(219) 776-6191

Search

Soccer Categories

3RD ANNUAL BOYS SOCCER CHALLENGE – Class A Small School Seniors Division | North 1 Vs. South 2
North

1

South

2

3RD ANNUAL BOYS SOCCER CHALLENGE – Class A Small School Seniors Division | North 1 Vs. South 2


November 10, 2013

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class A Small School Seniors Division


North

Trevor Brown (Rochester HS)

Cameron Richie (North Miami HS)

Eduardo Espinilla (North Miami HS)

Nick Thompson (Lafayette Central Catholic HS)

Ben Page (Lafayette Central Catholic HS)

Carson Korn (Lafayette Central Catholis HS)

Tim Wagner (Lafayette Central Catholic HS)

Joseph Nugent (Washington Township HS)

John Van Kley (Covenant Christian <Demotte> HS)

Malachi Kristoff (Covenant Christian <Demotte> HS)

Scott Stark (Winamac HS)

Zach Markley (Winamac HS)

Austen Brown (Winamac HS)

Trayson Lucas (Hamilton HS)

Daine Johnson (Hamilton HS)

Dennis Deardurff (Kouts HS)

Jesse Crider (Kouts HS)

Tanner Bennett (Kouts HS)

Cole Van Dyke (Kouts HS)

Arik Shanklin (Rochester HS)

South

Ken Getz (Oldenburg Academy)

Josh Fiscus (Washington Catholic HS)

Brody Wilson (Washington Catholic HS)

Daniel Mullen (Washington Catholic HS)

Josh Kinker (Oldenburg Academy HS)

Taylor Carroll (South Knox HS)

Chad Thompson (South Knox HS)

Tucker Welton (South Knox HS)

Ian Flora (Morristown HS)

Logan Reed (Morristown HS)

Brian Borders (Morristown HS)

Kyle Hallauer (Morristown HS)

Cody McKibben (Shoals HS)

Micah Lane (Lanesville HS)

Brendon Umensetter (Lanesville HS)

Ben Puckett (Tri Central HS)

Jake Kimbrough (Tri Central HS)

Dalton Davis (Tri Central HS)

Jared Schumm (Faith Christian HS)

Jace Brandenstein (North Posey HS)

Delon Tuggle (Eastern <Greentown> HS)

Close

3rd Annual Boys Soccer Challenge – Class AA Large School Juniors Division


3RD ANNUAL BOYS SOCCER CHALLENGE – Class AA Large School Juniors Division | North 2 Vs. South 5
North

2

South

5

3RD ANNUAL BOYS SOCCER CHALLENGE – Class AA Large School Juniors Division | North 2 Vs. South 5


November 10, 2013

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Large School Juniors Division


North

Marcus Painter (Twin Lakes HS)

Juan Pinto (Hammond Clark HS)

Roger Cuadra (Hammond Clark HS)

Daniel Magallanes (Hammond Clark HS)

Roberto Garcia (Hammond Clark HS)

Spencer Stites (Angola HS)

Dane Candler (Hamilton Heights HS)

Sam Stallsmith (Hamilton Heights HS)

Cameron O (Hamilton Heights HS)

Josiah Hardacre (Hamilton Heights HS)

Michael Witvoet (Kankakee Valley HS)

Colin Fritts (Kankakee Valley HS)

Rhenz Almira (Kankakee Valley HS)

Roberto Gonzalez (Bremen HS)

Denny Reynoso (Bremen HS)

Alex Lowe (Bremen HS)

Ty Sproat (Leo HS)

Jonathon Jackson (Leo HS)

3RD ANNUAL BOYS SOCCER CHALLENGE – Class AA Large School Seniors Division | North 2 Vs. South 3
North

2

South

3

3RD ANNUAL BOYS SOCCER CHALLENGE – Class AA Large School Seniors Division | North 2 Vs. South 3


November 10, 2013

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Large School Seniors Division


North

Stefen Hutchins (Hammond Clark HS)

Ethan Price (Twin Lakes HS)

Austin Sundy (Twin Lakes HS)

Skylar Bouwkamp (Twin Lakes HS)

Alex Maciel (Hammond Clark HS)

Arnulfo Villar (Hammond Clark HS)

Olman Cruz (Hammond Clark HS)

Luis Campos (Hammond Clark HS)

Carlos Almanza (Hammond Clark HS)

Pedro Hernandez (Hammond HS)

Eloy Meraz (Hammond HS)

Marco Zenedejas (Hammond HS)

Cale Melham (Yorktown HS)

Derek Fox (Yorktown HS)

Ryan Curts (Yorktown HS)

