Search
Categories
- Boys Basketball
()- 1st Annual
(8) - 2nd Annual
(9) - 3rd Annual
(17) - 4th Annual
(15) - 5th Annual
(9) - 6th Annual
(13) - 7th Annual
(4) - 8th Annual
(5) - 10th Annual
(7) - 11th Annual
(7) - 12th Annual
(7)
- 1st Annual
- Girls Basketball
()- 1st Annual
(8) - 2nd Annual
(8) - 3rd Annual
(17) - 4th Annual
(17) - 5th Annual
(15) - 6th Annual
(14) - 7th Annual
(14) - 8th Annual
(10) - 10th Annual
(11) - 11th Annual
(12) - 12th Annual
(12)
- 1st Annual
4TH ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Sophomores Division | North 67 Vs. South 63
North
67
South
63
4TH ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Sophomores Division | North 67 Vs. South 63
April 11-12, 2015
DANVILLE COMMUNITY HIGH SCHOOL
Class 2A Sophomores Division
Wade Regadanz
Sean Stewart
North
Buford DeWitt (Paoli HS)
Dusty Cole (Paoli HS)
Logan Laswell (Paoli HS)
Adam Steinke (LaVille HS)
Gavin Griggs (Shenandoah HS)
Hunter Ferris (Cambridge City HS)
Logan Pentecost (Fremont HS)
Logan Sanford (Union County HS)
Matt Box (Bremen HS)
Michael Boyer (Lake Station HS)
Nate Reynolds (Northeastern HS)
Nike Sibande (Cripsus Attucks HS)
Teyon Scanlan (Crispus Attucks HS)
Trevor Linn (North Miami HS)
Wade Regadanz (Fremont HS)
Zach Thompson (River Forest HS)
South
Buddy Hall (South Spencer HS)
David Kruse (South Spencer HS)
Tyler Phillips (South Spencer HS)
Alex Judd (Providence HS)
Corbin Judy (North Putnam HS)
Courvoisier McCauley (Indianapolis Shortridge HS)
Darius Watson (Manual HS)
Desean Hampton (Indianapolis Washington HS)
Evan Burch (Cascade HS)
Jack Kendall (North Putnam HS)
Jordan Bean (North Putnam HS)
Moses Collins (Manual HS)
Patrick Wilburn (Indianapolis Washington HS)
Robert Cunningham (Manual HS)
Sean Stewart (Indianapolis Washington HS)
Trevor Magill (Sullivan HS)
2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Juniors Division | North 108 Vs. South 115
North
108
South
115
2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Juniors Division | North 108 Vs. South 115
April 21, 2013
LEBANON HIGH SCHOOL
Class 1A Juniors Division
North
Garrett Dick (Tri Central)
Ryan Kupferschmid (Elkhart Central)
Kenny Bearss (Elkhart Central)
Brandon Adkins (Washington Township)
Jordan Zarse (Frontier)
Kennan Mooberry (Southern Wells)
Trent Elliot (Culver Community)
Jacoda Anderson (Culver Community)
Spencer Shore (Union (Modoc))
Shawn Gerron (Westville)
Collin Walker (Westville)
Thomas Smith Jr. (Gary Lighthouse)
Seth Blunck (Tri Central)
Austin Martin (Clinton Prairie)
Tanner Watson (Elkhart Central)
South
Tyler Haas (Northeast Dubois)
Cameron Riecker (Northeast Dubois)
Beau Barham (Lutheran (Indianapolis))
Jack Ferree (Lanesville)
Dwight Sargent (Irvington)
Craig Stuckwisch (Trinity Lutheran)
Jacob Harless (Trinity Lutheran)
Matt Mathies (Loogootee)
Gene Hodge (Crothersville)
Alex Hall (Tecumseh)
Sam Paul (Wes Del)
Adam Paul (Wes Del)
Brayden Woodard (North Vermillion)
JaBari Artis (Tindley)
Grayson Barnes (Crothersville)
6TH ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – 1A Juniors Division | North 81 Vs. South 85
North
81
South
85
6TH ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – 1A Juniors Division | North 81 Vs. South 85
April 8-9, 2017
Danville Community HS
Class 1A Juniors Division
Jon Clark
Justin Compton
North
Ryan Geberin (Washington Township)
Bob Ross (Washington Township)
Austin Woolley (Frontier)
Levi Sherman (Southern Wells)
Ahkee Porter (21st Century Gary)
Mykel Mayes (21st Century Gary)
Jacob Howdeshell (Caston)
Ryan Klikus (Morgan Township)
Zac Crosby (Lakewood Park)
Blake Mann (Lakewood Park)
