(219) 776-6191

Search

Soccer Categories

6TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Underclassman Division | North 2 Vs. South 0
North

2

South

0

6TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Underclassman Division | North 2 Vs. South 0


November 12-13, 2016

Danville Community High School


Class AA Mega School Underclassman Division

MVP   Olivia Hansen   North

MVP   Ryli John    South


North

Abby Steffensmeier (Warsaw HS)

Amaya Sunderman (Huntington North HS)

Anika Berg (Lake Central HS)

Anna Grill (Warsaw HS)

Autumn Anderson (Huntington North HS)

Bella Bercik (Huntington North HS)

Brenna Buhrt (Warsaw HS)

Caroline Puch (Lake Central HS)

Dairian Goelz (Huntington North HS)

Dayle Harvey (Warsaw HS)

Delaney Taylor (Warsaw HS)

Grace Voelz (New Palestine HS)

Haley Weinrich (New Palestine HS)

Megan Blank (LaPorte HS)

Olivia Hansen (Chesterton HS)

Olivia Shaw (Valparaiso HS)

South

Abby Cannon (Bloomington North HS)

Anslyn Freije (Lawrence North HS)

Cassie Dispennett (Lafayette Jefferson HS)

Eden Lavigne (New Albany HS)

Edin Hurst (New Palestine HS)

Grace Moore (Lawrence North HS)

Jordan Reid (New Palestine HS)

Kami Geron (New Albany HS)

Kiley Shaw (Lawrence North HS)

Lindsey Ciampa (Perry Meridian HS)

Madalynn Miller (New Palestine HS)

Olivia Lambdin (New Palestine HS)

Ryli John (Lawrence North HS)

Victoria Crowder (New Palestine HS)

Kylee Sumner (Silver Creek)

6TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Juniors Division | North 5 Vs. South 2
North

5

South

2

6TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Juniors Division | North 5 Vs. South 2


November 12-13, 2016

Danville Community High School


Class A Medium School Juniors Division

MVP    Harley Booche    North

MVP   Bailey Wright    South


North

Abigial Schmidt (Glenn HS)

Christina Shipe (Hanover Central HS)

Courtney Gast (Rochester HS)

Delaney Patterson (Glenn HS)

Elizabeth Sarber (Glenn HS)

Emily Tyler (Rochester HS)

Harley Boocher (Bremen HS)

Julia Adams (Glenn HS)

Lexi Guttierez (Hanover Central HS)

Melinda Dodson (Glenn HS)

Nicolle Willis (Bremen HS)

Sarah Schaller (Rochester HS)

Kaitlyn Asher (Wheeler HS)

South

Abby Spencer (North Putnam HS)

Autumn Miller (Blackford HS)

Ayden Richter (Taylor HS)

Bailey Wright (Cascade HS)

Cassidy Schneider (Woodlan HS)

Emma Uncapher (Taylor HS)

Grace Lee (Gibson Southern HS)

Kaitlyn Spires (Brown County HS)

Shelby Joy (West Vigo HS)

Sydney Foster (Western Boone HS)

Tori Matthews (Princeton HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Underclassmen Division | North 0 Vs. South 6
North

0

South

6

6TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Underclassmen Division | North 0 Vs. South 6


November 12-13, 2016

Danville Community High School


Class A Medium School Underclassmen Division

MVP    Liz Zelt    North

MVP   Erin Thomas    South


North

Claudia Philips (Wheeler HS)

Elizabeth Miller (Glenn HS)

Emily Oliphant (Whitko HS)

Emily Smith (Bremen HS)

Holly Hathaway (Whitko HS)

Julia Seifert (Whitko HS)

Kassandra Duran (Bremen HS)

Liz Zelt (Heritage HS)

Mackenzie Bonar (Heritage HS)

Maddie VanHuss (Glenn HS)

Sidney Overmeyer (Whitko HS)

Abigail Kinkel (Cascade HS)

Haley Clifford (Manchester HS)

Janelle Morris (Cascade HS)

Tiffany Lane (Cascade HS)

South

Adriann Shepherd (Rochester HS)

Ashley Flores (Covenant Christian (Demotte) HS)

Isabel Rygiel (Brown County HS)

Lillian Scott (Rochester HS)

Sierra Weathers (Rochester HS)

