(219) 776-6191

Search

Soccer Categories

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Juniors Division | North 4 Vs. South 1
North

4

South

1

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Juniors Division | North 4 Vs. South 1


November 7-8, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Large School Juniors Division

MVP    Ben Rich    North

MVP   Steven Guipe    South


North

Jorge Garcia (Hammond Clark HS)

Sergio Ortega (Hammond Clark HS)

Josh Becerra (Hammond Clark HS)

Ryan Bloom (East Noble HS)

Josh Powell (Mt. Vernon <Fortville> HS)

Tristen Brown (Harrison <WL> HS)

Joe Young (Mt. Vernon <Fortville> HS)

Seth Luke (Mt. Vernon <Fortville> HS)

Jarrett Whitehouse (Mt. Vernon <Fortville> HS)

Carson Jones (Mt. Vernon <Fortville> HS)

Brandon Dentler (East Noble HS)

Ben Rich (Concord HS)

Ty Razo (Bellmont HS)

Ben Grim (Concordia HS)

Greyson Mishler (Norwell HS)

Brady Wickerham (Wawasee HS)

Doug Overmyer (Plymouth HS)

South

Thomas Eggleston (Shelbyville HS)

Aaron Brandt (Batesville HS)

Matt Lents (Batesville HS)

Lalen Ralte (Whiteland HS)

Ashton Rollo (Northview HS)

Jacob Surber (Franklin County HS)

Robbie Beal (Jennings County HS)

Alex Bailey (South Dearborn HS)

Matt Abrams (Richmond HS)

Steven Guipe (Danville Community HS)

Bryce Hughson (Danville Community HS)

Christian Mason (Danville Community HS)

Evan Diemer (Shelbyville HS)

Seth Whittle (Northview HS)

Nathaniel Snodgrass (Danville Community HS)

Joey Goins (Franklin County HS)

Cody McIntyre (Franklin County HS)

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Seniors Division | North 6 Vs. South 1
North

6

South

1

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Seniors Division | North 6 Vs. South 1


November 7-8, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Large School Seniors Division

MVP    Pierce Van Houten    North

MVP   Rily Rathje   South


North

Salamon Moreno (Hammond Clark HS)

Edgar Munoz (Hammond Clark HS)

Erik Martinez (Hammond Clark HS)

Pierce Van Houten (Rensselaer Central HS)

Aaron Chenoweth (NorthWood HS)

Brayton Taylor (NorthWood HS)

Cole Ribicki (Kankakee Valley HS)

Guillermo Chavez (Hammond Clark HS)

Adam Dragoo (Twin Lakes HS)

Luke Yeadon (Mt. Vernon <Fortville> HS)

Francisco Ocampo (Concord HS)

Gerardo Aguilar (Hammond Clark HS)

Eduardo Lopez (Hammond Clark HS)

Sam Ainsworth (Bellmont HS)

Caleb Wedeven (Concordia HS)

Brock O (Wawasee HS)

Keaton Shearin (Danville Community HS)

South

Buddy Lemen (Madison HS)

Tyler Haverbush (Franklin County HS)

Rily Rathje (Madison HS)

Luke Johann (Madison HS)

Matt Parker (Evansville Reitz HS)

Alan Rodriguez (Muncie Central HS)

Ethan Corbly (Muncie Central HS)

Trent Wight (Charlestown HS)

Devon McNabb (Muncie Central HS)

Lucas Barrett (Shelbyville HS)

Josh Bennett (Shelbyville HS)

Ty Johnson (Shelbyville HS)

Chase Clasby (Muncie Central HS)

Luca Ruby (Bishop Chatard HS)

Patrick Brogan (Bishop Chatard HS)

Payton Mahin (Bishop Chatard HS)

Caleb Kobets (Bishop Chatard HS)

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Underclassmen Division | North 12 Vs. South 2
North

12

South

2

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Underclassmen Division | North 12 Vs. South 2


November 7-8, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Large School Underclassmen Division

MVP    Cruz Belmares    North

MVP   Tyce Taylor    South


North

Tim Clone (Mt. Vernon <Fortville> HS)

Alejandro Lopez (Hammond Clark HS)

Dawson Lahee (East Noble HS)

Christian Saleh (Concord HS)

Matt Granitz (Concord HS)

Clark Bailey (Muncie Central HS)

Jack Edwards (Yorktown HS)

Jake Sassmannshausen (Concordia HS)

