(219) 776-6191

Search

Soccer Categories

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Juniors Division | North 4 Vs. South 1
North

4

South

1

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Juniors Division | North 4 Vs. South 1


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Mega School Juniors Division

MVP    Cami Kekelik    North

MVP   Kelli Hippenmeyer
   South


North

Courtney Christle (Huntington North HS)

Kirstin Huber (Elkhart Memorial HS)

Rachael Liberty (DeKalb HS)

Alyson Noye (DeKalb HS)

Saveda Majedy (Munster HS)

Olivia Kindt (Munster HS)

Jessica Trease (Elkhart Central HS)

Priscilla Carvajal (Munster HS)

Meghan Knoff (Elkhart Central HS)

Cami Kekelik (Munster HS)

Asli Hassan (Fort Wayne North HS)

Sitey Hassan (Fort Wayne North HS)

Mariah Rivera (Warsaw HS)

Reyna McComish (Elkhart Central HS)

Jaycee Helmner (Munster HS)

Haley Crowe (McCutcheon HS)

South

Katherina Emery (Bedford North Lawrence HS)

Corinna Lambright (Mt. Vernon <Posey> HS)

Allie Eavey (Lafayette Jefferson HS)

Danielle Matus (New Palestine HS)

Meaghan Matus (New Palestine HS)

Erin Sullivan (Southport HS)

Kiana Brown (Bedford North Lawrence HS)

Kelli Hippenmeyer (Center Grove HS)

Meera Alderson (Bloomington HS South)

Regan Knorr (Bloomington HS South)

Bailey Silvers (Bloomington HS South)

Maddie Scheil (Roncalli HS)

Jordan Adam (Avon HS)

Jennie Flahaut (Lafayette Jefferson HS)

Rebecca Koon (Lowell HS)

Katie Hult (Lowell HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Seniors Division | North 5 Vs. South 0
North

5

South

0

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Seniors Division | North 5 Vs. South 0


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Mega School Seniors Division

MVP    Taylor Coram    North

MVP   Delanee Frye  South


North

Hayley Farmer (Lowell HS)

Hope Cannan (Elkhart Memorial HS)

Kennedy Knowlton (Elkhart Memorial HS)

Alexandria Lyons (Munster HS)

Hannah Williams (Huntington North HS)

Elizabeth VanWormer (Warsaw HS)

Lexi Short (Avon HS)

Alexx Freshour (Elkhart Memorial HS)

Maria Sirounis (Munster HS)

Lizzie Fies (Munster HS)

Holly Stewart (Kokomo HS)

Taylor Coram (Kokomo HS)

Madison Sanderson (Leo HS)

Morgan Sanderson (Leo HS)

Laura Franco (Leo HS)

South

Gabbi Pierson (New Palestine HS)

Hadlee Whoberry (Mt. Veron <Posey> HS)

Savannah Bush (Mt. Vernon <Posey> HS)

Jackie Dufresne (Bedford North Lawrence HS)

Morgan Benstin (Bedford North Lawrence HS)

Brynnan Montfort (Center Grove HS)

Kylee Henderson (Bloomington HS North)

Sophie Chiado (Center Grove HS)

Scotlyn Sunkel (Lafayette Jefferson HS)

Maddie Schearer (Lafayette Jefferson HS)

Emily Fletcher (Lafayette Jefferson HS)

Molly Carpenter (New Palestine HS)

Calissa Centner (New Castle HS)

Delanee Frye (New Castle HS)

Kerstin Proctor (Lawrence North HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Underclassmen Division | North 5 Vs. South 1
North

5

South

1

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Underclassmen Division | North 5 Vs. South 1


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Mega School Underclassmen Division

MVP    Hannah Tillett    North

MVP  Kayla Rance   South


North

Faith Lewis (DeKalb HS)

Karmen Koch (Huntington North HS)

Hannah Tillett (Huntington North HS)

Makenzie Swearengin (Elkhart Memorial HS)

Kyndyl Smith (DeKalb HS)

Natalia Martin (DeKalb HS)

Madysen Snyder (DeKalb HS)

