(219) 776-6191

Search

Volleyball Categories

Class 3A Juniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 3A Juniors Division | North 3 vs. South 0


Class 3A Juniors Division

Danville Community High School

November 22, 2015


North

Maddie Tolen (Benton Central HS)

Taylor McKinney (Benton Central HS)

Shayla Vandygriff (Jimtown HS)

Kyleigh Robbins (Lebanon HS)

Madison Wilson (Wawasee HS)

Seaquinn Bright (Wawasee HS)

Emily Jones (Western HS)

Sophia Rogers (Western HS)

MVP Kaylie Warble (West Noble HS)

Kenzie Teel (West Noble HS)

Kelsey Minniear (Benton Central HS)

Zoe Skinner (Danville Community HS)

South

MVP Taylin Brandenberger (Boonville HS)

Madison Trout (Greencastle HS)

Lydia Trout (Greencastle HS)

Sarah Miller (Greencastle HS)

Jaydyn Henson (Owen Valley HS)

Brooke James (Princeton HS)

Michele Jennings (Beech Grove HS)

Meg Reidy (Batesville HS)

Kylie Paul (Batesville HS)

Mallory Morphew (Hamilton Heights HS)

Kenna Burman (Hamilton Heights HS)

Emalee Craven (Charlestown HS)

Class 3A Seniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 3A Seniors Division | North 3 vs. South 0


Class 3A Seniors Division

Danville Community High School

November 22, 2015

North

Riley Patterson (Glenn HS)

Shelby Hoover (Hamilton Heights HS)

Madison Heffron (Lebanon HS)

Kristin Ireland (Northwestern HS)

Anna Lubbers (Bishop Chatard HS)

Kimberly Hampton (Crawfordsville HS)

Faith Fyffe (Crawfordsville HS)

Jazzy Larsen (Danville Community HS)

Haley Cowart (Tri-West HS)

MVP Anna Fehribach (Bishop Chatard HS)

Sarah Sipe (Hamilton Heights HS)

Jillian Warner (Kankakee Valley HS)

South

Mackenzie Kovacich (Greensburg HS)

Ally Robbeloth (North Harrison HS)

Carlie Burson (North Harrison HS)

Erin Fortner (Princeton HS)

Hannah Brewer (Princeton HS)

Keely Springman (Rushville Consolidated HS)

Amandalin Hensley (Lawrenceburg HS)

Amber Ricketts (Lawrenceburg HS)

Amber Rox (Lawrenceburg HS)

Brooke Schafer (Owen Valley HS)

Lexi Richardson (Owen Valley HS)

MVP Tori Colestock (Rushville Consolidated HS)

Class 3A Underclassmen Division | North 1 vs. South 3
North

1

South

3

Class 3A Underclassmen Division | North 1 vs. South 3


Class 3A Underclassmen Division

Danville Community High School

November 22, 2015


North

MVP Riley Groves (Glenn HS)

Alice Miller (Maconaquah HS)

Haley Berry (Western HS)

Gabrielle North (Bishop Luers HS)

Kennedy Wiens (NorthWood HS)

Ashlyn Bedwell (Hamilton Heights HS)

Breanna Lahr (Columbia City HS)

Taylor Osborn (Columbia City HS)

Jayma Acres (Columbia City HS)

Shelby Goble (Mississinewa HS)

Erika Foy (Mississinewa HS)

Clara Braswell (Western HS)

Karlyne Shepherd (Western HS)

South

Kaitlyn Pearson (Brown County HS)

Ashlynn Meyer (Greensburg HS)

Sierra Johnson (Greensburg HS)

MVP Bailey Meyer (Greensburg HS)

Taylor Rennirt (North Harrison HS)

Gretchen Leis (Salem HS)

Morgan Meyer (Batesville HS)

Natalie Ray (Owen Valley HS)

Shelby Drescher (Owen Valley HS)

Hattie Westerfeld (Batesville HS)

Alyssa Walsh (Beech Grove HS)

Mary Jackman (North Montgomery HS)

Class 4A Juniors Division | North 3 vs. South 1
North

3

South

1

Class 4A Juniors Division | North 3 vs. South 1


Class 4A Juniors Division

Danville Community High School

November 22, 2015


North

Brook Shoemaker (Huntington North HS)

MVP Baylie Lebo (LaPorte HS)

Courtney Lindquist (LaPorte HS)

Natalie Santana (LaPorte HS)

Jade Humphrey (McCutcheon HS)

Karmen Halfacre (Michigan City HS)

Allyson Richards (Michigan City HS)

Tatyana Schmitt (Portage HS)

Janelle Lee (Harrison HS)

Alaina Chacon (Crown Point HS)

Danielle Fowler (Highland HS)

Lizzie Govert (Hobart HS)

