Search
Categories
- Boys Soccer
()- 1st Annual
(3) - 2nd Annual
(7) - 3rd Annual
(7) - 5th Annual
(13) - 6th Annual
(10) - 8th Annual
(7) - 9th Annual
(6) - 10th Annual
(6) - 11th Annual
(6) - 13th Annual
(6)
- 1st Annual
- Girls Soccer
()- 1st Annual
(5) - 2nd Annual
(7) - 3rd Annual
(7) - 4th Annual
(12) - 5th Annual
(12) - 6th Annual
(10) - 8th Annual
(6) - 9th Annual
(6) - 10th Annual
(6) - 11th Annual
(6) - 13th Annual
(6)
- 1st Annual
Large School Seniors Division | North 6 vs. South 0
North
6
South
0
Large School Seniors Division | North 6 vs. South 0
Large School Seniors Division
Danville Community High School
November 11, 2018
Player | High School |
Alejandra Lopez-Rodriguez | Perry Meridian High School |
Amber Minnick | Fort Wayne Wayne High School |
Ashley Flores | Covenant Christian [DeMotte] High School |
Cassie Dispennett | Lafayette Jefferson High School |
Erin Thomas – MVP | Greencastle High School |
Hayly Manns | Renssealer Central High School |
Kailee Joseph | Center Grove High School |
Kara Gerber | Fort Wayne Wayne High School |
Kayla Bunkowske | Fort Wayne Wayne High School |
Kristin Pierce | Kokomo High School |
Liz Zelt | Heritage High School |
Maya Lacognato | Penn High School |
Molly Wendel | Norwell High School |
Savannah Simmers | Columbia City High School |
Player | High School |
Hannah Surber | Franklin County High School |
Rebekah Addison | South Vermillion High School |
Emma Porter | Greensburg High School |
Laurel Eggleston | Shelbyville High School |
Emma Hart | Decatur Central High School |
Abby Easley | Greensburg High School |
Mackenzie Tetrick | Decatur Central High School |
Jessaca Rawson – MVP | Charlestown High School |
Carrley Shreve | Charlestown High School |
Carmin Smith | Seymour High School |
Lauryn Silver | South Vermillion High School |
Ana Bullerman | Woodlan High School |
Large School Juniors Division | North 4 vs. South 3
North
4
South
3
Large School Juniors Division | North 4 vs. South 3
Large School Juniors Division
Danville Community High School
November 11, 2018
Player | High School |
Courtney Tobin | Columbia City High School |
Ellyssa Speith | Woodlan High School |
Grace Nestich | Hobart High School |
Lauren Romeo | Hobart High School |
Lauren Rothgeb | Heritage High School |
Madison Werling | Woodlan High School |
Mary Cotter | Columbia City High School |
Maya VanBuskirk | Garrett High School |
Meagan Shaw | Highland High School |
Morgan Juarez – MVP | Highland High School |
Rylee Beck | Pana High School |
Shelby Lehman | Pana High School |
Skye Roberts | Columbia City High School |
Stephanie Frecker | Heritage High School |
Player | High School |
Ashlea Chubb | South Vermillion High School |
Brooklyn Garber | Western High School |
Dia Green | Boonville High School |
Jolee Holland | Maconaquah High School |
Jordan Jennings | Rochester Community High School |
Kaitlynne Panagouleas | South Vermillion High School |
Kaley Hart | Boonville High School |
Kiley Hart | Boonville High School |
Paloma Lopez-Rodriguez | Perry Meridian High School |
Rylee Bull | West Vigo High School |
Samantha Garber | Western High School |
Zoe Parsons – MVP | Hebron High School |
Large School Underclassmen Division | North 4 vs. South 2
North
4
South
2
Large School Underclassmen Division | North 4 vs. South 2
Large School Underclassmen Division
Danville Community High School
November 11, 2018
Player | High School |
Abby Ahler | Rensselaer Central High School |
Adison Koebcke | Rensselaer Central High School |
Ariel Manns | Rensselaer Central High School |
