(219) 776-6191

Search

Basketball Categories

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE Class 2A Freshmen Division | North 37 Vs. South 38
North

37

South

38

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE Class 2A Freshmen Division | North 37 Vs. South 38


4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE
March 14-15, 2015

LEBANON HIGH SCHOOL

Class 1A Freshmen Division

North Julia Malson South

North Taylor Dillard  South

North

COACH Matt Halcomb (Hamilton HS)

Allison Irey (North White HS)

Ariel Senics (Indiana Deaf HS)

Clarissa Blackburn (West Central HS)

MVP Julia Malson (Rossville HS)

Justene Charlesworth (LaCrosse HS)

Kandis Sauer (Oregon Davis HS)

Kelsi Lemmons (Morgan Township HS)

Lauren McConnell (Marquette HS)

Lucy Carrigan (Rising Sun HS)

Macee Strycker (Argos HS)

Mackenzie Marovich (Marquette HS)

Stacey Barron (Marquette HS)

Sydney Yagelski (Washington Township HS)

South

John Skinner (Cowan HS)

Abby Hackman (Trinity Lutheran HS)

Brooke Gray (Seton Catholic HS)

Devin Sasse (International HS)

Hunter Beuhler (North Daviess HS)

Lacey Hall (Crothersville HS)

Lilly Simon (Jac Cen Del HS)

Maddie Roark (Trinity Lutheran HS)

Mallory Green (Union HS)

Maya Caldwell (International HS)

Megan Hesse (Shawe Memorial HS)

Michaela Jennings (Marquette HS)

Nikki Hickman (Crothersville HS)

MVP Taylor Dillard (International HS)

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE Class 3A Juniors Division | North 48 Vs. South 61
North

48

South

61

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE Class 3A Juniors Division | North 48 Vs. South 61



March 14-15, 2015

LEBANON HIGH SCHOOL

Class 3A Juniors Division

MVP   Kristen Spolyar     North

MVP   Jackie Young     South

North

Dave Weeks (Peru HS )

Kaley May (Danville HS)

Alexis Zook (Fairfield HS)

Alyssa Zook (Fairfield HS)

Andrea Tuttle (NorthWood HS)

Anna Eksten (Andrean HS)

Brea Toppen (Kankakee Valley HS)

Christina Elliott (Harrison HS)

Courtney Haynes (Eastbrook HS)

Erica Rozenboom (Harrison HS)

Hannah Coad (Knox HS)

Kaley Kitts (Eastbrook HS)

Kaylie Warble (West Noble HS)

Kristen Spolyar (Lebanon HS)

Kylee Rostochak (Wawasee HS)

South

Ashlynn Spahn (Mater Dei HS )

Joel Bueltel (Mater Dei HS)

Steve Goans (Mater Dei HS)

Steve Spahn (Mater Dei HS)

Alexis Nall (Mt. Vernon HS)

Carrie Lane (Washington HS)

Jackie Young (Princeton HS)

Jenna Johnson (Washington HS)

Kimberly Hampton (Crawfordsville HS)

Lauren Frederick (Vincennes Lincoln HS)

Mara Canada (Mt. Vernon >Posey> HS)

McKenzie Getz (Franklin County HS)

Michaela Collins (Mitchell HS)

Paige Bragg (Greencastle HS)

Paige Schueren (Crawfordsville HS)

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Seniors Division | North 49 Vs. South 56
North

49

South

56

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Seniors Division | North 49 Vs. South 56



March 14-15, 2015

LEBANON HIGH SCHOOL

Class 3A Seniors Division

MVP   Kyler Columbia     North

MVP   Cheyenne Jones     South

North

Beth DeVinney (Lebanon HS)

Doug Robertson (Franklin County HS)

Aricka Flickinger (NorthWood HS)

Haley Roe (NorthWood HS)

Krista Marsh (Lebanon HS)

Kyler Columbia (Glenn HS)

Lauren Godfrey (Blackford HS)

Lexi Shepherd (West Noble HS)

Liz Paschen (Harrison HS)

Loren Vukovits (Glenn HS)

Mallory Cast (Lebanon HS)

Maren McCarty (Harrison HS)

Martha Bonilla (Mississinewa HS)

Natalie Shetler (Glenn HS)

South

Charles Mair (Princeton HS )

Travis Connor (Vincennes Lincoln HS)

Abby Denton (Greensburg HS)

Allie Lake (Danville HS)

Cheyenne Jones (Washington HS)

Danielle Pruett (Mitchell HS)

Erika Brooks (Crawfordsville HS)

Erin Wolf (Mt Vernon HS)

Hannah Ubelhor (Evansville Mater Dei HS)

Katelyn Bueltel (Evanvsille Mater Dei HS)

Madison Sprecher (Tri West HS)

Nicki Kiefer (Danville HS)

