(219) 776-6191

Search

Basketball Categories

5TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 3A/4A Sophomores Division | North 85 Vs. South 95
North

85

South

95

5TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 3A/4A Sophomores Division | North 85 Vs. South 95


April 9-10, 2016

Danville Community HS


Class 3A/4A Sophomores Division

Braydon Tucker

Matt Weimer

North

Braxton Meek (Angola HS)

Ethan Huffman (Blackford HS)

Tyler Holt (Lakeland HS)

Braydon Tucker (Northview HS)

Michael Forrester (New Prairie HS)

Dillon McCann (Garrett HS)

Cade Barhydte (West Noble HS)

Joshua Beeler (Western HS)

Robert Dunham (Maconaquah HS)

Rylen Grundy (SB Riley HS)

James Havrilla (Portage HS)

Nick Thompson (Highland HS)

Micah Poole (Crispus Attucks HS)

South

Tate Schuckman (Vincennes Lincoln HS)

Brennan Meyers (Franklin County HS)

Jalyn Curry (Beech Grove HS)

Hunter Mayfield (Franklin County HS)

Kyle Hudson (West Vigo HS)

Hunter Weedin (Salem HS)

Shelby Turner (Cardinal Ritter HS)

Brad Bacon (Cardinal Ritter HS)

Trey Stoner (West Vigo HS)

Austin Cook (Whiteland HS)

Jake Canter (Floyd Central HS)

Christian Harvey (Richmond HS)

Matt Weimer (Floyd Central HS)

Alex Siegfried (Lebanon HS)

5TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 4A Juniors/Seniors Division | North 107 Vs. South 98
North

107

South

98

5TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 4A Juniors/Seniors Division | North 107 Vs. South 98


April 9-10, 2016

Danville Community HS


Class 4A Juniors/Seniors Division

Evan Lowden

Mario Nalls

North

Brandon Nichols (East Noble HS)

Gavin Collier (Avon HS)

MacShane Howard (Kankakee Valley HS)

Trenton Walstra (Kankakee Valley HS)

Nate Marino (SB Riley HS)

Zach Rudd (Portage HS)

Evan Lowden (Avon HS)

Bryant Givens (South Bend Washington HS)

Shawn Moore (Avon HS)

Ren Crump (East Noble HS)

Jacob Weber (Chesterton HS)

Antwan Beeks (Chesterton HS)

AJ Gary (Elkhart Memorial HS)

Adrion Gibson (Richmond HS)

Daric Clemens (Richmond HS)

South

Jadan Manion (Evansville North HS)

Tyrek Vicks (Muncie Central HS)

Tyreak Cogdell (Evansville North HS)

Danny Goggans (Cathedral HS)

Trey Griffin (Richmond HS)

Trevor Apple (Floyd Central HS)

Jamel Barnes (Muncie Central HS)

Cameron Rigley (Franklin Community HS)

CJ Hedgepeth (Evansville Harrison HS)

Mario Nalls (Arsenal Tech HS)

Reece Crawford (Plainfield HS)

Dominique Walker (Richmond HS)

Tyrone Washington (Richmond HS)

Logan Ratts (Martinsville HS)

Tyrelle Walker (Lawrence Central HS)

Trey Woodley (Lawrence Central HS)

5TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 1A Freshmen Division | North 120 Vs. South 72
North

120

South

72

5TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 1A Freshmen Division | North 120 Vs. South 72


April 9-10, 2016

Danville Community HS


Class 1A Freshmen Division

Steven Maxey

Shawn Michaelis

North

Jackson Thornburgh (Blue River Valley HS)

Zeke Farnsworth (Lakewood Park Christian HS)

Mawich Kachjaani (International HS)

Landon Newnum (Rockville HS)

Demetrius Williams (Indiana Math & Science Academy West)

Steven Maxey (Indiana Math & Science Academy West)

Luke Vanderweele (Argos HS)

Jonah Osborn (Argos HS)

Elijah Davis (Tri HS)

Gage Rowe (Tri HS)

South

Colton Mouzin (Vincennes Rivet HS)

Joshua Whitten (Christian Academy of Indiana)

Zach Smith (Tri HS)

Lane Weinhorst (Crothersville HS)

Kyler Burchette (Tri HS)

Matt Sims (Eminence HS)

Shawn Michaelis (Eminence HS)