Cruz Belmares (West Noble HS)

Scott Halfaker (Danville Community HS)

Javier Jimenez-Baca (Plymouth HS)

Jorge Granados (Plymouth HS)

Cory Thatcher (East Noble HS)

Jacob Leek (Plainfield HS)

South

Tyce Taylor (Shelbyville HS)

Riley Shives (Whiteland HS)

Spencer Catron (Franklin County HS)

Alex Hedges (Franklin County HS)

Gage Gossman (Evansville Reitz HS)

Joel Horner (Evansville Reitz HS)

Jacob Nichols (Madison HS)

Aydin Thomas (Evansville Reitz HS)

Anthony Carey (Charlestown HS)

Trae Hassebroek (Shelbyville HS)

Logan Clark (Shelbyville HS)

Bergen Cornelius (Madison HS)

Sam Heitz (Madison HS)

Justin Copeland (Jennings County HS)

John Wagner (Franklin County HS)

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Juniors Division | North 4 Vs. South 5
North

4

South

5

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Juniors Division | North 4 Vs. South 5


November 7-8, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Mega School Juniors Division

MVP    Adin Muminovic    North

MVP   Alex Lains    South


North

AJ Thomas (Carroll HS)

Noah Fleming (Carroll HS)

Alec Sanderson (Carroll HS)

Nick Allen (DeKalb HS)

Edgar Botello (Penn HS)

Chase Johnson (Columbia City HS)

Andrew Fulmer (Penn HS)

Adin Muminovic (South Bend Adams HS)

Joey Varga (South Bend Adams HS)

Sam Williams (McCutcheon HS)

Matt Quinn (Guerin Catholic HS)

Gabe Bowron (Fishers HS)

Edgar Rodriguez (Logansport HS)

Caleb Eagleson (New Palestine HS)

Cody Petro (Logansport HS)

South

Max Brown (Zionsville HS)

Sam Schmidt (Zionsville HS)

Alex Lains (Zionsville HS)

Alex Becker (Bedford North Lawrence HS)

Nathan Sapal (Bloomington HS South)

Renato Castillo (Seymour HS)

Noah Ferrell (Evansville Central HS)

Leo Puentes (Jeffersonville HS)

Jack Sifferlen (Greenfield-Central HS)

Austin Bethel (Mt. Vernon <Posey> HS)

Blake Jackson (Mt. Vernon <Posey> HS)

Andrew Nelis (Roncalli HS)

William Barrett (Roncalli HS)

Caleb Cook (Kokomo HS)

Robert Martin (Kokomo HS)

Robbie Beal (Jennings County HS)

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Seniors Division | North 3 Vs. South 4
North

3

South

4

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Seniors Division | North 3 Vs. South 4


November 7-8, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Mega School Seniors Division

MVP    Austin Blanton    North

MVP   Conrad Bomber   South


North

Trey Sorg (Huntington North HS)

Luke Unger (Carroll HS)

Austin Blanton (New Haven HS)

Colorado Kruggel (Penn HS)

Riley Mortensen (South Bend Riley HS)

Trent Gidman (Penn HS)

Hank Pimentel (Hobart HS)

Zachary Pardus (Hobart HS)

Jacob Dittmer (Columbia City HS)

Ben Klebs (Lake Central HS)

Evan Gates (Columbia City HS)

Carter Gibson (Hobart HS)

Isaac Nunez (Mishawaka HS)

Ryan Everts (Mishawaka HS)

Trent Morgan (Fort Wayne Snider HS)

Jim Kiffmeyer (Guerin Catholic HS)

Mason May (Guerin Catholic HS)

Chris Rodriguez (Logansport HS)

Jair Vasquez (Logansport HS)

Stevens Pierre-Louis (Fort Wayne Snider HS)

South

Reed Sauter (Center Grove HS)

Matt Everett (McCutcheon HS)

Codi Hopper (Logansport HS)

Josh Jordan (Zionsville HS)

Deo Moore (Bloomington HS South)

Nolan Seward (Terre Haute North HS)

Ben Mann (Jeffersonville HS)

Noah Brewster (Terre Haute North HS)

Conrad Bomber (Center Grove HS)

Zabdiel Ramirez (Jeffersonville HS)

Brandon Aleman (North Central HS)

Jonathan Nurrenbern (Mt. Vernon <Posey> HS)

Parrish Brown (Jeffersonville HS)