Robin Ford (Danville HS)

Taylor McIntosh (Greensburg HS)

Tiana Harris (Manual HS)

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Sophomores Division | North 51 Vs. South 41
North

51

South

41

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Sophomores Division | North 51 Vs. South 41



March 14-15, 2015

LEBANON HIGH SCHOOL

Class 3A Sophomores Division

MVP   Anne Secrest     North

MVP   Jenna Irelan     South

North

Dave Weeks (Peru HS )

Kaley May (Danville HS)

Anne Secrest (Tippecanoe Valley HS)

Aubrey Schmeltz (Wawasee HS)

Brooke Montgomery (Lebanon HS)

Faith Morrow (Blackford HS)

Haley Yohe (Whitko HS)

Hanna Yohe (Whitko HS)

Kassidi Cadle (Lebanon HS)

Kennedy Krull (Whitko HS)

Kyannah Stull (Glenn HS)

Meredith Brouyette (Tippecanoe Valley HS)

Micaya Richardson (Delta HS)

Mikayla Shidler (Knox HS)

Riley Meyer (Harrison HS)

South

Ashlynn Spahn (Mater Dei HS )

Joel Bueltel (Mater Dei HS)

Steve Goans (Mater Dei HS)

Steve Spahn (Mater Dei HS)

Allie Murphy (Evansville Memorial HS)

Amber Calihan (Franklin County HS)

Brianna Hahn (Northwestern HS)

Brooke James (Princeton HS)

Emma Caress (Brebeuf HS)

Erika Hendrixson (Pike Central HS)

Hailey Mitchell (Owen Valley HS)

Jenna Irelan (Yorktown HS)

Kacy Cramer (Vincennes Lincoln HS)

Kaia Harris (West Lafayette HS)

Kaitlyn Davis (Washington HS)

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Freshmen Division | North 48 Vs. South 50
North

48

South

50

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Freshmen Division | North 48 Vs. South 50



March 14-15, 2015

LEBANON HIGH SCHOOL

Class 4A Freshmen Division

MVP   Taniece Chapman     North

MVP   Julia Pate     South

North

Eric Flint (Harrison HS)

Jon Lair (Harrison HS)

Brooke McKinley (Northridge HS)

Corie Jones (East Noble HS)

Destinee Cross (Lafayette Jeff HS)

Emily Kiser (Noblesville HS)

Hanna Piro (Portage HS)

Hannah Barnes (Fort Wayne Snider HS)

Leigha Brown (DeKalb HS)

Megan Benn (Logansport HS)

Mya Scheidt (Crown Point HS)

Olivia Casiano (Highland HS)

Olivia Pearson (Logansport HS)

Rileigh McTagertt (Lafayette Jeff HS)

Shamari Jackson (Fort Wayne South HS)

South

Justin Bennett (Cascade HS)

Kaley May (Danville HS )

Amaiya Kiner (Terre Haute South HS)

Amy Dilk (Carmel HS)

Andrea Persinger (Marion HS)

Antaria Hammond (Anderson HS)

Blake Smith (Carmel HS)

Cassidy Hardin (Center Grove HS)

Claire Geiser (Evansville Central HS)

Gretchen Anne Etling (Terre Haute South HS)

Julia Pate (Castle HS)

Kalynn Scher (Marion HS)

Lauryn Helton (East Central HS)

Leah Moore (Greenwood HS)

Mackenzie Blazek (Whiteland HS)

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Juniors Division | North 76 Vs. South 50
North

76

South

50

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Juniors Division | North 76 Vs. South 50



March 14-15, 2015

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 4A Juniors Division

MVP   Julia Caldwell     North

MVP   Lauren Rau     South

North

Chris Seibert (Portage HS)

Marc Bruner (Portage HS)

Andi Kwasnieski (Carmel HS)

Audrey Wetzel (Columbus East HS)

Autum Weaver (Marion HS)

Baleigh Carithers (Northridge HS)

Janae Davis (Anderson HS)

Julia Caldwell (Marion HS)

Kaitlyn Steers (Portage HS)

Kennedy Curl (Logansport HS)

Libbie Koeppe (DeKalb HS)

Olivia Kimbrew (Zionsville HS)

Tahya Bruce (Goshen HS)

Toni Starks (Fort Wayne South HS)

Vironnica Drake (Marion HS)

South

Justin Bennett (Cascade HS )

Kaley May (Danville HS)

Brooke Uebersetzig (Greenwood HS)

Cassady Skipton (Shelbyville HS)

Hannah Kroehler (Fishers HS)

Holly Hoopingarner (Greenwood HS)

Kera Gerka (Fishers HS)

Kiah Ferrell (Plainfield HS)

Kyndal Spears (Plainfield HS)

Lauren Perrell (Terre Haute South HS)

Lauren Rau (Center Grove HS)