Grace Moore (Lawrence North HS)

Anslyn Freije (Larwrence North HS)

Adeline Andello (Munster HS)

Kiley Shaw (Lawrence North HS)

Emma Curry (Fort Wayne North HS)

Sayler Hla (Fort Wayne North HS)

Ryli John (Lawrence North HS)

Anna Grill (Warsaw HS)

Sydney Wideman (Warsaw HS)

Dayle Harvey (Warsaw HS)

Anna Sullivan (Warsaw HS)

Kaylynn Scher (Marion HS)

Emily Chambers (Southport HS)

South

Kayla Rance (Greenwood HS)

Emily Baer (Bedford North Lawrence HS)

Karlie Cline (Bedford North Lawrence HS)

Ashley Underwood (Mt. Vernon <Posey> HS)

Olivia McKilligin (New Palestine HS)

Corrin Neese (New Palestine HS)

Maddie Bulkley (Mt. Vernon <Posey> HS)

Rejina Hunt (Franklin Central HS)

Hannah Taggart (New Palestine HS)

Logan Barber (New Albany HS)

Jacelyn Smith (Mooresville HS)

Emma Ivey (New Albany HS)

Kami Geron (New Albany HS)

Eden Lavigne (New Albany HS)

Madelyn Moan (Greenwood HS)

Abby Cannon (Bloomington HS North)

Emma Jones (Center Grove HS)

Veda Craig (Greenwood HS)

Cassidy McAfee (Avon HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Juniors Division | North 1 Vs. South 6
North

1

South

6

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Juniors Division | North 1 Vs. South 6


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class A Medium School Juniors Division

MVP    Camryn Savage    North

MVP   Corynn Engel   South


North

Cheyenne Bechtel (Lakeland HS)

Rylee Horn (Andrean HS)

Lauren Hall (Blackford HS)

Renee Hare (Heritage HS)

Emily Morren (West Noble HS)

Kennedy Campbell (Rochester HS)

Tabitha Bigelow (Covenant Christian HS)

Leighandra Goodman (Whitko HS)

Kadie Spoor (Wheeler HS)

Victoria Baver (Garrett HS)

Catherine Hale (Northwestern HS)

Alena Lee (Blackford HS)

Meg Kinslow (Western Boone HS)

Camryn Savage (Western Boone HS)

South

Katie Scott (Gibson Southern HS)

Christa McRoy (North Putnam HS)

Kaelynn Abner (North Putnam HS)

Emilee Henninger (North Puntam HS)

Hayley Doty (Gibson Southern HS)

Kaycee Russell (Princeton HS)

Sydney Brooks (Pike Central HS)

Maddy Fields (Brown County HS)

Lauren Harris (Greencastle HS)

Rylie Smith (Greensburg HS)

Laura Batts (Cascade HS)

Corynn Engel (Cascade HS)

Emma Overmyer (Greensburg HS)

Allison Woodall (Cascade HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Seniors Division | North 1 Vs. South 6
North

1

South

6

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Seniors Division | North 1 Vs. South 6


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class A Medium School Seniors Division

MVP    Kari Nelson    North

MVP   Kennedy Bruner   South


North

Elizabeth Boenker (Heritage HS)

Mackenzie Hoffman (Western Boone HS)

Kaitlyn Stevens (Glenn HS)

Kari Nelson (Garrett HS)

Alyson Fuller (Garrett HS)

Katie Schaller (Rochester HS)

Allie Hill (Boone Grove HS)

Sara Martinez (Boone Grove HS)

Jordan Turpchinoff (Fort Wayne Luers)

Sierra Welch (Hamilton Heights HS)

Sara Carpenter (Blackford HS)

Alexis Cherry (Hamilton Heights HS)

Jasmine Grayson (Lakeland HS)

Rachel Rhoton (Blackford HS)

South

Adrianna Oxley (Heritage Hills HS)

Claire Sims (North Putnam HS)

Laurel MacGregor (North Putnam HS)

Morgan Reed (Gibson Southern HS)

Madison McGlaun (Cascade HS)

