(219) 776-6191

Search

Basketball Categories

5TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 1A Sophomores Division | North 117 Vs. South 136
North

117

South

13

5TH ANNUAL BOYS BASKETBALL – Class 1A Sophomores Division | North 117 Vs. South 136


April 9-10, 2016

Danville Community HS


Class 1A Sophomores Division

Darius Coffy

Duncan Gerkin

North

Brock Pappas (Washington Township HS)

Zach Hodgin (University HS)

Lance Campbell (Oregon Davis HS)

Dylan Clem (Washington Township HS)

Jon Clark (Oregon Davis HS)

Carter Gonzalez (Lakewood Park HS)

Antonio Eraso (International HS)

Andre Jones (Indianapolis Lutheran HS)

Darius Coffy (Indiana Math & Science Academy West)

Jerimyah Mundy (Indiana Math & Science Academy West)

John Sanyon (International HS)

Caleb Gipson (North Miami HS)

South

Riley Cook (Lanesville HS)

Jacob Rowe (Trinity Lutheran HS)

Hayden Langkabel (Morristown HS)

Matt Cornett (South Decatur HS)

Duncan Gerkin (Orleans HS)

Avery Briddick (Riverton Parke HS)

Nick Lee (Morristown HS)

Schuyler Edwards (Shawe Memorial HS)

Evan Ash (Lanesville HS)

Masen Phelps (Tri HS)

Andrew Titus (Hauser HS)

2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Juniors Division | North 61 Vs. South 98
North

61

South

98

2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Juniors Division | North 61 Vs. South 98


April 21, 2013

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 3A Juniors Division

North

Alonte Blackwell (Kankakee Valley)

Matt Myers (Kankakee Valley)

Tyler Reddington (Twin Lakes)

Levi Pritts (Twin Lakes)

Dylan Cumberland (Whitko)

Conley Hoover (Hamilton Heights)

Bo O’Laughlin (Hamilton Heights)

Nick Starkey (Lebanon)

Jacob Singer (Eastbrook)

KJ Walton (Maconaquah)

Kyle Dinn (Maconaquah)

Drew Schermerhorn (West Noble)

Phil Miller (West Noble)

Adam Harts (Maconaquah)

South

Avory Mickens (Vincennes Lincoln)

Josh Sprinkle (Vincennes Lincoln)

Bryce Newman (Mount Vernon (Posey))

Perry Fairrow (Evansville Bosse)

Bo Burkhart (Evansville Bosse)

D’Tavian Walker (Indianapolis Howe)

William McDaniel (Indianapolis Howe)

Jeremy Brown (Indianapolis Howe)

Jordan Nauert (North Putnam)

Austin Musial (Tri West)

Devon Merder (Heritage Hills)

Chaz Schneider (Brownstown Central)

JT Whitaker (Western Boone)

Sam Scherry (Heritage Hills)

2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Seniors Division | North 110 Vs. South 108
North

110

South

108

2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 3A Seniors Division | North 110 Vs. South 108


April 21, 2013

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 3A Seniors Division

North

Dustin Ketelaar (Kanakakee Valley)

DJ Jones (Hammond Gavit)

Xavier Copeland (Hammond Gavit)

Caleb Brannon (Lebanon)

Cord Barricklow (Lebanon)

Jacob Nelson (Lebanon)

Nathan Rogers (North Montgomery)

LaRoi Harmon (Hammond Clark)

Bernateau Jean-Michell (Hammond Clark)

Nick Thomas (West Noble)

Micah Pier (Maconaquah)

Tyler Bradley (Maconaquah)

David Lee (Plymouth)

Shalon Bell (Hammond Gavit)

Sam Toporski (Andrean)

South

Brett McCory (Brownstown Central)

Jordan Bibbs (Yorktown)

Edmond Davis (Yorktown)

Avery Motes (Danville Community)

Ian Asher (Danville Community)

Aaron Mann (Indianapolis Howe)

Jacque Rogers (Indianapolis Howe)

Anthony Williams (Indianapolis Howe)

Adrien Corenflos (West Vigo)

Jameson Brewer (North Putnam)

Justin Conrad (Charlestown)

Sam Koelling (Tri West)

Jabriel Allen (Muncie Central)

Kaleb Mallory (Muncie Central)