Alison Permberton (Taylor HS)

Brooke McGuire (Taylor HS)

Elizabeth Midla (Covenant Christian (Indpls) HS)

Emma Stevens (West Vigo HS)

Erin Thomas (Greencastle HS)

Fallon Shane (Taylor HS)

Grace Buckley (Covenant Christian (Indpls) HS)

Josselyn Schick (Blackford HS)

Kaitlynn Sandefur (Taylor HS)

Rylee Bull (West Vigo HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Seniors Division | North 4 Vs. South 1
North

4

South

1

6TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Seniors Division | North 4 Vs. South 1


November 12-13, 2016

Danville Community High School


Class A Seniors Division

MVP    Gabby Rogers    North

MVP  Kaelynn Abner    South


North

Adreanna Faine (North Miami HS)

Adrianna Richie (North Miami HS)

Amanda Davies (Faith Christian HS)

Bailey Nifong (Argos HS)

Bella Borse (North Miami HS)

Breann Kroeber (FW Blackhawk HS)

Brianna Camacho (Bishop Noll Institute)

Caitlin Clute (Morgan Township HS)

Camryn Savage (Western Boone HS)

Celena Wagner (North Miami HS)

Cheyenne Bechtel (Lakeland HS)

Emmalee Deardurff (Kouts HS)

Gabby Rogers (Kouts HS)

Kadie Spoor (Wheeler HS)

Karyssa Davis (Westview HS)

Kelsey Friis (Andrean HS)

Kylie Murphy (Bremen HS)

Madison Howell (FW Canterbury HS)

Rhiley Shafer (Rochester HS)

Sophia Donati (Mishawaka Marian HS)

South

Alexis Clark (Taylor HS)

Alexis Dabney (Taylor HS)

Carolina Zamudio (Broad Ripple HS)

Christa McRoy (North Putnam HS)

Danielle Baugh (South Ripley HS)

Elizabeth Bramer (Southwestern (Hanover) HS)

Emma Wilhoit (South Ripley HS)

Hayley Doty (Gibson Southern HS)

Kaelynn Abner (North Putnam HS)

Katie Scott (Gibson Southern HS)

Kaycee Russell (Princeton HS)

Kayla Dreiman (South Knox HS)

Kaylee Brown (South Knox HS)

Laura Taylor (Washington Catholic HS)

Leighandra Goodman (Whitko HS)

Maddy Fields (Brown County HS)

Molly Henley (Tri-West HS)

Sarah Wood (Oak Hill HS)

Whitney Weinschenk (Greencastle HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Small School Juniors Division | North 4 Vs. South 2
North

4

South

2

6TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Small School Juniors Division | North 4 Vs. South 2


November 12-13, 2016

Danville Community High School


Class A Small School Juniors Division

MVP    Stacey Barron   North

MVP   Emma Foley  South


North

Abigail Manikowski (Argos HS)

Alibeth Bultemeier (Westview HS)

Ashley Schmidt (Tri Central HS)

Caitlyn Medley (Marquette Catholic HS)

Emma Case (FW Canterbury HS)

Gabrielle Carreon (FW Canterbury HS)

Jayden Murray (Rossville HS)

Julia Malson (Rossville HS)

Kayla Brown (Rossville HS)

Michaela Jennings (Marquette Catholic HS)

Nadia Flores (Marquette Catholic HS)

Rylea Royer (Oak Hill HS)

Stacey Barron (Marquette Catholic HS)

Chelsea Brown (Rising Sun HS)

Erica Schraeder (Rising Sun HS)

Jayden McAlister (Rising Sun HS)

South

Holly Dreiman (South Knox HS)

Audrey Hislip (South Knox HS)

Emily Albert (Christian Academy of IN)

Emma Foley (Southwestern (Hanover) HS)

Kate Sampson (Southwestern (Hanover) HS)

Kayla Adkins (Southwestern (Hanover) HS)

Kelsi Reed (Christian Academy of IN)

Leila Ray-Elbahlaoui (Muncie Burris HS)

Sidney Smith (Salem HS)

Taylor Benning (South Ripley HS)

Taylor Cole (Southwestern (Hanover) HS)

Taylor Hunt (Muncie Burris HS)

Hannah Soper (Union County HS)

Annemarie Persinger (Union County HS)