Emma Dellinger | Woodlan High School |
Gabriella Werling – MVP | Woodlan High School |
Helen Whitesell | Blackford High School |
Josephine Stinson | Columbia City High School |
MacKenzie Rooke | Griffith High School |
Macy Newman | Garrett High School |
Olivia Wilson | Woodlan High School |
Seja Lang | Glenn High School |
Sophia Jennerjahn | Blackford High School |
Sydney Krock | Garrett High School |
Taylor Jordan | Rensselaer Central High School |
Player | High School |
Alayna Webb | Mississinewa High School |
Alexa Gilman | South Vermillion High School |
Aryanna Hartsburg | Michigan City High School |
Cayla Lakes | Centerville High School |
Cliare Kleve | Connersville High School |
Elise Matney – MVP | Connersville High School |
Emily Mancillas | Belvidere High School |
Hailey Beach | Twin Lakes High School |
Jessica Parker | Franklin County High School |
Jordan Nichols | Franklin County High School |
Kayla Potts | Owen Valley High School |
Kennedy Trigg | Greencastle High School |
Kiley Hankenhoff | Greenwood Community High School |
Lucy Kult | Danville Community High School |
Rory Teel | Danville Community High School |
Shelby Hanson | Greenwood Community High School |
Small School Seniors Division | North 2 vs. South 4
North
2
South
4
Small School Seniors Division | North 2 vs. South 4
Small School Seniors Division
Danville Community High School
November 10, 2018
Player | High School |
Abigail Fields | Union County High School |
Abigail Kinkle | Cascade High School |
Allison Steele | Rising Sun High School |
Alyssa Bailey | Culver Community High School |
Ashley Jeffirs | Bremen High School |
Dakotah Bartlett | Twin Lakes High School |
Holly Hathaway | Whitko High School |
Julie Timperman | Faith Christian High School |
Kassandra Duran – MVP | Bremen High School |
Kate Heim | Culver Community High School |
Kelsie Nichols | Westville High School |
Skylar Fleischman | Brown County High School |
Player | High School |
Abbi Williams | South Knox High School |
Allison Roy | North Posey High School |
Andrea Williams – MVP | South Knox High School |
Annelise Brown | North Posey High School |
Elizabeth Hartman | Muncie Burris High School |
Julia Kaiser | Southwestern [Hanover] High School |
Kamryn Brown | South Knox High School |
Lexi Wilson | South Knox High School |
Margo Taylor | Mian High School |
Mary Schroeder | Southwestern [Hanover] High School |
Meredith Stephens | North Posey High School |
Natsuki Fukazawa | Southwestern [Hanover] High School |
Paige Cavins | South Knox High School |
Small School Juniors Division | North 1 vs. South 2
North
1
South
2
Small School Juniors Division | North 1 vs. South 2
Small School Juniors Division
Danville Community High School
November 10, 2018
Player | High School |
Austyn Huffer | Taylor High School |
Brooke McGuire | Taylor High School |
Claire Bright | Rochester Community High School |
Dellenira Duran | Bremen High School |
Deyon Wolber | Gillespie High School |
Fallon Shane | Taylor High School |
Jennifer Santillan | Bremen High School |
Kaitlianna Tucker | Taylor High School |
Kenzie Binkley | Culver Community High School |
Kylee Hardt | Gillespie High School |
Lilly Sayavongsing – MVP | Culver Community High School |
Lily Hayes | Culver Community High School |
Lynzey Butzin | Taylor High School |
Player | High School |
Ashley Mullett | Westview High School |
Brooklyn Wilson | Union County High School |
Hannah Caes | Bethesda Christian School |
Kendall Jones | Union County High School |
Kinsey Price – MVP | Rising Sun High School |