Hayley Stroup (Tri West HS)

Kennedy Bruner (Brown County HS)

Katie Rose Parsens (Greencastle HS)

Bailey Lausee (Greencastle HS)

MariahJo Nye (North Harrison HS)

Cheyenne Byerley (North Harrison HS)

Kaitlyn Butler (North Harrison HS)

Gracie Pike (Northwestern HS)

Abby Webster (Northwestern HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Underclassmen Division | North 2 Vs. South 1
North

2

South

1

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Underclassmen Division | North 2 Vs. South 1


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class A Medium School Underclassmen Division

MVP    Elizabeth Sarber   North

MVP   Maggie Cora    South


North

Nikki Riffle (Andrean HS)

Kaitlyn Asher (Wheeler HS)

Abby Schmidt (Glenn HS)

Elizabeth Sarber (Glenn HS)

Delaney Patterson (Glenn HS)

Melinda Dodson (Glenn HS)

Mollee Vander Meulen (Lakeland HS)

Megan Gilpin (Fort Wayne Luers HS)

Lauren Casbon (Boone Grove HS)

Madison Bickett (Hamilton Heights HS)

Francie Hartnagel (Mishawaka Marian HS)

Grace Buckley (Covenant Christian HS)

Catelyn Bennett (Blackford HS)

Megan Bullock (Mishawaka Marian HS)

Olivia Hale (Northwestern HS)

Kinsey Dimmock (Hamilton Heights HS)

Josselyn Schick (Blackford HS)

South

Grace Bammer (Gibson Southern HS)

Molly Will (Gibson Southern HS)

Tori Matthews (Princeton HS)

Grace Lee (Gibson Southern HS)

Abby Goings (Gibson Southern HS)

Erin Thomas (Greencastle HS)

Abigail Kinkel (Cascade HS)

Lydia Genet (Heritage Hills HS)

Jessicka Chiquito (North Harrison HS)

Natalie Robertson (North Harrison HS)

Skyler Fleischman (Brown County HS)

Abby Spencer (North Putnam HS)

Kaitlyn Spires (Brown County HS)

Maggie Cora (Tri West HS)

Simran Singh (Cascade HS)

Hannah Ashby (Washington Catholic HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Small School Juniors Division | North 2 Vs. South 0
North

2

South

0

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Small School Juniors Division | North 2 Vs. South 0


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class A Small School Juniors Division

MVP   Amiah May   North

MVP   Arienne Ewing   South


North

Whitney Goodman (Delphi HS)

Karla Yoder (Westview HS)

Amiah May (Westview HS)

Megan Whelan (Bishop Noll Institute)

Brianna Camacho (Bishop Noll Institute)

Breann Kroeber (Fort Wayne Blackhawk HS)

Adreanna Faine (North Miami HS)

Lucretia Eckrote (North Miami HS)

Bella Borse (North Miami HS)

Adrianna Richie (North Miami HS)

Jessica Ripberger (Tri Central HS)

Kelsey Schmidt (Tri Central HS)

Mackenzie Oliver (Rossville HS)

South

Elizabeth Reel (Sullivan HS)

Danielle Baugh (South Ripley HS)

Kaylee Brown (South Knox HS)

Abby Kolk (Eastern <Greentown> HS)

Sam Ward (Eastern <Greentown> HS)

Josey Oman (Eastern <Greentown> HS)

Arienne Ewing (Eastern <Greentown> HS)

Kayla Dreiman (South Knox HS)

Maria Buckler (Oak Hill HS)

Zoe Smith (Oak Hill HS)

Ashley Nida (Faith Christian HS)

Chloe Tuinstra (Faith Christian HS)

Amanda Davies (Faith Christian HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Small School Seniors Division | North 5 Vs. South 1
North

5

South

1

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Small School Seniors Division | North 5 Vs. South 1


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class A Small School Seniors Division

MVP    Megan Abbot    North

MVP   Carah Beck    South


North

Stephanie Siemers (Lafayette Central Catholic HS)

Meghan Banik (Morgan Township HS)

Meleah Brown (Rossville HS)