Riley Charlesworth (LaCrosse)
Ryan Walker (Clinton Prairie)
Brooks Gerke (Lakewood Park)
Jordan McFall (Rockville)
Louis Brown (21st Century Gary)
South
Bryce Huebner (Northeast Dubois)
JC Faubion (Lutheran (Indianapolis))
Jared Prange (Morristown)
Caleb Giles (Edinburgh)
Justin Miller (Lanesville)
Dominic Dixon (University)
Joe Mingione (Shawe Memorial)
Kyle Pease (South Central (Elizabeth))
Jason Boston (South Central (Elizabeth))
Joseph Logsdon (Rock Creek Academy)
Connor Mowery (Wood Memorial)
Luke Higgins (Shawe Memorial)
Travis Fleisher (Wood Memorial)
Kevin Zollman (Lanesville)
D’Angelo Florence (Tindley)
2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Juniors Division | North 93 Vs. South 91
North
93
South
91
2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Juniors Division | North 93 Vs. South 91
April 21, 2013
LEBANON HIGH SCHOOL
Class 2A Juniors Division
North
Brandon Laas (River Forest)
JT Garnett (Winamac)
Dwayne Haden (Lake Station)
Levi Schultz (Winamac)
Tyler Thompson (River Forest)
Braden Gibson (Eastern (Greentown))
Trevor Johnson (Covenant Christian (Indianapolis))
Cody Owen (Covenant Christian (Indianapolis))
Anthony Cole (Bowman Academy)
Joey Atkins (Bremen)
Corey Dingwerth (Northeastern)
Johnny Norris (Muncie Burris)
Alex Smith (Northeastern)
South
Tanner Wroblewski (Paoli)
Austin Halcomb (South Ripley)
Joel Weyer (Forest Park)
Cooper Wade (Milan)
Logan Karsteter (Milan)
Logan Alloway (Milan)
Ian Bloom (Cambridge City)
Evan Underwood (Cambridge City)
Garrett Strange (Paoli)
Skyler Stroud (Paoli)
Braden Norris (Union County)
Devon Briggs (Crispus Attucks)
Justin Hardiman (Crispus Attucks)
Trent Zuelly (Tell City)
Ben Bosley (Paoli)
2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Seniors Division | North 82 Vs. South 77
North
82
South
77
2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Seniors Division | North 82 Vs. South 77
April 21, 2013
LEBANON HIGH SCHOOL
Class 2A Seniors Division
North
Mack Rathbun (Muncie Burris)
Justin Pennington (River Forest)
Bryan Powell (Sheridan)
Connor Stumm (Sheridan)
Sam Zachary (Sheridan)
Dean Hill (Boone Grove)
Reid Finlan (Heritage Christian)
Chase Mosser (South Adams)
Jace Martin (Oak Hill)
Derek Durkes (Oak Hill)
Elias Willias (Lake Station)
Eric Miller (Carroll (Flora))
KJ Myers (Eastern (Greentown))
Jarek Brents (Covenant Christian (Indianapolis)
Josiah Marx (Eastern (Greentown)
South
Tyler Klein (Cambridge City)
Aaron Key (Paoli)
Victor Ramirez (Crispus Attucks)
Chase Casteel (Monrovia)
Tyler Brough (Eastern Greene)
Cody Federmann (South Ripley)
Trey Sparks (South Ripley)
Drew Messmer (Forest Park)
RJ Jackson (Eastern (Pekin))
Austin Churchman (Eastern (Pekin))
Tevin Wolf (Eastern (Pekin))
Joseph English (Washington (Indianapolis))
Zach Ladd (Washington (Indianapolis))
Kamren Montgomery (Washington (Indianapolis))
Trey Hannebaum (Union County)
2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Juniors Division | North 61 Vs. South 98
North
61
South
98
2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Juniors Division | North 61 Vs. South 98
April 21, 2013
LEBANON HIGH SCHOOL
Class 3A Juniors Division
North
Alonte Blackwell (Kankakee Valley)
Matt Myers (Kankakee Valley)
Tyler Reddington (Twin Lakes)
Levi Pritts (Twin Lakes)
Dylan Cumberland (Whitko)
Conley Hoover (Hamilton Heights)
Bo O’Laughlin (Hamilton Heights)
Nick Starkey (Lebanon)
Jacob Singer (Eastbrook)
KJ Walton (Maconaquah)
Kyle Dinn (Maconaquah)
Drew Schermerhorn (West Noble)
Phil Miller (West Noble)
Adam Harts (Maconaquah)
South
Avory Mickens (Vincennes Lincoln)
Josh Sprinkle (Vincennes Lincoln)
