(219) 776-6191

Volleyball

Search

Volleyball Categories

Class 2A Juniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 2A Juniors Division | North 3 vs. South 0


Share

Class 2A Juniors Division

Cascade High School

November 16, 2013


North

Kailen Berry (Eastside HS)

Erin Stock (Eastside HS)

Kennedy Starcevich (Boone Grove HS)

Carrie Kovacik (Boone Grove HS)

Lexi Thill (Boone Grove HS)

Ashley Clevenger (Covenant Christian [Indianapolis] HS)

Hannah Bird (Covenant Christian [Indianapolis] HS)

Desiree Parrillo (Lake Station HS)

Alyssa Railer (Sheridan HS)

Morgan Morrow (Hebron HS)

Samantha Stueber (Hebron HS)

Madison Bell (Hebron HS)

South

Kori Biehl (Knightstown HS)

Macy Fidler (Linton Stockton HS)

Lydia Lange (Forest Park HS)

Kassidie Hayes (Tell City HS)

Andrea Schmidt (Cascade HS)

Brenna Sallee (Cascade HS)

Jacey Lewis (Cascade HS)

Bella Pavey (Union County HS)

Carlea Handley (Union County HS)

Emilly Dobson (South Putnam HS)

Emily Mundy (North Knox HS)

Sammie Endicott (North Knox HS)

Class 1A Seniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 1A Seniors Division | North 3 vs. South 0


Class 1A Seniors Division

Cascade High School

November 16, 2013


North

Sara Miller (Fort Wayne Blackhawk HS)

Alexis Perdue (Morgan Township HS)

Briana Satoski (South Central [Union Mills] HS)

Katelyn Tucker (South Central [Union Mills] HS)

Julia Campoli (Elkhart Christian HS)

Sierra Reynaolds (Elkhart Christian HS)

Caylee Walters (Elkhart Christian HS)

Camille Burnett (Marquette Catholic HS)

Sabrina Brown (Marquette Catholic HS)

Caitlyn Lembke (Washington Township HS)

Emily Holcomb (Washington Township HS)

Madeline Johnson (Washington Township HS)

South

Sharifa Blackwell (Tindley HS)

Brenna Floyd (Tecumseh HS)

Gracecyn Nuhring (Tecumseh HS)

Maleiah Thompson (Seton Catholic HS)

Emily Haworth (Christian Academy of Indiana)

Emily Lueken (Northeast Dubois HS)

Rachel Hannah (Covington HS)

Sarah Roswarski (Lafayette Central Catholic HS)

Emily Denhart (Lafayette Central Catholic HS)

Kendall Redd (Morristown HS)

Paige McIntire (Morristown HS)

Megan Battles (Morristown HS)

Class 1A Juniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 1A Juniors Division | North 3 vs. South 0


Class 1A Juniors Division

Cascade High School

November 16, 2013


North

Alexa Kartje (Morgan Township HS)

Jessica Lee (Morgan Township HS)

Morgan Harlow (South Central [Union Mills] HS)

Sydney Dial (South Central [Union Mills] HS)

Alana Molnar (South Central [Union Mills] HS)

Marta Bleed (Fort Wayne Blackhawk HS)

Morgan Richards (South Newton HS)

Zoya Ganz (Marquette Catholic HS)

Madeline Wojasinski (Marquette Catholic HS)

South

Charisse Mitchell (Indianapolis Tindley HS)

Zoe Lanier (Indianapolis Tindley HS)

Allison Wininger (White River Valley HS)

Krista Boesing (Christian Academy of Indiana)

Kendra Jacob (Northeast Dubois HS)

Jenna Stemle (Northeast Dubois HS)

Elaine Davis (Lafayette Central Catholic HS)

Emily Burks (Lafayette Central Catholic HS)

Sydney Stuckwisch (Trinity Lutheran HS)

Class 4A Seniors Division | North 0 vs. South 3
North

0

South

3

Class 4A Seniors Division | North 0 vs. South 3


Class 4A Seniors

Southmont High School

November 11, 2012

North

Hannah Curtis (Mishawaka HS)

Bailey Brennan (Mishawaka HS)

Allison Luft (South Bend Riley HS)