Jon Virostko (Riverton Parke HS)

Dakota Thomas (Cannelton HS)

Peyton White (Cannelton HS)

Trent Reichley (Seton Catholic HS)

5TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 1A Juniors Division | North 116 Vs. South 75
North

116

South

75

5TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 1A Juniors Division | North 116 Vs. South 75


April 9-10, 2016

Danville Community HS


Class 1A Juniors Division

John Messer

Riley Linnehan

North

Brandon Watkins (Westville HS)

Matt Poortenga (West Central HS)

Shea Ingles (Cowan HS)

Noah Brown (Blue River Valley HS)

Grant Johnson (Triton HS)

John Messer (Oregon-Davis HS)

Cash Harris (Culver Community HS)

Aaron Parker (Oregon-Davis HS)

Alex Harrington (Hamilton HS)

Zach White (Indianapolis Lutheran HS)

Tyler Johnson (Indianapolis Lutheran HS)

South

Edmund Neeley (Shoals HS)

Carson Cox (Tri HS)

Nick Benge (South Decatur HS)

Justin Glidden (Eminence HS)

Bo Mehringer (Eminence HS)

Humaad Khan (Evansville Day HS)

Elijah Wilkin (Lanesville HS)

Patrick Fitzgibbon (Christian Academy of IN)

Riley Linnehan (Christian Academy of IN)

Trey Waller (Evansville Day HS)

Issac Jeffers (Union City HS)

5TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 1A Seniors Division | North 120 Vs. South 108
North

120

South

108

5TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 1A Seniors Division | North 120 Vs. South 108


April 9-10, 2016

Danville Community HS

Class 1A Seniors Division

Bryant Baker

Eli Mollett

North

Keaton Coleman (Southern Wells HS)

Zacharia Johnson (Hauser HS)

Zach Gearhart (Hauser HS)

Cody Skinner (Cowan HS)

Jake Horton (Southern Wells HS)

Jacob Marcov (Attica HS)

Jacob Hernandez (Morgan Township HS)

Bryant Baker (Indianapolis Metro HS)

De’shaun Dickerson (Indianapolis Metro HS)

AJ Gibson (Irvington Prep Academy)

Lucas Flanagan (Morristown HS)

Shane Miller (Indianapolis Lutheran HS)

Tommy Miner (Indianapolis Lutheran HS)

South

Jacob Jarboe (Wood Memorial HS)

Daniel Horton (Trinity Lutheran HS)

Jacob Tolliver (Orleans HS)

Kaleb Harrison (Tri HS)

Eli Mollett (Crothersville HS)

James Dunlap (Rock Creek Academy)

Alex Eddy (Rock Creek Academy)

Trae Davis (Rock Creek Academy)

Luke Beach (Lanesville HS)

Luke Ferguson (Lanesville HS)

Keegan Rebber (Trinity Lutheran HS)

Tanner Thomas (Vincennes Rivet HS)

5TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 2A Sophomores Division | North 108 Vs. South 73
North

108

South

73

5TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 2A Sophomores Division | North 108 Vs. South 73


April 9-10, 2016

Danville Community HS


Class 2A Sophomores Division

Jordan Reinholt

Christian Stewart

North

Braydin Myers (Shenandoah HS)

Jack Bennett (Elwood HS)

Jarrett Randolph (Wapahani HS)

Peyton Trexler (Southwood HS)

Matthew Nose (Southwood HS)

Carson Blair (Southwood HS)

Koehl Fluke (Manchester HS)

Kody Fike (South Adams HS)

Trey Filbrun (Carroll (Flora) HS)

Jordan Reinholt (Rochester HS)

Israel Nash (Monroe Central HS)

Ryan Mansbarger (Eastbrook HS)

Dalton DuBois (Cascade HS)

Wes Lesko (South Putnam HS)

South

Mason Wiltermood (South Vermillion HS)

Matt Dearborn (Crawford County HS)

Duncan Cherry (Eastern Hancock HS)

AJ Muegge (Eastern Hancock HS)

Christian Stewart (Clarksville HS)

Austin King (Milan HS)

Murphy McEwen (Clarksville HS)

Austin South (Switzerland County HS)

Evan Smith (North Decatur HS)

Garrett Pumphrey (Cambridge City HS)

Garrett Vincent (Paoli HS)