Jacob Austin (Jeffersonville HS)

Jamie Bever (Greenfield-Central HS)

Nathan Capen (Greenfield-Central HS)

Noah Keller (Mt. Vernon <Posey> HS)

Zach Taylor (Jennings County HS)

Jon Hill (Jennings County HS)

Jackson Shepherd (Jennings County HS)

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Seniors Division | North 0 Vs. South 7
North

0

South

7

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Large School Seniors Division | North 0 Vs. South 7


November 7-8, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Large School Seniors Division

MVP    Pierce Van Houten    North

MVP   Rily Rathje   South


North

Salamon Moreno (Hammond Clark HS)

Edgar Munoz (Hammond Clark HS)

Erik Martinez (Hammond Clark HS)

Pierce Van Houten (Rensselaer Central HS)

Aaron Chenoweth (NorthWood HS)

Brayton Taylor (NorthWood HS)

Cole Ribicki (Kankakee Valley HS)

Guillermo Chavez (Hammond Clark HS)

Adam Dragoo (Twin Lakes HS)

Luke Yeadon (Mt. Vernon <Fortville> HS)

Francisco Ocampo (Concord HS)

Gerardo Aguilar (Hammond Clark HS)

Eduardo Lopez (Hammond Clark HS)

Sam Ainsworth (Bellmont HS)

Caleb Wedeven (Concordia HS)

Brock O (Wawasee HS)

Keaton Shearin (Danville Community HS)

South

Buddy Lemen (Madison HS)

Tyler Haverbush (Franklin County HS)

Rily Rathje (Madison HS)

Luke Johann (Madison HS)

Matt Parker (Evansville Reitz HS)

Alan Rodriguez (Muncie Central HS)

Ethan Corbly (Muncie Central HS)

Trent Wight (Charlestown HS)

Devon McNabb (Muncie Central HS)

Lucas Barrett (Shelbyville HS)

Josh Bennett (Shelbyville HS)

Ty Johnson (Shelbyville HS)

Chase Clasby (Muncie Central HS)

Luca Ruby (Bishop Chatard HS)

Patrick Brogan (Bishop Chatard HS)

Payton Mahin (Bishop Chatard HS)

Caleb Kobets (Bishop Chatard HS)

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Underclassmen Division | North 10 Vs. South 3
North

10

South

3

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class AA Mega School Underclassmen Division | North 10 Vs. South 3


November 7-8, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Mega School Underclassmen Division

MVP    Cole Rainwater   North

MVP   Nick Anderson    South


North

Josh Good (DeKalb HS)

Mason Nolan (McCutcheon HS)

Caleb Spencer (New Haven HS)

Andrew Kaylor (Huntington North HS)

Kasey Konz (Huntington North HS)

Joe Kaefer (North Central HS)

Levi King (North Central HS)

Cole Rainwater (Lake Central HS)

Frank Planchon (Columbia City HS)

Jesse Sampson (South Bend Adams HS)

Christian Santa (South Bend Riley HS)

Brandon Santa (South Bend Riley HS)

Jarol Rodriguez (South Bend Adam HS)

Julian Alvarez (New Haven HS)

South

Jacob Long (New Palestine HS)

Holton Gwaltney (New Palestine HS)

Nick Anderson (Bloomington HS South)

Martin Ojeda (Jeffersonville HS)

Evan Burleigh (Martinsville HS)

Ryan Elkins (Martinsville HS)

Drew Gavit (Fishers HS)

Kurtis Kimmel (Jeffersonville HS)

Jacob Clemons (Jeffersonville HS)

Cole Pierce (Greenfield-Central HS)

Braiden Sticka (Greenfield-Central HS)

Sean Julian (Greenfield-Central HS)

Nolan Ahearn (Fishers HS)

Andrew Garvey (Guerin Catholic HS)

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Juniors Division | North 4 Vs. South 0
North

4

South

0

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Juniors Division | North 4 Vs. South 0


November 7-8, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class A Medium School Juniors Division

MVP    Brenden Melvin  North

MVP   Carlos Caballero    South


North

Brian O (South Adams HS)

Brenden Melvin (Wheeler HS)

Adam Handley (Wheeler HS)

Killian Bailey (Rochester HS)

James Ingar (Fort Wayne Luers HS)

Jared Humphrey (Andrean HS)

John Hipskind (Fort Wayne Luers HS)

Carson Bosak (Andrean HS)

