(219) 776-6191

Search

Basketball Categories

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 1A Juniors Division | North 71 Vs. South 54
North

71

South

54

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 1A Juniors Division | North 71 Vs. South 54


March 5-6, 2016

Lebanon High School


Class 1A Juniors Division

MVP Kia Holder North

MVP Jessica Kahle South

North

Courtney Dunlap (Argos HS)

Olivia Tolmen (South Central <Union Mills> HS)

Starr Hullinger (FW Blackhawk Christian HS)

Emma Cole (Attica HS)

McKinsey Martin (Clinton Prairie HS)

Micha Ruiz (Clinton Prairie HS)

Kia Holder (Morgan Township HS)

Mackenzie Smyth (Hamilton HS)

Lucretia Eckrote (North Miami HS)

Kameron Stanko (Morgan Township HS)

Hannah Swivel (Morgan Township HS)

Taylor Jorgensen (Washington Township HS)

Megan Evans (Caston HS)

Ceira White (Frontier HS)

Honor Cosby (University HS)

South

Whitney Rogers (Trinity Lutheran HS)

Carmen Jacobs (Lanesville HS)

Stacy Fox (South Decatur HS)

Haley Tye (New Washington HS)

Gracie Krouse (New Washington HS)

Claire Higgins (Shawe Memorial HS)

Carli Skinner (Cowan HS)

Abbygail Cecil (North Daviess HS)

Katie Cruse (Greenwood Christian Academy)

Kendra Hayes (Indianapolis Metropolitan HS)

Mikayla Craig (Daleville HS)

Kristen Zimmers (Daleville HS)

MacKyndsea Burke (Union <Modoc> HS)

Savannah Stafford (Northeast Dubois HS)

Jessica Kahle (Northeast Dubois HS)

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 1A Seniors Division | North 65 Vs. South 76
North

65

South

76

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 1A Seniors Division | North 65 Vs. South 76


March 5-6, 2016

Lebanon High School


Class 1A Seniors Division

MVP Valerie Rospopo North

MVP DeAnn Kauffman South

North

Valerie Rospopo (Argos HS)

Kaelyn Barlow (Argos HS)

Katie Vance (LaCrosse HS)

Paige Ruesch (Washington Township HS)

Brenna Koontz (Blue River Valley HS)

Danielle Polito (Morgan Township HS)

Donae Lipinski (Washington Township HS)

Cyan Cosby (University HS)

Madysen Koontz (Blue River Valley HS)

Katelyn Wilson (Hamilton HS)

Jessica Organ (Riverton Parke HS)

Danielle Long (International School of Indiana)

Emma Weeden (Indianapolis Lutheran HS)

Laura Escobar (International School of Indiana)

Cokie Gaich (International School of Indiana)

South

Elizabeth Huebner (Northeast Dubois HS)

Alexis Adair (Crothersville HS)

Brooke Moore (North Daviess HS)

Jadelyn Dean (Medora HS)

Taylor Stroud (West Washington HS)

Rhiannon Grubbs (North Vermillion HS)

Abby Jewell (Crothersville HS)

Sierra Grube (North Vermillion HS)

Carley McCammon (Medora HS)

Kinsey West (North Vermillion HS)

Hannah Walther (Lanesville HS)

Shelby Patton (Bloomfield HS)

Sarah Fitzgerald (North Daviess HS)

DeAnn Kauffman (Union <Modoc> HS)

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 1A Sophomores Division | North 58 Vs. South 48
North

58

South

48

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 1A Sophomores Division | North 58 Vs. South 48


March 5-6, 2016

Lebanon High School

Class 1A Sophomores Division

MVP Grace Michal North

MVP Taylor Dillard South

North

Macee Strycker (Argos HS)

Clarissa Blackburn (West Central HS)

Kelsi Lemmons (Morgan Township HS)

Sydney Yagelski (Washington Township HS)

Mackenzie Marovich (Marquette Catholic HS)

Hadyn Faur (Lakewood Park Christian School)

Lexi Leisure (Daleville HS)

Madison Savage (Daleville HS)

Dakota Allison (Tri-County HS)

Grace Michal (Tri-County HS)

Darianne Snyder (Indianapolis Lutheran HS)

South

Brooke Gray (Seton Catholic HS)

Devin Sasse (International School of Indiana)

Taylor Dillard (International School of Indiana)

Alayna Munson (Morristown HS)

Taylor Best (South Decatur HS)

Hannah Ashby (Washington Catholic HS)

Maddie Roark (Trinity Lutheran HS)

Jodi Goecker (Trinity Lutheran HS)

Piper Acton (Trinity Lutheran HS)

Lacey Hall (Crothersville HS)

Jamiya McGee (Indianapolis Metropolitan HS)

Avalee Jeffers (Clay City HS)

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 2A Freshmen Division | North 48 Vs. South 62
North