Emily NIx (Chesterton HS)

Katie Urycki (Chesterton HS)

Shelby Ruffner (Chesterton HS)

Jayla Lewis (Fort Wayne North HS)

Megan Marheime (Benton Central HS)

Grace Cooper (Andrean HS)


South

Lyndi Martin (Shelbyville HS)

MVP Chelsey Skipton (Shelbyvlle HS)

Phebe Drake (Shelbyville HS)

Megan Vickery (Castle HS)

Katherine (Lawrence Central HS)

Alexandra Powell (Lawrence Central HS)

Tricia Moffat (Lawrence Central HS)

Alex Colclazier (Greenfield Central HS)

Class 4A Juniors Division | North 3 vs. South 0
North

3

South

0

Class 4A Juniors Division | North 3 vs. South 0


Class 4A Juniors Division

Southmont High School

November 11, 2012

North

Caylie Pruitt (Hobart HS)

Grayce Roach (Hobart HS)

Geena Lammertin (Hobart HS)

MVP Mariah Wright (Portage HS)

Kaitlin Elsasser (Mishawaka HS)

Emily Endres (South Bend Riley HS)

Ali Ostrom (Chesterton HS)

Sara Tarnowski (Chesterton HS)

Myranda Harris (Merrillville HS)

Ashley Hansbury (Merrillville HS)

South

Brandi (North Putnam HS)

Taylor Pierce (Shelbyville HS)

Tessa Krempel (Columbus North HS)

Bailey Glover (Whiteland HS)

Delilah Wright (Pendelton Heights HS)

Elane Stephenson (Pendelton Heights HS)

Marissa Zirkelbach (Castle HS)

Leah Frischman (Lawrence)

Hayden Dailey (Seymour HS)

Dominique Melvin (Lebanon HS)

Class 3A Seniors Division | North 3 vs. South 2
North

3

South

2

Class 3A Seniors Division | North 3 vs. South 2


Class 3A Seniors Division

Southmont High School

November 11, 2012


North

MVP Caitlyn Tolen (Benton Central HS)

Cassidy Deno (Benton Central HS)

Megan Marheime (Benton Central HS)

Taylor Hardwick (Maconaquah HS)

Keeana Walton (Maconaquah HS)

Alex Palvsa (Hanover Central HS)

Taylor Stewart (Hanover Central HS)

Grace Cooper (Andrean HS)

Brianna Szymczak (South Bend St. Joseph HS)

South

Brandi Dixon (North Putnam HS)

Katie Welch (North)

Samantha Lucas (North Putnam HS)

Alexa Richardson (Southmont HS)

Brittany Moore (Edgewood HS)

Kristen Headdy (Edgewood HS)

Catherine DeSilvester (Guerin Catholic HS)

Dominique (Lebanon HS)

Lauren Witherspoon (Southmont HS)

Class 3A Juniors Division | North 0 vs. South 3
North

0

South

3

Class 3A Juniors Division | North 0 vs. South 3


Class 3A Juniors Division

Southmont High School

November 11, 2012


North

Kendra Cox (Benton Central)

Sara Kruszynski (Hammond Clark HS)

Katie Elson (Mississinewa HS)

Ericka Ham (Frankfort HS)

Madyson Corrie (Frankfort HS)

Emily Wilson (Maconaquah HS)

Michaela Walters (Maconaquah HS)

Kristen Roper (Hanover Central HS)

Kellie Wajciechowski (Hanover Central HS)

Nicole Francouer (South Bend St Jo HS)


South

Kayla Morris (Southmont HS)

Lauren Witherspoon (Southmont HS)

Tayler Spurr (Southmont HS)

Bethany Wiatt (North Putnam HS)

Ashley Hacker (Edgewood HS)

Vanessa Brown (Edgewood HS)

Brenna McEvilly (Edgewood HS)

MVP Emily Harrison (Western Boone HS)

Lydia Climer (Western Boone HS)

Nicole Chance (Western Boone HS)

Class 2A Seniors Division | North 3 vs. South 2
North

3

South

2

Class 2A Seniors Division | North 3 vs. South 2


Class 2A Seniors Division

Southmont High School

November 10, 2012


North

Morgan Marshall (Boone Grove HS)

