(219) 776-6191

Search

Basketball Categories

2ND ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Seniors Division | North 46 Vs. South 26
North

46

South

26

2ND ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Seniors Division | North 46 Vs. South 26


April 20, 2013

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 2A Seniors Division

North

Abigail Bondi (Whiting)

Lauren Markovich (Whiting)

Briana Lewin (Hebron)

Faith Dammarell (Boone Grove)

Claudia Cooper (Boone Grove)

Jessica Schramm (Winamac)

Anne’ka Jones (Cardinal Ritter)

Brooke Snyders (Bremen)

Megan Stouder (Bremen)

Olivia Miller (Westview)

Sydney Eltzroth (Northfield)

South

Betsy Grove (North Knox)

Jessie Davidson (Austin)

Brenna Oeffinger (Austin)

Kamry Howard (Austin)

Kaitlynn White (Triton Central)

Jordan Welty (Triton Central)

Emily Lahne (Triton Central)

Krista Roberts (Eastern (Pekin))

Leeanna White (Milan)

Jaylyne Alexander (Indianapolis Marshall)

Ta-Lesa Thomas (Indianapolis Marshall)

Stephanie Adams (Northeastern)

2ND ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Juniors Division | North 50 Vs. South 96
North

50

South

96

2ND ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Juniors Division | North 50 Vs. South 96


April 20, 2013

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 3A Juniors Division

North

Carly Osinki (Guerin Catholic)

Jessica Rowe (Muncie Central)

Carly Greene (Lebanon)

Kallee Rice (Lebanon)

Lauren Stokes (Kankakee Valley)

Bethany Jansma (Kankakee Valley)

Taylor Fielstra (Northwood)

Kiley Walters (Hamilton Heights)

Jordan Hall (Whitko)

Cali Wetli (Southmont)

Katelyn Freed (South Vermillion)

Alicia Wilson (Owen Valley)

Madison Cody (New Prairie)

South

Macky Hecox (Madison)

Alex Thurnall (Madison)

Jasmine Washington (Evansville Bosse)

Dejianna Butler (Evansville Bosse)

Jalisha Swope (Evansville Bosse)

Ally Hunsinger (Washington)

Audra Stallman (Washington)

Haley Carmean (Vincennes Lincoln)

Vanessa Brown (Edgewood)

Lupe Perez (Washington)

Kendra Lambert (North Harrison)

Taylor Frederick (Corydon Central)

Valerie Abendroth (Vincennes Lincoln)

2ND ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Seniors Division | North 47 Vs. South 70
North

47

South

70

2ND ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Seniors Division | North 47 Vs. South 70


April 20, 2013

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 3A Seniors Division

North

Aspen Davis (Lebanon)

Cassidy Deno (Benton Central)

Savannah Bley (Northwood)

Cagney Craig (Whitko)

Katie Dreessen (John Glenn)

Melanie Kelsey (Whitko)

Kaitlynd Lear (Northwestern)

Hannah Treadway (Northwestern)

Kelsey Fox (Guerin Catholic)

Hayley Pogue (Guerin Catholic)

Mackenzie Behm-Staveley (New Prairie)

Ashley Shepherd (West Noble)

South

Hannah Cain (Madison)

Cadie Povaleri (Madison)

Audra Lane (Washington)

Hannah Mason (Washington)

Allie Bobe (Vincennes Lincoln)

Clare Owens (Greensburg)

Janisha Lindsey (Evansville Bosse)

Kaylee Bennett (Brownstown Central)

Daveyka Fredrick (Vincennes Lincoln)

Sammi Howe (Mitchell)

Hayli Scott (Heritage Hills)

Kaebra LaGrange (Heritage Hills)

2ND ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Juniors Division | North 44 Vs. South 48
North

44

South

48

2ND ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Juniors Division | North 44 Vs. South 48


April 20, 2013

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 4A Juniors Division

North

Sierra Miranda (Fort Wayne North)

Deja Felder (Goshen)

Taloni Reese (South Bend Adams)

Katija Tarailo (Crown Point)

Abby Kvachkoff (Crown Point)

Morgan Miller (Northridge)

Mikaela Zook (Northridge)

Alexis Johnson (Portage)

AJ Downs (Merrillville)

Yasmin Carrillo (Valparaiso)

Christina Gipson (Goshen)

Brittni Clopton (Fort Wayne South)

South

Abbey Titzer (Franklin Central)

Aurreeshae Hines (Jeffersonville)

Kyra Tucker (Lawrence Central)

Lindsay Walton (Hamilton Southeastern)

Sydney Hite (Greenwood)

Sarah McLeod (Greenwood)

Jacqueline Forney (Bloomington South)

Josie Utley (Bloomington South)

Madison Kendall (Southport)

Kiawna Cottrell (Pendelton Heights)

Brittanie Bolten (East Central)

Alanis Jones (Kokomo)

Jasmine Love (Kokomo)

2ND ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Seniors Division |North 62 Vs. South 58
North

62

South

58

2ND ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 4A Seniors Division |North 62 Vs. South 58