Madison Renfro (Greenwood HS)

Meaghan Etling (Terre Haute South HS)

Morgan Parker (Shelbyville HS)

Sydney Mize (Whiteland HS)

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Seniors Division | North 70 Vs. South 66
North

70

South

66

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Seniors Division | North 70 Vs. South 66



March 14-15, 2015

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 4A Seniors Division

MVP   Kaitlin Doud     North

MVP   Adrianna Murphy     South

North

Juanita Goodwell (Fort Wayne South)

Meranda Burnett (Logansport HS)

Cheyanne Gerron (Michigan City HS)

Gabby Gary (McCutcheon HS)

Gabrielle Smith (Kokomo HS)

Kaitlin Doud (Portage HS)

Kerstyn Lowery (McCutcheon HS)

Maria Moore (Fort Wayne South HS)

Rachel Bell (Lake Central HS)

Raven Wood (Michigan City HS)

Tinon Hunter (Michigan City HS)

Vicki Gard (Lake Central HS)

Zoe Wilson (Hobart HS)

South

Chad Cook (Anderson HS )

Debbie Guckenberger (Greenwood HS)

Adrianna Murphy (Fishers HS)

Blake Inglis (Fishers HS)

Brianna Gliesmann (Center Grove HS)

Brooke Sugg (Fishers HS)

Courtney Phillips (Connersville HS)

Dejah Cyrus (Marion HS)

Deshea Howard (Marion HS)

Emily Huber (Decatur Central HS)

Jessica Norris (Center Grove HS)

Kayla Speth (Terre Haute South HS)

Tyra Lindsay (Marion HS)

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Sophomores Division | North 69 Vs. South 85
North

69

South

85

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Sophomores Division | North 69 Vs. South 85


March 14-15, 2015

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 4A Sophomores Division

MVP   Bree Lloyd     North

MVP   Sidney Crowe     South

North

Eric Flint (Harrison HS)

Jon Lair (Harrison HS)

Alaina Richter (Hobart HS)

Alyson Noye (DeKalb HS)

Ashton Ellis (Goshen HS)

Bree Lloyd (Hamilton Southeastern HS)

Brooke McDonald (Hobart HS)

Camille Wheels (Marion HS)

Colleen Leonard (McCutcheon HS)

Dajah Hill (Hobart HS)

Darshana Nathan (Fort Wayne South HS)

Hunter Carmony (McCutcheon HS)

Kaitlyn Shafer (Portage HS)

Kelsey Brickner (Northridge HS)

Nicole Konieczy (LaPorte HS)

Sydney Taylor (Crown Point HS)

Taylor Steele (Highland HS)

South

Debbie Guckenberger (Greenwood HS)

Justin Bennett (Cascade HS )

Azariah Fuller (Anderson HS)

Brooke Herron (Noblesville HS)

Dayton Groninger (Warsaw HS)

Destiny Thurman (Bloomington North HS)

Hannah Schloemer (East Central HS)

Kayla Casteel (Plainfield HS)

Kaylie Stowe (Castle HS)

Kelsey Burton (Pendleton Heights HS)

Kenigia Hamilton (Anderson HS)

Kennedy Williams (Terre Haute South HS)

Madison Dalton (Logansport HS)

Madison Graham (Warsaw HS)

Riley Blackwell (Plainfield HS)

Sam Hammel (Pendleton Heights HS)

Sidney Crowe (Whiteland HS)

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Freshmen Division | North 37 Vs. South 38
North

37

South

38

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Freshmen Division | North 37 Vs. South 38


March 14-15, 2015

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 1A Freshmen Division

MVP Julia Malson North

MVP Taylor Dillard  South

North

Matt Halcomb (Hamilton HS)

Allison Irey (North White HS)

Ariel Senics (Indiana Deaf HS)

Clarissa Blackburn (West Central HS)

Julia Malson (Rossville HS)

Justene Charlesworth (LaCrosse HS)

Kandis Sauer (Oregon Davis HS)

Kelsi Lemmons (Morgan Township HS)

Lauren McConnell (Marquette HS)

Lucy Carrigan (Rising Sun HS)

Macee Strycker (Argos HS)

Mackenzie Marovich (Marquette HS)

Stacey Barron (Marquette HS)

Sydney Yagelski (Washington Township HS)

South

John Skinner (Cowan HS)

Abby Hackman (Trinity Lutheran HS)

Brooke Gray (Seton Catholic HS)

Devin Sasse (International HS)

Hunter Beuhler (North Daviess HS)

Lacey Hall (Crothersville HS)

Lilly Simon (Jac Cen Del HS)

Maddie Roark (Trinity Lutheran HS)

Mallory Green (Union HS)

Maya Caldwell (International HS)

Megan Hesse (Shawe Memorial HS)

Michaela Jennings (Marquette HS)

