(219) 776-6191

Search

Basketball Categories

Class 1A/2A Freshmen Division | North 54 vs. South 46
North

54

South

46

Class 1A/2A Freshmen Division | North 54 vs. South 46


Class 1A/2A Freshmen Division

Lebanon High School

March 3, 2019


North Roster:

PlayerPointsReboundsStealsBlocks
Alayna
Boots (Prairie Heights HS)
6200
Ellia Foster (Bremen HS)5201
Emma
Blissett (Frontier HS)
7220
Izabel Agredano (Chicago Hope Academy)5030
Jessi
Calizo (Lakeland Christian Academy)
1810
MVP- Kennedy Kugler (Prairie Heights HS)10610
Lily
Helmuth (Blackhawk Christian HS)
0520
Lily Strunk (Eastern [Greentown] HS)1411
Maddie
Schoenradt (Faith Christian School)
2100
Sally Roe (DePaul College Prep HS)3520
Summer
Reid (Schaumburg Christian School)
2400
Sydney Argo (Faith Christian School)10710


South Roster:

PlayerPointsReboundsStealsBlocks
Alex
Pohlman (Greenfield HS)
5800
Ariana Gibbs (Valmeyer HS)3000
Austin
Crosier (Lanesville HS)
0310
Bella Larrison (Waldron HS)6221
Cagney
Utterback (Frankton HS)
2200
Holly Shepherd (Shenandoah HS)0200
Indy
Workman (Eastern Greene HS)
5430
Kennedy Gordon (Lanesville HS)7610
MVP-
Lilly Null (Sullivan HS)
6420
Lydia Reichley (Seton Catholic HS)5130
Macey
Toler (South Spencer HS)
7130
Melina Schuette (Tri-Point HS)0400


6TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 2A Seniors Division | North 141 Vs. South 105
North

141

South

105

6TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 2A Seniors Division | North 141 Vs. South 105


April 8-9, 2017

Danville Community HS


Class 2A Seniors Division

Gavin Cox

Jeron Overall

North

Adam Steinke (LaVille HS)

Brian Walker (River Forest HS)

Dawson Brewer (Lake Station HS)

Gavin Cox (Taylor HS)

Jason Barker Jr. (Bishop Noll Institute)

Kodi Cruise (Hebron HS)

Luke Foote (Churubusco HS)

Mason Smith (Central Noble HS)

Matt Pickering (Monroe Central HS)

Michael Boyer (Lake Station HS)

Zach Thompson (River Forest HS)

South

Hunter Ferris (Cambridge City HS)

Jacob Kelly (Perry Central HS)

Jeron Overall (Broad Ripple HS)

Jon Akins (Broad Ripple HS)

Josh Gardner (Cambridge City HS)

Logan Sanford (Union County HS)

Luke Hubert (Perry Central HS)

Seth Morris (Cambridge City HS)

Tryston Wheatley (Southwestern (Hanover) HS)

Tyus Cunningham (Irvington Prep Academy)

Will Cox (South Spencer HS)

6TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 2A Sophomores Division | North 70 Vs. South 100
North

70

South

100

6TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 2A Sophomores Division | North 70 Vs. South 100


April 8-9, 2017

Danville Community HS

Class 2A Sophomores Division

Alexander Mosqueda

Andrew Dickerson

North

Aaron Barnett (Fountain Central HS)

Alexander Mosqueda (River Forest HS)

Angelo Guerra (Lake Station HS)

Benjamin Vanderwall (North Newton HS)

Brayden Casper (Manchester HS)

Caden Benson (North Judson HS)

Chase Frey (Rossville HS)

Chuckie Wilcox (North Judson HS)

Drake Delph (Sheridan HS)

Garrett Tomson (Delphi HS)

Joshua Adams (Fountain Central HS)

Michael Parrillo (Lake Station HS)

Sean Gooch (Lake Station HS)

Seth Waters (Delphi HS)

Tucker Robertson (Madison Grant HS)

South

Allen Plunkett (South Putnam HS)

Andrew Dickerson (Shortridge HS)

Ashton Minton (Paoli HS)

Brandon Huber (Eastbrook HS)

Dalton Scott (South Putnam HS)

Daveion Sims (Shortridge HS)

Dominique Smith (Lake Station HS)

Erikmycal Powell (Shortridge HS)

