(219) 776-6191

Search

Basketball Categories

Class 1A/2A Seniors Division | North 54 vs. South 64
North

54

South

65

Class 1A/2A Seniors Division | North 54 vs. South 64


Class 1A/2A Seniors Division

Lebanon High School

March 3, 2019


North Roster:

PlayerPointsReboundsStealsBlocks
Ariana
Jones (Orr HS)
1110
Ashley Flores (Covenant Chrisian [DeMotte] HS)0500
Cambie
Poole (Morristown HS)
12410
Javionna Williams (Orr HS)7510
Karli
Miller (Andrean HS)
6411
MVP- Lexi Smith (Adams Central HS)12413
Lindsey
Wiliams (Blue River Valley HS)
12200
Logan Weldon (Fountain Central HS)0300
Macayla
Guthrie (Fremont HS)
2200
Samantha Kuhn (Fremont HS)7610

South Roster:

PlayerPointsReboundsStealsBlocks
MVP-
Abbey Guidry (Rock Creek Academy)
16520
Courtney Bruns (Milan HS)10320
Emma
Morts (Milford Area HS)
9500
Mackenzie Scheppelman (Dupo HS)3200
Maggie
Shaw (Shoals HS)
2401
Michelle Hatfield (Eastern Greene HS)6430
Nihna
Burton (Crothersville HS)
6420
Shyla Wenzel (West Central HS)6000
Stevie
McNew (Springs Valley HS)
4320
Sydney Stahl (White River Valley HS)2420



3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Juniors Division | North 71 Vs. South 65
North

71

South

65

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Juniors Division | North 71 Vs. South 65



Class 3A Juniors Division

MVP   Jordyn Frantz     North

MVP  Morgan Bear     South

North

Lauren Godfrey (Blackford HS)

Brooke Saylor (Eastbrook HS)

Emily Somers (Garrett HS)

Natalie Shetler (Glenn HS)

Loren Vukovits (Glenn HS)

Kyler Columbia (Glenn HS)

Faythe Bashaw (New Prairie HS)

Jordyn Frantz (NorthWood HS)

Haley Roe (NorthWood HS)

Reghan Craig (Whitko HS)

Aly Nicodemus (Whitko HS)

Martha Bonilla (Mississinewa HS)

Lexi Shepherd (West Noble HS)

Caitlyn Hays (Hamilton Heights HS)

South

Allie Lake (Danville HS)

Robin Ford (Danville HS)

Morgan Bear (Danville HS)

Stephanie Sherwood (Evansville Memorial HS)

Danielle Pruett (Mitchell HS)

Taylor Mann (Mitchell HS)

Cheyenne Jones (Washington HS)

Josie Murphy (Peru HS)

Lacey Garrett (Crawfordsville HS)

Jessica Banaschak (Greensburg HS)

Abbey Denton (Greensburg HS)

Jessica Lenihan (Greencastle HS)

Callan Taylor (Greencastle HS)

Lauren Bridgewater (Greencastle HS)

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Freshmen Division | North 55 Vs. South 54
North

55

South

54

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Freshmen Division | North 55 Vs. South 54



Class 1A Freshmen Division

MVP   Mia Burton     North

MVP   Dae’Shaniqua King     South

North

Ashley Brown (Eastbrook HS)

Bailey Mansbarger (Eastbrook HS)

Jenna Kieper (Fairfield HS)

Haley Lynch (Danville HS)

Katie Wisel (Garrett HS)

Jordan Hall (Whitko HS)

Kelly Reiff (Whitko HS)

Chelsea Gould (Danville HS)

Alex Basile (Greencastle HS)

Hayley Carmean (Vincennes Lincoln HS)

Valerie Abendroth (Vincennes Lincoln HS)

South

Dejianna Butler (Evansville Bosse HS)

Jasmine Washington (Evansville Bosse HS)

Jalisha Swope (Evansville Bosse HS)

Dae’Shaniqua King (Indianapolis Marshall HS)

Dae’Sheon King (Indianapolis Marshall HS)

Mia Burton (Mitchell HS)

Jennifer Redelman (Greensburg HS)

Ally Hunsinger (Washington HS)

Lupe Perez (Washington HS)

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Sophomores Division | North 60 Vs. South 47
North

60

South

47

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Sophomores Division | North 60 Vs. South 47