Dietrich Sears (Paoli HS)

Jacob Babcock (Paoli HS)

Ty Drake (Sullivan HS)

5TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 3A Juniors Division | North 90 Vs. South 148
North

90

South

148

5TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 3A Juniors Division | North 90 Vs. South 148


April 9-10, 2016

Danville Community HS


Class 3A Juniors Division

Jacob Klotz

Cooper Bybee

North

Quentin Perry (Calumet HS)

Davion Brooks (Calumet HS)

Xavier Silva (Wheeler HS)

Jordan Smith (Hanover Central HS)

Billy McClelland (Hanover Central HS)

Jerron Tatum (Andrean HS)

Will Byrd (Lebanon HS)

Jacob Klotz (Garrett HS)

Aidan Cotter (New Prairie HS)

Trevor Boyne (Lebanon HS)

Kamron Yarian (Garrett HS)

Ben Purdy (Garrett HS)

Drew Simatovich (Wheeler HS)

Johnny Lanie (Benton Central HS)

South

Walker Paris (Mt Vernon (Posey) HS)

Cooper Bybee (Edgewood HS)

Zac’Aree Owens (Crispus Attucks HS)

Matt Stephens (Washington HS)

Josh Cochran (Brown County HS)

Jordan Samples (Brown County HS)

Jacob Overton (Washington HS)

John Hagerty (Franklin County HS)

Jaelen Nice (Salem HS)

Seth Hobson (Salem HS)

Corey Vickers (West Vigo HS)

Logen McGrew (West Vigo HS)

Kaleb Howard (Western HS)

Rylan Sullivan (Delta HS)

5TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 3A Seniors Division | North 108 Vs. South 116
North

108

South

116

5TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 3A Seniors Division | North 108 Vs. South 116


April 9-10, 2016

Danville Community HS


Class 3A Seniors Division

Blake Maris

Zach McCory

North

Blake Maris (Hanover Central HS)

Joel Sharp (Blackford HS)

Cole Charlesworth (Benton Central HS)

Evan Porter (West Noble HS)

Brayden Marley (Maconaquah HS)

Jacob Workman (New Haven HS)

Jack Pozywio (South Bend St Joseph HS)

Tim Leavell (Marion HS)

Khalil Williams (Herron HS)

Jake Elliott (Danville Community HS)

Ryan Cloncs (Danville Community HS)

South

Brandon Ball (Franklin County HS)

Luke Steinhart (Mt Vernon (Posey) HS)

Jacoby Shade (Brownstown Central HS)

Jake Bedwell (Washington HS)

Connor Brown (Washington HS)

Damon Collins (Mt Vernon (Posey) HS)

Matt Redmond (Brown County HS)

Collin Hoskins (Brown County HS)

Zach McCory (Brownstown Central HS)

Jordan Baker (Salem HS)

Jaron Cox (Indianapolis Washington HS)

5TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 3A/4A Freshmen Division | North 66 Vs. South 70
North

66

South

70

5TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 3A/4A Freshmen Division | North 66 Vs. South 70


April 9-10, 2016

Danville Community HS


Class 3A/4A Freshmen Division

Jalen Jennings

George Karlaftis

North

Mark White (Blackford HS)

Nathan Brown (Blackford HS)

Dane Simatovich (Wheeler HS)

Cameron Morton (Wheeler HS)

Joey Waling (Benton Central HS)

Morgan Knotts (Benton Central HS)

Jadon Dance (FW Concordia HS)

Bryce Ward (Maconaquah HS)

Jalen Jennings (SB Riley HS)

Deonta Chamberlain (Kokomo HS)

Mikale Stephens (FW South HS)

Eagan Keever-Hill (Noblesville HS)

Zackary Johnson (Noblesville HS)

Austin Pearison (Jimtown HS)

South

Xavier Haendiges (Salem HS)

Drew Comer (Greensburg HS)

Landon Suvak (Salem HS)

George Karlaftis (West Lafayette HS)

Casey Henry (Frankfort HS)

Ryan Wiggins (Tri West HS)

Sam Fulton (Tri West HS)

Beck Kelley (Columbus East HS)

Drew Johnson (Columbus East HS)

Nick Winchell (Floyd Central HS)

Peyton Kostbade (Wheeler HS)

Kyle Horan (Wheeler HS)

Zach Rinehart (Avon HS)