Bryce Newman (Mount Vernon (Posey))
Perry Fairrow (Evansville Bosse)
Bo Burkhart (Evansville Bosse)
D’Tavian Walker (Indianapolis Howe)
William McDaniel (Indianapolis Howe)
Jeremy Brown (Indianapolis Howe)
Jordan Nauert (North Putnam)
Austin Musial (Tri West)
Devon Merder (Heritage Hills)
Chaz Schneider (Brownstown Central)
JT Whitaker (Western Boone)
Sam Scherry (Heritage Hills)
2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Seniors Division | North 110 Vs. South 108
North
110
South
108
2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Seniors Division | North 110 Vs. South 108
April 21, 2013
LEBANON HIGH SCHOOL
Class 3A Seniors Division
North
Dustin Ketelaar (Kanakakee Valley)
DJ Jones (Hammond Gavit)
Xavier Copeland (Hammond Gavit)
Caleb Brannon (Lebanon)
Cord Barricklow (Lebanon)
Jacob Nelson (Lebanon)
Nathan Rogers (North Montgomery)
LaRoi Harmon (Hammond Clark)
Bernateau Jean-Michell (Hammond Clark)
Nick Thomas (West Noble)
Micah Pier (Maconaquah)
Tyler Bradley (Maconaquah)
David Lee (Plymouth)
Shalon Bell (Hammond Gavit)
Sam Toporski (Andrean)
South
Brett McCory (Brownstown Central)
Jordan Bibbs (Yorktown)
Edmond Davis (Yorktown)
Avery Motes (Danville Community)
Ian Asher (Danville Community)
Aaron Mann (Indianapolis Howe)
Jacque Rogers (Indianapolis Howe)
Anthony Williams (Indianapolis Howe)
Adrien Corenflos (West Vigo)
Jameson Brewer (North Putnam)
Justin Conrad (Charlestown)
Sam Koelling (Tri West)
Jabriel Allen (Muncie Central)
Kaleb Mallory (Muncie Central)
Class 4A Juniors Division | North 78 vs. South 68
North
78
South
68
Class 4A Juniors Division | North 78 vs. South 68
April 21, 2013
LEBANON HIGH SCHOOL
Class 4A Juniors Division
North
Tyler Jenkins (Hamilton Southeastern)
Eric Davidson (Hamilton Southeastern)
Lowell Griggs (Fort Wayne Northrop)
Trevor Lockwood (McCutcheon)
Ja’Mare Washington (South Bend Riley)
Brad Dockemeyer (Kokomo)
Erik Bowen (Kokomo)
Jescus Mitchell (Fort Wayne Wayne)
Levi Mitchell (Fort Wayne Wayne)
Aaron Hamm (Lowell)
Tra’veon Johnson (South Bend Washington)
Josh Flemming (LaPorte)
Gage Ott (LaPorte)
Josh Kelly (Hobart)
Mykal Cox (Kokomo)
South
Ethan Whitson (Northview)
Lakayus McNeil (Decatur Central)
Nick King (Franklin)
Tyler Thomas (Franklin)
Cayman Meier (Castle)
Trevor Lucas (Brownsburg)
Mike Jones (Indianapolis Tech)
Jaren Hornbeak (Greenwood)
Malik Coles (Connersville)
Dezmen Rent (Connersville)
Howie Backherms (East Central)
Devyn Johnston (Castle)
Demetrius Shaw (Indianapolis Tech)
Rayland Warren (Indianapolis Tech)
Class 4A Seniors Division | North 100 Vs. South 114
North
100
South
114
Class 4A Seniors Division | North 100 Vs. South 114
April 21, 2013
LEBANON HIGH SCHOOL
Class 4A Seniors Division
North
Paul Furlin (Hamilton Southeastern)
Ross Risley (Hamilton Southeastern)
BJ Jenkins (Merrillville)
Jelani Pruitt (Merrillville)
Zoran Talley (Merrillville)
Cory Womack (Fort Wayne Northrop)
Antonio Richmond (Fort Wayne Northrop)
Bobby Rogers (Harrison (West Lafayette))
Hakim Burnett (Kokomo)
Patrick Wynn (Hobart)
Nick Elish (Highland)
Kylee Beheler (Kokomo)
Elijah Walker (Hobart)
Nathaniel Acree (McCutcheon)
South
Charles Peterson (Connersville)
Ridge Harris (Columbus East)
Nate Rich (Columbus East)
Anthony Johnson (Decatur Central)
Jimmy Lee (Decatur Central)
Leo Williams (Indianapolis Tech)
Deoun Williams (Indianapolis Tech)
Keenan Wood (Franklin )
Kyle Aiton (Castle)
Gerald Harney (Brownsburg)
Sean Davis (Connersville)
Dakodah Carlin (Connersville)
Drew Hussong (Floyd Central)
Class 1A Seniors Division | North 106 vs. South 93
North
106
South
93