Tyler Montgomery (Kankakee Valley HS)

Tyler Niehoff (Kankakee Valley HS)

Derick Tesh (Kankakee Valley HS)

Josh Kachmarik (South Bend St Joseph HS)

South

Drew Brokamp (Danville HS)

Zach Blankeship (Danville HS)

Jacob Verble (Danville HS)

Alex Burdsall (Danville HS)

Luke Parker (Boonville HS)

Michael Cannato (Mt Vernon <Posey> HS)

Michael Ficarra (Batesville HS)

Elliot Prickel (Batesville HS)

Thomas Hertel (Batesville HS)

Drew Grossman (Batesville HS)

Issac Gluesenkamp (Brown County HS)

Tommy Merriman (Brown County HS)

Leeland Kesler (Brown County HS)

Spencer Carpenter (Brown County HS)

Zane Jackson (Salem HS)

Jason Lewis (Salem HS)

Matt Starkey (Jennings County HS)

Adrian Kirchner (Jennings County HS)

Aidan Miller (Jennings County HS)

Zach Lewis (Floyd Central HS)

3RD ANNUAL BOYS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Juniors Division | North 3 Vs. South 2
North

3

South

2

3RD ANNUAL BOYS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Juniors Division | North 3 Vs. South 2


November 10, 2013

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Mega School Juniors Division


North

Stefen Hutchins (Hammond Clark HS)

Jake Eckhardt (Zionsville HS)

Erick Cuevas (East Chicago Central HS)

Chase La Bonne (Fishers HS)

Victor Rodriguez (Fort Wayne South HS)

Manasse Kwete (Fort Wayne South HS)

Freeland Burton (West Lafayette HS)

Lev Zemylanov (West Lafayette HS)

Costa James (West Lafayette HS)

Jordan Avalos (Griffith HS)

Cesar Rodriguez (Griffith HS)

Jacob Rothenberger (McCutcheon HS)

Sean Nicol (McCutcheon HS)

Jordan Gregory (Columbia City HS)

Drake DeWitt (Columbia City HS)

Jake Stillson (Mishawka HS)

Jonny Kanema (Mishawaka HS)

Charlie Haimbaugh (Bishop Chatard HS)

South

Mike Smith (Pike HS)

Chase Kleckner (Greenfield Central HS)

Tristen Raybould (Northview HS)

Jacob Nobles (Northview HS)

Chandler Reeves (Northview HS)

Kenneth Thomas (Northview HS)

Bo Owens (New Palestine HS)

Caleb Kramer (New Palestine HS)

Matt Ernster (New Palestine HS)

Kyle Rodebeck (New Palestine HS)

Luke Raymond (Washington HS)

Kyle Lewis (Jennings County HS)

Adam Green (Jennings County HS)

Nick Wallien (Shelbyville HS)

Jared Avery (Shelbyville HS)

Sergio Reyes (Shelbyville HS)

3RD ANNUAL BOYS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Seniors Division | North 2 Vs. South 0
North

2

South

0

3RD ANNUAL BOYS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Seniors Division | North 2 Vs. South 0


November 10, 2013

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class AA Mega School Seniors Division


North

Rob Jordan (Zionsville HS)

Cory Lains (Zionsville HS)

Matthew Perry (Zionsville HS)

Stephen Kelly (Zionsville HS)

Graciano Santos (East Chicago Central HS)

Juan Antonio Gonzalez (East Chicago Central HS)

Juan Castro (East Chicago Central HS)

Daniel Castro (East Chicago Central HS)

Kalen Saddler (South Bend Adams HS)

Eric Witt (Fishers HS)

Aaron Tribbett (Fort Wayne South HS)

Levi Thompson (Fort Wayne South HS)

Carlos Tellez (Griffith HS)

Quentin Perez (McCutcheon HS)

Jake Shake (McCutcheon HS)

Tomme Reitsma (McCutcheon HS)

Blake Kozlowski (Mishawaka HS)

Ben Richter (New Palestine HS)

Tyler Singleton (New Palestine HS)

South

Mike Smith (Pike HS)

Jacob Addington (Greenfield Central HS)

Conner Shaw (Greenfield Central HS)

Heath Donley (Greenfield Central HS)

Jacob Davis (Greenfield Central HS)

Brandyn Burkhart (Greenfield Central HS)

Bryce Beall (Marion HS)

Jonah Spence (Marion HS)

Derek Harvey (Marion HS)

Blake Beal (Marion HS)

Scott Meyer (Marion HS)

Kyle Roorbach (Marion HS)

Brooks Brown (Washington HS)