Valerie Rospopo (Argos HS)

Bekah McKee (Rossville HS)

Madison Walters (Union County HS)

Megan Abbot (Union County HS)

Carrie Bantz (Union County HS)

Shelby Keehn (Hebron HS)

Skylar Chupp (Faith Christian HS)

Jessica Timperman (Faith Christian HS)

Danielle Swayze (Delphi HS)

Kristen Tucci (Oak Hill HS)

Savannah Delgado (Taylor HS)

Bri Boehler (Taylor HS)

South

Sarah Boyken (South Ripley HS)

Katy Booker (Sullivan HS)

Victoria Horn (Tri Central HS)

Carah Beck (South Ripley HS)

Cora Montgomery (Sullivan HS)

Brittany Albert (Christian Academy of Indiana)

Amy Leffler (Christian Academy of Indiana)

Sydney Hatton (South Knox HS)

Nichole Hugley (Tri Central HS)

Brianna Jobe (South Knox HS)

Mackenzie Snider (South Knox HS)

Anna Trotter (Tri Central HS)

Alexa Chapin (Tri Central HS)

Delaney Rohlman (Scecina Memorial HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Small School Underclassmen Division | North 3 1 Vs. South 3 0
North

31

South

30

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class A Small School Underclassmen Division | North 3 1 Vs. South 3 0


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class A Small School Underclassmen Division

MVP    Stacey Barron    North

MVP   Taylor Cole   South


North

Stacey Barron (Marquette Catholic HS)

Michaela Jennings (Marquette Catholic HS)

Caitlyn Medley (Marquette Catholic HS)

Nadia Flores (Marquette Catholic HS)

Kassandra Loza (Marquette Catholic HS)

Annemarie Persinger (Union County HS)

Megan Sullivan (Bishop Noll Institute)

Elizabeth Snyder (Fort Wayne Canterbury HS)

Rylea Royer (Oak Hill HS)

Katelynn Seagrave (Eastern <Greentown> HS)

Cassie Bryan (Eastern <Greentown> HS)

Mallorie Williams (Eastern <Greentown> HS)

Libbie Martin (Westview HS)

Mackenzie Myars (Faith Christian HS)

Jaelyn Digman (Faith Christian HS)

Julie Timperman (Faith Christian HS)

South

Audrey Hislip (South Knox HS)

Landrey James (Sullivan HS)

Kathleen Ming (Sullivan HS)

Kennedee Lamb (Sullivan HS)

Morgan Clouse (Sullivan HS)

Emily Fields (Washington Catholic HS)

Emily Albert (Christian Academy of Indiana)

Kayla Adkins (Southwestern <Hanover> HS)

Emma Foley (Southwestern <Hanover> HS)

Taylor Cole (Southwestern <Hanover> HS)

Mckenzie Millar (Christian Academy of Indiana)

Lexi Wilson (South Knox HS)

Paige Cavins (South Knox HS)

Paige Myers (Tri Central HS)

Jayden Murray (Rossville HS)

Madison Struck (Rossville HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Juniors Division | North 0 Vs. South 7
North

0

South

7

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Juniors Division | North 0 Vs. South 7


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Large School Juniors Division

MVP   Raegan Walther   North

MVP   Lauryn Scott  South


North

Allison Thomas (Michigan City HS)

Kyndall Pursley (Delta HS)

Sommer Wallace (Delta HS)

Bailee Allen (Delta HS)

Becca Jensen (Michigan City HS)

Estrella Melgoza (Hammond Clark HS)

Desiree Yanez (Hammond Clark HS)

Taylor Byerly (Norwell HS)

Abby Klemp (Kankakee Valley HS)

Raegan Walther (Kankakee Valley HS)

Martha Dvojacki (Hammond Clark HS)

Nayeli Gonzalez (Hammond Clark HS)

Brittani Shields (NorthWood HS)

Macy Llewellyn (LaPorte HS)

Amanda Mittenthal (Richmond HS)

Alex Shiplett (Richmond HS)

South

Kasey Crane (Danville Community HS)

Halee Tanner (Floyd Central HS)