Hunter Mefford (Southwestern (Hanover) HS)

Jackson Holstein (South Spencer HS)

Jared Jones (Lake Station HS)

Lamell Lewis (Lake Station HS)

Sam Cummings (South Spencer HS)

Tyler Kramer (Southwestern (Hanover) HS)

Zacahary Welage (South Knox HS)

6TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 3A-4A Freshmen Division | North 95 Vs. South 79
North

95

South

79

6TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 3A-4A Freshmen Division | North 95 Vs. South 79


April 8-9, 2017

Danville Community HS


Class 3A-4A Freshmen Division

Alexander Stauffer

Tristan Ross

North

Alexander Stauffer (Northridge HS)

Brandon Stroble (Blackford HS)

Dalton Willmann (Blackford HS)

Derek Hobbs (Lake Central HS)

Jake Archbold (Homestead HS)

Khori Barker (Glenn HS)

Preston Shaw (North Montgomery HS)

Robert Porter (Glenn HS)

Tyler Jordan (Twin Lakes HS)

South

Alton Adams (Corydon Central HS)

Braden Jenkins (North Harrison HS)

Easton Good (Cass HS)

Jack Thompson (North Montgomery HS)

Jaron Bradford (North Montgomery HS)

Kade Kobel (North Montgomery HS)

Kye Zimmerman (Lebanon HS)

Reese Catron (Franklin County HS)

Tristan Ross (Pendleton Heights HS)

Will Jones (Delta HS)

6TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 3A-4A Juniors Division | North 79 Vs. South 88
North

79

South

88

6TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 3A-4A Juniors Division | North 79 Vs. South 88


  April 8-9, 2017

Danville Community HS


Class 3A-4A Juniors Division

Micah Poole

Drayden Thomas

North

Damon Moore (Frankfort HS)

Drayden Thomas (Hamilton Heights HS)

Drew Devers (East Noble HS)

Ethan Huffman (Blackford HS)

George Tucker (Hammond Gavit HS)

James Havrilla (Portage HS)

Micah Poole (Crispus Attucks HS)

Scooby Robinson (East Noble HS)

Shaun Thames (Indianapolis Northwest HS)

Toby Hiland (Danville Community HS)

Tyler Wiltermood (Hamilton Heights HS)

Zack Fry (Benton Central HS)

South

Cameron Henson (Pike Central HS)

Charles Tedesco (South Dearborn HS)

Damion Wilburn (Arsenal Tech HS)

Isaiah Keefauver (Brown County HS)

John Tedesco (South Dearborn HS)

JoMel Boyd (Anderson HS)

Mason Stover (West Noble HS)

Nick Knepper (West Noble HS)

Takota Weigold (West Noble HS)

Trey Stoner (West Vigo HS)

6TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 3A-4A Seniors Division | North 112 Vs. South 108
North

112

South

108

6TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 3A-4A Seniors Division | North 112 Vs. South 108


April 8-9, 2017

Danville Community HS


Class 3A-4A Seniors Division

Brandon Nichols

Josh Cochran

North

Braelyn Compton (Terre Haute North HS)

Brandon Nichols (East Noble HS)

Darian Causey (Fort Wayne Wayne HS)

DeMarcus Vaughn (South Bend Washington HS)

Dustin Lindley (Hanover Central HS)

Joshua Beeler (Western HS)

KJ Davis (Lawrence Central HS)

Kyrun Foster (East Noble HS)

Levy Chadler (Martinsville HS)

Rylan Sullivan (Delta HS)

Walker Donley (West Noble HS)

South

AJ Ferguson (Richmond HS)

Carson Lambring (Brownstown Central HS)

Cody Waskom (Brownstown Central HS)

Collin Jackson (Mt Vernon (Posey) HS)

Corey Vickers (West Vigo HS)

Jaelen Nice (Salem HS)

John Hagerty (Franklin County HS)

Jordan Samples (Brown County HS)

Josh Cochran (Brown County HS)

Walker Paris (Mt Vernon (Posey) HS)

6TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 3A-4A Sophomores Division | North 91 Vs. South 94
North

91

South

94

6TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 3A-4A Sophomores Division | North 91 Vs. South 94


April 8-9, 2017

Danville Community HS


Class 3A-4A Sophomores Division

Elijah Pancol

Michael Boshears

North

Andrew Beckley (Blackford HS)