Jeremy Detmar (Andrean HS)

Jake Sherman (Andrean HS)

Cole Erickson (Andrean HS)

Logan Fakes (Hamilton Heights HS)

Maxwell Kidd (Boone Grove HS)

South

Jared McCord (Pike Central HS)

Jordan Bean (North Putnam HS)

Blake Tenbarge (Gibson Southern HS)

Cole Kennedy (Eastbrook HS)

Caleb Whicker (Crawfordsville HS)

Jackson Albrecht (Crawfordsville HS)

Jordan Springman (Hamilton Heights HS)

Alek Oldham (Hamilton Heights HS)

Cavan Williams (Oak Hill HS)

Diego DeLeon (Bremen HS)

Hayden Fox (Bremen HS)

Jesus Martinez (Cardinal Ritter HS)

Chris Bonilla (Cardinal Ritter HS)

Thomas Mitchell (Crawfordsville HS)

Carlos Caballero (Cardinal Ritter HS)

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Seniors Division | North 3 Vs. South 1
North

3

South

1

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Seniors Division | North 3 Vs. South 1


November 7-8, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class A Medium School Seniors Division

MVP    Cameron Gast    North

MVP  Carter Grzegorzewsk    South


North

Josh Dani (Bremen HS)

Lucas Scheumann (Heritage HS)

Alex Adams (Bremen HS)

Richie Ontiveros (Mishawaka Marian HS)

Justin Nussbaum (South Adams HS)

Augie Hartnagel (Mishawaka Marian HS)

Chance Sprunger (South Adams HS)

AJ Notz (Rochester HS)

Micah Whitfield (Rochester HS)

DeShaun Whitfield (Rochester HS)

Christian Ulman (Fort Wayne Luers HS)

Cameron Gast (Rochester HS)

Jace Bixler (Rochester HS)

Luis Munoz (Fort Wayne Luers HS)

Kevin Torres (Mishawaka Marian HS)

Bailey Allen (North Putnam HS)

Dalton Krominaker (North Putnam HS)

Jake Holtze (North Putnam HS)

Kalidou Diaw (Crawfordsville HS)

Diomar Chavez (Crawfordsville HS)

South

Caleb Kifer (Gibson Southern HS)

Carter Grzegorzewski (Cardinal Ritter HS)

Evan Espinoza (Cardinal Ritter HS)

Wyatt Howell (Scecina Memorial HS)

Jeff Norris (Cascade HS)

Alec Fruits (North Montgomery HS)

Jaron Wolf (North Montgomery HS)

Sal Rosales (Scecina Memorial HS)

Dylan Genet (Heritage Hills HS)

David Lewis (Milan HS)

Grant Condon (Northwestern HS)

Brodie Barnes (Blackford HS)

Patrick McMillan (Benton Central HS)

Brandon Vargas (Scecina Memorial HS)

Colin Kaurich (Hamilton Heights HS)

Bryce Witter (Wapahani HS)

Jeffrey Strycker (Glenn HS)

Shawn Huss (Lakeland HS)

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Seniors Division | North 8 Vs. South 0
North

8

South

0

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class A Medium School Seniors Division | North 8 Vs. South 0


November 7-8, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class A Medium School Seniors Division

MVP    Cameron Gast    North

MVP  Carter Grzegorzewsk    South


North

Josh Dani (Bremen HS)

Lucas Scheumann (Heritage HS)

Alex Adams (Bremen HS)

Richie Ontiveros (Mishawaka Marian HS)

Justin Nussbaum (South Adams HS)

Augie Hartnagel (Mishawaka Marian HS)

Chance Sprunger (South Adams HS)

AJ Notz (Rochester HS)

Micah Whitfield (Rochester HS)

DeShaun Whitfield (Rochester HS)

Christian Ulman (Fort Wayne Luers HS)

Cameron Gast (Rochester HS)

Jace Bixler (Rochester HS)

Luis Munoz (Fort Wayne Luers HS)

Kevin Torres (Mishawaka Marian HS)

Bailey Allen (North Putnam HS)

Dalton Krominaker (North Putnam HS)

Jake Holtze (North Putnam HS)

Kalidou Diaw (Crawfordsville HS)

Diomar Chavez (Crawfordsville HS)

South

Caleb Kifer (Gibson Southern HS)

Carter Grzegorzewski (Cardinal Ritter HS)