Emma Pappas (Floyd Central HS)

Reagan Collins (Greenfield-Central HS)

Jenna Allen (Greenfield-Central HS)

Katie Helgason (Greenfield-Central HS)

Ella Davis (Danville Community HS)

Denver Doub (Danville Community HS)

Gracie Fitzgerald (Floyd Central HS)

Jillian Brinkmeyer (Evansville Reitz HS)

Lauryn Scott (Decatur Central HS)

Macey Lee (Brownsburg HS)

Julia Dryer (Brownsburg HS)

Katie Brinkers (Brownsburg HS)

Sydney Burkhart (Greenfield-Central HS)

Jenna Seaman (Western HS)

Autumn Brady (Western HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Seniors Division | North 5 Vs. South 1
North

5

South

1

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Seniors Division | North 5 Vs. South 1


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Large School Seniors Division

MVP   Amanda Heckaman   North

MVP   Samantha Wilson    South


North

Lauren Slisher (Michigan City HS)

Brittany Bookout (Michigan City HS)

Morgan Sizemore (Delta HS)

Naja Chimbanda (Delta HS)

Amanda Heckaman (NorthWood HS)

Maria Cortes (Hammond Clark HS)

Alejandra Santacruz (Hammond Clark HS)

Jessica VandenBoom (Norwell HS)

Odalys Garcia (Hammond Clark HS)

Madilyn Eberle (NorthWood HS)

Arika Flickinger (NorthWood HS)

Regan Beck (NorthWood HS)

Mariah Allen (Lebanon HS)

Haley Yeager (Maconaquah HS)

South

Maya Quandt (Danville Community HS)

Aubree Fox (Danville Community HS)

Rachel Wolff (Danville Community HS)

Ashdon Brown (Danville Community HS)

Gabby McDuffee (Danville Community HS)

Savanah Hauk (Owen Valley HS)

Elizabeth Field (Rushville HS)

Jenna Hill (Decatur Central HS)

Megan Poynter (Whiteland HS)

Emma Lady (Richmond HS)

Samantha Wilson (Richmond HS)

Taliah Borom (Brownsburg HS)

Amanda Dotlich (Brownburg HS)

Kelcee Cochran (Western HS)

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Underclassmen Division | North 1 Vs. South 12
North

1

South

12

5TH ANNUAL GIRLS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Underclassmen Division | North 1 Vs. South 12


November 14-15, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Large School Underclassmen Division

MVP    Kylee Sumner   North

MVP   Madison Proctor   South


North

Samantha Wojcik (Michigan City HS)

Stephanie Wojcik (Michigan City HS)

Alex Pomeroy (Michigan City HS)

Sabreena Ferguson (Delta HS)

Jada Hall (Angola HS)

Emily Andrzejewski (Angola HS)

Adelia Mendieta (Hammond Clark HS)

Ashley VandenBoom (Norwell HS)

Paige Julian (Angola HS)

Kylee Strunk (Norwell HS)

Rachel Swaim (Twin Lakes HS)

Lilly Haines (Lebanon HS)

Kenna Elliott (Danville Community HS)

Alicia Lombardo (Danville Community HS)

Lizzie Smith (Danville Community HS)

Sarah Guipe (Danville Community HS)

Kylee Sumner (Silver Creek HS)

South

Riley Sexton (Greenfield-Central HS)

Erin O (Floyd Central HS)

Reagan O (Floyd Central HS)

Amaya Jones (Northview HS)

Cheyenne Monfort (Northview HS)

Madison Hill (Whiteland HS)

Emma Hart (Decatur Central HS)

Mackenzie Tetrick (Decatur Central HS)

Madison Proctor (Whiteland HS)

Kailee Joseph (Whiteland HS)

Payton Vanmiddlesworth (Richmond HS)

Elise Bottomley (Connersville HS)

Lauren Thompson (Connersville HS)

Taylor Schapker (Evansville Reitz HS)

Riley Austin (Richmond HS)

Braxtyn Hurley (Richmond HS)

Renee Kasper (Evansville Reitz HS)