Austin Pearison (Jimtown HS)

Bryant Robinson (Goshen HS)

Elijah Pancol (Pendleton Heights HS)

Jadon Dance (Fort Wayne Concordia HS)

Karsten Windlan (Pendleton Heights HS)

Kian Sills (Guerin Catholic HS)

Kyle Horan (Wheeler HS)

Mark White (Blackford HS)

Peyton Kostbade (Wheeler HS)

Trevor Franklin (West Noble HS)

South

Beck Kelley (Columbus East HS)

Drew Johnson (Columbus East HS)

Isaac Chastain (Sullivan HS)

Jaden Hayes (Southridge HS)

Jared Englert (Jasper HS)

Jordan Floyd (Franklin County HS)

Kody Deckard (Terre Haute South HS)

Mason Springman (Rushville HS)

Matthew True (New Palestine HS)

Michael Boshears (Brownstown Central HS)

Samuel Thomas (Mt Vernon (Posey) HS)

Skyler Wetzel (North Harrison HS)

6TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 1A Juniors Division | North 81 Vs. South 85
North

81

South

85

6TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 1A Juniors Division | North 81 Vs. South 85


 April 8-9, 2017

Danville Community HS

Class 1A Juniors Division

Jon Clark

Justin Compton

North

Cameron Lightle (Southern Wells HS)

Charles Jackson Jr. (Christel House Academy)

Chase Klosinski (Westville HS)

Chase Wiseley (North Central (Farmersburg) HS)

Colt McCracken (Frontier HS)

Danyon McCracken (Frontier HS)

Dorwynn Smith (Hammond Academy of Math/Science)

Jon Clark (Oregon Davis HS)

Jordan Bower (Southern Wells HS)

Lance Campbell (Oregon Davis HS)

Nathan Weaver (Anderson Prep Academy)

RT Roberts (Culver Community HS)

Shane Scott (Christel House Academy)

Trevor Risner (Oregon Davis HS)

Vincent Burson (Indianapolis Metro HS)

Wesley Brust (LaCrosse HS)

South

Andrew Titus (Hauser HS)

Carson White (Tecumseh HS)

Conner Hubbard (Jac Cen Del HS)

Jacob Rowe (Trinity Lutheran HS)

Jared Cline (Jac Cen Del HS)

Jeff Davis (Christel House Academy)

Jerome Hilliard (Christel House Academy)

Justin Compton (Hauser HS)

Mason Sherman (Hauser HS)

Matt Cornett (South Decatur HS)

Maxwell Lowey (Evansville Day HS)

Schuyler Edwards (Shawe Memorial HS)

Tanner Brammeier (Tecumseh HS)

6TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 1A Seniors Division | North 110 Vs. South 96
North

110

South

96

6TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 1A Seniors Division | North 110 Vs. South 96


April 8-9, 2017

Danville Community HS


Class 1A Seniors Division

Brandon Watkins

Humaad Khan

North

Cameron Lightle (Southern Wells HS)

Charles Jackson Jr. (Christel House Academy)

Chase Klosinski (Westville HS)

Chase Wiseley (North Central (Farmersburg) HS)

Colt McCracken (Frontier HS)

Danyon McCracken (Frontier HS)

Dorwynn Smith (Hammond Academy of Math/Science)

Jon Clark (Oregon Davis HS)

Jordan Bower (Southern Wells HS)

Lance Campbell (Oregon Davis HS)

Nathan Weaver (Anderson Prep Academy)

RT Roberts (Culver Community HS)

Shane Scott (Christel House Academy)

Trevor Risner (Oregon Davis HS)

Vincent Burson (Indianapolis Metro HS)

Wesley Brust (LaCrosse HS)

South

Andrew Titus (Hauser HS)

Carson White (Tecumseh HS)

Conner Hubbard (Jac Cen Del HS)

Jacob Rowe (Trinity Lutheran HS)

Jared Cline (Jac Cen Del HS)

Jeff Davis (Christel House Academy)

Jerome Hilliard (Christel House Academy)

Justin Compton (Hauser HS)

Mason Sherman (Hauser HS)

Matt Cornett (South Decatur HS)

Maxwell Lowey (Evansville Day HS)

Schuyler Edwards (Shawe Memorial HS)