Emma Foster (Boone Grove HS)

Shannon Doyle (Wheeler HS)

Haley Plothow (Wheeler HS)

Natalie Roe (Wheeler HS)

Brooke Baker (Bremen HS)

Bess Fiechter (Adams Central)

Emily Shafer (Northfield HS)

Bayli Birk (Northfield HS)

Gentry (Northfield HS)

South

Betsy Grove (North Knox HS)

Savannah Hubbard (Southwestern [Hanover] HS)

Annie Gentry (Sheridan HS)

Kim Brutchen (Winchester HS)

Chelsi Wall (Winchester HS)

MVP Frannie Stephensen (Eastern Hancock HS)

Jordian Estes (Eastern Hancock HS)

Olivia Hattery (North Miami HS)

Jean Donaldson (North Miami HS)

Class 2A Juniors Division | North 0 vs. South 3
North

0

South

3

Class 2A Juniors Division | North 0 vs. South 3


Class 2A Juniors Division

Southmont High School

November 10, 2012


North

Alisha Polite (Wheeler HS)

Delaney Miller (Winchester HS)

Bailey Gates (Winchester HS)

Brandi Marquis (Winchester HS)

Nicole (Boone)

Cassie Spears (Bremen HS)

Abby Snyder (Adams Central HS)

Paige Neff (Sheridan HS)

Haleigh Scolley (Sheridan HS)

Elaina Terrell (Northfield HS)

South

Candace Harsh (Evansville Mater Dei HS)

MVP Karli Long (Southwestern [Hanover] HS)

Sarah Anderson (Southwestern [Hanover] HS)

Ali Sparkman (Clarksville HS)

Lauren Charlton (North Knox HS)

Maria Gugliotta (North Knox HS)

Shelby Doades (North)

Allie Hueston (Alexandria HS)

Hannah (Eastern Hancock HS)

Lauren Harmon (Eastern Hancock HS)

Class 1A Seniors Division | North 3 vs. South 1
North

3

South

1

Class 1A Seniors Division | North 3 vs. South 1


Class 1A Seniors Division

Southmont High School

November 10, 2012

SOUTHMONT HIGH SCHOOL


North

Alanna Roswarski (Lafayette Central Catholic HS)

Emily Heinrich (Westville HS)

Shaina Jacks (Westville HS)

Cassie Hunsley (South Central [Union Mills] HS)

Hailey Sommers (South Central [Union Mills] HS)

Katelyn Miller (Caston HS)

Cassaundra Worthen (Lakewood Park Christian HS)

Amaris Longenecker (Lakewood Park Christian HS)

MVP Suzanne Grimm (Lakewood Park Christian HS)

South

Allie Flora (Morristown HS)

Aliah Larsen (Covington HS)

Olivia Kagels (Covington HS)

Rachel Kiger (Covington HS)

Halli Brewer (Clay City HS)

Jennifer Stinson (Edinburgh HS)

Jean Donaldson (North Miami HS)

Olivia Hattery (North Miami HS)

Class 1A Juniors Division | North 1 vs. South 3
North

1

South

3

Class 1A Juniors Division | North 1 vs. South 3


Class 1A Juniors Division

Southmont High School

November 10, 2012


North

Sarah Roswarski (Lafayette Central Catholic HS)

Emily Denhart (Lafayette Central Catholic HS)

Kristina Flowers (Cowan HS)

Briana Satoski (South Central [Union Mills] HS)

Kaitlyn Jackson (South Central [Union Mills] HS)

Katelyn Tucker (South Central [Union Mills] HS)

Samantha Albers (Westville HS)

Ashley McClintock (Westville HS)

Haley Hoover (Caston HS)

South

Kendall Redd (Morristown HS)

Megan Battles (Morristown HS)

Shelby Chatham (Morristown HS)

Caroline Ricks (New Washington HS)

Autumn Secrest (Union [Dugger] HS)

MVP Michala Beasley (Loogootee HS)

Demi Richardson (Loogootee HS)

Rachel Hannah (Covington HS)

Logan Rainey (Covington HS)

Amber Stull (Covington HS)