Class 1A Seniors Division | North 106 vs. South 93
Class 1A Senior Division
LEBANON HIGH SCHOOL
April 21, 2013
North
Ryan Geberin (Washington Township)
Bob Ross (Washington Township)
Austin Woolley (Frontier)
Levi Sherman (Southern Wells)
Ahkee Porter (21st Century Gary)
Mykel Mayes (21st Century Gary)
Jacob Howdeshell (Caston)
Ryan Klikus (Morgan Township)
Zac Crosby (Lakewood Park)
Blake Mann (Lakewood Park)
Riley Charlesworth (LaCrosse)
Ryan Walker (Clinton Prairie)
Brooks Gerke (Lakewood Park)
Jordan McFall (Rockville)
Louis Brown (21st Century Gary)
South
Bryce Huebner (Northeast Dubois)
JC Faubion (Lutheran (Indianapolis))
Jared Prange (Morristown)
Caleb Giles (Edinburgh)
Justin Miller (Lanesville)
Dominic Dixon (University)
Joe Mingione (Shawe Memorial)
Kyle Pease (South Central (Elizabeth))
Jason Boston (South Central (Elizabeth))
Joseph Logsdon (Rock Creek Academy)
Connor Mowery (Wood Memorial)
Luke Higgins (Shawe Memorial)
Travis Fleisher (Wood Memorial)
Kevin Zollman (Lanesville)
D’Angelo Florence (Tindley)
1ST ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Juniors Division | North 82 Vs. South 104
North
82
South
104
1ST ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Juniors Division | North 82 Vs. South 104
April 15, 2012
LEBANON HIGH SCHOOL
Class 1A Juniors Division
Aaron Dailey
North
Kyle Zahn (Tri Central HS)
Stewart Karr (Cowan HS)
Corey Moss (Caston HS)
Daniel Scales (Caston HS)
Jacob Howdeshell (Caston HS)
Jasmin Biberovic (Marquette Catholic HS)
Jaylen Jemison (Marquette Catholic HS)
Calvin Prinsen (Lakelaand Christian HS)
Levi Sherman (Southern Wells HS)
Ryan Walker (Clinton Prairie HS)
Louis Brown (21st Century Gary)
Myrin Kirksey (21st Centrury Gary)
Willie Eviston (Union-Modoc HS)
Riley Charlesworth (LaCrosse HS)
Lucas Vosburgh (Tri County HS)
Ryan Klikus (Morgan Township HS)
South
Paul Gianakos (University HS)
Cody Sullivan (Waldron HS)
Jason Boston (South Central-Elizabeth HS)
Kyle Pease (South Central-Elizabeth HS)
Kevin Zollman (Lanesville HS)
Charles Lopes (Irvington Prep HS)
Aaron Dailey (Irvington Prep HS)
Conner Wittmer (Loogootee HS)
Levi Weddle (Springs Valley HS)
Bryce Huebner (Northeast Dubois HS)
Andrew Messer (Southwestern-Shelby HS)
Evan Adkins (Southwestern-Shelby HS)
Brandon Cook (Cannelton HS)
JC Faubion (Indianapolis Lutheran HS)
1ST ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Seniors Division | North 79 Vs. South 67
North
79
South
67
1ST ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Seniors Division | North 79 Vs. South 67
April 15, 2012
LEBANON HIGH SCHOOL
Class 1A Seniors Division
Kevin Stone
North
Ben Snyder (Caston HS)
Trevor Hoover (Caston HS)
Allen Russell (Caston HS)
Dan Warnke (Westville HS)
Spencer Sacks (Marquette Catholic HS)
Leke Solanke (Marquette Catholic HS)
Derek Taylor (Monroe Central HS)
Dalton McCool (North Vermillion HS)
Kevin Cripe (Clinton Prairie HS)
Dillon Mang (Clinton Prairie HS)
Kyle Gross (Blue River Valley HS)
Matt Bradley (Kouts HS)
Luke Welsh (South Newton HS)
Marcus Kammrath (South Central -Union Mills HS)
Kevin Stone (Westville HS)
South
Drew Glentzer (Edinburgh HS)
Paul Gianakos (University HS)
Corey Burton (Edinburgh HS)
Jordan Burton (Edinburgh HS)
Kyle Wuest (Edinburgh HS)
Heath Kohlmeier (Wood Memorial HS)
Tyler Hendrix (Trinity Lutheran HS)
Canyon Dailey (Trinity Lutheran HS)
Caleb Caldwell (Lanesville HS)
Bryant Ackerman (Loogootee HS)
Grant Randle (University HS)
Curtis Crow (Springs Valley HS)
Dawson Gore (Eminence HS)
Jace Gordon (Northeaste Dubois HS)
Kyle Bingham (Indiana School for the Deaf)
Brian Failinger (Indianapolis Lutheran HS)