS)

Kaitlin Romine (Sullivan HS)

Samantha Deaton (Bloomfield HS)

2ND ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 2A Seniors Division | North 2 South 3
North

2

South

3

2ND ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 2A Seniors Division | North 2 South 3


June 16-17, 2012

DECATUR CENTRAL HIGH SCHOOL


Class 2A Seniors Division

MVP   Maggie Tidrow  South


North

Paul Laub (Whiting)

Shane Arnold (Taylor HS)

Danielle Wellman (Wapahani HS)

Lily Taing (South Adams HS)

Lyndsey Chandler (South Adams HS)

Caitlyn Arnold (Taylor HS)

Lindsay Duncan (Taylor HS)

Emma Taylor (Wabash HS)

Rachel Tetzloff (Winamac HS)

Abby Koepkey (Winamac HS)

Katie Sulivan (Winamac HS)

Emily O’Leary (Hebron HS)

South

Yatzie Roysdon (Milan HS)

Neil Dittmer (Paoli HS)

Sally Folz (Evansville Mater Dei HS)

Ashley Forbes (Paoli HS)

Sarah Richey (Henryville HS)

Lacey Zimmers (Union County HS)

Maggie Tidrow (Union County HS)

Kara Knapp (Colverdale HS)

Shelbi Ellenberger (Sullivan HS)

Rachel Whitlock (Sullivan HS)

Shayla Hughes (South Knox HS)

Cassidy Hendershot (South Knox HS)

Hayley South (Switzerland County HS)

2ND ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 3A Juniors Division | North 3 South 2
North

3

South

2

2ND ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 3A Juniors Division | North 3 South 2


November 21-22, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL

Class 4A Juniors Division

MVP   Alli Webster    South


North

Brian Wheeler (Frankfort HS)

Kim Kercheval (Westfield HS)

Alex Rosswurm (Fort Wayne Concordia HS)

Anna Schillinger (Fort Wayne Concordia HS)

Andrea Zamora (Hammond Clark HS)

Krysta Nickols (Blackford HS)

Destiny Cain (Blackford HS)

Katie Rigdon (Danville HS)

Samantha Adams (Griffith HS)

Jamie Rex (Griffith HS)

Katlyn Biberstine (Heritage HS)

Terika Blauvelt (Heritage HS)

Emma Storen (Guerin Catholic HS)

South

David Bell (Mt Vernon-Posey HS)

Chance Lee (Pike Central HS)

Jordan Like (Pike Central HS)

Taylor Stuessel (Pike Central HS)

Audrey Geis (Greensburg HS)

Shelby Ward (Greensburg HS)

Clare Owens (Greensburg HS)

Allexis Lemon (Washington HS)

Paige Hawthorne (Washington HS)

Alli Webster (Charlestown HS)

Alyssa Price (Charlestown HS)

Leah Kays (VIncennes Lincoln HS)

Kelly Parker (VIncennes Lincoln HS)

2ND ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 3A Seniors Division | North 8 South 4
North

8

South

4

2ND ANNUAL GIRLS SOFTBALL CHALLENGE – Class 3A Seniors Division | North 8 South 4


June 16-17, 2012

DECATUR CENTRAL HIGH SCHOOL


Class 3A Seniors Division

MVP    Bethany Ickes    North


North

Brian Wheeler (Frankfort HS)

Jerry Schillinger (Fort Wayne Concordia HS)

Emma Storen (Guerin Catholic HS)

Alisa Rutledge (Frankfort HS)

Amy Scott (Frankfort HS)

Bethany Cross (Blackford HS)

Bethany Ickes (Blackford HS)

Katie Hall (Danville HS)

Lexie Myers (Lakeland HS)

Tericka Blauvelt (Heritage HS)

Lauren McKibben (Lakeland HS)

Destiny Cain (Blackford HS)

Krysta NIckols (Blackford HS)

South

Alicia Tharp (Pike Central HS)

Amy Jo Seifert (Mt Vernon (Posey) HS)

Karley Mills (Pike Central HS)

Cassidy Carlson (West VIgo HS)

Leslee Walters (West Vigo HS)

Madison Heacock (Washington HS)

Corbin McCrary (Vincennes Lincoln HS)

Shelby Pinkstaff (Princeton HS)

Kristen Barrell (Princeton HS)

Rachel Delay (Edgewood HS)

Alli Webster (Charlestown HS)

Alyssa Price (Charlestown HS)