48

South

62

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 2A Freshmen Division | North 48 Vs. South 62


March 5-6, 2016

Lebanon High School


Class 2A Freshmen Division

MVP Macy Seese North

MVP Keaton Chastain South

North

Emily Balcazar (Whiting HS)

Katlyn Cherry (Hebron HS)

Madeline Hewlett (Knox HS)

Lexi Trahin (Adams Central HS)

Kirsten Bauer (Knox HS)

Jessica Brandt (Winamac Community HS)

Brooklyn Salway (Adams Central HS)

Kelcie Thomson (Northfield HS)

Macy Seese (Oregon-Davis HS)

Ariel Dale (Northfield HS)

Hope Unger (Northfield HS)

Lindsey Simpson (Knox HS)

Karlee Feldman (Bremen HS)

Jasmine Adams (Bowman Academy)

Hannah Graft (Winchester Community HS)

South

Jossie Hudson (Evansville Mater Dei HS)

Allie Goodin (Evansville Mater Dei HS)

Hannah Winiger (Evansville Mater Dei HS)

Taylor Brison (South Ripley HS)

Jackie Rice (Paoli HS)

Keaton Chastain (Paoli HS)

Bela Brewster (Paoli HS)

Madison Street (Paoli HS)

Sierra Southard (Frankton HS)

Karlee Feldman (Frankton HS)

Lexi Thompson (Lafayette Central Catholic HS)

Kaylyn Cherry (Lafayette Central Catholic HS)

Tori Combs (Cloverdale HS)

Lilly Ward (Southmont HS)

Sydney Cook (Wapahani HS)

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 2A Juniors Division | North 67 Vs. South 65
North

67

South

65

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 2A Juniors Division | North 67 Vs. South 65


March 5-6, 2016

Lebanon High School


Class 2A Juniors Division

MVP Kennedy Krull North

MVP Rachel McLimore South

North

Amber Ondo (River Forest HS)

Ellie Kayser (Woodlan HS)

McKayla Tucker (Boone Grove HS)

Savanna Thompson (Cass HS)

Cayla Rokosz (Hebron HS)

Mia Riese (Hebron HS)

Alexandria Bope (Oregon-Davis HS)

Alexis Jennings (Bremen HS)

Rylee Lane (Delphi Community HS)

Bailey Gasser (Delphi Community HS)

Kayla Fogarasi (Delphi Community HS)

Hannah Yoder (Eastside HS)

Kennedy Krull (Whitko HS )

Stacia Fester (Churubusco HS)

Cassidy Yant (Churubusco HS)

South

Emiley Carlton (Eastern Hancock HS)

Shelby King (Eastern Hancock HS)

Makayla Collier (Cascade HS)

Bayleigh Walker (Cascade HS)

Emilee Henninger (North Putnam HS)

Jacki Halderman (Covenant Christian HS)

Ally Brandenstein (North Posey HS)

Arley Will (Evansville Mater Dei HS)

Bronwyn Spencer (North Putnam HS)

Rachel McLimore (Covenant Christian HS)

Peyton West (Eastern Hancock HS)

Cheyenne Brooks (Providence HS)

Chelsea Hitchcock (North Decatur HS)

Macee Williams (Fountain Central HS)

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 2A Sophomores Division | North 35 Vs. South 63
North

35

South

63

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 2A Sophomores Division | North 35 Vs. South 63


March 5-6, 2016

Lebanon High School


Class 2A Sophomores Division

MVP Madi Clay North

MVP Miranda Bieghler South

North

Angela Casanova (Boone Grove HS)

Abrah Humerickhouse (Cass HS)

Aryn Eash (LaVille HS)

Desiree Vega (Whiting HS)

Abby Walker (Cloverdale HS)

Kandis Sauer (Oregon-Davis HS)

Mikayla Cleary (Covenant Christian HS)

Raegan Johnson (Eastside HS)

Leslie Kroft (Knox HS)

Julia Malson (Rossville HS)

Madi Clay (Northeastern HS)

Kasey Andrews (Northeastern HS)

Allison Aiman (Alexandria HS)

Sade Shumpert (Lake Station HS)

South

Hannah Rasnake (Cascade HS)

Sydney Tucker (Frankton HS)

Olivia Bryant (Cascade HS)

Emelia Bryant (Cascade HS)

Sophia Bryant (Cascade HS)

Miranda Bieghler (South Putnam HS)

Maddie McHugh (South Putnam HS)

Destyne Knight (Frankton HS)

Callie Baker (Paoli HS)

Ashley Archer (Paoli HS)

Lillie Stein (South Putnam HS)

Rachel Shroyer (North Central <Farmersburg> HS)

Jesse Closser (North Decatur HS)

Sarah Bohman (North Decatur HS)

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 3A Freshmen Division | North 65 Vs. South 58
North