Class 4A Juniors Division | North 78 vs. South 68
North

78

South

68

Class 4A Juniors Division | North 78 vs. South 68


April 21, 2013

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 4A Juniors Division

North

Tyler Jenkins (Hamilton Southeastern)

Eric Davidson (Hamilton Southeastern)

Lowell Griggs (Fort Wayne Northrop)

Trevor Lockwood (McCutcheon)

Ja’Mare Washington (South Bend Riley)

Brad Dockemeyer (Kokomo)

Erik Bowen (Kokomo)

Jescus Mitchell (Fort Wayne Wayne)

Levi Mitchell (Fort Wayne Wayne)

Aaron Hamm (Lowell)

Tra’veon Johnson (South Bend Washington)

Josh Flemming (LaPorte)

Gage Ott (LaPorte)

Josh Kelly (Hobart)

Mykal Cox (Kokomo)

South

Ethan Whitson (Northview)

Lakayus McNeil (Decatur Central)

Nick King (Franklin)

Tyler Thomas (Franklin)

Cayman Meier (Castle)

Trevor Lucas (Brownsburg)

Mike Jones (Indianapolis Tech)

Jaren Hornbeak (Greenwood)

Malik Coles (Connersville)

Dezmen Rent (Connersville)

Howie Backherms (East Central)

Devyn Johnston (Castle)

Demetrius Shaw (Indianapolis Tech)

Rayland Warren (Indianapolis Tech)

Class 4A Seniors Division | North 100 Vs. South 114
North

100

South

114

Class 4A Seniors Division | North 100 Vs. South 114


April 21, 2013

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 4A Seniors Division

North

Paul Furlin (Hamilton Southeastern)

Ross Risley (Hamilton Southeastern)

BJ Jenkins (Merrillville)

Jelani Pruitt (Merrillville)

Zoran Talley (Merrillville)

Cory Womack (Fort Wayne Northrop)

Antonio Richmond (Fort Wayne Northrop)

Bobby Rogers (Harrison (West Lafayette))

Hakim Burnett (Kokomo)

Patrick Wynn (Hobart)

Nick Elish (Highland)

Kylee Beheler (Kokomo)

Elijah Walker (Hobart)

Nathaniel Acree (McCutcheon)

South

Charles Peterson (Connersville)

Ridge Harris (Columbus East)

Nate Rich (Columbus East)

Anthony Johnson (Decatur Central)

Jimmy Lee (Decatur Central)

Leo Williams (Indianapolis Tech)

Deoun Williams (Indianapolis Tech)

Keenan Wood (Franklin )

Kyle Aiton (Castle)

Gerald Harney (Brownsburg)

Sean Davis (Connersville)

Dakodah Carlin (Connersville)

Drew Hussong (Floyd Central)

Class 1A Seniors Division | North 106 vs. South 93
North

106

South

93

Class 1A Seniors Division | North 106 vs. South 93


Class 1A Senior Division

LEBANON HIGH SCHOOL

April 21, 2013

North

Ryan Geberin (Washington Township)

Bob Ross (Washington Township)

Austin Woolley (Frontier)

Levi Sherman (Southern Wells)

Ahkee Porter (21st Century Gary)

Mykel Mayes (21st Century Gary)

Jacob Howdeshell (Caston)

Ryan Klikus (Morgan Township)

Zac Crosby (Lakewood Park)

Blake Mann (Lakewood Park)

Riley Charlesworth (LaCrosse)

Ryan Walker (Clinton Prairie)

Brooks Gerke (Lakewood Park)

Jordan McFall (Rockville)

Louis Brown (21st Century Gary)

South

Bryce Huebner (Northeast Dubois)

JC Faubion (Lutheran (Indianapolis))

Jared Prange (Morristown)

Caleb Giles (Edinburgh)

Justin Miller (Lanesville)

Dominic Dixon (University)

Joe Mingione (Shawe Memorial)

Kyle Pease (South Central (Elizabeth))

Jason Boston (South Central (Elizabeth))

Joseph Logsdon (Rock Creek Academy)

Connor Mowery (Wood Memorial)

Luke Higgins (Shawe Memorial)

Travis Fleisher (Wood Memorial)

Kevin Zollman (Lanesville)

D’Angelo Florence (Tindley)

2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Juniors Division | North 108 Vs. South 115
North