Nikki Hickman (Crothersville HS)

Taylor Dillard (International HS)

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Juniors Division | North 50 Vs. South 33
North

50

South

33

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Juniors Division | North 50 Vs. South 33


March 14-15, 2015

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 1A Juniors Division

MVP Alexandria Minix North

MVP Mariah Weddle  South

North

Matt Halcomb (Hamilton HS)

Rob Barron (Marquette HS)

Abbey Ashbrook (Hauser HS)

Alexandria Minix (Oregon Davis HS)

Alexis Burris (Attica HS)

Donnae Lipinski (Washington Township HS)

Emma Weeden (Indianapolis Lutheran HS)

Kaelyn Barlow (Argos HS)

Katie Vance (LaCrosse HS)

Kayla Pearson (Clinton Prairie HS)

Khrystyna Thompson (Fort Wayne Blackhawk HS)

Morgan Wright (South Central HS)

Paige Miller (Hauser HS)

Paige Ruesch (Washington Township HS)

Taylor Krannenburg (Oregon Davis HS)

South

Dameon Wyatt (Daleville HS)

Abby Jewell (Crothersville HS)

Addie Ramsey (Orleans HS)

Alexis Adair (Crothersville HS)

Brooke Moore (North Daviess HS)

Carley McCammon (Medora HS)

Cassidy Stigall (Cowan HS)

Danielle Long (International HS)

DeAnn Kauffman (Union HS)

Jadelyn Dean (Medora HS)

Jessica Younker (Tecumseh HS)

Maddie Waller (Shawe Memorial HS)

Mariah Weddle (Edinburgh HS)

Megan Schroeder (Seton Catholic HS)

Rylee Davis (Union HS)

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE Class 1A Seniors Division | North 59 Vs. South 52
North

59

South

52

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE Class 1A Seniors Division | North 59 Vs. South 52


March 14-15, 2015

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 1A Seniors Division

MVP Mickella Hardy  North

MVP Kylie Mason  South

North

John Skinner (Cowan HS)

Terry Minix (Oregon Davis HS)

Angela Lewellan (Culver Community HS)

Chloe Spragg (Attica HS)

Donna Zehner (Culver Community HS)

Heather Burton (Washington Township HS)

Kaley Sosnowski (Attica HS)

Karah Pattengale (Attica HS)

Kylie Mason (Triton HS)

Madelyn Strycker (Argos HS)

Mickella Hardy (Culver Community HS)

Sarah Holt (Caston HS)

Tatum Schultz (Culver Community HS)

South

Andrew Moore (Union HS)

Randy Saxton (International HS)

Ajka Trojanova (Union HS)

Anabelle Parsons (Lanesville HS)

Brenna Koontz (Blue River Valley HS)

Jacqlyn Menchhofer (Jac Cen Del HS)

Kayla Deweese (Springs Valley HS)

Kelsey Bowling (Jac Cen Del HS)

Megan Niese (South Decatur HS)

Monica Moran (International HS)

Pressley England (Cowan HS)

Taylor Mallot (North Daviess HS)

Taylor Wheeler (Orleans HS)

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Sophomores Division | North 46 Vs. South 42
North

46

South

42

4TH ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Sophomores Division | North 46 Vs. South 42



March 14-15, 2015

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 1A Sophomores Division

MVP   Courtney Dunlap     North

MVP   Courtney Wise     South

North

Rob Barron (Marquette HS)

Alexandria Bope (Oregon Davis HS)

Cameron Whitesel (Randolph Southern HS)

Courtney Dunlap (Argos HS)

Emma Cole (Attica HS)

Emma Gaff (Hamilton HS)

Janelle Mitzner (South Central HS)

Kameron Stanko (Morgan Township HS)

Kayla Budka (South Central >Union Mills> HS)

Keely Crisswell (Rossville HS)

Kia Holder (Morgan Township HS)

Kristen Zimmers (Daleville HS)

Mackenzie Smythe (Hamilton HS)

Mikayla Craig (Daleville HS)

Olivia Tolmen (South Central HS)

Starr Hullinger (Fort Wayne Blackhawk HS)

South

Brian McMahan (LaCrosse HS)

Alicia Webb (Tecumseh HS)

Baylee Hartman (Union City HS)

Brooke Helms (South Decatur HS)

Carli Skinner (Cowan HS)

Carmen Jacobs (Lanesville HS)

Courtney Wise (Union City HS)

Hailley Peters (Trinity Lutheran HS)

Haley Tye (New Washington HS)

Isabella Paulone (Indiana Deaf HS)

Katrina Christain (Crothersville HS)

Kora Kerns (Union City HS)

MacKyndsea Burke (Union HS)

Roselynn Newhart (Jac Cen Del HS)

Stacy Fox (South Decatur HS)

Whitney Rogers (Trinity Lutheran HS)