(219) 776-6191

Search

Golf Categories

6th Annual Midwest Girls Golf Invitational- Winding Ridge Golf Club

6th Annual Midwest Girls Golf Invitational- Winding Ridge Golf Club

June 17-18, 2021


GolferGradeR1R2R3FinalPlaced
Abigail Johnson (Castle HS)SO100
Alijah Campbell (Sandwich HS)JR8346
Annie Shin (Carbondale HS)JR87
Ava Snyder (Maconaquah HS)JR8344
Baylee Wissler (Northeastern HS)SO108
Brayton Huffman (Archbold HS)SO93
Brynna Mardis (Xenia HS)JR8345
Elsie Dobbins (Carlisle HS)SO115
Emily Pettigrew (Springboro HS)FR104
Emma Houska (Shelbyville HS)JR99
Emma Johnson (Castle HS)JR92
Evelyn Schwepe (Sidney HS)JR124
Fejiro Felix-Okpe (Lakota West HS)SO8643
Haley English (Meade County HS)JR8244
Jocelyn Wright (Bishop Fenwick HS)SO89
Jordan Jacobs (Portage HS)JR87
Katelyn Hines (National Trail HS)JR88
Katie Reynolds (Colonel Crawford HS)JR99
Kayla Sayyalinh (Guilford HS)SO75N/A
Kenna Jenkinson (Greenville HS)SO7340T-2nd
Kianna Sharp (Maconaquah HS)JR91
Layla George (Paul Laurence Dunbar HS)SO92
Leeann Goodin (Taylor County HS)JR8246
Lola Reynolds (St. Vincent-St. Mary HS)SO104
Lucy Myers (Colonel Crawford HS)FR95
Maura Guilfoy (Greenwood Community HS)JR88
Maureen Burns (Mount Notre Dame HS)FR7042
Molly McLaughlin (Willoughby South HS)JR106
Olivia Schilder (Cathedral HS)JR103
Pheobe Moore (Carrollton HS)JR108
Piper Isgrig (Indian Hill HS)SO109
Raygan Hoover (St. Vincent-St. Mary HS)FR8547
Sami Lawrence (Castle HS)SO7641
Sarah Edler (Lena-Winslow HS)JR104
Shelby Cooper (LaRue County HS)SO104
Sophia Curry (Jennings County HS)SO7747
Sophia Yurich (Poland Seminary HS)JR101
Sydney Ater (Adena HS)FR93
Tillie Browning (Cathedral HS)FR98
Trinity Reis (Greenville HS)JR87
Zoe Cline (Northeastern HS)SO95
Abby Riffle (Sheridan HS)JR109
Addy Burris (John Glenn HS)FR91
Adelynn Scharp (Iroquois West HS)SO95
Alyssa Begoon (Tri-Village HS)SO102
Alyssa Butler (Miami Trace HS)JR91
Alyssa Dawson (Benton HS)SO95
Bella Heintzelman (Dixon HS)SR8241
Brooke Barnes (Nordonia HS)FR96
Christina Martino (Lincoln-Way East HS)SO93
Christina Nagy (Nordonia HS)SO7645
Danielle Powell (St. Peter’s HS)JR8547
Danielle Stinson (Springboro HS)FR87
Elizabeth Aleshire (Miami Trace HS)JR88
Elizabeth Lytle (Kokomo HS)SO87
Ella Calvin (Hilltop HS)JR112
Ella Keffer (Fort Frye HS)JR87
Ellie Myers (Lakota West HS)JR86
Erin Johnson (Summit Country Day HS)JR7942
Faith Malloy (Plano HS)JR91
Grace Strickland (Chaminade Julienne HS)JR7545
Grace Wendholt (Forest Park HS)JR111
Hailey Curry (Forest Hills Eastern HS)SO8044
Hailey Holbdy (Carlson HS)SO8144
Hannah Higgins (Hoover HS)SO8346
Isabelle Vance (Miller City HS)SR98
Jaiden Winters (New Prairie HS)SO86
Katie Connolly (Althoff Catholic HS)JR88
Kiera Steinhilber (Lakota West HS)FR96
Laney Hurt (Mariemont HS)SO98
Lauren Holmes (Anderson County HS)JR8548
Lauren Swiggum (Lenawee Christian HS)SO8550
Lydia Dietz (Botkins HS)SO8242
Mackenzi Ahrens (Wooster HS)JR95
Madison Bajis (Port Huron Northern HS)JR8147
Makayla Barnes (Miami Trace HS)JR102
Marisa Alfes (Bellbrook HS)JR8040T-2nd
Mckhala Eckert (Westerville South HS)SR94
Natalie Lovell (Notre Dame Acad.)SO8340T-2nd
Olivia Dickson (Utica HS)FR107
Sara Kroeger (Mount Notre Dame HS)JR112
Aleksa Gizewicz (St. Charles North HS)JR8248
Alli Doehring (Newark Catholic HS)SO100
Alli Hucke (Carroll HS)SO100
Ashlee Garner (Carrollton HS)FR91
Ashley Kizzen (Cloverleaf HS)JR8240T-2nd
Ashley Ragusa (Wooster HS)JR103
Audrey Wang (Park Tudor HS)JR94
Ava Moore (Milford HS)SO8749
Bella Woods (Chalker HS)SO98
Brooklyn Adkins (Ontario HS)SO96
Cameron Manning (Milford HS)SO90
Chloe Cuneo (Alexandria-Monroe HS)JR117
Elaine Grant (Illinois Valley Central HS)JR72391st
Emily Hill (Crestview HS)JR104
Emily Lawson (Pike County Central HS)SO108
Eva Youngs (St. Marys Memorial HS)JR114
Grace White (Paul Laurence Dunbar HS)JR93
Grace Willett (Southeastern Local HS)SO100
Hayley Johnson (Medina HS)JR90
Isabel Winebrenner (Assumption HS)JR8651
Jenna Pike (Meade County HS)JR90
Jocelyn Kerr (Attica HS)JR96
Jocelyn Scalambrino (Claymont HS)JR102
Kasey Cameron (Madison Southern HS)FR8040T-2nd
Kendall Hacker (North Laurel HS)JR104
Kylee Heidemann (Mercy McAuley HS)SO8044
Kylee Purdy (Northwestern HS)SO8347
Lauren Cohn (Sycamore HS)SO90
Layla Andrysiak (Kokomo HS)JR104
Madelyn Smith (Bardstown HS)JR105
Madilyn Paphanchith (Shawnee HS)JR8750
Madison Donvan (McHenry East HS)FR91
Maggie Woods (Maine South HS)SO91
Mary Jones (Adams Central HS)JR99
Michelle Beggs (Aurora Central Catholic HS)JR8348
Mimi Honaker (Meade County HS)JR90
Paige Reece (Notre Dame Academy)JR7750
Ryleigh Moser (Canton HS)SO90
Sia Patel (Park Tudor HS)SO8445
Trinity Christensen (Macomb HS)SO99
Zoey Ficks-Mills (Boardman HS)SO99