Kole Trask (Washington HS)

Austin Ghiradelli (Washington HS)

Cory Humerickhouse (Washington HS)

Brian Wolverton (Pendelton Heights HS)

Matt Brown (Pendelton Heights HS)

John Greco (South Dearborn HS)

3RD ANNUAL BOYS SOCCER CHALLENGE – Class A Juniors Division | North 6 Vs. South 2
North

6

South

2

3RD ANNUAL BOYS SOCCER CHALLENGE – Class A Juniors Division | North 6 Vs. South 2


November 10, 2013

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class A Juniors Division


North

Keith Meola (Glenn HS)

Braden Moss (Caston HS)

Alex Howdeshell (Caston HS)

Shawn Brown (Caston HS)

Michael Minks (Crawfordsville HS)

Nathaniel Busenbark (Crawfordsville HS)

Levi Lytle (Blackford HS)

Quinn McGovern (Winamac HS)

Dylan Hintz (Winamac HS)

Taylor Medina (Rochester HS)

Zac Dubois (Rochester HS)

Christian Coplen (Rochester HS)

Steve Fon (Cardinal Ritter HS)

Danny Legge (Cardinal Ritter HS)

Jacob Stiver (North Miami HS)

Gideon Gipson (North Miami HS)

Dylan Stevens (Tri Central HS)

Jacob Wagner (Northwestern HS)

Blaine Brutus (Northwestern HS)

Michael Thibault (Northwestern HS)

Evan Rogers (Kouts HS)

South

Dean Riddell (Morristown HS)

Brandon Strange (Washington Catholic HS)

Blaine Fuhs (Washington Catholic HS)

Jon Mitchell (Washington Catholic HS)

Ted Geis (Oldenburg Academy)

Hayden Johnson (Oldenburg Academy)

Brandon Marchino (South Knox HS)

Kyle Foley (South Knox HS)

John Cox (Sullivan HS)

Hector Valasquez (Scecina Memorial HS)

Nolan Rasche (Northeast Dubois HS)

Logan Anderson (Northeast Dubois HS)

Issac Tuell (Northeast Dubois HS)

Noah Fritts (Wood Memorial HS)

Donnie Hott (Tri West HS)

Quentin Garland (Tri West HS)

Taylor Patterson (Lanesville HS)

Kyle Courtright (Shoals HS)

John Anderson (Vincennes Rivet HS)

Ben Niehaus (Vincennes Rivet HS)

3RD ANNUAL BOYS SOCCER CHALLENGE – Class A Medium School Seniors Division | North 3 Vs. South 1
North

3

South

1

3RD ANNUAL BOYS SOCCER CHALLENGE – Class A Medium School Seniors Division | North 3 Vs. South 1


November 10, 2013

DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL


Class A Medium School Seniors Division


North

Derrick Dean (Hamilton Heights)

Ben Stauffer (Hamilton Heights HS)

James Frey (Glenn HS)

Hunter Maynard (Glenn HS)

Tryse Hendricks (Blackford HS)

Kyle Holsten (Blackford HS)

Jack Disser (Marquette HS)

Phillip Shikany (Marquette HS)

William Connelly (Marquette HS)

Tommy Anderson (Marquette HS)

Isaiah Papineau (Marquette HS)

Reagan DePorter (Marquette HS)

Austin Adams (Bremen HS)

Clayton Philips (Bremen HS)

Korey Alexander (Bremen HS)

Ricardo Reynoso (Bremen HS)

Tanner Hassel (Bremen HS)

Cody Tratebas (Morgan Township HS)

Victor Arturo Rios (Caston HS)

Derek Berkshire (Caston HS)

Nathaniel Cousins (Caston HS)

South

Bashir Birany (Cardinal Ritter HS)

Tim Eisele (Cardinal Ritter HS)

Andrew Dorsa (Cardinal Ritter HS)

Matt Bayler (Carindal Ritter HS)

Luke McPhail (Sullivan HS)

Noble Harrison (Sullivan HS)

Ben Walker (Sullivan HS)

Ian Perkinson (Sullivan HS)

Russell Baxter (Scecina Memorial HS)

Benny Hernandez (Northwestern HS)

Garrett Hite (Northwestern HS)

Robert Olsen (Northwestern HS)

Bennett Hazelgrove (North Putnam HS)

Zach Hunter (North Putnam HS)

Josue Cardenas (Crawfordsville HS)

Logan Stroup (Tri West HS)

Aaron Sorgius (Tri West HS)

Daniel Welage (Vincennes Rivet HS)

Michael Kermode (Princeton HS)

Dylan Walker (Peru HS)