Kyla Miller (Union County HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Small School Underclassmen Division | North 3 Vs. South 1
North

3

South

1

6TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Small School Underclassmen Division | North 3 Vs. South 1


November 12-13, 2016

Danville Community High School


Class A Small School Underclassmen Divisionn

MVP    Madison Struck    North

MVP   Madeline Rubush   South


North

Chloe Fortune (Westville HS)

Claire Salyer (Marquette Catholic HS)

Jayla Rosen (Rossville HS)

Kassandra Loza (Marquette Catholic HS)

Kelsie Nichols (Westville HS)

Kendall Jones (Union County HS)

Madison Struck (Rossville HS)

Morgan Flynn (Faith Christian HS)

Paige Bennett (Tri Central HS)

Paige Myers (Tri Central HS)

Samantha Malson (Rossville HS)

Sarah Allred (Rossville HS)

Shaylin Moulton (Rossville HS)

Sarah Hochstetler (Bethany Christian HS)

South

Abigail Wardell (Sullivan HS)

Alex Miller (South Ripley HS)

Alyssa Awrey (Indianapolis Lutheran HS)

Andrea Myers (South Ripley HS)

Elizabeth Hartman (Muncie Burris HS)

Kinsey Price (Rising Sun HS)

Lexi Wilson (South Knox HS)

Madeline Rubush (Muncie Burris HS)

Mariah Wills (Sullivan HS)

Mckenzie Millar (Christian Academy of IN)

Paige Cavins (South Knox HS)

Reilly O’Loughlin (Christian Academy of IN)

Sydney Pitts (Rising Sun HS)

Sydney Rogers (Christian Academy of IN)

Taylor Brison (South Ripley HS)

Zoe Smith (Sullivan HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Juniors Division | North 5 Vs. South 4
North

5

South

4

6TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Juniors Division | North 5 Vs. South 4


November 12-13, 2016

Danville Community High School


Class AA Large School Juniors Division

MVP    Faith Lewis    North

MVP   Tayte Motsinger   South


North

Bethany Kelley (DeKalb HS)

Betsy Nunemaker (NorthWood HS)

Faith Lewis (DeKalb HS)

Jacinda Chapman (McCutcheon HS)

Jen Sheehan (Highland HS)

Kylee Sumner (Silver Creek HS)

MacKenzie Bergman (NorthWood HS)

Madeline Lynam (West Lafayette HS)

Makayla Williams (Michigan City HS)

Natalie Fox (Kankakee Valley HS)

Reannah Soto (Merrillville HS)

Sabreena Ferguson (Delta HS)

Samantha Wojcik (Michigan City HS)

Stephanie Wojcik (Michigan City HS)

South

Alyssa McClanahan (South Dearborn HS)

Becca Stutler (East Central HS)

Carly Bennett (Edgewood HS)

Emily Kelly (Frankfort HS)

Erin O’Farrell (Floyd Central HS)

Flor Lopez (Frankfort HS)

Gabby Mitchum (Franklin County HS)

Hannah Ashby (Washington Catholic HS)

Ilayah Keltner (Charlestown HS)

Kirstin Pierce (Kokomo HS)

Madison Bartak (Whiteland HS)

Reagan O’Farrell (Floyd Central HS)

Selyna Burton (Greenwood HS)

Tayte Motsinger (Charlestown HS)

Zoe Fifer (Floyd Central HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Seniors Division | North 4 Vs. South 1
North

4

South

1

6TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Seniors Division | North 4 Vs. South 1


November 12-13, 2016

Danville Community High School


Class AA Large School Seniors Division

MVP    Jade Thompson    North

MVP   Sommer Wallace  South


North

Abbey Babe (Kankakee Valley HS)

Ashley Henningfield (Hobart HS)

Breanna Pardus (Hobart HS)

Brittani Shields (NorthWood HS)

Elizabeth Croy (Merrillville HS)

Emily Myers (Fort Wayne Snider HS)

Heidi Hochstetler (Northridge HS)

Jade Thompson (Northridge HS)

Katie Hult (Lowell HS)

Kiera Clopton (FW South Side HS)

Maddie Revercomb (Highland HS)

Mimi Southwell (Plymouth HS)

Olivia Kindt (Munster HS)