Evan Espinoza (Cardinal Ritter HS)

Wyatt Howell (Scecina Memorial HS)

Jeff Norris (Cascade HS)

Alec Fruits (North Montgomery HS)

Jaron Wolf (North Montgomery HS)

Sal Rosales (Scecina Memorial HS)

Dylan Genet (Heritage Hills HS)

David Lewis (Milan HS)

Grant Condon (Northwestern HS)

Brodie Barnes (Blackford HS)

Patrick McMillan (Benton Central HS)

Brandon Vargas (Scecina Memorial HS)

Colin Kaurich (Hamilton Heights HS)

Bryce Witter (Wapahani HS)

Jeffrey Strycker (Glenn HS)

Shawn Huss (Lakeland HS)

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class A Small School Juniors Division | North 5 Vs. South 2
North

5

South

2

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class A Small School Juniors Division | North 5 Vs. South 2


November 7-8, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class A Small School Juniors Division

MVP    Matteo Spreatico    North

MVP   Edi Tovar    South


North

Colton Britton (Delphi HS)

Daniel Jakes (Delphi HS)

Thomas Piotrowski (Carroll <Flora> HS)

Sam Kropp (Kouts HS)

Cameron Schneider (Kouts HS)

Andrew Schumm (Faith Christian HS)

Nick Borga (Faith Christian HS)

Carlos Lorza-Rios (Caston HS)

Evan Hartman (Elkhart Christian HS)

Alex Harrington (Hamilton HS)

Matteo Spreatico (Hamilton HS)

Bailey Spear (Rossville HS)

Dylan Burke (Heritage Christian HS)

Kaleb Kinsler (Delphi HS)

Kenzith Andrew (Heritage Christian HS)

Austin Ehase (Tri Central HS)

Carl Turner (Vincennes Rivet HS)

South

Noah Cox (Washington Catholic HS)

Alex Johnson (Sullivan HS)

Alex Keppen (Sullivan HS)

Eli Smith (Sullivan HS)

Josh Monroe (Muncie Burris HS)

Brendon Ming (Sullivan HS)

Vincent Mosey (Seton Catholic HS)

Max Alvarado (Muncie Burris HS)

Cameron Fisher (North Posey HS)

Patrick Kem (Indianapolis Lutheran HS)

Edi Tovar (Southwestern <Hanover> HS)

Zach White (Indianapolis Lutheran HS)

Gannon Bobe (South Knox HS)

Noah Cox (Sullivan HS)

Suprachok Phisesnakhenkid (Washington Catholic HS)

Bryant Housemyer (Rising Sun HS)

Ismael Issiaka (International HS)

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class A Small School Seniors Division | North 4 Vs. South 2
North

4

South

2

5TH ANNUAL BOYS SOCCER INVITATIONAL – Class A Small School Seniors Division | North 4 Vs. South 2


November 7-8, 2015

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class A Small School Seniors Division

MVP    David Riggs   North

MVP   Ian Pardon    South


North

Luke Sutton (Caston HS)

Race Williams (Heritage Christian HS)

Robby Schneider (Morgan Township HS)

Dean Hampton (Delphi HS)

LA Rosana (Faith Christian HS)

Bradey Gerke (Lakewood Park HS)

David Riggs (Heritage Christian HS)

Santiago Henderson (Caston HS)

Reed Steffen (Hamilton HS)

Matthew Strader (International HS)

Benny Sumner (International HS)

Pablo Herrera (International HS)

Griffey Saylor (Rossville HS)

Jayden Rosen (Rossville HS)

Jon Knippenberg (Indianapolis Lutheran HS)

Justus O (International HS)

Dan N (International HS)

South

Ben Flaningam (South Knox HS)

Bridger Morrison (South Knox HS)

Bryce Bilskie (South Knox HS)

Jared Suanes (Muncie Burris HS)

Josh Barnett (South Spencer HS)

Luke Onken (Trinity Lutheran HS)

Ethan Gardner (South Knox HS)

Chris Rust (Trinity Lutheran HS)

Colten Pipenger (Seton Catholic HS)

Kody Frietas (Henryville HS)

Zachary Williams (Henryville HS)

Derek Turner (South Ripley HS)

Derrick Osborne (South Knox HS)

Ian Pardon (North Posey HS)

John Vest (Southwestern <Hanover> HS)

Drew Lubehussen (Sullivan HS)

Michael Walker (Sullivan HS)