108

South

115

2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 1A Juniors Division | North 108 Vs. South 115


April 21, 2013

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 1A Juniors Division

North

Garrett Dick (Tri Central)

Ryan Kupferschmid (Elkhart Central)

Kenny Bearss (Elkhart Central)

Brandon Adkins (Washington Township)

Jordan Zarse (Frontier)

Kennan Mooberry (Southern Wells)

Trent Elliot (Culver Community)

Jacoda Anderson (Culver Community)

Spencer Shore (Union (Modoc))

Shawn Gerron (Westville)

Collin Walker (Westville)

Thomas Smith Jr. (Gary Lighthouse)

Seth Blunck (Tri Central)

Austin Martin (Clinton Prairie)

Tanner Watson (Elkhart Central)

South

Tyler Haas (Northeast Dubois)

Cameron Riecker (Northeast Dubois)

Beau Barham (Lutheran (Indianapolis))

Jack Ferree (Lanesville)

Dwight Sargent (Irvington)

Craig Stuckwisch (Trinity Lutheran)

Jacob Harless (Trinity Lutheran)

Matt Mathies (Loogootee)

Gene Hodge (Crothersville)

Alex Hall (Tecumseh)

Sam Paul (Wes Del)

Adam Paul (Wes Del)

Brayden Woodard (North Vermillion)

JaBari Artis (Tindley)

Grayson Barnes (Crothersville)

2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Juniors Division | North 93 Vs. South 91
North

93

South

91

2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Juniors Division | North 93 Vs. South 91


April 21, 2013

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 2A Juniors Division

North

Brandon Laas (River Forest)

JT Garnett (Winamac)

Dwayne Haden (Lake Station)

Levi Schultz (Winamac)

Tyler Thompson (River Forest)

Braden Gibson (Eastern (Greentown))

Trevor Johnson (Covenant Christian (Indianapolis))

Cody Owen (Covenant Christian (Indianapolis))

Anthony Cole (Bowman Academy)

Joey Atkins (Bremen)

Corey Dingwerth (Northeastern)

Johnny Norris (Muncie Burris)

Alex Smith (Northeastern)

South

Tanner Wroblewski (Paoli)

Austin Halcomb (South Ripley)

Joel Weyer (Forest Park)

Cooper Wade (Milan)

Logan Karsteter (Milan)

Logan Alloway (Milan)

Ian Bloom (Cambridge City)

Evan Underwood (Cambridge City)

Garrett Strange (Paoli)

Skyler Stroud (Paoli)

Braden Norris (Union County)

Devon Briggs (Crispus Attucks)

Justin Hardiman (Crispus Attucks)

Trent Zuelly (Tell City)

Ben Bosley (Paoli)

2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Seniors Division | North 82 Vs. South 77
North

82

South

77

2ND ANNUAL BOYS BASKETBALL CHALLENGE – Class 2A Seniors Division | North 82 Vs. South 77


April 21, 2013

LEBANON HIGH SCHOOL


Class 2A Seniors Division

North

Mack Rathbun (Muncie Burris)

Justin Pennington (River Forest)

Bryan Powell (Sheridan)

Connor Stumm (Sheridan)

Sam Zachary (Sheridan)

Dean Hill (Boone Grove)

Reid Finlan (Heritage Christian)

Chase Mosser (South Adams)

Jace Martin (Oak Hill)

Derek Durkes (Oak Hill)

Elias Willias (Lake Station)

Eric Miller (Carroll (Flora))

KJ Myers (Eastern (Greentown))

Jarek Brents (Covenant Christian (Indianapolis)

Josiah Marx (Eastern (Greentown)

South

Tyler Klein (Cambridge City)

Aaron Key (Paoli)

Victor Ramirez (Crispus Attucks)

Chase Casteel (Monrovia)

Tyler Brough (Eastern Greene)

Cody Federmann (South Ripley)

Trey Sparks (South Ripley)

Drew Messmer (Forest Park)

RJ Jackson (Eastern (Pekin))

Austin Churchman (Eastern (Pekin))

Tevin Wolf (Eastern (Pekin))

Joseph English (Washington (Indianapolis))

Zach Ladd (Washington (Indianapolis))

Kamren Montgomery (Washington (Indianapolis))

Trey Hannebaum (Union County)