Class 3A Sophomores Division

MVP   Kristen Spolyar     North

MVP   Alexis Nall    South

North

Courtney Haynes (Eastbrook HS)

Kaley Kitts (Eastbrook HS)

Kristen Spolyar (Lebanon HS)

Peyton Terrill (Lebanon HS)

Destiny Browning (Lighthouse CPA)

Maddie Durbin (New Prairie HS)

Kylee Rostochak (Wawasee HS)

Maleha Motter (Danville HS)

Hannah Newby (Danville HS)

Shelby Suding (Danville HS)

Andrea Tuttle (NorthWood HS)

Riley Feller (Mississinewa HS)

Jennifer Reiff (Whitko HS)

Paige Bragg (Greencastle HS)

South

DeAsia Willett (Evansville Bosse HS)

Navaja Thomas (Evansville Bosse HS)

Emily Sullivan (Evansville Memorial HS)

Michaela Collins (Mitchell HS)

Alexis Nall (Mt Vernon (Posey) HS)

Shaylah Neal (North Harrison HS)

Carlie Burson (North Harrison HS)

Cammie Jones (North Harrison HS)

Kylie Cardinal (West Vigo HS)

Moyra Slone (Mitchell HS)

Alyx Abbott (Pike Central HS)

Paige Priest (Heritage Hills HS)

Taylor McIntosh (Greensburg HS)

Maddie Raley (Gibson Southern HS)

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Freshmen Division | North 49 Vs. South 59
North

49

South

59

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Freshmen Division | North 49 Vs. South 59



Class 4A Freshmen Division

MVP   Taylor Steele     North

MVP  Bree Lloyd     South

North

Lanie Allen (East Noble HS)

Ashton Ellis (Goshen HS)

Dajah Hill (Hobart HS)

Alexandria Lyons-Lowe (Kokomo HS)

Hunter Carmony (McCutcheon HS)

Kaitlyn Shafer (Portage HS)

Kelsey Brickner (Northridge HS)

Darshana Nathan (FW South HS)

Nicole Konieczy (LaPorte HS)

Taylor Steele (Highland HS)

Kilee Slone (Warsaw HS)

Madison Dalton (Logansport HS)

South

Destiny Thurman (Bloomington North HS)

Reilly Olmstead (Brownsburg HS)

Keyla Hines (Franklin Central HS)

Emma DeHart (Southport HS)

Kennedy Williams (Terre Haute South HS)

Sidney Crowe (Whiteland HS)

Alexis Tackett (Shelbyville HS)

Riley Blackwell (Plainfield HS)

Brooke Herron (Noblesville HS)

Bree Lloyd (Hamilton SE HS)

Kayla Casteel (Plainfield HS)

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Juniors Division | North 39 Vs. South 45
North

39

South

45

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Juniors Division | North 39 Vs. South 45



Class 4A Juniors Division

MVP   Dejah Cyrus    North

MVP   Brianna Gliesmann     South

North

Ashley Cunningham (Crown Point HS)

Katie Howarth (Crown Point HS)

Lily Wisniewski (Crown Point HS)

Zoe Wilson (Hobart HS)

Dejah Cyrus (Marion HS)

Deshea Howard (Marion HS)

Tyra Lindsay (Marion HS)

Gabby Gary (McCutcheon HS)

Kerstyn Lowery (McCutcheon HS)

Kaitlin Doud (Portage HS)

Chelsea Rogers (FW South HS)

Taylor Miller (Northridge HS)

Maria Moore (FW South HS)

South

Erin Wood (Noblesville HS)

Kailee Stuller (FW North HS)

Brianna Gliesmann (Center Grove HS)

Macy Walker (Decatur Central HS)

Emily Huber (Decatur Central HS)

Gabbey Burr (Decatur Central HS)

Aja Ladd (Pike HS)

Alexa Walker (Southport HS)

Courtney Phillips (Connersville HS)

Taylor Stephen (Connersville HS)

Adrianna Murphy (Fishers HS)

Brooke Sugg (Fishers HS)

Blake Inglis (Fishers HS)

Gabrielle Smith (Kokomo HS)

Taylor Graham (Hamilton SE HS)

Madi Taylor (Hamilton SE HS)

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Seniors Division | North 47 Vs. South 65
North