65

South

58

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 3A Freshmen Division | North 65 Vs. South 58


March 5-6, 2016

Lebanon High School


Class 3A Freshmen Division

MVP Carissa Garcia North

MVP Dazia Drake South

North

Avery Lewman (Delta HS)

Carissa Garcia (FW Concordia Lutheran HS)

Sophie Bussard (Tippecanoe Valley HS)

Rylee Seibert (Frankfort HS)

Madison Schermerhorn (West Noble HS)

Sylare Starks (FW Concordia Lutheran HS)

Ashley VandenBoom (Norwell HS)

Riley Hershberger (NorthWood HS)

Mackenzie Bergman (NorthWood HS)

Casey Schroeder (Wawasee HS)

Maggie Cora (Tri-West HS)

Aubrey Barker (Greencastle HS)

Makenzie Casselman (Garrett HS)

Emily Demitruck (NorthWood HS)

South

Allie Smith (Rushville Consolidated HS)

Abigail Herrington (Owen Valley HS)

Dazia Drake (Owen Valley HS)

Hattie Westerfeld (Batesville HS)

Abby Orschell (Franklin County HS)

Cami Schmitt (Corydon Central HS)

Alyssa McClanahan (South Dearborn HS)

Ellie Waechter (Batesville HS)

Claire Heckel (Heritage Hills HS)

Allison Hein (Vincennes Lincoln HS)

Peyton Turner (Danville Community HS)

Taylor Browning (Rushville Consolidated HS)

Tabby Klem (Gibson Southern HS)

Kiara Barnett (Crispus Attucks HS)

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 3A Juniors Division | North 56 Vs. South 81
North

56

South

81

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 3A Juniors Division | North 56 Vs. South 81


March 5-6, 2016

Lebanon High School


Class 3A Juniors Division

MVP Xerena Tompkins North

North

Camille Wheels (Marion HS)

Taitlyn Trenshaw (NorthWood HS)

Kadie Spoor (Wheeler HS)

Micaya Richardson (Delta HS)

Meredith Brouyette (Tippecanoe Valley HS)

Kaylie Warble (West Noble HS)

Aubrey Schmeltz (Wawasee HS)

Megan Newby (Garrett HS)

Krystina Barksdale (Andrean HS)

Josie Kolkman (FW Bishop Dwenger HS)

Xerena Tompkins (Benton Central HS)

Madison Tolen (Benton Central HS)

Shae Stanley (Delta HS)

Alexis Thaxton (Fairfield HS)

South

Brooke Montgomery (Lebanon HS)

Hailey Mitchell (Owen Valley HS)

Kaitlyn Davis (Washington HS)

Jenna Irelan (Yorktown HS)

Kaycee Russell (Princeton HS)

Brooke James (Princeton HS)

Amber Calihan (Franklin County HS)

Megan Rowlett (Corydon Central HS)

Tana Stang (Franklin County HS)

Kenna Husain (Brebeuf Jesuit Preparatory School)

Alaina Davidson (Salem HS)

Elizabeth Weaver (Salem HS)

Victoria Debrock (Vincennes Lincoln HS)

Maddy Edds (Brown County HS)

Brianna Hahn (Northwestern HS)

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 3A Seniors Division | North 73 Vs. South 74
North

73

South

74

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 3A Seniors Division | North 73 Vs. South 74


March 5-6, 2016

Lebanon High School


Class 3A Seniors Division

MVP Julia Cardwell North

MVP Alexis Nall South

North

Kenzie Cox (West Noble HS)

Brynda Krueger (Tippecanoe Valley HS)

Kylee Rostochak (Wawasee HS)

Paige Shearer (West Noble HS)

Kennedy Kuykendall (Andrean HS)

Jalissa Schwartz (Fairfield HS)

Paige Bragg (Greencastle HS)

Bayley Goodman (Benton Central HS)

Katie Shields (Benton Central HS)

Paige Schueren (Crawfordsville HS)

Julia Cardwell (Marion HS)

Vironnica Drake (Marion HS)

South

Mara Canada (Mt. Vernon <Posey> HS)

Jenna Johnson (Washington HS)

Carrie Lane (Washington HS)

Sadie Soliday (Salem HS)

Taylor Neukam (Southridge HS)

Rosemary Skripsky (Bishop Chatard HS)

Ashlin Aycock (Bishop Chatard HS)

Alexis Nall (Mt. Vernon <Posey> HS)

Shelby Boger (Vincennes Lincoln HS)

Cennie Scott (Herron HS)

Delanie Casson (Herron HS)

Navaja Thomas (Evansville Bosse HS)

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 3A Sophomores Division | North 56 Vs. South 62
North

56

South

62

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 3A Sophomores Division | North 56 Vs. South 62