Lily Phelps | Milan High School |
Madelyn Robbins | South Knox High School |
Molly Wachsmann | Oldenburg Academy |
Morgan Flynn | Faith Christian High School |
Reilley O’Loughlin | Christian Academy of Indiana |
Sydney Pitts | Rising Sun High School |
Tiffany Lane | Cascade High School |
Small School Underclassmen Division | North 0 vs. South 3
North
0
South
3
Small School Underclassmen Division | North 0 vs. South 3
Small School Underclassmen Division
Danville Community High School
November 10, 2018
Player | High School |
Angel Kirn-Haran | Boone Grove High School |
Caroline Bickel | Bremen High School |
Catherine Reynoso | Bremen High School |
Colbie Furnish | Oak Hill High School |
Dallas Holloway | Rochester Community High School |
Elise Shank | Rochester Community High School |
Emily Holt | Caston High School |
Haylie Rodriguez- MVP | Bremen High School |
Julia France | Wabash High School |
Kaillie Woods | Rochester Community High School |
Keely Kovach | Bremen High School |
Krista Dillingham | Rochester Community High School |
Madisyn Shultz | Lafayette Central Catholic High School |
Tessa Brooks | Rochester Community High School |
Player | High School |
Brooke Coleman | North Posey High School |
Jasmine Happe | Knightstown High School |
Katie Daugherty | Vincennes Rivet High School |
Kennedy Devine | North Posey High School |
Kristy Kruslic | North Putnam High School |
Madison Wathen | Forest Park High School |
Maggie Schmidt | Milan High School |
Mariah Brison | South Ripley High School |
Miranda Nosko – MVP | Evansville Mater Dei High School |
Olivia Bruce | Southwestern [Hanover] High School |
Taylor Brison | South Ripley High School |
Torie Potters | Cascade High School |
Victoria Crawford | North Posey High School |
Zora Allstatter | Union County High School |
4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Large School Seniors Division | North 1 Vs. South 0
North
1
South
0
4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Large School Seniors Division | North 1 Vs. South 0
Class AA Large School Seniors Division
MVP Hannah Fetterhoff North
MVP Brittany Stewart South
North
Katelyn Musi (Harrison (WL) HS)
Mayra Pacheco (Harrison (WL) HS)
Haley Shuler (New Haven HS)
Rosa Chavez (Hammond Clark HS)
Paola Gonzalez (Hammond Clark HS)
Claudia Santacruz (Hammond Clark HS)
Brenda Rocha (Hammond Clark HS)
Sonia Ruiz (Hammond Clark HS)
Jenna Gloy (Michigan City HS)
Emily Trunk (Michigan City HS)
Emily Ray (Michigan City HS)
Nicole Silverhart (Angola HS)
Nicoya Hall (Angola HS)
Keianna Ross (Angola HS)
Makayla Hefty (Angola HS)
Mandy Mandich (Andrean HS)
Blaire Koomler (FW Wayne HS)
Hannah Fetterhoff (Andrean HS)
South
South
Maddie Riffey (Danville HS)
Hannah Mattingly (Silver Creek HS)
Lauren Cunliffe (Silver Creek HS)
Jordan Rector (Franklin Central HS)
Taylor Hammond (Franklin County HS)
Lyndsey Isenhower (Frankfort HS)
Tanya Cervantes (Frankfort HS)
Mea Wallace (Plainfield HS)
Brittany Stewart (Plainfield HS)
Sarah Miller (Plainfield HS)
Katherine Bender (Plainfield HS)
Angela Barnett (Plainfield HS)
Sam Ayscue (Boonville HS)
Hailey Wilson (Boonville HS)
Olivia Kennedy (Muncie Central HS)
Kelsey Adams (Muncie Central HS)
Chariya Nam-Arsa (Maconaquah HS)
4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Large School Underclassmen Division | North 0 Vs. South 5
North
0
South
5
4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Large School Underclassmen Division | North 0 Vs. South 5
Class AA Large School Underclassmen Division
MVP Oliva Geswein North
MVP Maggie Day South