South

Julia Wood (Bloomington HS North)

Jacque Farris (Floyd Central HS)

Lydia Lewis (Plainfield HS)

Kaesha Bentley (Richmond HS)

Paityn Farris (Richmond HS)

MVP Lexus Perkins (Richmond HS)

Allyson Low (Terre Haute North HS)

Ashley King (Pendleton Heights HS)

Jourdan Worthington (Evansville Reitz HS)

Miranda Phillips (Evansville Reitz HS)

Ellie Adams (Fishers HS)

Maggie Markwood (Fishers HS)

Class 4A Underclassmen Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 4A Underclassmen Division | North 3 vs. South 0


Class 4A Underclassmen Division

Danville Community High School

November 22, 2015


North

Peyton Yelich (Crown Point HS)

Kylie Filipiak (Michigan City HS)

Allison Ruhe (Michigan City HS)

McKenzie Scheetz (Plymouth HS)

Alexandra Equihua (Crown Point HS)

Hannah Noveroske (Michigan City HS)

Maria Schwindaman (Penn HS)

Emma Terwilliger (Valparaiso HS)

MVP Morgan Chacon (Crown Point HS)

Mackenzie McCarty-Hubbard (Portage HS)

Gillian Santana (LaPorte HS)

Kara Cooper (LaPorte HS)

Emily Zanolla (Hobart HS)

South

Hanna Anderson (Greenwood HS)

Allyson Cathey (New Albany HS)

MVP Rebekah Johnston (Richmond HS)

Lindsey Boltz (Whiteland HS)

Gabrielle Pugliese (Center Grove HS)

Devynn Merriman (Center Grove HS)

Jaelyn Fennell (Terre Haute North HS)

Kennedy Thomas (Plainfield HS)

Felicity Elkin (Evansville Reitz HS)

Ayslinn Roberts (Fishers HS)

Josi Barscz (Huntington North HS)

Maddie Jones (Brownsburg HS)

Class 1A Juniors Division | North 3 vs. South 1
North

3

South

1

Class 1A Juniors Division | North 3 vs. South 1


Class 1A Juniors Division

Danville Community High School

November 21, 2015

North

Gabriella Harrington (Cowan HS)

Brittany Greubel (FW Blackhawk Christian HS)

Casey Bunner (FW Blackhawk Christian HS)

Keely Criswell (Rossville HS)

Madison McKibben (Westville HS)

Andrea Michaels (Morgan Township HS)

Natalie Hellman (University HS)

Quinn Downing (Triton HS)

Haley Tye (New Washington HS)

Macie McCarty (New Washington HS)

MVP Brianna Howard (Edinburgh HS)

Janelle Mitzner (South Central [Union Mills]  HS)

Makenzie Howell (Cowan HS)

South

Harlee Sullivan (Bloomfield HS)

Reagan Zimmerman (New Washington HS)

Elizabeth Fiutem (Oldenburg Academy HS)

Courtney Haymaker (New Washington HS)

Breanna Metz (Hauser HS)

Sydney Field (Shakamak HS)

Charlee Sullivan (Tecumseh HS)

Alicia Webb (Tecumseh HS)

Kaitlyn Flowers (Tecumseh HS)

Alyssa Garo (Shakamak HS)

Megan McNew (Borden HS)

Felicity Graf (Bloomfield HS)

Class 1A Seniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 1A Seniors Division | North 3 vs. South 0


Class 1A Seniors Division

Danville Community High School

November 21, 2015


North

Elizabeth Gardner (Faith Christian HS)

Brittyn Oliver (Rossville HS)

Hannah Wyngarden (Elkhart Christian Academy)

Jaela Meister (Triton HS)

MVP Marissa Brys (Washington Township HS)

Ashley Tezak (Washington Township HS)

Emily Lazarek (Marquette Catholic HS)

D (Marquette Catholic HS)

Caitlynn Pfender (Central Christian Academy)

South

Lenzi Brewer (North Daviess HS)

Anne Franke (Trinity Lutheran HS)

Lillie Parmer (Edinburgh HS)

Amberlyn Pride (Tecumseh HS)

MVP Mara Cox (Edinburgh HS)

Paige Benskin (North Vermillion HS)

Brooke Flinn (North Vermillion HS)

Olivia Gardner (University HS)

Class 1A Underclassmen Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 1A Underclassmen Division | North 3 vs. South 0


Class 1A Underclassmen Division

Danville Community High School

November 21, 2015

North

Taylor Crabtree (Blue River Valley HS)

Karaghan Bireley (Hamilton HS)

Madison Farnsworth (Hamilton HS)

Ariel Senics (Indiana School for the Deaf)

MVP Lilly Kruse (Lakewood Park HS)

Nicole Sechrist (Triton HS)