March 5-6, 2016

Lebanon High School


Class 3A Sophomores Division

MVP Sarah Vas North

MVP Lindsey Sparks South

North

Sarah Vas (Northwestern HS)

Morgan Mercer (Northwestern HS)

Brittany Tuttle (Delta HS)

Kortney Helm (Delta HS)

Erika Foy (Mississinewa HS)

Aubrey Kuhn (Wawasee HS)

Hannah-Marie Lamle (Wawasee HS)

Kabrea Rostochak (Wawasee HS)

Ashlynn Shank (Peru HS)

Beka Stroop (Lakeland HS)

Savannah Feenstra (NorthWood HS)

Kaylnn Scher (Marion HS)

Mallory Storms (Beech Grove HS)

Erica Zook (Fairfield HS)

Ariyanna Carroll (Brebeuf Jesuit Preparatory School)

South

Kara Schafer (Owen Valley HS)

Payton Sievers (Vincennes Lincoln HS)

Lexi Riggles (Danville Community HS)

Kamryn McCool (Franklin County HS)

Payton Cattorini (Owen Valley HS)

Addie Collier (Danville Community HS)

Gabi Garcia (Batesville HS)

Baylee Rohlfing (Batesville HS)

Abby Wahl (Heritage Hills HS)

Chasity Trueblood (Vincennes Lincoln HS)

Kate Kaetzel (Heritage Hills HS)

Bridget Nash (Bishop Chatard HS)

Lindsey Sparks (Vincennes Lincoln HS)

Tori Tretter (Southridge HS)

Kendall McCool (Franklin Counth HS)

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 4A Freshmen Division | North 72 Vs. South 47
North

72

South

47

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 4A Freshmen Division | North 72 Vs. South 47


March 5-6, 2016

Lebanon High School


Class 4A Freshmen Division

MVP Morgan Litwiller North

MVP Hya Haywood South

North

Darriyn Hackbarth (FW South HS)

Alex Pomeroy (Michigan City HS)

Taylor Pasquale (Logansport HS)

Riley Ott (LaPorte HS)

Kristian Steele (Hammond Morton HS)

Veronika Roberts (Brownsburg HS)

Olivia Stansbury (Harrison <West Lafayette> HS)

Morgan Litwiller (Northridge HS)

Naomi Hege (Brownsburg HS)

Malea Jackson (Hamilton Southeastern HS)

Caitlyn Phillips (Crown Point HS)

Kyleigh Leaf (Brownsburg HS)

Shelby Case (Mt. Vernon <Fortville> HS)

Trinity McClendon (Warren Central HS)

South

Abby Cannon (Bloomington HS North)

Natalie Stuck (Whiteland HS)

Olivia Knarr (Shelbyville HS)

Ella Thompson (Center Grove HS)

Katie Herron (New Palestine HS)

Journee Wallace (Evansville Reitz HS)

Carlie Hobbs (Evansville Reitz HS)

Madison Gregory (Connersville HS)

Katie Carver (Bloomington HS North)

Alex Kincaid (Greenwood Community HS)

Marley Smith (Connersville HS)

Lauren Farb (Mooresville HS)

Elizabeth Gillin (Mooresville HS)

Hya Haywood (Evansville Central HS)

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 4A Juniors Division | North 76 Vs. South 63
North

76

South

63

5TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL – Class 4A Juniors Division | North 76 Vs. South 63


March 5-6, 2016

Lebanon High School


Class 4A Juniors Division

MVP Lindsy Kline North

MVP Bree Lloyd South

North

Alaina Richter (Hobart HS)

Darshana Nathan (FW South HS)

Madison Dalton (Logansport HS)

Mariah Rivera (Warsaw Community HS)

Brooke McDonald (Hobart HS)

Kaitlyn Shafer (Portage HS)

Dajah Hill (Hobart HS)

Kelsey Brickner (Northridge HS)

Ashton Ellis (Goshen HS)

Taylor Steele (Highland HS)

Lindsy Kline (Penn HS)

Raegan Walther (Kanakakee Valley HS)

Kenigia Hamilton (Anderson HS)

Destynee Hampton (Lafayette Jefferson HS)

Jakeera Lacey (FW South HS)

South

Riley Blackwell (Plainfield HS)

Kayla Casteel (Plainfield HS)

Katie Helgason (Greenfield-Central HS)

Lauren James (Seymour HS)

Kennedy Bunch (Bedford North Lawrence HS)

Blakeley Shurig (Plainfield HS)

Mikaylia Taylor (Connersville HS)

Bree Lloyd (Hamilton Southeastern HS)

Olivia Schellenberg (Evansville Reitz HS)

Hunter Carmony (McCutcheon HS)

Colleen Leonard (McCutcheon HS)

Marissa Jones (New Albany HS)

Amanda Worland (Mooresville HS)

Megan Johnson (Bloomington South HS)

Earlean Davis (New Albany HS)