North
Oliva Geswein (Harrison (WL) HS)
Amy Madren (Harrison (WL) HS)
Emily Blanchard (Harrison (WL) HS)
Preciosa Villanueva (Hammond Clark HS)
Adelia Mendieta (Hammond Clark HS)
Megan Boocher (Harrison (WL) HS)
Eleanor Sammons (Harrison (WL) HS)
Lizabeth Lio (Hammond Clark HS)
Becca Jensen (Michigan City HS)
Madi Moyer (Angola HS)
Indara McMillen (Angola HS)
Bailee Allen (Delta HS)
Kyndall Pursley (Delta HS)
Sommer Wallace (Delta HS)
Payton Burris (FW Wayne HS)
Nikki Riffle (Andrean HS)
Danielle Tazic (Andrean HS)
Rylee Horn (Andrean HS)
Caroline McClaskey (North Montgomery HS)
Sarah Thurman (Michigan City HS)
South
Maggie Day (Silver Creek HS)
Kylee Sumner (Silver Creek HS)
Reagan O’Farrell (Floyd Central HS)
Erin O’Farrell (Floyd Central HS)
Riley Sexton (Greenfield Central HS)
Kilee Littrell (Jennings County HS)
Kasey Crane (Danville HS)
Halee Tanner (Floyd Central HS)
Emma Pappas (Floyd Central HS)
Gracie Fitzgerald (Floyd Central HS)
Reagan Collins (Greenfield Central HS)
Jenna Allen (Greenfield Central HS)
Katie Helgason (Greenfield Central HS)
Olivia VanOsdal (Jennings County HS)
Marie Lenart (Seymour HS)
Grace Hartman (Seymour HS)
Lizzie Smith (Yorktown HS)
Freyda Mannering (West Lafayette HS)
Anghy Ramos (Frankfort HS)
Mallory Barnhart (Danville HS)
4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Juniors Division | North 2 Vs. South 1
North
2
South
1
4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Juniors Division | North 2 Vs. South 1
Class AA Mega School Juniors Division
MVP Hayley Farmer
North
MVP Ellie Wilson South
North
Olivia Mercurio (Penn HS)
Abby Gross (Lowell HS)
Hayley Farmer (Lowell HS)
Jordan Sanders (Lowell HS)
Melissa McBride (Lowell HS)
Haley Burge (McCutcheon HS)
Jelitza Palomino (Goshen HS)
Hannah Williams (Huntington North HS)
Ellie Lengacher (Northridge HS)
Marisa Robinett (DeKalb HS)
Andrea Oster (DeKalb HS)
Hannah Buckmaster (DeKalb HS)
Alexandra Gaff (DeKalb HS)
Courtney Christle (Huntington North HS)
Bailey Martin (Huntington North HS)
Theresa Williamson (Mishawaka HS)
Scotlyn Sunkel (Lafayette Jeff HS)
South
D’Anjrea Allen (Perry Meridian HS)
Haleigh Ciampa (Perry Meridian HS)
Ellie Wilson (Perry Meridian HS)
Bailey Scahill (Perry Meridian HS)
Molly Carpenter (New Palestine HS)
Gabbi Pierson (New Palestine HS)
Morgan Benstin (Bedford N Lawrence HS)
Jackie Dufresne (Bedford N Lawrence HS)
Holly Stewart (Kokomo HS)
Taylor Coram (Kokomo HS)
Juliana del Bosque Lopez (Kokomo HS)
Sarah Smith (Martinsville HS)
Hadlee Whoberry (Mt Vernon (Posey) HS)
Savannah Bush (Mt Vernon (Posey) HS)
Lindsey Striegel (New Albany HS)
Brianna Shackelford (Guerin Catholic HS)
Emily Vlasak (Guerin Catholic HS)
4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Seniors Division | North 0 Vs. South 2
North
0
South
2
4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Seniors Division | North 0 Vs. South 2
Class AA Mega School Seniors Division
MVP Katie Lewandowski North
MVP Liz Allen South
North
Alison Boardman (McCutcheon HS)
Becca Spitalniak (McCutcheon HS)
Caitlinn Lineback (McCutcheon HS)
Morgan Van Seggern (Columbia City HS)
Carlie Hult (Lowell HS)
Kim Kaspariain (Lowell HS)
Stephanie Ward (Lowell HS)
Katie Lewandowski (Lowell HS)
Aly Grabner (Huntington North HS)
Courtney Scher (Huntington North HS)
Corinne Tester (Huntington North HS)
Alexis Corda (Whiteland HS)
Taya Poynter (DeKalb HS)
Kayla Kissinger (DeKalb HS)
Hannah Hill (DeKalb HS)
South
Jessica Fry (Martinsville HS)
Jayme Teeters (Martinsville HS)
Victoria Fosha (Bloomington South HS)
Morgan Miller (New Albany HS)