April 20, 2013

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 4A Seniors Division

North

Nicki Monahan (Portage)

Caitlin Leath (Hobart)

Daley Law (Hobart)

Meredith Shipman (Forth Wayne Snider)

Bernadette Grabowski (Munster)

Haley Schrock (Northridge)

Madison Schrock (Northridge)

Jessica Bell (Lake Central)

Amy Poynter (Fort Wayne Carroll)

Kyhaire Speed (Marion)

Chantria Phoung (Marion)

Shalay Stevens (Marion)

Sarah Taylor (Fishers)

South

Brooklyn Taylor (Richmond)

Jenna Hountz (East Central)

Deauna Evans (Greenwood)

Kelsie Ratliff (Greenwood)

Chloe Orrvar (Greenwood)

Amber May (Franklin Central)

Kyleigh Archer (Franklin Central)

Kayle Comer (Brownsburg)

Chelsea Perry (Whiteland)

Kaitlyn Phillips (Whiteland)

Grace Luce (Bloomington North)

JaBreena Gardner (Southport)

Jenn Anderson (Westfield)

Tiffany Wertz (Pendelton Heights)

Meghan Dawson (Pendelton Heights)

2ND ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Juniors Division | North 60 Vs. South 43
North

60

South

43

2ND ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Juniors Division | North 60 Vs. South 43



April 20, 2013

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 1A Juniors Division

North

Kayla Shaffer (Culver Community)

Ingrid Martinez (Caston)

Anna Brown (Caston)

Abby Clark (Clinton Prairie)

Catie Neary (Frontier)

Jill Rosenbaum (South Central)

Jesse Avarone (Orgeon Davis)

Ashley Campbell (Oregon Davis)

Alicia McIntosh (Oregon Davis)

Shelby Sanders (Argos)

Amanda Middleton (Argos)

Emily Polen (South Newton)

Libby Moyer (Argos)

Alivia Kruger (West Central)

South

Shelby Kirchgessner (Borden)

Abby Ellis (Borden)

Ashley Johannigman (South Decatur)

Julia Miller (South Decatur)

Breann Ault (Cowan)

Maci Kyger (Attica)

Ashley Mitton (Attica)

Brittany Osborne (Union City)

Anna Bowman (Cowan)

Kendal Wright (Cowan)

Allison Posey (Trinity Lutheran)

Haley Couch (Trinity Lutheran)

Ellie Klemsz (University)

Lauren Pressley (Irvington)

2ND ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Seniors Division | North 78 Vs. South 52
North

78

South

52

2ND ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Seniors Division | North 78 Vs. South 52



April 20, 2013

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 1A Seniors Division

North

Kayla Prochno (Argos)

Karlee VanDerWeele (Argos)

Jenna Sullivan (Frontier)

Jesah Marlatt (Frontier)

Lacy Deitrick (Faith Christian)

Alanna Roswarski (Lafayette Central Catholic)

Lacey Hendress (North White)

Gabbie Sievers (LaCrosse)

Taylor Guse (LaCrosse)

Jenifer Lee (Rockville)

Shana Anderson (Triton)

Mikayla Kinneer (North Vermillion)

Bryanna Graat (Blue River Valley)

Jasmine Hanna (Clinton Prairie)

South

Natalee Jones (Cowan)

Leslie Beatty (Borden)

Jasmine Matthews (Anderson Prep)

Kelsey Pilant (Shakamak)

Jennifer Stinson (Edinburgh)

Jonni Nowakoski (Lutheran (Indianapolis))

Makayla Keating (Cowan)

Shelbi Samsil (Orleans)

Morgan Wood (University)

Morgan Reid (Fall Creek Academy)

Emily Johns (University)

Sharla Steiman (University)

Symona Miles (International)

2ND ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Juniors Division | North 61 Vs. South 58
North

61

South

58

2ND ANNUAL GIRLS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Juniors Division | North 61 Vs. South 58


April 20, 2013

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 2A Juniors Division

North

Brianna Blackwell (Whiting)

Citali Lopez (Whiting)

Maci Maupin (Lewis Cass)

Sidney Reed (Northfield)

Katie Stephan (Northfield)

Miranda White (Fremont)

Nickole Finch (Wheeler)

Danielle Sallee (North Judson)

Joanna Dwyer (Lake Station)

Lauren Carlson (Hebron)

Sarah Steinhilber (Boone Grove)

Ashley Lucchese (Bremen)

Sara Slabaugh (Bremen)

Stephanie Shorter (Winamac)

South

Lauren Charlton (North Knox)

Maria Gugliotta (North Know)

Lauren Kirk (South Knox)

Weslee Wilson (South Knox)

Hanna Rose (Wapahani)

Logan Flannagan (Tell City)

Megan Smith (Austin)

Brenna Riley (Austin)

Taylor Jefferies (Austin)

Raven Delph (Monrovia)

Jordan Bryant (Cambridge City)

Courtney Skinner (Alexandria)

Dea’Sheon King (Marshall)

Kaie Ernstberger (Eastern (Pekin))

Brooke Rodewig (Eastern (Pekin))