Sami Royer (Lafayette Central Catholic HS)

Elizabeth Bonner (Lafayette Central Catholic HS)

Allison Tharp (Lafayette Central Catholic HS)

Olivia Follis (Washington Township HS)

Megan Koebcke (Washington Township HS)

Jackie Lukes (Washington Township HS)

South

Alayna Munson (Morristown HS)

Abigail Carpenter (Morristown HS)

Patience Wood (Morristown HS)

Abbey Schmidt (Seton Catholic HS)

Sarah Dickman (Seton Catholic HS)

MVP Marissa Meehan (Springs Valley HS)

Bailey Scott (Shakamak HS)

Kaleigh Fulford (Shakamak HS)

Alana Owen (Hauser HS)

Madison Duncan (Tecumseh HS)

Kirsten Pride (Tecumseh HS)

Madison Owens (Borden HS)

Class 2A Juniors Division | North 2 vs. South 3
North

2

South

3

Class 2A Juniors Division | North 2 vs. South 3


Class 2A Juniors Division

Danville Community High School

November 21, 2015


North

Kelsie Purciful (Frankton HS)

Carlee Lefebvre (North Miami HS)

Ashley Dukich (Lake Station HS)

Lindsey Davis (Cloverdale HS)

Taylor Eash (Westview HS)

Courtney Freeman (Central Noble HS)

Claire Trennepohl (Shenandoah HS)

Miriam Gingerich (Westview HS)

Madalyn Weaver (Alexandria HS)

Lexi Blackburn (Cascade HS)

Madison Tharp (Cascade HS)

MVP Jill Hunter (Cascade HS)

South

Ali Spahn (Evansville Mater Dei HS)

MVP Kristin Schorr (North Posey HS)

Ally Brandenstein (North Posey HS)

Cidney Colbert (North Posey HS)

Claire Cornwell (Paoli HS)

Ella Dils (Union County HS)

Jaelyn Walker (Linton-Stockton HS)

Tayler Moore (Linton-Stockton HS)

Kaitlyn Clothier (Linton-Stockton HS)

Haley Abdon (North Putnam HS)

Devyn Tretter (Forest Park HS)

Kylei Klein (Cambridge City Lincoln HS)

Class 2A Seniors Division | North 3 vs. South 2
North

3

South

2

Class 2A Seniors Division | North 3 vs. South 2


Class 2A Seniors Division

Danville Community High School

November 21, 2015


North

Anna Noble (North Judson HS)

Alexis Hanson (Winamac HS)

Taylor Jones (Winamac HS)

Jaclyn Jacobs (Winamac HS)

Marlynn Martindale (Winamac HS)

Mikayla Stringfellow (Central Noble HS)

Ashley Eichelberger (North Judson HS)

MVP Ruby Mioduski (Boone Grove HS)

Lauren Worl (Carroll <Flora> HS)

Colleen Cary (River Forest HS)

Kaley Kitts (Eastbrook HS)

South

Lauren Lester (Union County HS)

Alexus Meltzer (Cambridge City Lincoln HS)

Libbi Fougerousse (Linton-Stockton HS)

Madison Giesler (Forest Park HS)

Taylor Nauert (North Putnam HS)

Emily White (Winchester Community HS)

Emily Benefiel (Frankton HS)

Makaylea Alberts (Alexandria HS)

Makai Gingerich (Westview HS)

MVP Macee Williams (Fountain Central HS)

Jenna Royer (Fountain Central HS)

Maggie Fishero (Fountain Central HS)

Class 2A Underclassmen Division | North 3 vs. South 1
North

3

South

1

Class 2A Underclassmen Division | North 3 vs. South 1


Class 2A Underclassmen Division

Danville Community High School

November 21, 2015


North

Erika Brogdon (Winamac HS)

Kayla Kunkel (Central Noble HS)

Kailyn Barrentine (Clinton Central HS)

Kallie Mennen (Clinton Central HS)

Courtney Trusty (North Judson HS)

Gabrielle Saltzgaber (Fremont HS)

MVP Madi Wurster (South Adams HS)

Addie Wanner (South Adams HS)

Holly Widner (Cass HS)

Maddy Hoff (Cass HS)

South

Briana Stephenson (Cascade HS)

Timber Falin (Eastern Greene HS)

Madison Stunda (Eastern Hancock HS)

Laurie Eells (Eastern Hancock HS)

Ellie Marx (Evansville Mater Dei HS)

Emma Kinkead (Southmont HS)

Bella McIntyre (Southmont HS)

Regan Garriott (Seeger HS)

Alison Ford (Covenant Christian HS)

Liz Pelley (Covenant Christian HS)

Kenzie Carter (Austin HS)

MVP Hallie Holbrook (Shenandoah HS)