Ryan Milam (New Albany HS)
Ashley Kimble (Mooresville HS)
Kristin Villiger (New Palestine HS)
Miya Nourie (Bloomington South HS)
Rebekah Harris (Jeffersonville HS)
Bailey Slate (Lafayette Jefferson HS)
Kelsi Valencia (Lafayette Jefferson HS)
Miquela Cortez (Lafayette Jefferson HS)
Liz Allen (Mooresville HS)
Stefanie Bulla (Mt Vernon (Posey) HS)
Rachel Geveden (New Albany HS)
Kylie Harris (New Albany HS)
Annie Clark (Brebeuf Jesuit HS)
4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Underclassmen Division | North 3 Vs. South 2
North
3
South
2
4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class AA Mega School Underclassmen Division | North 3 Vs. South 2
Class AA Mega School Underclassmen Division
MVP Aylissa Trosper North
MVP Kayla Rance South
North
Morgan Sears (Whiteland HS)
Alize Furlow (Elkhart Central HS)
Gabriella Jantzen (Elkhart Central HS)
Karmen Koch (Huntington North HS)
Marcelle Manatrey (Valparaiso HS)
Emily Mayer (Lowell HS)
Kelsey Tiemens (Lowell HS)
Rebecca Koon (Lowell HS)
Reyna McComish (Elkhart Central HS)
Jessica Trease (Elkhart Central HS)
Meghan Knoff (Elkhart Central HS)
Kirstin Huber (Elkhart Memorial HS)
Aylissa Trosper (Goshen HS)
Hannah Tillett (Huntington North HS)
Brey Baltazar (Northridge HS)
Faith Lewis (DeKalb HS)
Baylee Honn (DeKalb HS)
Alyssa Wells (DeKalb HS)
Alyson Noye (DeKalb HS)
Kaitlyn Rieke (DeKalb HS)
South
Kayla Rance (Greenwood HS)
Emily Baer (Bedford N Lawrence HS)
Karlie Cline (Bedford N Lawrence HS)
Katie Villiger (New Palestine HS)
Katherina Emery (Bedford N Lawrence HS)
Kiana Brown (Bedford N Lawrence HS)
Abbie Collins (Zionsville HS)
Alexandra Wendt (Zionsville HS)
Natalie Kelley (Brebeuf Jesuit HS)
Lauren Turner (Brebeuf Jesuit HS)
Katarina Walker (New Albany HS)
Haley Crowe (McCutcheon HS)
Catherine Hogan (Lafayette Jeff HS)
Allie Eavey (Lafayette Jeff HS)
Karlie Hamilton (Lafayette Jeff HS)
Brook Switzer (Lafayette Jeff HS)
Emma Langdon (Mt Vernon (Fortville) HS)
Corinna Lambright (Mt Vernon (Posey HS))
Ashley Underwood (Mt Vernon (Posey HS))
4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class A Medium School Juniors Division | North 3 Vs. South 4
North
3
South
4
4TH ANNUAL GIRLS SOCCER CHALLENGE – Class A Medium School Juniors Division | North 3 Vs. South 4
Class A Medium School Juniors Division
MVP Laurel MacGregor North
MVP Hayley Stroup South
North
Elizabeth Boenker (Heritage HS)
Allie Jennerjahn (Blackford HS)
Mikayala Findley (Whitko HS)
Kelsa Anderson (Bremen HS)
Katelyn Aguayo (Bremen HS)
Elexus Holmes (Lakeland HS)
Jasmine Grayson (Lakeland HS)
Kim Pizana (West Noble HS)
Sandy Carrillo (West Noble HS)
Kendal Baker (West Noble HS)
Kaitlyn Stevens (Glenn HS)
Amelia Smith (Greencastle HS)
Sarah Wilhoite (Yorktown HS)
Jocquelyn Plothow (FW Concordia HS)
Lauren Hall (Blackford HS)
Saylor Goodspeed (Blackford HS)
Mackenzie Hoffman (Western Boone HS)
Delaney Rohlman (Scecina Memorial HS)
Claire Harris (Tipton HS)
Claire Sims (North Putnam HS)
Laurel MacGregor (North Putnam HS)
South
Ally Sutherland (Pike Central HS)
Adrianna Oxley (Heritage Hills HS)
Kasey Moeller (Greensburg HS)
Abby Bailey (Greensburg HS)
Morgan Reed (Gibson Southern HS)
Madison McGlaun (Cascade HS)
Hayley Stroup (Tri West HS)
Mariah Hooper (Hamilton Heights HS)
Emma Overmyer (Greensburg HS)
Michaela Myers (Greensburg HS)
Rylie Smith (Greensburg HS)
Corynn Engel (Cascade HS)
Paige Newton (Tri West HS)
Kennedy Bruner (Brown County HS)
Hayley Doty (Gibson Southern HS)
Katie Scott (Gibson Southern HS)
Ashleigh Chestnut (Princeton HS)