47

South

65

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Seniors Division | North 47 Vs. South 65



Class 4A Seniors Division

MVP   Molly Bridges    North

MVP   Alex Hochstedler   South

North

Kavan Edwards (East Noble HS)

Sierra Miranda (FW North HS)

Zorana Lincner (FW North HS)

Lindsay Walton (Hamilton SE HS)

Jasmine Love (Kokomo HS)

Alanis Jones (Kokomo HS)

Rolanda Curington (Lake Central HS)

Kiersten Eley (FW Snider HS)

Laurie King (Zionsville HS)

Hannah Mingus (Brownsburg HS)

South

Alex Hochstedler (Fishers HS)

Elizabeth Bowers (Roncalli HS)

Josie Staggs (Bloomington North HS)

Madison Kolthoff (Center Grove HS)

Kayla Williams (Decatur Central HS)

Shelbi Patterson (Decatur Central HS)

Brittany Gray (Greenwood HS)

Sarah McLeod (Greenwood HS)

Madison Kendall (Southport HS)

Molly Bridges (Southport HS)

Bobbie Clayton (Center Grove HS)

Brittani Rizzi (Bedford North Lawrence HS)



3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Sophomores Division | North 51 Vs. South 41
North

51

South

41

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Sophomores Division | North 51 Vs. South 41


3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE
Class 4A Sophomores Division

MVP   Megan Walton     North

MVP   Holly Hoopingarner     South

North

Hannah Albrecht (Crown Point HS)

Katie Pawlowski (Crown Point HS)

Anna Eksten (Crown Point HS)

Joey Stanford (FW Wayne HS)

Olivia Love (Goshen HS)

Megan Walton (Hamilton SE HS)

Kaila Stiner (Kokomo HS)

Megan Zabrecky (Munster HS)

Baleigh Carithers (Northridge HS)

Kaitlyn Steers (Portage HS)

Alexis Shannon (Noblesville HS)

Katelyn O’Reilly (Noblesville HS)

Toni Starks (FW South HS)

Tyra Perteete (FW North HS)

South

Lauren Rau (Center Grove HS)

Holly Hoopingarner (Greenwood HS)

Lauren Hambrock (Terre Haute South HS)

Kate White (Whiteland HS)

Kara Gerka (Fishers HS)

Hannah Kroehler (Fishers HS)

Brooklyn Banks (Fishers HS)

Maddy Grennes (Westfield HS)

Allison Van Dyke (Westfield HS)

Haleigh Reinoehl (Westfield HS)

Andi Kwasniewski (Carmel HS)

Emily Kmec (Carmel HS)

Kiah Ferrell (Plainfield HS)

Kyndal Spears (Plainfield HS)

Lauren McBryar (Mooresville HS)

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Freshmen Division | North 69 Vs. South 89
North

69

South

89

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Freshmen Division | North 69 Vs. South 89



Class 1A Freshmen Division

MVP   Courtney Dunlap     North

MVP   Brianna Howard     South

North

Courtney Dunlap (Argos HS)

Carli Skinner (Cowan HS)

Mariah Rumfelt (Cowan HS)

Alexis Adams (Cowan HS)

Kameron Stanko (Morgan Township HS)

Kia Holder (Morgan Township HS)

Audrey Minix (North White HS)

Alexandria Bope (Oregon Davis HS)

Mackenzie Poore (North White HS)

Cameron Whitesel (Randolph Southern HS)

Emma Cole (Attica HS)

Ashlee Schumpert (Fall Creek Academy )

Olivia Tolmen (South Central (Union Mills) HS)

South

Allie Schooler (Edinburgh HS)

Brianna Howard (Edinburgh HS)

Mara Cox (Edinburgh HS)

Babzi Vohlidkova (International HS)

Kimberly Kuehr (Indianapolis Lutheran HS)

Claire Higgins (Shawe Memorial HS)

Whitney Rogers (Trinity Lutheran HS)

Kora Kerns (Union City HS)

Baylee Hartman (Union City HS)

Courtney Wise (Union City HS)

Alicia Webb (Tecumseh HS)

Katrina Christain (Crothersville HS)

Stacy Fox (South Decatur HS)

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Juniors Division | North 59 Vs. South 39
North

59

South

39

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Juniors Division | North 59 Vs. South 39