Tanner Brammeier (Tecumseh HS)

6TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 1A-2A Freshmen Division | North 61 Vs. South 66
North

61

South

66

6TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 1A-2A Freshmen Division | North 61 Vs. South 66


April 8-9, 2017

Danville Community HS


Class 1A-2A Freshmen Division

Daevon Murray

North

Daevon Murray (River Forest HS)

Dennis Cooley Jr. (Oregon Davis HS)

Ethan Henry (Eastern (Greentown) HS)

Evan Manley (Hammond Academy of Math/Science)

Hunter Schanlaub (Caston HS)

Jaishawn Lanier (Hammond Academy of Math/Science)

Jake Friel (Hebron HS)

Jeremiah Walker (River Forest HS)

Nathan Dukich (Lake Station HS)

Owen Nifong (Argos HS)

Sam Manikowski (Argos HS)

South

Cameron Gwin (Cambridge City HS)

Clayton Hoover (White River Valley HS)

Ethan Rogers (Clay City HS)

Josh Rowe (Trinity Lutheran HS)

Justin Ohlmansiek (Jac Cen Del HS)

Mason Tharp (Cascade HS)

Max Fischer (Shoals HS)

Nick Conrad (Christian Acadmey of IN)

Tanner Denham (White River Valley HS)

Tyler Weatherly (Broad Ripple HS)

6TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 2A Juniors Division | North 104 Vs. South 95
North

104

South

95

6TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 2A Juniors Division | North 104 Vs. South 95


April 8-9, 2017

Danville Community HS


Class 2A Juniors Division

Jordan Reinholt

Chris Valentine

North

Brandon Vann (Boone Grove HS)

Caleb Craig (Cambridge City HS)

Garrett Pumphrey (Cambridge City HS)

Jalen Perkins (River Forest HS)

Jordan Reinholt (Rochester HS)

Luke Mattern (Wabash HS)

Nolan Smalley (Eastern (Greentown) HS)

Parker York (Seeger HS)

Ryan LaFollette (River Forest HS)

Zachery Brazel (Central Noble HS)

South

AJ Muegge (Eastern Hancock HS)

Chris Valentine (Speedway HS)

Coleman Jones (Southwestern (Hanover) HS)

Dalton DuBois (Cascade HS)

Mason Wiltermood (South Vermillion HS)

Matt Dearborn (Crawford County HS)

Sawyer Starrett (Eastern (Pekin) HS)

Treyton Smith (North Putnam HS)

Ty Mullis (Perry Central HS)

Wes Lesko (South Putnam HS)

Zack Meus (Heritage Christian HS)

6TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 2A Junior Division | North 64 Vs. South 41
North

64

South

41

6TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 2A Junior Division | North 64 Vs. South 41


March 4-5, 2017

Lebanon High School


Class 2A Junior Division

MVP Kennedy Musselman  North

MVP Sydney Tucker South

North

Abrah Humerickhouse (Cass HS)

Angela Casanova (Boone Grove HS)

Bridget Collins (Lake Station HS)

Callie Lemper (Churubusco HS)

Danyelle Hutson (Madison-Grant HS)

Diamond Nalley (Lake Station HS)

Katherine Lang (Delphi Community HS)

Kellianne Mendez (Scecina Memorial HS)

Kennedy Musselman (Rochester Community HS)

Leslie Kroft (Knox HS)

Mackenzie Cantwell (Boone Grove HS)

Maddi Evans (Madison-Grant HS)

Mikayla Cleary (Covenant Christian HS)

Morgan Ruff (Rochester Community HS)

Rachel Wilkening (Boone Grove HS)

South

Abby Walker (Cloverdale HS)

Adiah Mickens (Irvington Preparatory Academy)

Alyson Weber (#VALUE!)

Averi Myers (South Spencer HS)

Destyne Knight (Frankton HS)

Hannah Rasnake (Cascade HS)

Jasmine Blais (Mitchell HS)

Julia Malson (Rossville HS)

Kaitlyn West (Southwestern [Hanover] HS)

Madi Clay (Northeastern HS)

Madison Brown (Hagerstown HS)

Makayla Usher (Muncie Burris HS)

Miranda Bieghler (South Putnam HS)

Olivia Harris (Northeastern HS)

Sydney Tucker (Frankton HS)