Shelby Leininger (Angola HS)

Sierra Hinkel (Highland HS)

Sophie Whiting (Highland HS)

Emily Morren (West Noble HS)

South

Bailee Allen (Delta HS)

Bridgette Freije (Whiteland HS)

Carrie Lawson (Brownsburg HS)

Denver Doub (Danville Community HS)

Emma Parker (Boonville HS)

Julia Dryer (Brownsburg HS)

Kasey Crane (Danville Community HS)

Kayla Webb (Mississinewa HS)

Laura Shake (McCutcheon HS)

Lauryn Scott (Decatur Central HS)

Macey Lee (Brownsburg HS)

Sommer Wallace (Delta HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Underclassmen Division | North 6 Vs. South 3
North

6

South

3

6TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Underclassmen Division | North 6 Vs. South 3


November 12-13, 2016

Danville Community High School


Class AA Large School Underclassmen Division

MVP    Izabel Love    North

MVP   Emma Hart   South


North

Alex Pomeroy (Michigan City HS)

Alexis Chappell (Northridge HS)

Amber Minnick (FW Wayne HS)

Ariana Stoltzfus (Northridge HS)

Avery Bontrager (NorthWood HS)

Grace Nestich (Hobart HS)

Izabel Love (Northridge HS)

Kali Parisi (NorthWood HS)

Kara Gerber (FW Wayne HS)

Kayla Bunkowske (FW Wayne HS)

Neely Trenshaw (NorthWood HS)

Sage Schnell (Northridge HS)

Stella Licht (Yorktown HS)

Sydney Starks (Michigan City HS)

Erica Bolinger (DeKalb HS)

Katie Smith (DeKalb HS)

Kyndyl Smith (DeKalb HS)

South

Ashley VandenBoom (Norwell HS)

Kylee Strunk (Norwell HS)

Abby Easley (Greensburg HS)

Brooklyn Garber (Western HS)

Cheyenne Brown (Floyd Central HS)

Cheyenne Monfort (Northview HS)

Emma Hart (Decatur Central HS)

Kassidy Crowe (McCutcheon HS)

Laurel Eggleston (Shelbyville HS)

Lizzie Smith (Danville Community HS)

Mackenzie Tetrick (Decatur Central HS)

Madison Gregory (Connersville HS)

Riley Wetzel (Richmond HS)

Samantha Garber (Western HS)

Sarah Guipe (Danville Community HS)

6TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Juniors-Seniors Division | North 2 Vs. South 1
North

2

South

1

6TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Juniors-Seniors Division | North 2 Vs. South 1


November 12-13, 2016

Danville Community High School


Class AA Mega School Juniors-Seniors Division

MVP   Kelly Bachmann  South


North

Alexandra Koontz (Warsaw HS)

Breck Jackson (Warsaw HS)

Brenna Shipley (Warsaw HS)

Brooke Trice (Huntington North HS)

Carley Perkins (Chesterton HS)

Courtney Christle (Huntington North HS)

Lennon Metz (Chesterton HS)

Madison Callaway (Chesterton HS)

Makenzie Swearengin (Elkhart Memorial HS)

Meghan Knoff (Elkhart Central HS)

Reyna McComish (Elkhart Central HS)

Sydney Kyle (Huntington North HS)

Sydney Wiedeman (Warsaw HS)

Taylor Freshour (Elkhart Memorial HS)

Allie Eavey (Lafayette Jeff HS)

Jennie Flahaut (Lafayette Jeff HS)

Makenzie Houston (Lafayette Jefferson HS)

South

Olivia McKilligin (New Palestine HS)

Corrin Neese (New Palestine HS)

Abby Eltzroth (Marion HS)

Ashley Underwood (Mt Vernon (Posey HS))

Cassidy Willhelm (New Palestine HS)

Charlie Kinney (Franklin Community HS)

Corinna Lambright (Mt Vernon (Posey) HS)

Ellie Guenther (Perry Meridian HS)

Emmie Ward (Center Grove HS)

Grace Stout (Kokomo HS)

Kailee Joseph (Center Grove HS)

Kaylynn Scher (Marion HS)

Kelly Bachmann (Zionsville HS)

Maddie Bulkley (Mt Vernon (Posey HS))

Madison Johnson (Mt. Vernon (Posey) HS)