Class 1A Juniors Division

MVP   Donna Zehner     North

MVP   Kylie Mason     South

North

Sarah Holt (Caston HS)

Donna Zehner (Culver Community HS)

Mickella Hardy (Culver Community HS)

Angela Lewellan (Culver Community HS)

Megan Heinold (Kouts HS)

Jayla Crump (Kouts HS)

Alissa Tucker (LaCrosse HS)

Emily Burks (Central Catholic HS)

Mattyson Robison (Clinton Prairie HS)

Allyson Scott (North White HS)

Darian Eccles (North White HS)

Brittany Montemayer (South Newton HS)

Ashton Barkho (West Central HS)

Mickayla Wenzel (West Central HS)

Lexi Foerg (West Central HS)

Kaley Sosnowski (Attica HS)

Kara Harmeson (Attica HS)

South

Olivia Carroll (Barr Reeve HS)

Monica Moran (International HS)

Story Shaffer (International HS)

Michaela Kikendall (Morristown HS)

Chloe Chew (Tri HS)

Sydney Stuckwisch (Trinity Lutheran HS)

Pressley England (Cowan HS)

Kylie Mason (Triton HS)

Jenna Hughes (Jac Cen Del HS)

Whitney Chipman (Rising Sun HS)

Chloe Smith (Morristown HS)

Brooke Harriman (Morristown HS)

Haley Hart (Morristown HS)

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Seniors Division | North 78 Vs. South 41
North

78

South

41

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Seniors Division | North 78 Vs. South 41



Class 1A Seniors Division

MVP   Ashley Campbell     North

MVP   Mickayla Rans     South

North

Amanda Middleton (Argos HS)

Shelby Sanders (Argos HS)

Anna Brown (Caston HS)

Breann Ault (Cowan HS)

Kendal Wright (Cowan HS)

Kayla Shaffer (Culver Community HS)

Catie Neary (Frontier HS)

Emily Denhart (Central Catholic HS)

Brianna Leuck (Morgan Township HS)

Ashley Campbell (Oregon Davis HS)

Jesse Avarone (Oregon Davis HS)

Alicia McIntosh (Oregon Davis HS)

Emily Polen (South Newton HS)

Abby Clark (Clinton Prairie HS)

South

Mickayla Rans (Caston HS)

Alicia Hasler (Bloomfield HS)

Brianna Schooler (Edinburgh HS)

Kate Caston (Indianapolis Lutheran HS)

Casey Koons (Indianapolis Lutheran HS)

Shelby Noble (Orleans HS)

Anna Todd (Tri HS)

Kay Lee Clemens (Tri HS)

Allison Posey (Trinity Lutheran HS)

Mariah Nolan (Trinity Lutheran HS)

Brittany Osborne (Union City HS)

Ellie Klemsz (University HS)

Elizabeth Orians (University HS)

Bailey Dreiman (Vincennes Rivet HS)

Gracecyn Nuhring (Tecumseh HS)

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Sophomores Division | North 71 Vs. South 52
North

71

South

52

3RD ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Sophomores Division | North 71 Vs. South 52



Class 1A Sophomores Division

MVP   Valerie Rospopo     North

MVP   Emma Weeden     South

North

Valerie Rospopo (Argos HS)

Brenna Koontz (Blue River Valley HS)

Jaycee Denton (Caston HS)

Katie Vance (LaCrosse HS)

Alexandria Minix (Oregon Davis HS)

Taylor Krannenburg (Oregon Davis HS)

Madison Douglass (Clinton Prairie HS)

Kayla Pearson (Clinton Prairie HS)

Morgan Jones (Cowan HS)

Cassidy Stigall (Cowan HS)

Kenzie Pfledderer (West Central HS)

Gretchen Blackburn (West Central HS)

South

Mariah Weddle (Edinburgh HS)

Megan Rooks (Edinburgh HS)

Danielle Long (International HS)

Emma Weeden (Indianapolis Lutheran HS)

Maddie Waller (Shawe Memorial HS)

Sarelia Garcia (Shawe Memorial HS)

Jessica Younker (Tecumseh HS)

Abby Jewell (Crothersville HS)

Alexis Adair (Crothersville HS)

Jordan Day (Jac Cen Del HS)

Cyan Cosby (University HS)